A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Budapesti Vízipipa Találka ’09. Febr.

  • , Hozzászólás ID: #69181
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825

    Sziasztok. A “Budapestiek” topicban már volt szó egy februárban megtartandó összejövetelről, de gondoltam, így több emberhez eljut, ha külön topicot nyitok neki.

    Lehetséges időpontok: február 6/7, február 13/14 (inkább pénteken kéne).

    Helyszín: Csendes Étterem (Cím: Múzeum krt. 13. /be kell fordulni a Ferency István utcába/; térképrészletet majd feltöltök valahova és adok linket)

    Szombaton megyek a helyre, akkor csinálok pár képet, illetve megtudakolok pár dolgot. Sokan elférünk, tehát mindenki hozzon magával annyi embert, amennyit akar (persze ésszerű határokon belül :D).

    Lényeg: kérdezősködjetek ismerősöknél, és kb jövő hét keddig írjátok meg itt, hogy mennyi emberrel jönnétek. Én még előbb elküldöm, hogy a négy lehetséges időpont közül melyik napra szervezem a találkát, de megírhatjátok, hogy nektek melyik nap lenne jobb.

    A helyen vizipipát “bérelni” nem lehet, tehát mindenki hozza saját vizipipáját, és megfelelő mennyiségű dohányt, egyebet. A helyen teákat, kávékat, alkoholt minden mennyiségben lehet kapni, kaja viszont nem nagyon van, tehát esetleg ezen kéne filózni, hogy ez hogy megoldható. Szerintem a legjobb lenne, ha mindenki gondoskodna szendvicsekről a saját baráti körén belül.

    Pontosabb infok szombattól, addig várom a véleményeket!

    , Hozzászólás ID: #111612
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Részemről 08 vasárnap lenne ideális. :siffle:

    Képek pedig érdekelnek. :cote:

    , Hozzászólás ID: #111613
    youri
    Felhasználó
    youri
    • Hozzászólás: 865

    Ha egy héttel előtte szóltok, akkor nekem bármikor jó.

    Mi is úgy 4-en lennénk kb.

    , Hozzászólás ID: #111614
    kokovics
    Felhasználó
    kokovics
    • Hozzászólás: 888

    Én holnap körbeszólok még pár embernek és majd kiderül eddig 3-4 ember jönne.

    , Hozzászólás ID: #111615
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825
    sYska/!/ írta korábban:
    Részemről 08 vasárnap lenne ideális. :siffle:

    Képek pedig érdekelnek. :cote:

    A vasárnap szerintem a legtöbbeknek nem túl jó, de ezt is megfontolásba veszem :). Én jelenleg végzős gimis vagyok, gondolom páran vannak még itt gimiből, főiskolások is vannak páran, tehát péntek délután általában senki sem tanul, viszont én pl hétvégén van időm többet tanulni. De azért egy alkalom belefér, úgyhogy ezt is megfontoljuk :happy1: . Ha jól tudom syska, te szegeden tanulsz most, szal értem, hogy miért nem egyszerű neked megoldani ezt a felutazást :triste1: . , de ugye nem haragszol, ha mégis a péntek vagy szombat mellett döntenénk? Egyébként pedig ez az alkalom nem zárja ki, hogy akár pár héttel később megint összefussunk ezen a helyen :).

    , Hozzászólás ID: #111616
    kokovics
    Felhasználó
    kokovics
    • Hozzászólás: 888

    Meg majd valakinek kiadjuk a feladatot, hogy gondoskodjon a Cocobrico meggyújtásához szükséges eszközökről.

    Haverom akinek van nagyobb Gázégője az elhozná sztem csak nem tudom, hogy a helyen mit szólnának ha nagy gázpisztollyal(mint syskáé) elkezdenénk ott gyújtogatni… :-/

    , Hozzászólás ID: #111617
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Következőre remélem sikerül elmennem, de gondolkodom egy kokobrikó elektromos egyszerű begyújtón …..

