A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #89348
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438

    karácsony elötti reszelés a blog.eu-n. valakinek valami ötlete, hogy milyen okbol raktál ki a blogra? az egy dolog hogy vizipipás boltban tolják, nade akkoris… (szvsz: széégyön)

    , Hozzászólás ID: #89349
    troll
    Felhasználó
    Troll
    • Hozzászólás: 426

    aaa. :rougefaché: Csináltam a tangiers phunnelnek egy ilyen kis tartót, de elment a hang a videó alol, és negyedjére teszem fel JEWtubera. Meguntam. Este megpróbálom feltenni újra. amúgy szerintem jo kis dolog lett, majd meglátjátok 😛

    , Hozzászólás ID: #89350
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Troll írta korábban:
    aaa. :rougefaché: Csináltam a tangiers phunnelnek egy ilyen kis tartót, de elment a hang a videó alol, és negyedjére teszem fel JEWtubera. Meguntam. Este megpróbálom feltenni újra. amúgy szerintem jo kis dolog lett, majd meglátjátok 😛

    Majd csinálok egy publikus ftp-t. Amit ti tagok használhattok majd. Csak idő kérdése és tárgyalás a szolgáltatóval… Az baj, hogy max 200 ftp account-om lehet..

    , Hozzászólás ID: #89351
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Nem eleg a tagoknak 1 FTP acc? 😀 Inkabb a tarhely merete jelenthet problemat 🙂

    , Hozzászólás ID: #89352
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    krampi írta korábban:
    Nem eleg a tagoknak 1 FTP acc? 😀 Inkabb a tarhely merete jelenthet problemat 🙂

    5 gigás a tárhely, ebből olyan 800mb-ot foglal jelenleg el a lapcsalád minden tagja együtt. 😉

    , Hozzászólás ID: #89353
    emberke202
    Felhasználó
    Emberke202
    • Hozzászólás: 504

    Ugye sokan azt hiszik, hogy a nikotin okozza a tüdőrákot.

    Nos googléztam egyet

    Quote:
    a nikotinnak nem sok köze van a rák kialakulásában. Nincs olyan tudományos kísérlet, amely azt demonstrálná, hogy a nikotin akármilyen rákot is kialakítana. Valójában, néhány tanulmány azt mondta, hogy a nikotin magában annyira nem függőség okozó. Akik nikotin rágót és tapaszt használnak, úgy gondolják, hogy a nikotin függőségtől sokkal könnyebb megszabadulni összehasonlítva a tényleges cigi függőségtől.

    Quote:
    Szóval tényleg okoz a nikotin rákot? Nem. A tény, hogy a nikotin rágók és tapaszok léteznek, az elég bizonyíték. Ha a nikotin rákkeltő lenne, akkor az FDA egyszerűen levenné ezeket a tapaszokat és rágókat a polcról.[/qoute]

    forrás:

    Quote:
    Mitosz: A Nikotin rákkeltő.

    Tény: Nem bizonyított, hogy a nikotin rákot okoz. Több mint 4000 kémiai anyag van a cigi füstjében, amik okozzák a rákot.

    forrás:

    érdekes dolgok ezek.

    , Hozzászólás ID: #89354
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785

    egyértelmű hogy nem a nikotin, hanem a kátrány okozza a tüdőrákot. szerintem

    , Hozzászólás ID: #89355
    emberke202
    Felhasználó
    Emberke202
    • Hozzászólás: 504
    Riccio írta korábban:
    egyértelmű hogy nem a nikotin, hanem a kátrány okozza a tüdőrákot. szerintem

    Egy nemrégi tanulmányban az amcsik majdnem 85%-a gondolta ezt.. szal annyira nem egyértelmű:D

    , Hozzászólás ID: #89356
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403
    Riccio írta korábban:
    egyértelmű hogy nem a nikotin, hanem a kátrány okozza a tüdőrákot. szerintem

    Elvileg van benne valami sugárzó anyag, az okozza a tüdőrákot.

    , Hozzászólás ID: #89357
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787
    Emberke202 írta korábban:

    Egy nemrégi tanulmányban az amcsik majdnem 85%-a gondolta ezt.. szal annyira nem egyértelmű:D

    Tanulmányok szerint az amcsik 85%-a nem tudja megmondani, mi a pénzneme angliának, nem tudja hol van mexikó, nem tudja ki az a Fidel Castro, és atöbbi 🙂

    , Hozzászólás ID: #89358
    lukivoker
    Felhasználó
    Lukivoker
    • Hozzászólás: 378
    Gábor írta korábban:
    Riccio írta korábban:
    egyértelmű hogy nem a nikotin, hanem a kátrány okozza a tüdőrákot. szerintem

    Elvileg van benne valami sugárzó anyag, az okozza a tüdőrákot.

    tudtommal a szűrő ahogy megszűri a dohányfüstöt , kicsapódnak a forróság miatt a szűrőből származó káros anyagok.

