A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #89318
    isi
    Felhasználó
    isi
    • Hozzászólás: 470

    Most kevertem 2 dohányt.

    Lett:

    250g Citromoskóla —-> Waha cola + masah citrom

    250g Cherry kóla —->Waha cola + mizo cherry

    Teszt még nem volt, de szerintem finom lesz. :alcool1:

    , Hozzászólás ID: #89319
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825
    isi írta korábban:
    Most kevertem 2 dohányt.

    Lett:

    250g Citromoskóla —-> Waha cola + masah citrom

    250g Cherry kóla —->Waha cola + mizo cherry

    Teszt még nem volt, de szerintem finom lesz. :alcool1:

    Dejó, én is ma vettem waha kólát, és volt ihhont még mizo cherry. Összekevertem a kettőt. Most ezt szívom és nagyon finom :). Nem túl intenzív az íze, de pont jó, nagyon kellemes.

    Razan témában sokan felvetették, hogy túl drága a cső, ezért szeretnék egy sztorit mesélni :).

    Fotózást tanulok, ami nem túl olcsó mulatság. Egy profi felszerelés 2miliótól kezdődik, de vannak olyan fotósok (sport-, stúdiófotósok), akik 6-10 milliós felszereléssel dolgoznak. Vagy még drágábbal.

    Egy kis fotós lecke, hogy a sztori érthető legyen: egy objektívnek van fényereje (mennyi fényt enged át) és gyújótávolsága (mennyire messzire “lát el”). Minél nagyobb a fényereje, annál drágább és jobb egy objektív, és ha egy nagy gyújtótávolságú obinak nagy a fényereje, annak többmilliós ára is lehet. És akkor ott van, hogy műanyagból készül az objektív, avgy fém és üveg az egész. Gondolom egyértelmű, hogy a fém sokkal minőségibb.

    Namost a fotós tanárom mindig ezt modnja: egy objektív lehet olcsó, nagy fényerejű és minőségi. Viszont ezek közül mindig csak kettő igaz. Vagy olcsó és nagy fényerejű, de akkor nem minőségi. Lehet minőségi és nagy fényerejű, de akkor nem olcsó. De olyan, hogy minőségi, nagy fényerejű és olcsó, nem létezik.

    A Razannal hasonló a helyzet. Egy cső lehet olcsó, minőségi és kénelmes. Ebből csak kettő lehet igaz. Ha minőségi és olcsó (hommade), akkor nem annyira kényelmes, mert csak pvcből lehet olcsó csinálni, mert az étkezési csöveknél a szilikon ára kb 3500 Ft/méter. Ha kényelmes és minőségi (razan), akkor drága. Ha kényelmes és olcsó (általános csövek), akkor nem minőségi (vagyis nem mosható).

    Remélem értelmesen fogalmaztam.

    Szóval a minőségért mindig komoly árakat kell fizetni, ami nem véletlen. És razan témában már leírtam, hogy a kereskedelemben az anyagköltségre még mindig rá kell rakni a hasznot is, amit a gyár, az importőr és az eladó is rápakol az eredeti árra. Szóval elkészíthető otthon is eg yilyen cső, de sokkal bonyolultabb és több idő, ráadásul hasonló árban fog kijönni, mert az egyes alkatrészek árán is már rajta van a haszon. PVC cső, meg hiába olcsó, elég merev, ezért kényelmetlen. Én is ilyet hasznélok, tök jó, de egy razanra már vágyom.

    , Hozzászólás ID: #89320
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    anegytech, elszívtál valami gondolatébresztőt? 😀 Teljes mértékben igazad van, és egyet értek veled. A fotós részével is :cote:

    , Hozzászólás ID: #89321
    pooly
    Felhasználó
    pooly
    • Hozzászólás: 344
    wakummaci írta korábban:

    Szerintem arra gondolt pooly, hogy olyan szinten nem figyelsz a betűk helyes sorrendjére, hogy az már fáj…

    Vgay kakor mától bzseljéünk scak iylen forámban, sé akrko snekinek nme klel fgiylelni a hleyesríársa.

    Jó lnene nme?

    Erről beszéltem, igen.