    , Hozzászólás ID: #111618
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825
    kokovics írta korábban:
    Meg majd valakinek kiadjuk a feladatot, hogy gondoskodjon a Cocobrico meggyújtásához szükséges eszközökről.

    Haverom akinek van nagyobb Gázégője az elhozná sztem csak nem tudom, hogy a helyen mit szólnának ha nagy gázpisztollyal(mint syskáé) elkezdenénk ott gyújtogatni… :-/

    A természetes szenet én is gázgyújtóval szoktam begyújtani, de ilyen helyre áltlalában öngyulladósat viszek. Szerintem meg lehet velük beszélni, ugyanis tűzveszély szempintjából szerintem jobb, mint az öngyulladós, ugyanis annál mindenfelé száll a szikra, a gázgyújtót viszont remélhetőleg senki sem dobja el :).

    , Hozzászólás ID: #111619
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Nekem a 6-8 hetvege biztosan nem jo a rakovetkezon viszont szerintem biztos tudnek menni. Magamat viszem, mas pipast meg csak innen a forumrol ismerek, ezt pedig ok is olvassak 😀

    , Hozzászólás ID: #111620
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825
    krampi írta korábban:
    Nekem a 6-8 hetvege biztosan nem jo a rakovetkezon viszont szerintem biztos tudnek menni. Magamat viszem, mas pipast meg csak innen a forumrol ismerek, ezt pedig ok is olvassak 😀

    Az jólenne :). A szervezés szempontjából is jobb lenne a 13/14 hétvége. Ha engem kérdeztek, szerintem február 13. lesz a nyerő. Péntek 13. :happy1: . Azért remélem szeencsénk lesz :D.

    , Hozzászólás ID: #111621
    youri
    Felhasználó
    youri
    • Hozzászólás: 865

    Ha kell akkor tudok vinni 300 Ft körül 10db-os 3kings szenet, ha valaki nem szeretne a gázpisztollyal gyújtogatni.

    , Hozzászólás ID: #111622
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825
    Youri írta korábban:
    Ha kell akkor tudok vinni 300 Ft körül 10db-os 3kings szenet, ha valaki nem szeretne a gázpisztollyal gyújtogatni.

    Hát szerintem hozhatsz, de az a legegyszerűbb, ha mindenki hoz magával olyat, ami neki jó :). Ha sokan leszünk, akkor úgysem elég annyi szén, tehát az a legjobb, ha a pipa mellé hozzávalókat is hoz magával minenki.

    , Hozzászólás ID: #111623
    kokovics
    Felhasználó
    kokovics
    • Hozzászólás: 888

    Nekem nem kell már öngyulladós, most dolgozok egy elektromos szenen de nembiztos, hogy összejön. :siffle:

    Akkor viszont jó lenne véglegesíteni egy időpontot. (Péntek 13. ?)

    , Hozzászólás ID: #111624
    Vendég
    Névtelen
    • Hozzászólás: 358

    Üdvözletem mindenkinek!

    Nem rég akadtam csak rá a honlapra, így egész új vagyok, de bíztató ötlet a találkozó, főleg 13-án pénteken… 🙂 Ha minden jól megy, akkor kb 2-3 emberrel együtt szívesen mennék.

    Rigófütty!

    , Hozzászólás ID: #111625
    djreplay
    Felhasználó
    djreplay
    • Hozzászólás: 385

    pff a péntek 13 pont nem jó nekem ugyanis Dj leszek egy buliban :S 😀

    , Hozzászólás ID: #111626
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825
    kokovics írta korábban:
    Nekem nem kell már öngyulladós, most dolgozok egy elektromos szenen de nembiztos, hogy összejön. :siffle:

    Akkor viszont jó lenne véglegesíteni egy időpontot. (Péntek 13. ?)

    Szerintem a február 13. (péntek) az jó. Páran vannak, akiknek nem jó, de sajnos olyan időpontot nem fogunk találni, ami mindenkinek jó. Szóval szerintem a péntek 13-át vehetitek véglegesnek :).

