A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #89558
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Kellemes Karácsonyt mindenkinek :ange: , és 1-2 szaloncukrot (bátrabbak -gömböt….) a pipára -díszítésnek.lehet fotózni ……. 😀

    , Hozzászólás ID: #89559
    maate
    Felhasználó
    MaAtE
    • Hozzászólás: 305

    Sziasztok!

    Most tolok egy Şerbetli fehérszőlőt.

    Este végre megkapom a Nammor csövet, illetve 2600 Ft!!!-ért Egyiptomból hozatott 72 cm-es gyönyörű vízipipát 🙂

    Majd töltök róla képet.

    Egész fura annak a pipának a története:

    Egyik ismerősöm nagyija kint él Egyiptomból, mondta, hogy írjak neki nyugodtan, ha vmi pipás cucc kell. Hát én írtam a nagyinak, hogy mennyibe van a szállítás, mennyi a pipa, meg hogy egyáltalán segít-e beszerezni. Nem kaptam választ. Kedden szólt ismerősöm, hogy itt van a pipám. Mondom mi vaaaan? Nem is rendeltem semmit 🙂

    De hát megnézzük, ha már elhozták… 🙂 Egy Jäger-ért cserébe enyém lett a pipa, meg el kellett menni érte Gödöllőre (Miskolcról). Tegnap ez meg is történt, itthon kibontva a csomagot, így :O Azta, nagyon szép pipa. Gondolkoztam, hogy eladom, de végül tesóméknak adom. Tehát közös lesz 😀 Meg pár Al Sultan dohányt.

    A nagyinak majd írok, hogy hát nem igazán ilyet akartam, majd a KM pipáról beszélünk, mert igazából azért kerestem meg. Hogy a Khalil Mamoon Double Pear Black 41″ pipára végre rátehessem a kezem, és élvezhessem a füstjét. 🙂

    Jó kis füstös karácsony lesz ez.

    Mindenkinek Kellemes Ünnepeket és az egyetemistáknak sikeres vizsgaidőszakot!

    , Hozzászólás ID: #89560
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438

    az alufóliát hányszor használjátok újra?

    , Hozzászólás ID: #89561
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Úgy érted, hogy egy tömés után leveszem-e az éppen használt kerámiáról a fóliát és azzal csinálom az új tömést?

    Egyszer sem, ennyire nem szoktam spórolni..

    , Hozzászólás ID: #89562
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    BandiKJ írta korábban:
    az alufóliát hányszor használjátok újra?

    Ahányszor sikerül, míg el nem szakad.

    , Hozzászólás ID: #89563
    bryce
    Felhasználó
    bryce
    • Hozzászólás: 740

    Én max 2-3szor, nem tudom miért, de utána nehezebb szívni egy kicsivel :-/

    , Hozzászólás ID: #89564
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825
    isi írta korábban:
    Neutro írta korábban:
    nos így kora reggel kibontottam az ajándékomat és így megkaptam a khalil mamoon trimetálom :)nemsokára teszt

    Nekünk csak este jön a jézuska 😀

    A kora reggeli ajándékozáson én is csodálkoztam, mert nálunk az esti ajándékozás a szokás. Mert ugye Szentestén ajándékozunk. De ahány ház, annyi szokás. Ettől függetlenül a december 24-i reggeli ajándékozás sehol sem szokás. Utánanéztem, hogy okosodjak:

    “December 24. estéjén ajándékozzák meg egymást a családtagok Magyarországon. Az ajándékozás szokásának eredete bizonyos elméletek szerint a Napkeleti Bölcsek történetére vezethető vissza, akik a csecsemő Jézusnak ajándékokkal hódoltak Betlehemben.” /kettoe.lapunk.hu/

    Az angoloknál szokás december 25. reggel ajándékozni, mert náluk nem ismert a Szenteste fogalma. Hasonlóan az angolokhoz, sok Nyugat-Európai országban is 25-én ünnepelnek és ajándékoznak. Magyarországon a keresztényeknél Jézuska, míg azoknál, akik nem vallásosak, de mégis ünneplik a szeretet ünnepét, nekik a Télapó hozza az ajándékot. Az angoloknál a Télapó (Father Christmas), míg a finneknél a Mikulás (Jolo Pukki) hozza az ajándékot. Magyarországon Mikulásnak külön ünnepe van december 6-án, ami Ausztrálián kívül kevés országban hagyomány. Míg nálunk a Mikulás titokban elrejti a csizmákban az ajándékokat, az Ausztráloknál kengurun érkezik.

