A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #95106
    danette95
    Felhasználó
    danette95
    • Hozzászólás: 26

    Valaki megtudná mondani hogy ez a pipa mennyire egyedi?? 🙂

    Arra rájöttem hogy sárgaráz török pipa.

    Elég korrodált állapotban van, de ha a tulajdonomba kerül akkor szép fényes lesz. 🙂

    kép:

    , Hozzászólás ID: #95107
    gerago
    Felhasználó
    gerago
    • Hozzászólás: 2221
    krampi írta korábban:
    Jajam, meg legjobb reklám a negatív reklám, vagy mi … 😀

    Krampi, te milyen oldalakat nézel. :diable:

    , Hozzászólás ID: #95108
    porcika
    Felhasználó
    porcika
    • Hozzászólás: 431
    danette95 írta korábban:
    Valaki megtudná mondani hogy ez a pipa mennyire egyedi?? 🙂

    Arra rájöttem hogy sárgaráz török pipa.

    Elég korrodált állapotban van, de ha a tulajdonomba kerül akkor szép fényes lesz. 🙂

    kép:

    Szerintem ez nem olyan egyedi ..

    Csak török

    (SZERINTEM!!)

    , Hozzászólás ID: #95109
    gerago
    Felhasználó
    gerago
    • Hozzászólás: 2221
    porcika írta korábban:
    danette95 írta korábban:
    Valaki megtudná mondani hogy ez a pipa mennyire egyedi?? 🙂

    Arra rájöttem hogy sárgaráz török pipa.

    Elég korrodált állapotban van, de ha a tulajdonomba kerül akkor szép fényes lesz. 🙂

    kép:

    Szerintem ez nem olyan egyedi ..

    Csak török

    (SZERINTEM!!)

    Még töröknek se mondanám, hanem egyiptominak, mert van rajta szelep. Plusz a török pipáknál szír szerű tölcsér van.

    , Hozzászólás ID: #95110
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    danette95 írta korábban:
    Valaki megtudná mondani hogy ez a pipa mennyire egyedi?? 🙂

    Arra rájöttem hogy sárgaráz török pipa.

    Elég korrodált állapotban van, de ha a tulajdonomba kerül akkor szép fényes lesz. 🙂

    kép:

    Hogy mennyire egyedi, nem tudom, azt viszont igen, ha török, akkor biztosan nem tradicionális. Példának okáért a/tradicionális/ török pipák, mind “szír”típusúak, és nincs rajtuk szelep.

    Ettől eltekintve szép darab, már csak egy kis tisztítás és egy szép tartály kell hozzá, no meg egy tálca, és újra régi fényében fog tündökölni.

    Tálcát kaphatsz hozzá az SZK-ban. Tudomásom szerint 4 féle méretben létezik.

    A nagy magyar aukciós oldalon vetted 7500 ft-ért?

    , Hozzászólás ID: #95111
    szultankincsei
    Felhasználó
    SzultánKincsei
    • Hozzászólás: 736

    Sıma rez egyiptomi pipa. Semmi különös.

    , Hozzászólás ID: #95112
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    hookah231 írta korábban:
    Syska, lehet egy olyan kérdésem, hogy mióta ilyen hosszú a hajad? 😀

    Hosszú. Ez az információ azonban szigorúan bizalmas! 😀

    , Hozzászólás ID: #95113
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631
    sYska/!/ írta korábban:
    hookah231 írta korábban:
    Syska, lehet egy olyan kérdésem, hogy mióta ilyen hosszú a hajad? 😀

    Hosszú. Ez az információ azonban szigorúan bizalmas! 😀

    Paróka vagy miért szégyenled? :hehe:

    , Hozzászólás ID: #95114
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Ne irigykedjen rá mindenki. 😀

    , Hozzászólás ID: #95115
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631
    sYska/!/ írta korábban:
    Ne irigykedjen rá mindenki. 😀

    Nem irigyellek, kb 2 hete vágattam 30cm-ről ~1centire 😀

    , Hozzászólás ID: #95116
    danette95
    Felhasználó
    danette95
    • Hozzászólás: 26
    akoska60 írta korábban:
    danette95 írta korábban:
    Valaki megtudná mondani hogy ez a pipa mennyire egyedi?? 🙂

    Arra rájöttem hogy sárgaráz török pipa.

