A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #91926
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556
    Solpug írta korábban:
    Császtok nem rég kezdtem gondolkozni rajta, hogy el kéne kezdjek vizipipázni.

    Kérlek segítsetek mien pipát vegyek kezdőként?

    Ez mind csak attól függ mit szeretnél. Ha megszállott vagy mint itt sokan :hehe: akkor egy drágább darab -ot ajánlanék hozzá mosható cső és valamelyik jobb féle kerámia.

    Ha a méret nem számít akkor bátran ajánlom a MYA pipákat + mosható cső és jobb féle kerámia ez már majd egy 10-essel olcsóbb mint az előző.

    S ezután jön a középfelső kategória amibe nálam az aladin pipák vannak, ezek is jófélék ha nincs pénz mosható csőre akkor “homemade” csinálj egyet (van hozzá itt fórum) s egy vortex kerámia

    S jönnek a középkategóriás cuccok de azokat mindenhol megkapod.

    Ez csak nagyon eldurvázva és személyes véleményem alapján mondom

    , Hozzászólás ID: #91927
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    ShaaM írta korábban:
    akoska60 írta korábban:
    A menetes kerámiáknál szerinted hogyan oldanák meg a fém és a kerámia eltérő hőtágulását?

    Melyik törne hamarabb? Hogyan lenne tömített?

    Ezt nem úgy mondtam, mintha mindenképp ilyet kéne csinálni! Láttunk már fém kerámiákat/dohánytölcséreket.

    Egyébként a fizikai törvényekkel én is tisztában vagyok…

    Nem kételkedtem a fizikai jártasságodban, csak arra szerettem volna a figyelmedet felhívni, hogy a hőtágulás miatt a kerámia vagy eltörik, vagy a tömítettséggel lenne gond.

    , Hozzászólás ID: #91928
    kismiki
    Felhasználó
    kismiki
    • Hozzászólás: 304
    Solpug írta korábban:
    Császtok nem rég kezdtem gondolkozni rajta, hogy el kéne kezdjek vizipipázni.

    Kérlek segítsetek mien pipát vegyek kezdőként?

    Csá!

    Semmilyent, ha még nem kóstoltad. Előbb próbáld ki a dolgot. Ha elmúltál 18, menj el egy pipázó helyre és ha bejön a vízipipa, számold össze a lóvédat, kezdj keresni, válogatni. 🙂

    , Hozzászólás ID: #91929
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787
    akoska60 írta korábban:
    Nem kételkedtem a fizikai jártasságodban, csak arra szerettem volna a figyelmedet felhívni, hogy a hőtágulás miatt a kerámia vagy eltörik, vagy a tömítettséggel lenne gond.

    Lehetséges, hogy megjelennének ilyen hibák, de szerintem ki lehet találni a megoldást rá. Hátha valamelyik cég bepróbálja.

    , Hozzászólás ID: #91930
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Tapasztalatom szerint ki lehet játszani a tömítésekkel, hogy stabil és tömített legyen.

    legalább is a tulajdonukban lévő pipákkal és kerámiákkal nincsenek gondok.

    Amennyiben valamelyik gyártó ilyesmivel kísérletezne, az eredmény legalább is kétséges, és az ára borsos lenne, véleményem szerint.

    , Hozzászólás ID: #91931
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Solpug írta korábban:
    Császtok nem rég kezdtem gondolkozni rajta, hogy el kéne kezdjek vizipipázni.

    Kérlek segítsetek mien pipát vegyek kezdőként?

    Hello!

    Esetleg nézd meg ezt az írásom:

    https://www.vizipipablog.com/ajanlott-cs … oknek.html

    , Hozzászólás ID: #91932
    tomka
    Felhasználó
    Tomka
    • Hozzászólás: 563

    Ajj hát ezek az újoncok… Inkább leírják hogy segítsünk ahelyett hogy keresnének a jó kis részletes leírások közül 😛

    , Hozzászólás ID: #91933
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    Tomka írta korábban:
    Ajj hát ezek az újoncok… Inkább leírják hogy segítsünk ahelyett hogy keresnének a jó kis részletes leírások közül 😛

    Tei s, én is voltunk újoncok. Ezt azért ne felejtsd el. Amíg nem látja át az oldal szerkezetét, inkább kérdez. Na és a lustaság is bejátszik talán egy kicsit. 🙂

    , Hozzászólás ID: #91934
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712
    ShaaM írta korábban:
    akoska60 írta korábban:
    Nem kételkedtem a fizikai jártasságodban, csak arra szerettem volna a figyelmedet felhívni, hogy a hőtágulás miatt a kerámia vagy eltörik, vagy a tömítettséggel lenne gond.

