A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #89228
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    Troll írta korábban:
    Nem személyeskedés, de olyan nickkel hogy Sunazo, már rég nem írkálnál a fórumba, ha én lennék az egyik boss.

    Írni akartam, hogy változtasson nicket, vagy valami, de aztán mégse. Teljesen igazad van. 😀 Syska, tegyél valamit ez ellen ..

    , Hozzászólás ID: #89229
    emberke202
    Felhasználó
    Emberke202
    • Hozzászólás: 504
    lbalazs15 írta korábban:
    AlMasaH írta korábban:
    Vennék Phunnel , vagy Vortex kerámiát 2000 forint környékén.!!

    Ennyiért nem hiszem, hogy kapsz… :siffle:

    ha mázlija van kap.. asszem 2500ft az új vortex a szultankicseiben, egy használtat kaphat 2000-ért.

    , Hozzászólás ID: #89230
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Troll írta korábban:
    Nem személyeskedés, de olyan nickkel hogy Sunazo, már rég nem írkálnál a fórumba, ha én lennék az egyik boss.

    Van ilyen nick nevű tagunk?

    Vagy kinek szólt ez?

    , Hozzászólás ID: #89231
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438
    sYska/!/ írta korábban:
    Troll írta korábban:
    Nem személyeskedés, de olyan nickkel hogy Sunazo, már rég nem írkálnál a fórumba, ha én lennék az egyik boss.

    Van ilyen nick nevű tagunk?

    Vagy kinek szólt ez?

    ö kérdezte a “legyél tesztelö, ingyenesen” topicban, hogy miikor lesz eredmény

    , Hozzászólás ID: #89232
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    sYska/!/ írta korábban:
    AlMasaH írta korábban:
    Vennék Phunnel , vagy Vortex kerámiát 2000 forint környékén.!!

    Vennék Audi A8-ast 20.000Ft-ért, vadonat újat! Kérlek dobj pü-t!

    Kapsz hozzá egy külön KRESZ szabály könyvet is ami csak arra az autóra érvényes! 😛 😀

    , Hozzászólás ID: #89233
    almasah
    Felhasználó
    AlMasaH
    • Hozzászólás: 40

    XD

    Amúgy használtra gondoltam..

    , Hozzászólás ID: #89234
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    AlMasaH írta korábban:
    XD

    Amúgy használtra gondoltam..

    Msnre felvettek ezügyben, részleteket megbeszéljük ott.

    , Hozzászólás ID: #89235
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1961

    A8 nagy hülyeség…rá megy mindened az üzemanyagra, biztosítás, karbantartás, javításra….több ismerősömnek volt…örült hogy megszabadult tölle….

    , Hozzászólás ID: #89236
    gas
    Felhasználó
    gas
    • Hozzászólás: 1042

    Attól függ milyen A8. Ha új akkor nem kell sokat költeni az első 2-3 évben javításra, meg nagyobb karbantartásokra. Benzint(/dízelt) viszont zabálja elég rendesen. Én azon az állásponton vagyok, hogy az vegyen drága autót, aki tudja is fedezni a vele járó költségeket. A hitelt meg a legnagyobb baromságnak tartom. (Bocs, ha megsértek vele valakit…)

    , Hozzászólás ID: #89237
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Egyik ismerosomnek egy haverja vett egy Ferrarit, de a garazsbol alig hozza ki, mert nem birja finanszirozni, amennyit zabal 😀

    , Hozzászólás ID: #89238
    cyp
    Felhasználó
    cyp
    • Hozzászólás: 593

    nemkell ide ferrari meg audi. jó öreg 1200es lada. legjobb 😀

    , Hozzászólás ID: #89239
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438

    jo dolog, hogy minden nap valami más téma van a dumaládában. tegnap a magyar nyelv szépsége és ocsmánya, ma pedig a fogyasztás és az autok 😀

    , Hozzászólás ID: #89240
    gas
    Felhasználó
    gas
    • Hozzászólás: 1042

    Ismerős szitu. Van egy igen jómódú haverom, nekik Hummer H2 volt, el is adták pár hónap után, szintén az írtózatos fogyasztása miatt.