    , Hozzászólás ID: #111627
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415

    Halihó!

    Ismét én, csak így már elérhetőbb formában. Átkutattam a fórumot minden irányban, meg kell hagyni, figyelemre méltó. Még mindig Péntek 13 párti vagyok, amúgy pedig szép napokat mindenkinek!

    , Hozzászólás ID: #111628
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825
    Radish írta korábban:
    Halihó!

    Ismét én, csak így már elérhetőbb formában. Átkutattam a fórumot minden irányban, meg kell hagyni, figyelemre méltó. Még mindig Péntek 13 párti vagyok, amúgy pedig szép napokat mindenkinek!

    Hát akkor úgynézki, hogy a péntek 13. jólesz :). Egyébként térképrészlet itt található:

    http://www.vizipipatalalkozo.fw.hu

    Ha valaki nem jártas errefelé, akkor Astoriát figyelje, oda a kettes metróval lehet eljutni.

    , Hozzászólás ID: #111629
    youri
    Felhasználó
    youri
    • Hozzászólás: 865

    Uh, Tesla pajzs.. Nah az még mókás lenne. 😀

    Amúgy nekem jó a 13.-a

    , Hozzászólás ID: #111630
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825

    Akkorhát várom a további jlentkezőket:)! Úgy néz ki, hogy kb 15-en vagyunk eddig. Mivel két hét múlva lesz a találka, ezért még ráérünk, valamikor jövőhéten fogom lefoglalni az asztalokat. Aki tudja, az jelezze, hogy jön-e, illetve hogy még hoz-e embert! Jövő hét szerdáig tudnom kéne, hogy kik jönnek!

    , Hozzászólás ID: #111631
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785

    kivitelezhető 🙂

    , Hozzászólás ID: #111632
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Ha egy hsz-be összeszeded az összes fontos információt akkor kiteszem blog-ra. 🙂

    , Hozzászólás ID: #111633
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825
    sYska/!/ írta korábban:
    Ha egy hsz-be összeszeded az összes fontos információt akkor kiteszem blog-ra. 🙂

    Azt nagyon megköszönném :)! De egyelőre azért nem szeretnék 100%-ra mondani semmit, mert holnap megyek a helyre, és akkor ott is letisztázom a dolgokat, hogy tudják, hogy két hét múlva nagy társaság érkezik :).

    De lényegében biztos a dolog, mert pipát lehet vinni, csupán arról kell szólnom nekik, hogy itt elég sok asztal le lesz foglalva, és mivel elég tömve van a hely, ezért meg kell velük dumálnom. Holnap összeírom egy hsz-be és nagyon megköszönném, ha kitennéd blog-ra 🙂 .

    , Hozzászólás ID: #111634
    kokovics
    Felhasználó
    kokovics
    • Hozzászólás: 888

    Ezen a helyen mennyibe kerülnek a piák?

    Akik jönnének vacilálnak, hogy kocsmába menjenek vagy ide de azt mondták, hogy ha nem drága hely akkor jönnek. :cote:

    Főleg sör ára érdekelne meg alkoholoké :gene:

    A hely weblapján egy képpel mindent letudtak sajnos…

    , Hozzászólás ID: #111635
    cisco
    Felhasználó
    Cisco
    • Hozzászólás: 372

    Én ott tudok lenni, maximum 3-4 embert viszek.

    , Hozzászólás ID: #111636
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825
    kokovics írta korábban:
    Ezen a helyen mennyibe kerülnek a piák?

    Akik jönnének vacilálnak, hogy kocsmába menjenek vagy ide de azt mondták, hogy ha nem drága hely akkor jönnek. :cote:

    Főleg sör ára érdekelne meg alkoholoké :gene:

    A hely weblapján egy képpel mindent letudtak sajnos…

    Nekem a hely honlapját sem sikerült eddig megtalálnom, úgyhogy kösz az új infot, ráadásul a cím kicsit változik, mert nem Múzeum krt 13., hanem Ferenczy u. 5. Nem is értettem, hogy egy másik honlapon, miért Múzeum krt van, de átépítették a helyet, szal ezért (máshonnan van a bejárat).