    Lehetséges, hogy megjelennének ilyen hibák, de szerintem ki lehet találni a megoldást rá. Hátha valamelyik cég bepróbálja.

    Biztos többek fejében is megfogalmazódott a dolog, de mint korábban is mondtam nagyobb gond lenne ezzel mint a különböző lyukátmérőjű kerámiákkal. Sok selejtes menetű jönne le a szalagról gyártás közben. Vagy valami oknál szállítás közben tönkremegy a kerámia menete. Vagy valóban a fizika is közbeszólhat. Inkább fúrjuk faragjuk őket, még mindig jobb. 😛 Természetesen ha valamelyik cég előáll ilyennel kíváncsi leszek rá én is, hogy oldják meg. 🙂

    , Hozzászólás ID: #91935
    tomka
    Felhasználó
    Tomka
    • Hozzászólás: 563
    akoska60 írta korábban:
    Tomka írta korábban:
    Ajj hát ezek az újoncok… Inkább leírják hogy segítsünk ahelyett hogy keresnének a jó kis részletes leírások közül 😛

    Tei s, én is voltunk újoncok. Ezt azért ne felejtsd el. Amíg nem látja át az oldal szerkezetét, inkább kérdez. Na és a lustaság is bejátszik talán egy kicsit. 🙂

    Tudom nem is fogom soha. 🙂

    Nekem is kellet egy kis idő hogy átlássam az oldalt tényleg. 😀

    Amúgy csak viccelgetek. :alcool1:

    De a lustasággal tényleg nehéz felvenni a harcot! :diable:

    , Hozzászólás ID: #91936
    csuszka
    Felhasználó
    Csuszka
    • Hozzászólás: 348

    Úristen 1.5kg Havanna szenet feldarabolni ááá,a kezem leesik :D:D

    , Hozzászólás ID: #91937
    elementalex
    Felhasználó
    ElementAlex
    • Hozzászólás: 393

    Sziasztok.

    Az lenne a kérdésem hogy a vizipipavásárlásnak a raktára a szultánkincseibe van? :rouge:

    , Hozzászólás ID: #91938
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Csuszka írta korábban:
    Úristen 1.5kg Havanna szenet feldarabolni ááá,a kezem leesik :D:D

    Megéri egyáltalán azt feldarabolni? 😀

    ElementAlex írta korábban:
    Sziasztok.

    Az lenne a kérdésem hogy a vizipipavásárlásnak a raktára a szultánkincseibe van? :rouge:

    Erről az adott üzleteknél tudsz bővebb információt kérni, esetleg privát üzenet formájában a ‘Szultankincsei’ nevű tagunktól.

    , Hozzászólás ID: #91939
    elementalex
    Felhasználó
    ElementAlex
    • Hozzászólás: 393

    A profilba az aláírást miért nem lehet megváltoztatni? :triste1:

    , Hozzászólás ID: #91940
    csuszka
    Felhasználó
    Csuszka
    • Hozzászólás: 348
    sYska/!/ írta korábban:
    Megéri egyáltalán azt feldarabolni? 😀

    Hát szerintem igen,sokkal nagyobb a füst és nagyobb felületen adja le a hőt!

    úgyhogy szerintem megéri 😀

    , Hozzászólás ID: #91941
    csuszka
    Felhasználó
    Csuszka
    • Hozzászólás: 348

    Hello!

    Na most próbálom ki a tegnap elkészített csövemet!És hát nagyon jó könnyű szívni,nagy füst és finom íz!

    , Hozzászólás ID: #91942
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712

    Reggel a futár megkérdezte tőlem, hogy a vízipipa legális Magyarországon? 😮 Mondom persze, nincs ebben semmi törvénytelen. Mire ő: tényleg?? Az tök jó! := Vágott egy fejet… 🙂

    , Hozzászólás ID: #91943
    tamasalmasah
    Felhasználó
    TamásAlMasah
    • Hozzászólás: 209

    Az a futár amely hozta a pipádat?Hát elég furcsa hogy ő hozza és még rá is kérdez hogy legális-e…Még én is alig bírom abbahagyni a röhögést 😀