    Sokáig lehetne még sorolni az országok különféle szokásait, de összességében kb ennyi:

    Nyugaton (USA, Egyesült Királyság, stb.), országtól függően a Télapó vagy a Mikulás hozza az ajándékot december 25-én reggel. Egyes helyeken, mint Magyarországon is, a Mikulásnak külön ünnepe van és Karácsonykor a kis Jézuska hozza az ajándékokat Szentestén, december 24-én este. Dél-Európában, Afrikában, Új-Zélandon, Oroszországban az adott nap szentje hozza az ajándékot, és sok helyen teljesen más időpontban (Oroszországban pl. januárban).

    Nálunk tehát a hagyományokat követve ma este kellene ajándékozni, de végülis nem ez a legfontosabb része az ünnepnek. Én kicsit bensőségesebbnek tartom azt, amikor a nagy családi összejövetel és a finom vacsora és jó beszélgetés után, este a Karácsonyfa mellett mindenki megkapja az ajándékját. Viszont ahogy már említettem: ahány ház, annyi szokás :).

    BandiKJ alufóliás hsz-ére reagálva: Én nem igazán szoktam újra felhasználni az alufóliát, mert azzal szedem ki a forró dohányt a kerámiából. Egyébként, ha nem szakad el az alufólia, akkor egyáltalán nem hülyeség újra-használni, mert spórolni is lehet vele, ráadásul környezetkímélő :). De én lusta vagyok hozzá :D. Egyik havernál viszont elfogyott az alu és azt kellett használni, ami a pipán volt rajta, és működött.

    , Hozzászólás ID: #89565
    neutro
    Felhasználó
    Neutro
    • Hozzászólás: 168

    Nálunk is így van, csak már 1napja itt áll a dobozába a pipa és mivel barátnőmtől kaptam ezért felbonthattam most 🙂

    , Hozzászólás ID: #89566
    lukivoker
    Felhasználó
    Lukivoker
    • Hozzászólás: 378
    BandiKJ írta korábban:
    az alufóliát hányszor használjátok újra?

    az enyém már van vagy 2hónapos 😀 lusta vagyok lyukasztani, így rárakom az előzőt 😀

    , Hozzászólás ID: #89567
    youri
    Felhasználó
    youri
    • Hozzászólás: 865

    Én ált. 2x szoktam használni, utána kidobom.

    , Hozzászólás ID: #89568
    troll
    Felhasználó
    Troll
    • Hozzászólás: 426
    bryce írta korábban:
    Én max 2-3szor, nem tudom miért, de utána nehezebb szívni egy kicsivel :-/

    Talán elcsúsznak a rétegek, vagy a legszélső lyukak a kerámia peremén vannak(nem pontosan illesztetted vissza)

    Amúgy pedig Phunnelen csak egyszer, mivel nem használok modot, és nem tudom sokszor megfeszíteni az alut.

    vortexen/egyiptomin pedig, amíg el nem szakad, vagy a nap(töméssorozat) végén szedem ki azzal a dohányt.

    , Hozzászólás ID: #89569
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785
    Troll írta korábban:
    bryce írta korábban:
    Én max 2-3szor, nem tudom miért, de utána nehezebb szívni egy kicsivel :-/

    Talán elcsúsznak a rétegek, vagy a legszélső lyukak a kerámia peremén vannak(nem pontosan illesztetted vissza)

    az is lehet hogy ráéget némi dohány és az eltömi a lyukakat, esetleg hamu

    , Hozzászólás ID: #89570
    youri
    Felhasználó
    youri
    • Hozzászólás: 865

    Amúgy nem tudom mi bajotok a Mizo szőlővel 😀

    Nekem bejött, olyan kellemes szőlőlé íze van.

    A tartályt majdnem kiittam utána 😀

    , Hozzászólás ID: #89571
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    BandiKJ írta korábban:
    az alufóliát hányszor használjátok újra?

    Amíg el nem szakad vagy amíg nem ég rá túl sok dohány.