    Elég korrodált állapotban van, de ha a tulajdonomba kerül akkor szép fényes lesz. 🙂

    kép:

    Hogy mennyire egyedi, nem tudom, azt viszont igen, ha török, akkor biztosan nem tradicionális. Példának okáért a/tradicionális/ török pipák, mind “szír”típusúak, és nincs rajtuk szelep.

    Ettől eltekintve szép darab, már csak egy kis tisztítás és egy szép tartály kell hozzá, no meg egy tálca, és újra régi fényében fog tündökölni.

    Tálcát kaphatsz hozzá az SZK-ban. Tudomásom szerint 4 féle méretben létezik.

    A nagy magyar aukciós oldalon vetted 7500 ft-ért?

    havertól 2500-ért xDD 😀

    , Hozzászólás ID: #95117
    wazza
    Felhasználó
    WaZza
    • Hozzászólás: 104

    Már csak párperc és kezdődik a Monacoi időmérő. Nagyon kíváncsi leszek, mert a 2. illetve 3. szabadedzést Alonso nyerte. Bár több mint valószínű, hogy a többiek inkább nem kockáztattak, így is elég sok volt a koccanás. Ami még érdekes lesz, az a Pirelli szuper lágy gumijai. Vajon RBR fölény lesz? Hamarosan kiderül. 😀 Hajrá Nando.

    , Hozzászólás ID: #95118
    wazza
    Felhasználó
    WaZza
    • Hozzászólás: 104

    Hát nemsemmi egy időmérő volt, az egyszer biztos. Vettel leiskolázta az egész mezőnyt a “csoda autóval”. Perez balesete meg nagyon brutális volt.

    , Hozzászólás ID: #95119
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Szegény srác, nagyon akart, és besokallt.Nagyon remélem semmi komoly baja nincs a lábának!

    , Hozzászólás ID: #95120
    duayne
    Felhasználó
    Duayne
    • Hozzászólás: 160
    akoska60 írta korábban:
    Értem én amit írsz, el is fogadom, de azt nem, ha valaki a tagtársaira dobál szart!

    Nem egészen etikus a dolog, nagy nyilvánosság előtt meg pláne nem.A nézetkülönbségeket privátban is meg lehet beszélni, és el lehet simítani.

    Az admint fikázni, pedig egészségtelen…. :happy1:

    Még valami. Ez már nagyon off ebben a témában, folytassuk a dumaládában, ha van még valami ezzel kapcsolatban!

    Mint félig kivüválló, hagy szóljak hozzá én is, csak úgy andante.

    A kitiltással nem értek egyet, mert nem ez a megoldása egy vitának. Ez egy admintól olyan, mint Gyurmatestű Lajostól a vitát egy pofánveréssel lezárni. Egy felnőtt ember ne így oldja meg a dolgot.

    Amennyire én tudom, egy jelentős mondat, ami kicsit megváltoztatta volna az egyensúlyt, ki is lett törölve.

    Amennyit én tudok a dologról, hogy több cucc mellett, az én szénízzító-szálam is benne volt az egyik szóban forgó rendeléses emilben, az sem lett beletéve. Nem baj, nem sürgős, csak kellemetlen. A fő probléma ugye az volt, hogy Fecó (?) azt mondta, nem is volt aladin test a rendelésben, míg más forrásból meg más infó jött. Ez magában nem nagy ügy tényleg, de ugye sokadjára fordult elő kimaradás, meg “elhúzódás”, ami biztos mást is zavarna.

    Lényeg a lényeg, nem kell ilyen kis jázminnak lenni, és mindent ilyen komolyan mellre szívni, különben a fórum tényleg azt a benyomást fogja kelteni, hogy csak azoknak van helye, akik meghajolnak, és nem mernek rosszat írni.

    Ákosnak már privátban régebben leírtam, elmondom itt is, hogy sajnos tényleg vannak problémák a rendelések körül, nagyon sok a félrecsomagolás. Julionak ezzel csak annyi dolga lenne, hogy kicsit alaposabban ránéz a dolgozóira, meg a rendelések kezelésére. Biztos vagyok benne, hogy nagyon sok dolga van, nem lehet ott mindenhol, de tudom, hogy fontos neki az üzlete, és be kell látnia, hogy ezek a dolgok rontanak a régebbi, tényleg magas ázsióján.