    , Hozzászólás ID: #89322
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825
    Nick írta korábban:
    anegytech, elszívtál valami gondolatébresztőt? 😀 Teljes mértékben igazad van, és egyet értek veled. A fotós részével is :cote:

    A végén én is láttam, hogy kicsit durva hosszú lett :D. De egyébként ez a cherry-coke elég gondolatébresztő :).

    , Hozzászólás ID: #89323
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    Eszembe jutott most a Cherokee – Cherry Coke c. száma! :hehe:

    , Hozzászólás ID: #89324
    pooly
    Felhasználó
    pooly
    • Hozzászólás: 344

    Atyavilág, de sokat hallgattam azt a zenét. :]

    , Hozzászólás ID: #89325
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    Cherry Coke, Freestyler, Im blue, Sandstorm, régi és megunhatatlan számok! 😀

    , Hozzászólás ID: #89326
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785
    anegytech írta korábban:
    Nick írta korábban:
    anegytech, elszívtál valami gondolatébresztőt? 😀 Teljes mértékben igazad van, és egyet értek veled. A fotós részével is :cote:

    A végén én is láttam, hogy kicsit durva hosszú lett :D. De egyébként ez a cherry-coke elég gondolatébresztő :).

    azt viszont figyelmen kívül hagytad – amennyiben hazai árak keretei közt beszélünk magas árról – hogy a piacon van egy nammor nevezetű cső is, ami ha jól tudom 1-2ezerrel olcsóbb. vagyis azért egy köztes állapotot jelent, hogy mégsem olyan drága, de ugyanazt tudja. mert ugyebár hajszállnyi különbségek vannak ezek között

    egyébként pedig én úgy viszonyulok ehhez, hogy ha tudom akkor megveszem a drágábbat mert nem vagoyk annyira gazdag hogy az olcsót vegyem.

    remélem nem szorul különösebb magyarázatra ez a mondat 😉

    , Hozzászólás ID: #89327
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825
    Riccio írta korábban:
    anegytech írta korábban:

    A végén én is láttam, hogy kicsit durva hosszú lett :D. De egyébként ez a cherry-coke elég gondolatébresztő :).

    azt viszont figyelmen kívül hagytad – amennyiben hazai árak keretei közt beszélünk magas árról – hogy a piacon van egy nammor nevezetű cső is, ami ha jól tudom 1-2ezerrel olcsóbb. vagyis azért egy köztes állapotot jelent, hogy mégsem olyan drága, de ugyanazt tudja. mert ugyebár hajszállnyi különbségek vannak ezek között

    egyébként pedig én úgy viszonyulok ehhez, hogy ha tudom akkor megveszem a drágábbat mert nem vagoyk annyira gazdag hogy az olcsót vegyem.

    remélem nem szorul különösebb magyarázatra ez a mondat 😉

    Őszintén bevallom, nem tudtam, hogy a nammor 1-2 ezerrel olcsóbb, de akkor valóban köztes állapot. Értem az utolsó mondatod, bár aki annyira nem gazdag, nem pipára költi a pénzét :D. De értem mire gondolsz, bár abban az esetben, ha a nammor tényleg szinte ugyanaz, mint a razan, akkor sok értelme nincs, mert akkor érdemesebb azt megvenni olcsóbban. Ha tényleg csak hajszálnyi a különbség. Az utolsó mondatod arra lehet igazán érvényes, amikor a sima csövekből mondjuk évente kettőt vesz az ember 2-3 ezer ft-ért, amennyiért már egy razanra vagy nammora is beruházhat.

    , Hozzászólás ID: #89328
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    megérkezett Moldy jóvoltából a “Jabba” pipám és Dózer pipája is!

    Szebb élőben mint a képeken!

    Este teszt. :langue2:

    , Hozzászólás ID: #89329
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    KM, Tangiers, Razan, Mizo, Aladin Bamboocha. Nagyon kivancsi vagyok, hogy ez lesz e a megfelelo szen.

    , Hozzászólás ID: #89330
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    krampi írta korábban:
    KM, Tangiers, Razan, Mizo, Aladin Bamboocha. Nagyon kivancsi vagyok, hogy ez lesz e a megfelelo szen.

    Azt csak kedden este tudom meg, mert nincs itthon aladin szenem.

    Ma coco-coallal megy majd a buli.

