A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #91506
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Ha ráülsz/kettévágod/verekedsz vele akkor eléggé kevés ideig, egyébként ha vigyázol rá, úgy gondolom, hogy rengeteg ideig bírja egy ilyen cső…

    Az esetleges kisebb lazulásokat, eresztéseket pedig orvosolni lehet, de igazából sosem “romlik el”.

    , Hozzászólás ID: #91507
    sheeshamaster
    Felhasználó
    sheeshamaster
    • Hozzászólás: 819

    Mellesleg nagyon könnyen átalakíthatóak házilag, így egy kis erőfeszítéssel saját modelleket is gyárthatsz.

    Ja és amíg a belső cső nem sérül komolyabban, minden hibát/sérülést ki tudsz javítani 10-15 perc alatt egy ragasztópisztollyal.

    , Hozzászólás ID: #91508
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    több mint 1 éve van Razanom napi használattal, azonkívül hogy a textil rész erősen koszolódik, semmi panaszom rá. Egy ragasztás sem eresztett el még.

    , Hozzászólás ID: #91509
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    Amint megígértem Octopus21 nek!

    , Hozzászólás ID: #91510
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    Bocsi a képek minőségért de most csak ilyet tudtam kreálni.

    , Hozzászólás ID: #91511
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    Egy kis magyarázat: Az én „kitömésem” kicsit bucibb mint a többieké. Vagyis egy hajszállal kevesebb dohány fér bele . A „kitömés a belső és a külső széle is íves, vagyis a középen egy kis árkot képzek. Ez az árok tartja meg a melaszt. Minden használat elött elmosom vagy beáztatom majd megnyomokodom kicsit. Ha kell teszek rá egy kis fóliát. Minnél tömörebb annál jobban tartja a melaszt az „árokocska”. Amint látod igen szépen meg van pakolva dohánnyal, pedig 10-12 gramm van benne. A dohány belerakása után egy fogpiszkálóval a vortextől eltávolítom enyhén a dohányt. Így jobban fog működni a melaszviasszatartás és a kerámiát is könnyebb takarítani. Majd jön rá az első réteg alu és az alugyűrű ami a kerámia pontos meghosszabbítása. Elég magas nem tudom, hogy rendesen visszaadja a kép?! Ez is minden alkalommal ugyanaz, csak el kell mosni használat előtt vagy után. Jön rá a végső alu réteg. Majd rá a szenek. Bamboo-t használok amit kb 60%-ig ízzítok be (gázspórolás!!) s ráteszem a kerámiára s megy rá a hőtartó. Elég nagy a két alufólia réteg közötti távolság így olyan 6-8 percet szoktam várni vele. Ez pontosan elég hogy mind a szén mind a dohány átmelegedjen. Kicsit hamarabb fog csökkenni a füst mennyisége ezért előbb kell a hőtartót visszatenni rá össz-vissz ennyi a játék vele. A dohány nem fog megégni.

    Így szoktam én tömni! Nekem ez vált be. De hangsúlyozom én sose teszek rá második kör szenet! Remélem tudtam segíteni vagy ötletet adni 🙂

    , Hozzászólás ID: #91512
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Tudtál, köszi. Épp most tömtem egyet, mielőtt elolvastam az írásod:)

    Valami most sem volt az igazi, viszont nem égett meg a dohány. Kb így tömtem ki, mint te, majd rá 2 réteg alu lyukasztva, rá egy alukarika, ami nekem tiszta lapos, nem olyan magas, mint a tied, csak épp akartam egy kis távot tartani vele a dohány és a szén közt, majd rá 2 réteg alu lyukasztva. Rendesen megtömtem dohánnyal a maradék helyet, szal kb nekem is 10 gramm ment bele. Látszólag minden ok volt. 3 fél CB-t gáztűzhelyen izzítottam, úgy hogy mikor már minden oldal kezdett fehéredni akkor levettem, rátettem a fóliára, majd rá a hőtartót. Félve a megégetéstől, hamar levettem a sapkát, és egy nagyobb darab szenet. Így két fél szénnel kezdtem el játszani, de nem volt jó a füst, majd hőtartó vissza, akkor megjött a füst, de valami nem volt ok az ízzel, mintha mellékíze lett volna a szénnek, vagy nem tudom. Arra gondoltam, hogy nem izzítottam be rendesen a szenet, mert kis fekete rész még volt a szénen. Aztán be is szédültünk az első pár szívástól, és aztán már nem esett túl jól. Időközben visszaraktam a 3. szenet is, aztán voltak időszakok, amikor úgy éreztem, hogy kezd jobb lenni az íz, majd megint nem. Al Masah Bahreini almával tömtem most is, amit a legelső tömésemnél jobbnak éreztem. Remélem nem a szenet fogtam ki mellékízzel.

    Na mind1 ez van. Mizo dohánnyal még nem volt nagyon gondom. Egyetlen egyszer égettem meg, az összes többi tömésem jól sikerült vele. Az íze is mindig nagyon jó volt, a füst is, meg azt kitömés nélkül is tudom tömni.