    Aki ezt a hsz-t hangosan, morcosan olvassa, és tüdőre szívja, keressen rá az “andante” szóra.

    Peace out!

    , Hozzászólás ID: #95121
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Ezzel a hozzászólással teljes mértékben egyet értek és hasonlóan látom a dolgokat. A problémák azért vannak, hogy megbeszéljük őket, pláne ezen a fórumon, ami azért jött létre, hogy a vízipipás közösséget segítse minden formában. A kitiltással kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, hiszen ott személyes levélváltások is lezajlottak, amiknek a tartalmáról nem tudok, így nem is lenne helyes, hogyha állást foglalnék.

    Azt mindenesetre elmondhatom, hogy mint egy olyan ember, aki azért azt mondhatom, hogy elég sokat tettem a fórumért, illetve a vízipipás közösségért, egyáltalán nem szeretném, hogyha az a kép alakulna ki bárkiben is, hogy “csak azoknak van helye, akik meghajolnak, és nem mernek rosszat írni”. A megfelelő formában és hangnemben megfogalmazott kritikáknak, legyen szó bármiről (dohány, szén, üzlet, webshop, stb.) itt mindig is helye volt és helye is lesz, hiszen alapvetően ez az egésznek a lényege. Sparrow hozzáállásával kapcsolatban a hsz-ben, amiben reagáltam a dologra, ki is fejtettem a véleményem, ahol külön hangsúlyoztam is, hogy részemről egyáltalán nem a negatív észrevétellel volt a bajom, csak igyekeztem felhívni a figyelmét olyan dolgokra, amelyeket személyes tapasztalatból, egy kereskedő oldaláról ismerek. Természetesen a közte, illetve Julyano között folytatott beszélgetésekről sem tudok semmi konkrétumot, így erről se lenne ildomos bővebben nyilatkoznom, mindenesetre úgy látom, hogy miután felvetette itt a dolgot, ami teljesen jogos volt (talán a vádló hangnemet lehetett volna kicsit visszábbfogni, de ez megint csak személyes észrevétel) és ezáltal a probléma súlyára Julyano figyelmét is biztosan felhívta, érdemes lett volna a további részleteket vele személyesen megvitatnia.

    , Hozzászólás ID: #95122
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Törléssel kapcsolatban, annyit fűznék hozzá, hogy a becsmérlést töröltem ki a hsz-ből. Döntésem továbbra is fenntartom és jogosnak ítélem. A véglegesből levettem még tegnap 7 naposra a tiltást, erről email-ben tájékoztattam is Sparrow-ot.

    A probléma ott volt, ahogy krampi is említette, a vádló hangsúly. A fórum törzstagjait egy kavarodás miatt, erősen túlzónak tartom, hogy hazugnak és más jelzőkkel illessen bárki is, főleg az újabb tagok. (Félre értés ne essék, tisztelet minden tagnak jár, de az idősebb törzstagok többet tettek le az asztalra eddig, ezen nem lehet változtatni és jogos is.)

    A felnőtt emberes dolgot érdekesen olvastam. Ahhoz képest, hogy már 4 évnél öregebb, 1200 tagon túl lévő fórumba 5-6 ember van kitiltva jelenleg, az szerintem több mint a jószívűségem jele. Sokkal keményebben kéne fognom itt egyeseket, hogy a rend fenntartható legyen. Ez a kitiltás sem személy vagy reklamáció elleni volt, hanem egyes viselkedési formák ellen, amiket itt nem tűrök meg. (Röviden: Oké volt a probléma, jó, hogy elmondta. Azonban amilyen hangnembe írta, az volt problémás.) Ha hagyom az egyiknek, hogy ezt tegye, akkor jön a következő, következő, következő. Tehát vagy megfogom az elején vagy tűröm a láncreakciót.

    Márpedig a fórumba kezdetektől bele adoma szívem, lelkem! El sem hinnéd, hogy mennyi idő, munka, pénz van abban, hogy fennmaradjon a fórum. Nem tudom, emlékszel-e még a régi Lukjanis eu-s fórumra? Tele volt offolva, helyesírásilag és szakmailag gyengébbnél, gyengébb hozzászólásokkal. Elhatároztam, hogy ha valamit csinálok, (ezt a fórumot) akkor rendesen teszem. Moderálom, frissítem, szervezem, javítom és finanszírozom. A célom nem az, hogy “legnagyobb, legtöbb hsz-es” fórum legyen. Hanem csak annyi: Legjobb. Ezért van, hogy inkább kitiltok pár embert a viselkedése miatt, mert akkor mások látják, hogy itt ezt nem lehet és normálisabban viselkednek. Ezért is tartunk ott, hogy értékesek a témák és folyamatosan törlöm (napi 10-20 hsz-t…) azokat melyek offolásba mennek, hogy rendet tartsak.