    , Hozzászólás ID: #89572
    attesz
    Felhasználó
    attesz
    • Hozzászólás: 210

    Ha nem írnék az Ünnepek alatt Boldog Karácsonyt mindenkinek és kellemes ünnepeket ! 🙂

    , Hozzászólás ID: #89573
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Hmmm ez a tömés lehet hamar meg fog égni. :gene:

    hot-coals-450x337.jpg

    , Hozzászólás ID: #89574
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Ki volt az elkövető? :happy1:

    , Hozzászólás ID: #89575
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    wakummaci írta korábban:
    Ki volt az elkövető? :happy1:

    Hookahbowl.com címen elérhető angol blogban láttam. 🙂

    , Hozzászólás ID: #89576
    cyp
    Felhasználó
    cyp
    • Hozzászólás: 593

    megkaptam énis a karácsonyi ajándékot, pipámat és a hozzá tartozó dolgokat.:)

    máris tömtem vortexben egy nakhla mizo g.dinnyét és várom a nagy füstfelhőket a magyar nammorommal.:P

    , Hozzászólás ID: #89577
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    Mivel szinte napi rendszerességel jövök az oldalra ezért a második családom minden tagjának BOLDOG KARÁCSONYT!

    , Hozzászólás ID: #89578
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924

    Ez ám a karácsonyi időjárás :0 Kb ellennék rövidgatyába meg pólóba, ja és persze napszemüvegbe 😀 ne kérdezzétek minek, de kell az is

    , Hozzászólás ID: #89579
    cyp
    Felhasználó
    cyp
    • Hozzászólás: 593

    lehet még gyakorolnom kell vortexben tömést, vagy a dohány nemtúl jó, mizo guavát szívok és érdekes mellékíze van és füst is megcsappant. mintha kicsit megégne.

    , Hozzászólás ID: #89580
    neutro
    Felhasználó
    Neutro
    • Hozzászólás: 168
    cyp írta korábban:
    lehet még gyakorolnom kell vortexben tömést, vagy a dohány nemtúl jó, mizo guavát szívok és érdekes mellékíze van és füst is megcsappant. mintha kicsit megégne.

    nekem is még gyakorolnom kell és nekem pici mellékíz van olyan 45perc után, lehet ez a tömítés nem lesz jó

    , Hozzászólás ID: #89581
    isi
    Felhasználó
    isi
    • Hozzászólás: 470

    Na ilyen se volt még, hajnali 2, és nem tudok aludni csak forgolódok. Szerintem megnézek egy filmet, hátha utána sikerül elaludni :siffle:

    , Hozzászólás ID: #89582
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    isi írta korábban:
    Na ilyen se volt még, hajnali 2, és nem tudok aludni csak forgolódok. Szerintem megnézek egy filmet, hátha utána sikerül elaludni :siffle:

    Cöhh.. Korral jár az, hidd el. :-/

    , Hozzászólás ID: #89583
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438

    üdvözlök mindenkit karácsony elsö napján, vagy szenteste második napján 😀 ahogy tetszik

    , Hozzászólás ID: #89584
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Tisztelt Tagok!

    Mostanság egyre lazábban veszitek a helyesírást. Ezek után figyelmeztetéseket fogok osztogatni, mivel már kifejezetten zavaró. Szóval mostantól ezekre figyeljetek, mert nem fogjuk mindig átírni. Figyelmeztetés és törlés lesz a súlyos hsz-ek következménye.

    , Hozzászólás ID: #89585
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    sYska/!/ írta korábban:
    Tisztelt Tagok!

    Mostanság egyre lazábban veszitek a helyesírást. Ezek után figyelmeztetéseket fogok osztogatni, mivel már kifejezetten zavaró. Szóval mostantól ezekre figyeljetek, mert nem fogjuk mindig átírni. Figyelmeztetés és törlés lesz a súlyos hsz-ek következménye.

    Jogos és tökéletesen igazad van!

    , Hozzászólás ID: #89586
    kormi
    Felhasználó
    Kormi
    • Hozzászólás: 453
    sYska/!/ írta korábban:
    Tisztelt Tagok!

    Mostanság egyre lazábban veszitek a helyesírást. Ezek után figyelmeztetéseket fogok osztogatni, mivel már kifejezetten zavaró. Szóval mostantól ezekre figyeljetek, mert nem fogjuk mindig átírni. Figyelmeztetés és törlés lesz a súlyos hsz-ek következménye.

    Ezt emlteni is akartam…mert nemhogy zavaró, de baromira meg is ragad az emberben…Mindenki érdeke, hogy szépen, helyesen írjunk egymásnak.

    , Hozzászólás ID: #89587
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Önmagának is tartozik ennyivel az ember!

30 bejegyzés megtekintése - 7,471-7,500 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.