    A sör és egyéb alkoholok nem drágák, mivel lényegében egy sörözőről van szó, de nem puttó kocsma, szóval színvonalas. A sörök (ha jól emlékszem) 350 – 500 Ft körül vannak, a felesek pedig sztem a szokásos 500 Ft körüli áron vannak, de pontos árakat nem tudok mondani. A kávék 200 – 500 Ft között vannak, a teák 200 Ft körül, tehát semmi sem drágább, mint egy normális kocsmában.

    Syska mondta, hogy szedjem össze egy hszbe az egészet, szal egy következő hszben mindenféle rizsa nélkül, tömören közlöm az infokat :D.

    , Hozzászólás ID: #111637
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Valaki csinálni fotókat? A csoportokról, pipákról, helyről?

    Képgalériába kéne, fontos lenne. 🙂

    , Hozzászólás ID: #111638
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825
    sYska/!/ írta korábban:
    Valaki csinálni fotókat? A csoportokról, pipákról, helyről?

    Képgalériába kéne, fontos lenne. 🙂

    Én viszek fényképezőt, fogok csinálni képeket :)!

    A következő hsz-emben akkor összeírom a fontos infokat, amiket kitehetsz blogra!

    , Hozzászólás ID: #111639
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Oksa. 🙂

    Várom.

    , Hozzászólás ID: #111640
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825

    Tehát az összesítés:

    Időpont: 2009. február 13. (péntek)

    Helyszín: Csendes (Budapest V. ker., Ferenczy István u. 5.)

    Vízipipát és hozzávalókat mindenki hozzon magának!

    A helyszínen vízipipát bérelni nem lehet.

    A hely söröző-kávézó, ételt venni nem lehet, ezért aki akar, az szendvicset, egyebet hozzon magának!

    Helyet csak annak tudok biztosítani, aki 2009. február 4.-ig (szerda) jelzi itt a topicban, hogy hány férőhelyre lenne szüksége.

    A helyszínen az árak kb.:

    kávé: 200-500 Ft

    tea: 200-300 Ft

    sör: 350-500 Ft

    röviditalok: 400-600 Ft

    üdítők: 300-400 Ft

    A következők jelezték eddig, hogy hány emberrel jönnének, őket is kérem, hogy ha változik ez a szám, akkor szerdáig jelezzék:

    Youri – 4 fő

    kokovics – 5 fő

    krampi – 1 fő

    Radish – 4 fő

    Riccio – 1 fő

    Cisco – 5 fő

    Eddig kb harminc emberre számítok az előbbiekkel együtt. Ehhez kb 8 asztalt kell foglalnom, mert átlagban 4 fősek az asztalok, de széktologatással 5-6 ember is elfér egy asztalnál.

    Azért szerdáig van a határidő, mert korán le szeretném foglalni az asztalokat, mivel itt elég sok asztalról van szó.

    Fontos lenne egy időpontot megbeszélni, hogy mikor érkezünk meg a helyre, mert akkorra foglalom az asztalokat! A hely éjfélig van nyitva, tehát lesz időnk. Én az 5-6 órás kezdésre gondoltam, de az is jó, ha valaki jelzi, hogy neki foglaljak későbbre egy asztalt, mert akkor ahhoz az asztalhoz addig is le tudnak ülni mások.

    Ha valaki jelzi, hogy jön, akkor ha teheti, mindenképpen jelenjen meg, mert ha az adott időpontban nem érkezik meg (+-15 perc), akkor a “foglalt” cetlit levesszük az asztalról és el fogják foglalni a helyét!

    Több nem jut eszembe, de ezek a legfontosabbak :).

30 bejegyzés megtekintése - 1-30 / 146

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.