    Köszi a képeket, meg a segítséget. Remélem majd alakul a dolog:)

    , Hozzászólás ID: #91513
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    A beszédülés sok midentől lehet. De 100%ig be kell hogy izzon a szén mert úgy tuti a rosszul lét. jól értem csak a masah dohánnyal van gondod a többinél okés a füst is meg az íz is?

    , Hozzászólás ID: #91514
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Rusee, ez szerintem nyugodtan mehetett volna a vortex topicba, simán elfér oda :).

    Kérj meg valakit, esetleg át tudják helyezni..

    , Hozzászólás ID: #91515
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    A füsttel nincs gondom a Masah dohánynál sem, csak az elején nem mertem nagyon beindítani, nehogy megégjen, de utánna már volt füst, csak nem esett jól. Egyébként barátnőm nemrég mondta, hogy hányingere van, meg nekeim is szar volt a gyomrom ma este a pipázás után. Szal valami a szénnel lehetett. Lehet, hogy a brico izzításánál van a gond. Én is spórolni akarok a gázzal, de azért rajt szoktam hagyni, amíg az oldalai be nem izzanak. Meg tényleg volt valami mellékíz. Lehet kár volt bricot vennem:) Bamboo-val könnyebb volt minden, dehát azt akartam, hogy legyen ilyen szenem is, mert ezzel is akarok kísérletezgetni.

    UI: Látom, neked azért lejjebb vannak a lyukjaid a vortexen, mint nekem:), meg olyan másnak tűnik a tiéd.

    , Hozzászólás ID: #91516
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787

    Én tepsibe tettem legutóbb a szeneket amikor haverral pipáztam, és azt hajszárítóval fújtam ablakból kihajolva. Jó módszer, megéri használni, segít a szénnek beizzani is.

    , Hozzászólás ID: #91517
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787

    Ez a kitömős dolog amúgy szerintem nagyon felesleges.

    , Hozzászólás ID: #91518
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556
    Octopus21 írta korábban:
    A füsttel nincs gondom a Masah dohánynál sem, csak az elején nem mertem nagyon beindítani, nehogy megégjen, de utánna már volt füst, csak nem esett jól. Egyébként barátnőm nemrég mondta, hogy hányingere van, meg nekeim is ** (széklet) volt a gyomrom ma este a pipázás után. Szal valami a szénnel lehetett. Lehet, hogy a brico izzításánál van a gond. Én is spórolni akarok a gázzal, de azért rajt szoktam hagyni, amíg az oldalai be nem izzanak. Meg tényleg volt valami mellékíz. Lehet kár volt bricot vennem:) Bamboo-val könnyebb volt minden, dehát azt akartam, hogy legyen ilyen szenem is, mert ezzel is akarok kísérletezgetni.

    UI: Látom, neked azért lejjebb vannak a lyukjaid a vortexen, mint nekem:), meg olyan másnak tűnik a tiéd.

    A Bricco-tól múltkor én is rosszul lettem! Amikor azt használok az az első hogy a szenet begyújtom s min. 10 percig ízzítom. S utána még a kerámián is. Azzal nem szabad játszani csak akkor szívd ha már 100% osan beízzot. 4-5 szívás után én is majdnem behánytam mert elfelejtettem hogy kell a CB-t használni. CB egyik hátránya.

    S igen az enyém a vortex 1.0, a tiétek a 2.0, még amcsiből rendeltük a fórumon közösen. Nem sokkal vannak lejjebb a lyukak.

    , Hozzászólás ID: #91519
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556
    ShaaM írta korábban:
    Ez a kitömős dolog amúgy szerintem nagyon felesleges.

    Erre azt mondom ízlések és pofonok. Én magamat tartom nem tudom te hogy vagy ezzel,

    s inkább fizetek többet a kajára és kevesebbet pipára. Napi egyet szoktam pipázni, 3500 Ft-4000 Ft/hó ból simán kijövök. S akkor már MIZO-t szívok.

    , Hozzászólás ID: #91520
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Ezzel egyetértek én is. Én heti 2őt izzítok, az kb 500 Ft hetente, egy hónapban 2.000 plussz a szén, plussz a fólia.

    Én is Mizo párti vagyok, eddig abba a márkába nem tudtam belekötni, az összes többibe igen, amit próbáltam.

    Ezt a sütős módszert kipróbálom, csak nem tudom, hogy melyik fogyaszt többet, mert gázon hamarabb beizzik szerintem, mert ott ugye egyből a nagy hőt kapja, viszont a sütőnek be is kell melegednie. Jó lenne egy szénizzító, de 11 vagy 12 ezer forint. Annyit nagyon nem ér meg nekem. Tegnap néztem melóhelyemen van egy olyan vízforraló, aminek látszik a fűtőszála, és 2 mp alatt tűzforró, sőt ha leveszed a tetejét a forralónak, akkor nem is kapcsol ki autómatán pár perc után. Viszont műanyag a ház ugye, amiben a víz forr, nem tudom a forró szeneket hogy tolerálná.

    , Hozzászólás ID: #91521
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787
    Rusee írta korábban:
    ShaaM írta korábban:
    Ez a kitömős dolog amúgy szerintem nagyon felesleges.