    , Hozzászólás ID: #89359
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Eleg egyertelmu, hogy nem a nikotin okozza a tudorakot. Amugy a nikotin az drog. Sot, a koffein is. Az pedig, hogy az amcsik nagy szazaleka egybehangzoan allit valamit a semminel is kevesebbet jelent kb.

    Amugy a cigi mukodeserol es hatasairol eleg sok tanulmany van, csak utana kell olvasni. A vizipiparol egyelore nincsenek ilyenek, csak a cigihez valo hasonlosag miatt (fust-fust, kb ennyi) ezekre hivatkozva allitjak, hogy karosabb, mint a cigi.

    , Hozzászólás ID: #89360
    kormi
    Felhasználó
    Kormi
    • Hozzászólás: 453
    Gábor írta korábban:
    Riccio írta korábban:
    egyértelmű hogy nem a nikotin, hanem a kátrány okozza a tüdőrákot. szerintem

    Elvileg van benne valami sugárzó anyag, az okozza a tüdőrákot.

    Igen, igen van benne egy kis fincsi polónium, de az még annyira nem is vészes, sok egyéb, meglepően érdekes dolgot tartalmaz. Tavaly kivégeztem egy kurzust, ahol élénken szó volt erről és ott kiadtak egy meglehetősen hiteles, kutatásokkal is alátámasztható cikket, ha megtalálom, akár felmásolom ide is.

    Sajnos azonban a cigaretta sok egyebet is tartalmaz…megannyi szerves vegyületet, benzolt, egyéb aromás rendszereket, amik annyira brutálisan karcinogének, hogy már a laborokból is évek óta ki vannak vonva…(persze 30 éve kb. még minden kutató, laboráns mondhatni ezekben “fürdött”)

    A nikotin és a koffein is drog. Persze. De nem ezzel van a baj…Egyetemista éveink alatt szerintem mindannyian tönkrevágjuk magunkat ezekkel a vackokkal, bár én nem vagyok energiaitalpárti, de napi 3 kávé nélkül néha gy érzem, hogy meghalnék…A legnagyobb gond, hogy a hatásos és halálos adag között nagyon kicsi a differencia, könnyű túladagolni. Velem is sajnos többször előfordult már…A tünetek hasonlók ,mint pl CO mérgezésnél…

    Érdekes lenne a témában áskálódni, bár én teljesen más szakdoga-projektmunka témá választottam magamnak, sajna messze elkerülöm az effajta laborokat…

    , Hozzászólás ID: #89361
    kormi
    Felhasználó
    Kormi
    • Hozzászólás: 453

    Az előzőtől külön téma, külön hsz-be postolom:

    Még hónapja bekevertem kb. 50g Al Sultan szedret kb. 25 g mentával…és valami borzasztó lett:triste1:

    Valakinek valami ötlet, hogy hogyan dobhatnám fel?

    (mert most eléggé mosogatószer íze van sajnos 🙁 )

    , Hozzászólás ID: #89362
    homo pipulens
    Felhasználó
    Homo Pipulens
    • Hozzászólás: 165
    Kormi írta korábban:
    Az előzőtől külön téma, külön hsz-be postolom:

    Még hónapja bekevertem kb. 50g Al Sultan szedret kb. 25 g mentával…és valami borzasztó lett:triste1:

    Valakinek valami ötlet, hogy hogyan dobhatnám fel?

    (mert most eléggé mosogatószer íze van sajnos 🙁 )

    Szia talán sikeülhet elnyomni a rossz ízeket ha öntesz hozzá mézet glicerint és sok-sok fahéjt.

    , Hozzászólás ID: #89363
    isi
    Felhasználó
    isi
    • Hozzászólás: 470
    Homo Pipulens írta korábban:
    Kormi írta korábban:
    Az előzőtől külön téma, külön hsz-be postolom:

    Még hónapja bekevertem kb. 50g Al Sultan szedret kb. 25 g mentával…és valami borzasztó lett:triste1:

    Valakinek valami ötlet, hogy hogyan dobhatnám fel?

    (mert most eléggé mosogatószer íze van sajnos 🙁 )

    Szia talán sikeülhet elnyomni a rossz ízeket ha öntesz hozzá mézet glicerint és sok-sok fahéjt.

    Szerintem a sok-sok fahéj nem jó mert köhögni fogsz tőle ha sokat teszel rá. Amit én ajánlok, valami erős ízű dohány. Mondjuk ehhez hozzáteszel 50g mizo görögdinnyét. Szerintem a görögdinnye nagyon feljavítaná :super:

    , Hozzászólás ID: #89364
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    Esetleg még a kétalma is segíthet, annak pedig erős ánizsos íze van.

    , Hozzászólás ID: #89365
    rapirapi
    Felhasználó
    rapirapi
    • Hozzászólás: 13

    Ha egy kis pálinkát raksz a tartályba, bármilyen dohány ízét elnyomja. Nagyon keveset tegyél bele!

