A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #89498
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438

    A National Geographic oldalán a “Miért kék az ég?” bejegyzésben csak számomra hülyeség ez a mondat: “A Napból érkező színtelen, fehér fény…”?

    , Hozzászólás ID: #89499
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Nem, ez nem hulyeseg. A fenyt, amelyet a Nap alapbol kibocsajt hivjuk feher fenynek, ezt lehet prizma segitsegevel kulonbozo szinekre felbontani. A targyak szinei is ugy jelennek meg, hogy amely fenyskalaban visszaverik a szineket, olyan szinunek latjuk az adott targyat. A fekete targyak az osszes fenyt elnyelik, ezert lesznek feketek, a feher szinu targyak pedig visszaverik az osszes fenyt es fehernek latjuk oket. Igy vegulis a feher feny elnevezes a Napbol kozvetlenul kilepo fenyre is logikus.

    , Hozzászólás ID: #89500
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438
    krampi írta korábban:
    Nem, ez nem hulyeseg. A fenyt, amelyet a Nap alapbol kibocsajt hivjuk feher fenynek, ezt lehet prizma segitsegevel kulonbozo szinekre felbontani. A targyak szinei is ugy jelennek meg, hogy amely fenyskalaban visszaverik a szineket, olyan szinunek latjuk az adott targyat. A fekete targyak az osszes fenyt elnyelik, ezert lesznek feketek, a feher szinu targyak pedig visszaverik az osszes fenyt es fehernek latjuk oket. Igy vegulis a feher feny elnevezes a Napbol kozvetlenul kilepo fenyre is logikus.

    de ha valami szintelen, akkor az nem lehet fehér… ez olyan, mint a szintelen, szagtalan szuros szagu sárga gáz…

    , Hozzászólás ID: #89501
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Olyan, hogy színtelen, ha végig gondolod, nincs is!

    Minden tárgy, vagy anyag valamilyen színt a spektrumból elnyel, vagy visszaver.

    Ezért aztán a szó szoros értelmében vett színtelen nincs is.Ami valóban színtelen lenne, azt nem is látnád.

    Ez már spektrum fizika, és nem szeretnék bele bonyolódni, mert nem értek hozzá, és csak hülyeséget mondanék valószínüleg.

    , Hozzászólás ID: #89502
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438
    akoska60 írta korábban:
    Olyan, hogy színtelen, ha végig gondolod, nincs is!

    Minden tárgy, vagy anyag valamilyen színt a spektrumból elnyel, vagy visszaver.

    Ezért aztán a szó szoros értelmében vett színtelen nincs is.Ami valóban színtelen lenne, azt nem is látnád.

    ezzel tisztában vagyok, de neylvtanilag elég sután van megfogalmazva, és ilyen kételyeket generál

    , Hozzászólás ID: #89503
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Sajnos a nyelvtan és a fizika nem nagy barátok.Az egyikkel a másikat megmagyarázni nehéz.

    Emellett értem a gondolat menetedet!

    , Hozzászólás ID: #89504
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    A feher feny egy osszetett feny, ami tobb kulonbozo szinu feny kevereke. A fenyek szinet a hullamhosszuk es frekvenciajuk hatarozza meg, ezek alapjan kulonithetjuk el a szineket.

    Tehat feny a kek feny is, a sarga is, a piros is, mindegyik. Feher fenynek pedig azt a fenyt nevezzuk, amely minden osszetevot tartalmaz (ergo prizmaval fel tudjuk bontani a szivarvany szineire). A Napbol erkezo feny pedig feher feny, mert a fenyspektrum minden szinet tartalmazza.