    Erre azt mondom ízlések és pofonok. Én magamat tartom nem tudom te hogy vagy ezzel,

    s inkább fizetek többet a kajára és kevesebbet pipára. Napi egyet szoktam pipázni, 3500 Ft-4000 Ft/hó ból simán kijövök. S akkor már MIZO-t szívok.

    Egy szóval nem említettem pénzügyeket, nem azt mondtam, hogy tömd ki a kerámiát teljesen dohánnyal. Hanem azt, hogy amikor nekem nem volt teljesen egy tömésnyi dohányom egy ízből és nem akartam keverni, akkor azt a kevés dohányt ilyen fóliás dolog nélkül tömtem be, és nagyon jó lett. Magyarán ennek az alul kitömöm a kerámiát dolognak nem látom értelmét.

    , Hozzászólás ID: #91522
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556
    ShaaM írta korábban:
    Rusee írta korábban:

    Erre azt mondom ízlések és pofonok. Én magamat tartom nem tudom te hogy vagy ezzel,

    s inkább fizetek többet a kajára és kevesebbet pipára. Napi egyet szoktam pipázni, 3500 Ft-4000 Ft/hó ból simán kijövök. S akkor már MIZO-t szívok.

    Egy szóval nem említettem pénzügyeket, nem azt mondtam, hogy tömd ki a kerámiát teljesen dohánnyal. Hanem azt, hogy amikor nekem nem volt teljesen egy tömésnyi dohányom egy ízből és nem akartam keverni, akkor azt a kevés dohányt ilyen fóliás dolog nélkül tömtem be, és nagyon jó lett. Magyarán ennek az alul kitömöm a kerámiát dolognak nem látom értelmét.

    de akkor elveszik a vortex előnyei, akkor már inkább sima kerámia.

    , Hozzászólás ID: #91523
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    dohány vennék bármilyen márka iz mennkyiség érdekel kivéve al sultan

    , Hozzászólás ID: #91524
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785
    dózer23 írta korábban:
    dohány vennék bármilyen márka iz mennkyiség érdekel kivéve al sultan

    teréz körút 37 😀

    , Hozzászólás ID: #91525
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    fél 3kor?

    , Hozzászólás ID: #91526
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787
    Rusee írta korábban:
    de akkor elveszik a vortex előnyei, akkor már inkább sima kerámia.

    Akkor miért nem tömtök egyiptomi kerámiába?

    , Hozzászólás ID: #91527
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    mert ha kitömöm az alját akkor megmarad a “vortex” élmény (jobb füst és íz) és kevesebb dohány is kell bele. Phunnelből is mini-t fogok venni ha egyszer hazajutok 😉

    , Hozzászólás ID: #91528
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    Visszaköltöztem a SZIE kollégiumába, és máris találkoztam kis betegekkel 🙁 Életmentő műtétet hajtottam végre egy kék Aladin Bashán, egy Nammor szívőcsövön, és egy Shi-sham kerámián. Rendkívül alul táplálták őket, rossz körülmények között vészelték át a nyarat. Az állapotuk mostmár stabil 🙂

    , Hozzászólás ID: #91529
    hundarkblade
    Felhasználó
    hundarkblade
    • Hozzászólás: 491

    A békéscsabai szie-s koliba?

    , Hozzászólás ID: #91530
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403

    Jaja, tudtommal oda jár/ott lakik.

    , Hozzászólás ID: #91531
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    Gábor írta korábban:
    Jaja, tudtommal oda jár/ott lakik.

    Oda jár.

    , Hozzászólás ID: #91532
    hundarkblade
    Felhasználó
    hundarkblade
    • Hozzászólás: 491

    Már kezdtem reménykedni h Gödöllőre vagy Pöstre 😀

    , Hozzászólás ID: #91533
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    A kollégák megválaszolták helyettem, köszi srácok 🙂 Igen, a csabaiban, a lakótársam meg mivel dolgozik, ő ki se költözött, a pipája meg valami katasztrófa ahogy kinézett, Tiszta hamu, melasz volt kívül belül, a sárgás nikotinos víz meg hetek óta benne állhatott a tartályban, már már penészvirágos volt. A szívócső végét a fűben találták meg, és a csőre is ráfért egy takarítás…. De a citromlé mint mindíg, a barátunk 🙂

    , Hozzászólás ID: #91534
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Sada ejnye. 😀 Szépek lettek amúgy a képek! Citromos dohányodért beugorhatnál valamikor…

    [attachment=0]sadafotozik.JPG[/attachment]

    , Hozzászólás ID: #91535
    sada1988
    Felhasználó
    Sada1988
    • Hozzászólás: 334
    sYska/!/ írta korábban:
    Sada ejnye. 😀 Szépek lettek amúgy a képek! Citromos dohányodért beugorhatnál valamikor…

    [attachment=0]sadafotozik.JPG[/attachment]

    muhaha 37.gif pedig mondtam,hogy nem kell gigapixelbe felrakni ,de remélem engem nem akarnak majd az árba megkapni 😀

30 bejegyzés megtekintése - 9,391-9,420 / 15,700

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.