    , Hozzászólás ID: #89366
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438
    rapirapi írta korábban:
    Ha egy kis pálinkát raksz a tartályba, bármilyen dohány ízét elnyomja. Nagyon keveset tegyél bele!

    szerintem nem elnyomni akarja az izt, hanem kellemessebbé tenni ugy, hogy amiket összekevert izek, azok jol kijöjjenek. de sztem tegyél a tartályba valamilyen löttyöt ami illik hozzá

    , Hozzászólás ID: #89367
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785
    Kormi írta korábban:
    Gábor írta korábban:

    Elvileg van benne valami sugárzó anyag, az okozza a tüdőrákot.

    Igen, igen van benne egy kis fincsi polónium, de az még annyira nem is vészes, sok egyéb, meglepően érdekes dolgot tartalmaz. Tavaly kivégeztem egy kurzust, ahol élénken szó volt erről és ott kiadtak egy meglehetősen hiteles, kutatásokkal is alátámasztható cikket, ha megtalálom, akár felmásolom ide is.

    Sajnos azonban a cigaretta sok egyebet is tartalmaz…megannyi szerves vegyületet, benzolt, egyéb aromás rendszereket, amik annyira brutálisan karcinogének, hogy már a laborokból is évek óta ki vannak vonva…(persze 30 éve kb. még minden kutató, laboráns mondhatni ezekben “fürdött”)

    A nikotin és a koffein is drog. Persze. De nem ezzel van a baj…Egyetemista éveink alatt szerintem mindannyian tönkrevágjuk magunkat ezekkel a vackokkal, bár én nem vagyok energiaitalpárti, de napi 3 kávé nélkül néha gy érzem, hogy meghalnék…A legnagyobb gond, hogy a hatásos és halálos adag között nagyon kicsi a differencia, könnyű túladagolni. Velem is sajnos többször előfordult már…A tünetek hasonlók ,mint pl CO mérgezésnél…

    Érdekes lenne a témában áskálódni, bár én teljesen más szakdoga-projektmunka témá választottam magamnak, sajna messze elkerülöm az effajta laborokat…

    sajnos nekem már jóval az egyetemi évek előtt szét lett vágva a tüdőm sztem. anélkül hogy 19 év alatt egy száll cigit is elszívtam volna. dohányos család…nehéz olyan helyen tartózkodni ahol nem teszem ki magam a passzív dohányzásnak

    koffeinnel meg úgy vagyok, hogy ha nagyon nem bírom akkor iszok egy ilyen agyon cukrozott energiaitalnak nevezett valamit. különösebben nem vagyok róla meggyőződve hogy használ, de amíg el nem fogy a kezemből addig is ébren vagyok biztosra. kávét egyáltalán nem szeretem. ha koffeinről van szó akkor a teát ajánlom mindenkinek 😉

    , Hozzászólás ID: #89368
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    Reggeli ébredéshez néha kell egy IGAZI kávé, nap közben pedig valóban hatásos a lassú koffein, mint a tea.

    , Hozzászólás ID: #89369
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Jó ötlet, de a fahéjjal óvatosan, mert nagy mennyiségben csípős hatást is kelthet.

    , Hozzászólás ID: #89370
    youri
    Felhasználó
    youri
    • Hozzászólás: 865

    Nah gyerekek. Öröm bújt szívembe. 😀 Úgy érzem füstölnöm kellene, keresek valami lágyat máris 🙂

    Amúgy szépjóreggelt 😀

    , Hozzászólás ID: #89371
    youri
    Felhasználó
    youri
    • Hozzászólás: 865

    Nem tudtam már szerkeszteni. :/ Nah a pirkadatpipázás serbetli vegyes gyümölccsel történik. 😛

    , Hozzászólás ID: #89372
    lukivoker
    Felhasználó
    Lukivoker
    • Hozzászólás: 378

    nem tudok aludni :rougefaché:

    , Hozzászólás ID: #89373
    hundarkblade
    Felhasználó
    hundarkblade
    • Hozzászólás: 491

    A pálinkás jóreggelt aki ilyen korán fent van. 😀

    , Hozzászólás ID: #89374
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Milyen korán??

    Talán ilyen későn! 🙂

    4-kor keltem.

    , Hozzászólás ID: #89375
    hundarkblade
    Felhasználó
    hundarkblade
    • Hozzászólás: 491

    1órával megelőztél 😀

    , Hozzászólás ID: #89376
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825

    Jóreggelt! 😀 Vagy későn mondom? Én egy órája keltem, de legyen mentségemre, hogy a hét nagy részében háromkor feküdtem és hétkor keltem, szóval kezdtem állva elaludni mindenhol :triste1:. Most muszáj volt kipihennem magam, de reggelzitem már, és azthiszem nemsokára kipróbálom a waha cappuccinomat :). Már rég szívtam ilyet és emlékeim szerint ízlett :D. De közben azért be kell iktatnom egy kis karácsony előtti takarítást a szobámban :hehe:, meg iskolával kapcsolatos teendőimet is ki kell elégítenem. De sebaj, előttem az egész nap! 🙂

    , Hozzászólás ID: #89377
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438

    ugy látom, hogy mindenkinek jol sikerült a szombat estéje :]

30 bejegyzés megtekintése - 7,261-7,290 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.