A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #91416
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069
    sheeshamaster írta korábban:
    gyapika írta korábban:
    Sziasztok!Budapesten a népliget buszmegállóhoz mennyire van közel/messze az SZK?

    Válaszotok előre is köszi!

    Üdv!

    Metróval nem vészes, Népligetnél felszállsz a 3as metróra, átszállsz a Deák téren a földalattira és azzal elmész az Oktogonig. Buszt sajnos nem ismerek, ami arra jár.

    vagy Deák után 2vel szállsz le és egy picit sétálsz ( olcsóbb mert nem kell még jegyet venned)

    , Hozzászólás ID: #91417
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712

    Igaz igaz, ezer bocs csak a felszíni közlekedéssel vagyok tisztában. Már nem tudom törölni a hozzászólást, szóval vegyétek úgy, hogy nem mondtam semmit.

    , Hozzászólás ID: #91418
    kismiki
    Felhasználó
    kismiki
    • Hozzászólás: 304
    gyapika írta korábban:
    Sziasztok!Budapesten a népliget buszmegállóhoz mennyire van közel/messze az SZK?

    Válaszotok előre is köszi!

    Üdv!

    Népliget – Nyugati tér a 3-as metróval 8 megálló, 12 perc menetidő, SzK a Nyugati tértől gyalog 4-5 perc. 1db jegy és max fél óra a teljes út. 35.gif

    , Hozzászólás ID: #91419
    sheeshamaster
    Felhasználó
    sheeshamaster
    • Hozzászólás: 819
    dózer23 írta korábban:
    olcsóbb mert nem kell még jegyet venned

    A vonaljegy átszállásra is jogosít, az év elején vezették be ezt a módosítást. Szóval mindenképpen csak 1 jegy kell.

    , Hozzászólás ID: #91420
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    akkoris gyorsabb mert ugye oktogontól is ugyanolyan messze van

    , Hozzászólás ID: #91421
    sheeshamaster
    Felhasználó
    sheeshamaster
    • Hozzászólás: 819
    dózer23 írta korábban:
    akkoris gyorsabb mert ugye oktogontól is ugyanolyan messze van

    Igen, ezzel egyet kell hogy értsek, így tényleg rövidebb.

    , Hozzászólás ID: #91422
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Sziasztok.

    Történt egy kis baleset, gondoltam elmesélem:(

    Felborult a vízipipám a szobámban, pedig vigyáztam. A nammorral döntöttem fel.

    Fogtam a csövet és épp mentem odébb az ágyam mellett hogy hátrébb üljek, persze háttal a pipának.

    Aztán egyszer csak felborult. Szerencsére rajt volt a hőtartó így lett kb 6 kisebb lyuk a szőnyegemen és két nagyobb:( Mi lett volna ha nincs rajt?:(

    Nem is tudtam hirtelen mit csináljak, mert féltettem a kezemet is így óvatosan felállítottam a pipát és izomból taposni kezdtem az égő darabokat, amik már a szőnyegbe voltak süppedve. Azt hittem velem ez nem fog megtörténni mert mindig vigyázok, ezek szerint nem eléggé:(

    , Hozzászólás ID: #91423
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    Én ha jól emlékszem az USA-Angol VB meccsen borítottam fel, hőtartó sapka nélkül 🙂 De legalább szabályosak a kiégett lyukak. Én azért gyorsan reagáltam, és a csipesszel felszedegettem őket. A taposás nem volt szerintem valami jó ötlet 🙂

    , Hozzászólás ID: #91424
    dadi
    Felhasználó
    Dádi
    • Hozzászólás: 3

    Sziasztok! A héten sikerült beszereznem egy Vortex kerámiát+ 1kiló CocoBrico-t, olvasgattam h 3 fél szénnyel ajánlja általában mindenki. Olyan kérdésem van, hogy mégis hogyan lehet a legkönnyebben kettétörni szimetrikusan a szenet? Próbálgattam késsel picit “gyengiteni” rajta középen majd picit erősebben rányomni de sajna van , hogy igen szépen öszevissza törik. 2 nagyot meg még picit sokallom rá egészben szóval valaki megoszthatná velem a szerinte legegyszerübb módszert. Bocsi ha már valaki kérdezte 600oldalt átolvasni nemnagyon futja az időmből/energiámból =/ 😀