    , Hozzászólás ID: #89331
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Mindig is gyuloltem a magyar wikipediat, de most ismetelten alkottak. Olyan dolgokra hivatkoznak forrasmegjelolessel, ahol a forras sem tartalmaz konkret informaciokat az altaluk allitott dolgokrol. Es termeszetesen olyan emberek ugatnak, akik amugy sem konyitanak a temahoz.

    , Hozzászólás ID: #89332
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Ez szinte mindenhol így van.

    “Aki ért hozzá az csinálja aki nem, az tanítja!”

    , Hozzászólás ID: #89333
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    wikipédia? Lejárt lemez. Az unciklopédia a menő! :happy1:

    , Hozzászólás ID: #89334
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Jajam. Eleg nevetseges, hogy most oltogatnak, hogy nincsenek megfelelo forrasokkal alatamasztva az ervek, ugy ahogy azt ok csinaljak. A hivatkozott forrasok kozul, amin ugralnak 3-at olvastam at, es egytol-egyig azt tartalmazzak, hogy VELEMENYUK szerint karos a vizipipa, mert hasonloan a cigihez fustot lelegez be az ember. Aztan termeszetesen mindegyik tartalmazza azt a tenyt, hogy konkret vizsgalatok meg nem szulettek igy az ervelesuket alatamasztani nem tudjak.

    , Hozzászólás ID: #89335
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    krampi írta korábban:
    Jajam. Eleg nevetseges, hogy most oltogatnak, hogy nincsenek megfelelo forrasokkal alatamasztva az ervek, ugy ahogy azt ok csinaljak. A hivatkozott forrasok kozul, amin ugralnak 3-at olvastam at, es egytol-egyig azt tartalmazzak, hogy VELEMENYUK szerint karos a vizipipa, mert hasonloan a cigihez fustot lelegez be az ember. Aztan termeszetesen mindegyik tartalmazza azt a tenyt, hogy konkret vizsgalatok meg nem szulettek igy az ervelesuket alatamasztani nem tudjak.

    Meglátjuk a főszerkesztő mit válaszol rá. :perv:

    , Hozzászólás ID: #89336
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403
    sYska/!/ írta korábban:
    Dunmaládába már emberek! :contrac:

    A videót felveszem én és felgyorsítom, de csak jövő hétvégén tudom.

    Ezért megcsinálnánk mi ma, hogy téged ne terheljünk. Majd mutatunk egy órát és akkor elhiszik, fater. 😀 Nem lesz több szerintem 3-4 percnél a videó, szóval ráfér a kártyára, tuti. 1GB-s, szerintem nem a legjobb minőségből 1 órát fel lehet venni.

    , Hozzászólás ID: #89337
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    Gábor írta korábban:
    sYska/!/ írta korábban:
    Dunmaládába már emberek! :contrac:

    A videót felveszem én és felgyorsítom, de csak jövő hétvégén tudom.

    Ezért megcsinálnánk mi ma, hogy téged ne terheljünk. Majd mutatunk egy órát és akkor elhiszik, fater. 😀 Nem lesz több szerintem 3-4 percnél a videó, szóval ráfér a kártyára, tuti. 1GB-s, szerintem nem a legjobb minőségből 1 órát fel lehet venni.

    Nem a szavahihetőségetekről van szó, persze hogy elhiszem amit mondani fogtok :D.

    Ha macerás akkor természetesen ne vegyétek fel az egészet.

    Mondom igazából az a kérdés, hogy megéri-e az a különbözet egy villanyrezsóval szemben.

    Azt tudni hogy hány fokosra melegszik fel, hány wattos?

    , Hozzászólás ID: #89338
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    wakummaci írta korábban:
    Nem a szavahihetőségetekről van szó, persze hogy elhiszem amit mondani fogtok :D.

    Ha macerás akkor természetesen ne vegyétek fel az egészet.

    Mondom igazából az a kérdés, hogy megéri-e az a különbözet egy villanyrezsóval szemben.

    Azt tudni hogy hány fokosra melegszik fel, hány wattos?

    600W-os, azt passzolom, hogy hány fokra melegszik, hidd el megéri a különbözet. Hétvégén én is megpróbálom felvenni, végre itt van előttem a fényképező, szerintem holnap megcsinálom. 🙂

    , Hozzászólás ID: #89339
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403
    Hookah írta korábban:
    wakummaci írta korábban:
    Nem a szavahihetőségetekről van szó, persze hogy elhiszem amit mondani fogtok :D.