    , Hozzászólás ID: #89241
    djreplay
    Felhasználó
    djreplay
    • Hozzászólás: 385

    nekem január fele meglesz a jogsim ha minden jol megy és akarunk venni majd valami olcsó kocsit amihez nem kellenek azért vagyonok a fenntartásához na meg azért ne is essen szét az első úton :hehe:

    , Hozzászólás ID: #89242
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    De erted … Valaki kicsenget irtozatos milliokat egy autoert, mert hogy azzal lehet gizdazni, de amikor haverom mondta neki, hogy ugorjanak le a Balcsira, akkor csak vonogatta a vallat, hogy hat neeem, mert hogy draga a benzin 😀

    , Hozzászólás ID: #89243
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438
    krampi írta korábban:
    De erted … Valaki kicsenget irtozatos milliokat egy autoert, mert hogy azzal lehet gizdazni, de amikor haverom mondta neki, hogy ugorjanak le a Balcsira, akkor csak vonogatta a vallat, hogy hat neeem, mert hogy draga a benzin 😀

    benzinre nem lehet hitelt felvenni? 😮 :hehe:

    , Hozzászólás ID: #89244
    emberke202
    Felhasználó
    Emberke202
    • Hozzászólás: 504
    webbie írta korábban:
    Emberke202 írta korábban:
    ennek is kilehet az alját alufóliával tömni mint a vortexet?

    Kevesebb dohány kell bele, mint Vortex-be. Minek akarod kitömni ? Ennyire ne spórolj már 😀

    Amúgy biztos lehet valameddig ..

    nem a spórolás, de spec én egyedül nem szeretek 1 óránál többet pipázni..

    , Hozzászólás ID: #89245
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    krampi írta korábban:
    De erted … Valaki kicsenget irtozatos milliokat egy autoert, mert hogy azzal lehet gizdazni, de amikor haverom mondta neki, hogy ugorjanak le a Balcsira, akkor csak vonogatta a vallat, hogy hat neeem, mert hogy draga a benzin 😀

    Látod látod, KM-re nem spóroljuk a pénzt, de amikor az Al Fakher hazai áráról van szó… ” :triste1:” <- Ilyen arcot vágunk. :hehe:

    , Hozzászólás ID: #89246
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    krampi írta korábban:
    Al Fakher Soft Black 🙂

    Beszámolót kérünk :).

    , Hozzászólás ID: #89247
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Rendben-rendben, majd lesz 🙂 Amugy isteni.

    , Hozzászólás ID: #89248
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403
    pooly írta korábban:
    Hát ezen elbőgtem magam úgy röhögtem.

    Nézzétek meg a második részét is. :gene:

    Ehun e.

    Na erről beszéltem. A röhögés mellett élvezet hallani ezt a tajszólast 😀 koncsentráljá 😀

    , Hozzászólás ID: #89249
    djreplay
    Felhasználó
    djreplay
    • Hozzászólás: 385

    narancsot eszegettem mikor eszembe jutott hogy valami finomat kéne tömni és a kezem ügyébe került a waha cola

    kiszedtem amennyi kell a kerámiába(az egészet) de akkor arra gondoltam hogy a narancshéjába belerakom a dohányt hátha valami jo sül ki belöle.

    ahogy probálgattam végülis a pipa tetejére “rá esett” a narancs “kerámia” így lett egy rögtönzött phunnel.

    végülis kevertem egy kis szederrel a kolát mert kevés volt igy végülis a füst rendbe volt ami az izeket illeti hát nagyon erösen érzözött a narancs ami kissé elnyomta a mixem izét de nem bántam anyira mert igy is nagyon finom. kicsit kolás kicsit szedres kicsit narancsos izü a füst ami kellemes sztem .

    , Hozzászólás ID: #89250
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825

    Visszamenőleg néhány hszre reagálnék :).

    Krampi, írtad, hogy a pestiek használják a személynevek előtt a névelőt. Nemrég olvastam Grétsy László elismert nyelvész cikkét, ahol erre a kérdésre is kitért.

    Állítása szerint vannak olyan nyelvtani hibák, amik csak a köztudatban számítanak hibának, hivatalosan pedig már régóta nem. A személynevek elé nem rakunk névelőt is egy ilyen szabály, ami korábban valóban szabály volt, mára azonban nincs ilyen szabály, főleg azért is, mert a köznyelvben elterjedt a használata. Például ez a mondat nem számít nyelvtanilag helytelennek: Szóltam a Tamásnak, hogy vegyen tejet. Egyébként a “Szóltam Tamásnak, hogy vegyen tejet.” ugyancsak jó nyelvtanilag. A köznyelvben sem teszünk azonban minden személynév elé névelőt, mégpedig a történelmi személyek neve elég nem. Pl ilyet nem mondunk: A Magyar Tudományos Akadémiát a Széchenyi finanszírozta. Itt semmiképpen sem szabad névelőt tenni a személynév elé. A nyelvész szerint azonban az ország nagy részében elterjedt ez a szokás, hogy személynév elé is teszünk névelőt, szóval nem pesti sajátosságról van szó, az pedig, hogy honnan indult ki, nem tudom.