    , Hozzászólás ID: #91425
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403

    Jaja, az USA Angol rám is nagy hatással volt… 🙁

    , Hozzászólás ID: #91426
    zoli92
    Felhasználó
    Zoli92
    • Hozzászólás: 331
    Nick írta korábban:
    Én ha jól emlékszem az USA-Angol VB meccsen borítottam fel, hőtartó sapka nélkül 🙂 De legalább szabályosak a kiégett lyukak. Én azért gyorsan reagáltam, és a csipesszel felszedegettem őket. A taposás nem volt szerintem valami jó ötlet 🙂

    Én általában elkezdem jobbra-balra mozgatni és ha kicsit hűlt van ott mindig víz és azzal leöntöm. A taposás tényleg nem volt jó ötlet mert még feketébb lesz a szőnyeg. (szerencsére nálunk egy szőnyeg sincs a lakásba :))

    , Hozzászólás ID: #91427
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414
    Dádi írta korábban:
    Sziasztok! A héten sikerült beszereznem egy Vortex kerámiát+ 1kiló CocoBrico-t, olvasgattam h 3 fél szénnyel ajánlja általában mindenki. Olyan kérdésem van, hogy mégis hogyan lehet a legkönnyebben kettétörni szimetrikusan a szenet? Próbálgattam késsel picit “gyengiteni” rajta középen majd picit erősebben rányomni de sajna van , hogy igen szépen öszevissza törik. 2 nagyot meg még picit sokallom rá egészben szóval valaki megoszthatná velem a szerinte legegyszerübb módszert. Bocsi ha már valaki kérdezte 600oldalt átolvasni nemnagyon futja az időmből/energiámból =/ 😀

    Szia.

    Nekünk pedig futja az energiánkból, hogy minden lusta embernek újból megválaszoljunk kérdéseket 🙂

    Amúgy ha a megfelelő témát, azaz a Cocobrico témát nézed át és pár oldalt visszalapozol, igen hamar rátalálsz, vagy a keresővel is egy-két próbálkozással meg lehet találni a megfelelő választ.

    Amúgy a megoldás annyi, hogy valami élesebb tárgyat, egy kést, vagy valamit ráillesztessz a szén közepére és egy kalapáccsal határozottan rásózol egyet. Így sokkal pontosabban lehet elfelezni a szeneket, mint azzal a módszerrel, amit te írtál. Vagy ha a jövőben nincs kedved a darabolással vacakolni, akkor tudjuk még ajánlani a Bamboochat, ebben kisebb méretűek a szenek.

    , Hozzászólás ID: #91428
    dadi
    Felhasználó
    Dádi
    • Hozzászólás: 3

    Nah csak visszaolvasgattam 😀 Azthiszem behúzok egy csavarhuzót apum szerszámosából^^,

    Lehetséges, hogy a következő szenem Bamboo lesz, egyszer élünk mindent ki kell próbálni. Öngyulladósat viszont valószinüleg csak kifelére fogok már venni.

    köszi a segítséget!

    , Hozzászólás ID: #91429
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631

    Kérdezek már énis:D

    SZK a nyugatitól GYALOG messze van?

    Ha nem akkor valaki útbaigazíthatna egy kicsit 😛

    , Hozzászólás ID: #91430
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    Dice írta korábban:
    Kérdezek már énis:D

    SZK a nyugatitól GYALOG messze van?