    Ha macerás akkor természetesen ne vegyétek fel az egészet.

    Mondom igazából az a kérdés, hogy megéri-e az a különbözet egy villanyrezsóval szemben.

    Azt tudni hogy hány fokosra melegszik fel, hány wattos?

    600W-os, azt passzolom, hogy hány fokra melegszik, hidd el megéri a különbözet. Hétvégén én is megpróbálom felvenni, végre itt van előttem a fényképező, szerintem holnap megcsinálom. 🙂

    Akkor ne csináljuk?

    , Hozzászólás ID: #89340
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    Gábor írta korábban:
    Hookah írta korábban:

    600W-os, azt passzolom, hogy hány fokra melegszik, hidd el megéri a különbözet. Hétvégén én is megpróbálom felvenni, végre itt van előttem a fényképező, szerintem holnap megcsinálom. 🙂

    Akkor ne csináljuk?

    Ha csináltok és felteszitek azt megköszönöm, én ma már nem pipázok szerintem, aztán csak holnap izzítok szenet. 🙂

    , Hozzászólás ID: #89341
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    Gábor írta korábban:
    Hookah írta korábban:

    600W-os, azt passzolom, hogy hány fokra melegszik, hidd el megéri a különbözet. Hétvégén én is megpróbálom felvenni, végre itt van előttem a fényképező, szerintem holnap megcsinálom. 🙂

    Akkor ne csináljuk?

    Csak akkor csináljátok ha nem túl nagy macera :).

    Egyébként meg két videó több videó 🙂

    , Hozzászólás ID: #89342
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403

    Itt a Jabba-pipa működés közben! 🙂

    Az első kép a tartály a ledekkel, a második kettő pedig az alsó fertáj. 🙂

      [*:2pyjx3pw]

      [*:2pyjx3pw]

      [*:2pyjx3pw]

    Azt hiszem, büszkék lehetünk moldy mesterre!

    , Hozzászólás ID: #89343
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Aztajóbüdös….. az az első kép valami kegyetlen durván jól néz ki…. nagyon nagyon eltaláltátok.

    Eszméletlen pipa, gratulálok hozzá mégegyszer :).

    , Hozzászólás ID: #89344
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    syska!

    Köszi, hogy megvágod a videot, de nekem már nem volt időm rá, mert jöttem dolgozni.

    Még 1x kösz! :amen:

    wakummaci

    Remélem ettől kedvet kapsz hozzá!

    Amennyiben van még kérdésed, msn!

    , Hozzászólás ID: #89345
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Rendben, köszönöm szépen mégegyszer.

    Amint fennt lesz megnézem, és megpróbálom összehasonlítani a tegnap talált villanyrezsóval.. :).

    , Hozzászólás ID: #89346
    emberke202
    Felhasználó
    Emberke202
    • Hozzászólás: 504

    nekem sikerült letölteni a videót, mielőtt meg lett vna változtatva a jelszó, hihi 🙂

    , Hozzászólás ID: #89347
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    wakummaci írta korábban:
    Rendben, köszönöm szépen mégegyszer.

    Amint fennt lesz megnézem, és megpróbálom összehasonlítani a tegnap talált villanyrezsóval.. :).

    Most konvertálom, szerintem 1-2 óra és fent is publikálva, feltéve ha a Freedom Call – The Eyes of the World számára nem tiltja le, törli. :happy1:

    Amúgy megközelítőleg 60-70mb lesz és 4 perc. ( 361%-os gyorsítás )

    akoska60 írta korábban:
    syska!

    Köszi, hogy megvágod a videot, de nekem már nem volt időm rá, mert jöttem dolgozni.

    Még 1x kösz! :amen:

    wakummaci

    Remélem ettől kedvet kapsz hozzá!

    Amennyiben van még kérdésed, msn!

    Nincs mit, úgy is most vágok össze több vízipipás oktató videót. 🙂 Ez kb. 5 percembe került. Na jó, van 8 is. 😀

    Fent is van, szuper sebességgel!

30 bejegyzés megtekintése - 7,231-7,260 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.