    , Hozzászólás ID: #89505
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Igen, a fehér fény egy elnevezés arra amit Krampi feljebb kifejtett…

    Ne igazi fehéret várj, mint az A4-es papír.. :happy1:

    , Hozzászólás ID: #89506
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438

    tisztában voltam a fehér fény fogalmával, köszi krampi. de nyelvtanilag akkor is hatlams hülyeség akármit a fehér és a szintelen szoval illetni :hehe:

    , Hozzászólás ID: #89507
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Nem, egyáltalán nem hülyeség… :happy1:

    Köznapi fogalmazásban, értelemben, a fehér fény színtelen, átlátszó… hívhatod ahogy akarod, ez teljesen korrekt.

    , Hozzászólás ID: #89508
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962
    BandiKJ írta korábban:
    tisztában voltam a fehér fény fogalmával, köszi krampi. de nyelvtanilag akkor is hatlams hülyeség akármit a fehér és a szintelen szoval illetni :hehe:

    a hó fehér , a tiszta üvegajtó színtelen…….1x neki is mentem egynek….

    , Hozzászólás ID: #89509
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785
    moldy007 írta korábban:
    BandiKJ írta korábban:
    tisztában voltam a fehér fény fogalmával, köszi krampi. de nyelvtanilag akkor is hatlams hülyeség akármit a fehér és a szintelen szoval illetni :hehe:

    a hó fehér , a tiszta üvegajtó színtelen…….1x neki is mentem egynek….

    az átlátszó még nem színtelen 😉

    , Hozzászólás ID: #89510
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    “az átlátszó még nem színtelen 😉 “…. van benne valami, elég sok színű csillagokat láttam……. :hehe:

    , Hozzászólás ID: #89511
    bryce
    Felhasználó
    bryce
    • Hozzászólás: 740

    Van olyan topic, hogy ‘Vizipipák felbukkanása filmekben’ vagy hasonló? mert én nem találtam

    , Hozzászólás ID: #89512
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    bryce írta korábban:
    Van olyan topic, hogy ‘Vizipipák felbukkanása filmekben’ vagy hasonló? mert én nem találtam

    vizipipazas-a-filmekben-t800.html

    , Hozzászólás ID: #89513
    bryce
    Felhasználó
    bryce
    • Hozzászólás: 740

    kösz, emlékeztem rá hogy volt ilyen téma, de nem találtam

    , Hozzászólás ID: #89514
    bryce
    Felhasználó
    bryce
    • Hozzászólás: 740

    és Lenne egy FONTOS kérdésem:

    Szerintetek mióta, vagyis mikortól létezik/van vizipipa?

    , Hozzászólás ID: #89515
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    bryce írta korábban:
    és Lenne egy FONTOS kérdésem:

    Szerintetek mióta, vagyis mikortól létezik/van vizipipa?

    A vízipipát állítólag a pigmeusok Afrikában már jóval Kolumbusz előtt használták.

    Kolumbusz 1451.

    , Hozzászólás ID: #89516
    bryce
    Felhasználó
    bryce
    • Hozzászólás: 740

    még valaki? szerintem hamarabb volt

    , Hozzászólás ID: #89517
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962
    bryce írta korábban:
    és Lenne egy FONTOS kérdésem:

    Szerintetek mióta, vagyis mikortól létezik/van vizipipa?

    akkortól fontos hogy van ,mióta megveszed a sajátodat és nyugodtan füstölsz mikor akarsz…. :]

    , Hozzászólás ID: #89518
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    bryce írta korábban:
    még valaki? szerintem hamarabb volt

    Szerintem is, mivel tudtommal Indiából indult ki. 🙂

    , Hozzászólás ID: #89519
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    sYska/!/ írta korábban:
    bryce írta korábban:
    még valaki? szerintem hamarabb volt

    Szerintem is, mivel tudtommal Indiából indult ki. 🙂

    :google: vízipipa, wikipédia, első mondat … bővebb infót nem tudok.

    , Hozzászólás ID: #89520
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825

    Az biztos, hogy jóval Kolumbusz előtt, kérdés, hogy a “jóval”, az hány ezer évet fed :D. Egy másik topicban beszéltük, hogy a 300 c. filmben felbukkan a vízipipa (a Thermopülai csata Kre. 490-500 közöt volta kb.), de erre nem lehet alapozni, ahogyan az amerikai filmek történelemhűségét ismerjük.