    Ha nem akkor valaki útbaigazíthatna egy kicsit 😛

    Útvonaltervező? 21.gif

    , Hozzászólás ID: #91431
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631

    éééreztem hogy én elszek az akinek “beszólnak” 😀

    előttem kb 4en kérdeztek de np

    , Hozzászólás ID: #91432
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    Dice írta korábban:
    éééreztem hogy én elszek az akinek “beszólnak” 😀

    előttem kb 4en kérdeztek de np

    Semmi bajom veled, és bocsáss meg, hogy nem olvasok el mindent. 1.gif

    De amúgy felmész ide https://www.utvonalterv.hu/ ,beírod, hogy Budapest, Nyugati pályaudvar, aztán Budapest, Teréz körút 37, beállítod, hogy gyalogos, és kiadja, hogy 500m kb. és 7 perc. Plusz mutatja az utat is.

    Ez egyszerű 131.gif

    , Hozzászólás ID: #91433
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631

    GoogleMaps-on kerestem, elismerem lusta vagyok..:P

    Azért köszi

    , Hozzászólás ID: #91434
    zoli92
    Felhasználó
    Zoli92
    • Hozzászólás: 331
    Dice írta korábban:
    GoogleMaps-on kerestem, elismerem lusta vagyok..:P

    Azért köszi

    Kijössz a nyugatiból neked bal kéz felé elindulsz, mész-mész-mész és látod kiírva, hogy szultán kincsei.

    , Hozzászólás ID: #91435
    szultankincsei
    Felhasználó
    SzultánKincsei
    • Hozzászólás: 736
    sYska/!/ írta korábban:
    gyapika írta korábban:
    Sziasztok!Budapesten a népliget buszmegállóhoz mennyire van közel/messze az SZK?

    Válaszotok előre is köszi!

    Üdv!

    1-es villamossal mész thököly útig, majd 7-es busszal 2-3 megállót a Dózsa György útig. 20 perc kb.

    Ne halgas syskara. inkább ülj kék metrora és szalj le a Nyugatinal. Onnan 5 perc séta Oktogon fele.

    Syskat majd én kezelesbe veszem

    , Hozzászólás ID: #91436
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    SzultánKincsei írta korábban:
    sYska/!/ írta korábban:

    1-es villamossal mész thököly útig, majd 7-es busszal 2-3 megállót a Dózsa György útig. 20 perc kb.

    Ne halgas syskara. inkább ülj kék metrora és szalj le a Nyugatinal. Onnan 5 perc séta Oktogon fele.

    Syskat majd én kezelesbe veszem 13.gif

    2.gif 2.gif

    , Hozzászólás ID: #91437
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Jól van, félrenéztem. 😀

    , Hozzászólás ID: #91438
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787
    Dice írta korábban:
    GoogleMaps-on kerestem, elismerem lusta vagyok..:P

    Azért köszi

    GoogleMaps is ugyanúgy jó, mint az útvonaltervező, az is kiadja az eredményt, mivel én is azzal keresgéltem!

    , Hozzászólás ID: #91439
    kismiki
    Felhasználó
    kismiki
    • Hozzászólás: 304
    Dádi írta korábban:
    hogyan lehet a legkönnyebben kettétörni szimetrikusan a szenet?

    Ha nagyon szépen akarod, húzz egy csíkot a vágás helyére vasfűrész lappal és a szénnél szélesebb eszközzel (kés, spakli) hasítsd ketté. Érdemes egyszerre sokat felaprítani, mert koszos meló.

    , Hozzászólás ID: #91440
    kismiki
    Felhasználó
    kismiki
    • Hozzászólás: 304
    sYska/!/ írta korábban:

    1-es villamossal mész Thököly útig, majd 7-es busszal 2-3 megállót a Dózsa György útig.

    4.gif 4.gif 4.gif CSAPDAAA!!! 4.gif 4.gif 4.gif

    , Hozzászólás ID: #91441
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    amikor otthon voltam én 1 villamos és 7 busz blaha onnan gyalog, így elkerültem a kallereket 😉

    , Hozzászólás ID: #91442
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    Zolinak

    Véleményem szerint:

    A nakhla elég száraz dohány alapból is. Szóval az egyik s általam javasol megoldás a glicerin. Illetve az alugyűrű használata. A kaparás abból következik, hogy túl sok hőt kap a dohány s a leveleken nem a melasz ég el hanem maga a dohánylevél. Klóros víz nem okoz ilyet.

