Az ország legnagyobb vízipipás oldala!

Vízipipa Fan

Hirdetés
Hirdetés
Navigáció: Kezdőoldal / Egészségügyi kérdések / Miért szédülök, fáj a fejem vízipipázs közbe, után?

Miért szédülök, fáj a fejem vízipipázs közbe, után?

Ez elég gyakori eset. Az oka az izzó szén átalakul, ég a levegő oxigénjével és szén-dioxid keletkezik. (Kis mennyiségben szén-monoxid is előfordulhat, de jelentéktelen mennyiségben, hisz ez esetben a szén égése tökéletes, minden feltétel adott.) A szén-dioxid ugyebár az amit kifújunk, ami távozik a szervezetünkből. A vér hemoglobinja szállítja a sejtektől a tüdőhöz ahol oxigénre cseréli. Azonban amikor vízipipázunk akkor ismét szén-dioxid kapcsolódik hozzá és ez oxigén hiányos állapotot eredményez. Ettől fordulhat elő, hogy szédülünk, zsibbadást érzünk egyes végtagjainkban. Ez akkor fordul elő ha többször, mélyet szívunk a vízipipából vagy amikor csak simán túlzásba visszük. Pár perces pihenővel, szellőztetéssel gyorsan elmúlnak a tünetek és minden visszatér a régi kerékvágásba. Ugyanis ez az oxigén hiány oly ki mértékű, hogy károsodást nem okoz.
Submit to Delicious Submit to Digg Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Stumbleupon Submit to Technorati Submit to Twitter Submit to LinkedIn

Oszd meg, mentsd el!

Tetszik? Akkor oszd meg másokkal is!

Csipogd közhírré:

Statisztika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterMai317
mod_vvisit_counterTegnapi699
mod_vvisit_counterHeti2787
mod_vvisit_counterElőző heti3874
mod_vvisit_counterHavi10297
mod_vvisit_counterElőző havi17308
mod_vvisit_counterÚj oldal indulásától501494

Vízipipás videó

Hírlevél

Kategóriák:

Iratkozz fel a Vízipipa Fan hírleveleire, hogy mindig értesülj a hazai friss vízipipás hírekről, akciókról, találkozókról!