    , Hozzászólás ID: #91944
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712
    TamásAlMasah írta korábban:
    Az a futár amely hozta a pipádat?Hát elég furcsa hogy ő hozza és még rá is kérdez hogy legális-e…Még én is alig bírom abbahagyni a röhögést 😀

    Nem pipát hozott, hanem hozzávalót :P, de persze ez nincs ráírva, meg nem is tudja. Csak ugye rajta van a cég neve. Végülis nem lehet mindenki tisztiában ezekkel a dolgokkal, csak érdekes volt. 🙂

    , Hozzászólás ID: #91945
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787
    James írta korábban:
    Nem pipát hozott, hanem a belevalót :P, de persze ez nincs ráírva, meg nem is tudja. Csak ugye rajta van a cég neve. Végülis nem lehet vele mindenki tisztiában ezekkel a dolgokkal, csak érdekes volt. 🙂

    Inkább kérdezzen, minthogy elkezdje mondani az átlag ember szövegét… belekevernek drogot, károsabb, mint a cigi stb… :perv:

    , Hozzászólás ID: #91946
    tamasalmasah
    Felhasználó
    TamásAlMasah
    • Hozzászólás: 209

    Aki egyáltalán nincs tisztába a vízipipával meg cigizik hozzá biztos azt fogja a képedbe rágni hogy drog van benne ne szívd meg sok hülyeség…Azok is csak azért mondják mert még nem próbálták ki 😉

    , Hozzászólás ID: #91947
    tamasalmasah
    Felhasználó
    TamásAlMasah
    • Hozzászólás: 209

    Tegnap délután voltunk pipálni barátokkal, ilyen szép kis mezős,erdős részen…A táj nagyon szép volt.Kis pipát vittünk, 37cm-es Top Mark-ot és Nakhla Mizo Mentát tömtünk.1 réteg alufólia,1 egész kör 40mm-es Belga szenet raktunk rá.Hát füstje nagyon szép volt,átlagosnál is nagyobb.Íze..Hát izét nagyon éreztük,bár 5-10 perc után kicsit elkezdett kaparni.Utána márt sokkal jobb volt.

    , Hozzászólás ID: #91948
    sheeshamaster
    Felhasználó
    sheeshamaster
    • Hozzászólás: 819

    Kedves Fórumtagok!

    Webes programozót és/vagy webdesignert keresek a készülő HookahClub WordPress sablonjának módosításához. Még mielőtt minden WordPresst használó “webmester” vadul elkezdene linkeket küldeni, nagyon komoly munkáról van szó, nem logó- vagy háttércserére gondolok, hanem speciális hátterek összerakására és CSSbe írására, már meglévő, egyedi sablon beállítási paneljének továbbfejlesztésére, stb. Továbbá időszakosan frissíteni kellene a sablont, hogy az új WP frissítésekkel is kompatibilis legyen.

    Aki ilyesmivel foglalkozik vagy csak szimplán nagyon ért hozzá és ezek tetejébe még vállalná is, az kérem jelezze PÜben! Hosszútávú munka, rendesen megfizetve.

    , Hozzászólás ID: #91949
    solpug
    Felhasználó
    Solpug
    • Hozzászólás: 2

    Hali pls valaki küldje el nekem azt a linket amibe syska irja le h mien cuccokat érdemes 1 kezdőnek venni. e-mail [email protected]

    , Hozzászólás ID: #91950
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Örömmel hallom, hogy megjelent a piacon a Mya Q7 pipa!

    , Hozzászólás ID: #91951
    saiid
    Felhasználó
    Saiid
    • Hozzászólás: 488
    krampi írta korábban:
    Örömmel hallom, hogy megjelent a piacon a Mya Q7 pipa!

    :hehe: :hehe:

    , Hozzászólás ID: #91952
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    krampi írta korábban:
    Örömmel hallom, hogy megjelent a piacon a Mya Q7 pipa!

    Csak nem a mániás teszt? 🙂

    , Hozzászólás ID: #91953
    dajdaj
    Felhasználó
    DajDaj
    • Hozzászólás: 363

    Mi alapján osztják a “vízipipológus” diplomát vajon?:)

    , Hozzászólás ID: #91954
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787
    DajDaj írta korábban:
    Mi alapján osztják a “vízipipológus” diplomát vajon?:)

    Az nem vízipipdológus? :siffle: 😀

    , Hozzászólás ID: #91955
    elementalex
    Felhasználó
    ElementAlex
    • Hozzászólás: 393

    Az vizipipaológus :siffle:

30 bejegyzés megtekintése - 9,811-9,840 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.