    (Bár én másként szoktam a vortexet tömni keress vissza 6.gif a topickjában.)

    Ha nincs igazam akkor javítsatok ki nyugodtan 🙂

    , Hozzászólás ID: #91443
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    Rusee írta korábban:
    Zolinak

    Véleményem szerint:

    A nakhla elég száraz dohány alapból is. Szóval az egyik s általam javasol megoldás a glicerin. Illetve az alugyűrű használata. A kaparás abból következik, hogy túl sok hőt kap a dohány s a leveleken nem a melasz ég el hanem maga a dohánylevél. Klóros víz nem okoz ilyet.

    (Bár én másként szoktam a vortexet tömni keress vissza 6.gif a topickjában.)

    Ha nincs igazam akkor javítsatok ki nyugodtan 🙂

    Igazad van teljesen. Én is más dohányt javasolnék inkább a vortex-be, vagy ahogy Rusee is írta, lehet kapni dohány javítókat ez egy fokkal jobb a glicerinnél, mert itt már előre bekevert mixet kapsz, nem kell a glicerin – méz – víz arányával szórakozni, ha nincs lehetőséged beszerezni, akkor esetleg patikában glicerint.

    (ha szükséged van dohány javítóra, akár ízenként is lehet vásárolni, keresd Teréz körúti SZK boltban 35.gif )

    , Hozzászólás ID: #91444
    hippii
    Felhasználó
    hippii
    • Hozzászólás: 4

    Sziasztok!

    mi a véleményetek a sahara pipákról?

    szerintem nagyon jól néznek ki, de nemtudom h mennyire megbizható 144.gif

    , Hozzászólás ID: #91445
    zolee
    Felhasználó
    Zolee
    • Hozzászólás: 17

    Sziasztok!

    Lenne nekem egy kisebb problémám, amit nem tudok, hogy mitől lehet. Adott a következő “szett”:

    TopMark 55cm-es pipa

    50mm-es öngyulladós szén

    banános illetve két almás Nakhla dohány

    Vortex kerámia

    Még mielőtt eljöttem nyaralni, tömtem egyet a banánosból. A dohányt “szétmoncsoltam”, majd kb. a lyukak szintjéig megtömtem. Az 50mm-es szenet kettévágtam, majd szépen begyújtottam, és elszívtam. Minden tökéletes volt. Eljöttem nyaralni, ugyan ez a felállás, de a dohány egy idő után elkezdett kaparni (egy massszív dohányos is köhögött tőle). Gondoltam, hogy a dohánnyal lehet baj, mert elég száraznak tűnt. Kibontottam a két almásat, ugyan ez a módszer. Egy kicsit több ideig bírta, de újra kaparós lett. A következő tömésnél több dohány raktam bele, mert azt hittem, hogy túl meleg volt, és kevés volt a dohány. Sajnos a hatás ugyan az volt. Egy ideig jó íze volt, aztán kaparós lett a füst.

    Mivel mindent úgy csináltam, mint korábban, nem nagyon tudom, hogy mi lehet az oka. Kipróbáltam egy zsír új csővel is, de ugyan az.

    A pipát rendszeresen tisztítom, igaz, csak meleg vízzel, meg a hozzá adott kefékkel.

    Van valami tippetek, hogy mi lehet a baj? Kb. csak a tartályba rakott víz között van különbség, de nem hiszem, hogy olyan nagy különbség lenne egy szabolcs-szatmár-bereg megyei víz, és egy Balaton menti víz között.

    Egy másik. Szerintetek az aladdin pipák közül melyik a legjobb? A Nomad tetszett, de egy kicsit magas a 70cm-rel, a Basha is tetszett, az Ízisz pedig nem annyira.

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    Üdv.:

    Zoli

30 bejegyzés megtekintése - 9,301-9,330 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.