    Ettől függetlenül szerintem már Kr.e. megjelent a pipa Indiában (kókuszdió + nádszál vagy mifene) és Kre. 500-ban már akár a perzsáknál is hódíthatott ez a fajta szokás. De mégcsak hozzávetőleges évszámot sem olvastam eddig a vízipipa felbukkanásának idejéről.

    A wikipédiára pedig inkább nem alapoznék, mert jobb helyeken el sem fogadják a wikipédiára való hivatkozást, mert nem hiteles és nem ellenőrzött a tartalma.

    De ettől még lehet, hogy csak jóval Kr.u. jelent meg a pipa, nem tudom.

    , Hozzászólás ID: #89521
    youri
    Felhasználó
    youri
    • Hozzászólás: 865
    anegytech írta korábban:
    Az biztos, hogy jóval Kolumbusz előtt, kérdés, hogy a “jóval”, az hány ezer évet fed :D. Egy másik topicban beszéltük, hogy a 300 c. filmben felbukkan a vízipipa (a Thermopülai csata Kre. 490-500 közöt volta kb.), de erre nem lehet alapozni, ahogyan az amerikai filmek történelemhűségét ismerjük.

    Ettől függetlenül szerintem már Kr.e. megjelent a pipa Indiában (kókuszdió + nádszál vagy mifene) és Kre. 500-ban már akár a perzsáknál is hódíthatott ez a fajta szokás. De mégcsak hozzávetőleges évszámot sem olvastam eddig a vízipipa felbukkanásának idejéről.

    A wikipédiára pedig inkább nem alapoznék, mert jobb helyeken el sem fogadják a wikipédiára való hivatkozást, mert nem hiteles és nem ellenőrzött a tartalma.

    De ettől még lehet, hogy csak jóval Kr.u. jelent meg a pipa, nem tudom.

    Hát a Trójában még lámák is voltak.. Ezekután… xD

    , Hozzászólás ID: #89522
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    https://toriblog.blog.hu/2009/05/21/a_vizipipa_tortenete

    Konkrét számadatok nem is léteznek szerintem 🙂

    , Hozzászólás ID: #89523
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Azt sem tudhatjuk, hogy az igen csak sokáig bezárkózott Kinában mikor kezdték használni.

    Ha csak abból indulunk ki, mióta használják a puskaport, akkor bármi elképzelhető.

    , Hozzászólás ID: #89524
    bryce
    Felhasználó
    bryce
    • Hozzászólás: 740

    van egy olyan érzésem, hogy már az őskorban is volt :happy1:

    viccet félretéve, nem lehet hogy csak egy baki a filmben? :-/

    , Hozzászólás ID: #89525
    youri
    Felhasználó
    youri
    • Hozzászólás: 865
    bryce írta korábban:
    van egy olyan érzésem, hogy már az őskorban is volt :happy1:

    viccet félretéve, nem lehet hogy csak egy baki a filmben? :-/

    Lehet. 🙂 Amúgy a fejemet rá, hogy akik most élnek Indiában azok csak elfoglalták azt a földet.

    Amekkora lesüllyedés lett ott 2000 év alatt… Egyszerűen nem hiszem el, hogy ezek a valamik építették azokat a csodákat.. 😀

    , Hozzászólás ID: #89526
    emberke202
    Felhasználó
    Emberke202
    • Hozzászólás: 504

    Vannak szép filmes bakik… a kedvencem a Trója c. filmből van 🙂

    [kep]https://www.tongabonga.com/games/images/troy-plane-mistake.jpg[/kep]

    , Hozzászólás ID: #89527
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Miért?

    És ha épp Zeusz próbálta az új járgányát? :happy1:

30 bejegyzés megtekintése - 7,411-7,440 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.