    Most így fejből nem vágom, hogy ki honnan valósi, de Nyugat-Magyarországon elég sokat jártam már és a pestihez hasonló szlenggel találkoztam majdnem mindenhol.

    Kelet-Magyarországon már ritkábban járok, de az elmúlt két évben kétszer voltam a Hortobágy környékén. Itt meg nem nagyon találkoztam emberrel :D. De komolyan. Aggteleknél voltam nyáron és Ináncs felől mentünk családdal. Olyan kihalt utakat és falukat sehol nem láttam még. Ráadásul még a múzeum sem nyitott ki, mert elment enni a portás XD. Itt sajnos elég kevés emberrel tudtam beszélni, kivéve két részeget, akik a zárt múzeum előtt “eligazítottak” minket. Sátoraljaújhelyen és Vizsolyban találkoztam emberekkel, de különös tájszólást nem fedeztem fel. Mondjuk Sátoraljaújhelyen főleg turistákba botlottam.

    A másik reflekcióm gas-nak szól :). Azt mondtad, hogy egy jó Audi A8-as karbantartása nem kerül sokba az első néhány évben. Hát el kell szomorítsalak :). A karbantartásba beletartozik a kötelező szervíz is. Az első két évben a garancia megtartásához általában (bár audiéknál nem tudom, hogy megy) kötelező nagyszervízre vinni az autót, aki pedig audit vesz, főleg újat, kétlem, hogy ezeket a szervízeléseket kihagyná. Egy ilyen nagyszervíz ára A8 esetében többszázezer Ft is lehet. Nekünk régen volt egy Citroen Berlingonk (sajna ellopták :() és annak a nagyszervize 75ezer Ft volt. Ebben az olajcsere volt benne meg a kocsi átvizsgálása. Szóval A8-nál feltételezem, hogy drágábban dolgoznak :).

    , Hozzászólás ID: #89251
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Ilyen későn ilyen hosszú hozzászólást írni… áhhh… 😀

    , Hozzászólás ID: #89252
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Egyem a szívét István nevű Wikipédia szerkesztőnek. Kitörölte majd egy egész oldalnyi írásom és hülye, rémisztgető marhaságokkal írta tele..

    Aki nem ért hozzá az miért szerkeszti? Most komolyan…. Google-ba keres és átírja amit először talál vagy mi?

    Kezd bomlani a bizalmam a wikipédia felé… :triste1:

    , Hozzászólás ID: #89253
    peti562
    Felhasználó
    peti562
    • Hozzászólás: 473

    biztos a pécsi dohánygyár PR-osa 🙂

    , Hozzászólás ID: #89254
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    sYska/!/ írta korábban:
    Egyem a szívét István nevű Wikipédia szerkesztőnek. Kitörölte majd egy egész oldalnyi írásom és hülye, rémisztgető marhaságokkal írta tele..

    Aki nem ért hozzá az miért szerkeszti? Most komolyan…. Google-ba keres és átírja amit először talál vagy mi?

    Kezd bomlani a bizalmam a wikipédia felé… :triste1:

    Bárki bármikor kitörölhet egy wikis hozzászólást vagy beleszerkeszthet? Hogy van ez? Röhejes..

    , Hozzászólás ID: #89255
    peti562
    Felhasználó
    peti562
    • Hozzászólás: 473
    wakummaci írta korábban:
    sYska/!/ írta korábban:
    Egyem a szívét István nevű Wikipédia szerkesztőnek. Kitörölte majd egy egész oldalnyi írásom és hülye, rémisztgető marhaságokkal írta tele..

    Aki nem ért hozzá az miért szerkeszti? Most komolyan…. Google-ba keres és átírja amit először talál vagy mi?

    Kezd bomlani a bizalmam a wikipédia felé… :triste1:

    Bárki bármikor kitörölhet egy wikis hozzászólást vagy beleszerkeszthet? Hogy van ez? Röhejes..

    igen, ez a legnagyobb előnye a wikipedia-nak, sajnos a legnagyobb hátulütője is.

    , Hozzászólás ID: #89256
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Természetesen aki kitörölte az írásaim az kitörölte a forrást is… vizipipafan.hu linknek meg nyoma sincs. :rougefaché:

    , Hozzászólás ID: #89257
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Írd meg újra, tedd vágólapra, és tedd vissza… 😀

30 bejegyzés megtekintése - 7,141-7,170 / 15,700

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.