    Remélem így már kicsit jobban megérthető a döntésem és annak másik oldala is, amin én vagyok.

    , Hozzászólás ID: #95123
    duayne
    Felhasználó
    Duayne
    • Hozzászólás: 160

    Szorosan a témához kapcsolódva: 🙂

    Valaki megmenthetné az életemet. Nem tudjátok, honnan lehetne letölteni a klasszefem morningsó adásait mp3-ban? Tudom, hogy az oldalukon meg lehet hallgatni az összevágott adásokat, de nekem a melóba kellene, mert néha a halál ott lappang a sarkamban, unalomnak öltözve.

    A 19. héttől kellene, az azelőttieket hallottam. Nagyon hálás lennék.

    A bumerángot szoktam hallgatni, de az nem jó. Olyan fáradtak már azok az emberek, hogy szerintem már önmagukat is unják.

    , Hozzászólás ID: #95124
    zoli78
    Felhasználó
    zoli78
    • Hozzászólás: 377
    Duayne írta korábban:
    Szorosan a témához kapcsolódva: 🙂

    Valaki megmenthetné az életemet. Nem tudjátok, honnan lehetne letölteni a klasszefem morningsó adásait mp3-ban? Tudom, hogy az oldalukon meg lehet hallgatni az összevágott adásokat, de nekem a melóba kellene, mert néha a halál ott lappang a sarkamban, unalomnak öltözve.

    A 19. héttől kellene, az azelőttieket hallottam. Nagyon hálás lennék.

    A bumerángot szoktam hallgatni, de az nem jó. Olyan fáradtak már azok az emberek, hogy szerintem már önmagukat is unják.

    Szia vannak bizonyos oldalak, ahonnan le lehet tölteni olyan progikat, amelyekkel rögzíteni lehet( akár mp3-ban is) a meghallgatható adásokat.Nem írok oldalakat, ha érdekel dobj üzit.Ha esetleg nem vagy fent egyik letöltős oldalon sem, akkor megnézhetem neked, és ha budapesti vagy, akkor még oda is tudom neked adni a letöltött cuccot.

    , Hozzászólás ID: #95125
    gyapika
    Felhasználó
    gyapika
    • Hozzászólás: 250
    danette95 írta korábban:
    Valaki megtudná mondani hogy ez a pipa mennyire egyedi?? 🙂

    Arra rájöttem hogy sárgaráz török pipa.

    Elég korrodált állapotban van, de ha a tulajdonomba kerül akkor szép fényes lesz. 🙂

    kép:

    Szia!Először is Üdv a fórumon!Ha esetleg arra jársz és bepillantasz a Saját pipáim c. témába akkor megtalálod, hogy nem is olyan régen én feltöltöttem pár képet az én pipámról -hogy a fórumtagok csorgathassák nyálukat :diable: :happy1: – és akkor rájössz, hogy nagyon hasonló, sőt majdnem ugyan az mint a tiéd.Csak annyiban különbözik, hogy az enyémnek a közepénél hosszabb a díszítés és van hozzá tálca, üveg ami szerintem teljesen kézzel készülhetett, mert nem egyforma mindenhol az üveg, és nincs öntési csík.A pipáról csak annyit, hogy szerintem az alja lehet csak öntött mert az nem kong mit a teteje ami lemez.Amúgy én is 2500 forintér tudtam beszerezni, -ami egy nagyon jó vétel volt eddigi pályafutásom alatt- a V@K3Ráról.További sok sikert és Bő füstöt!

    , Hozzászólás ID: #95126
    duayne
    Felhasználó
    Duayne
    • Hozzászólás: 160

    Hali.

    Köszi szépen, de sajnos ezzel több probléma is van, ilyenek, hogy ubuntut használok, a legtöbb progi nem működik. Nem vagyok fenn oldalakon, ráadásul nyíregyi vagyok…

    , Hozzászólás ID: #95127
    szultankincsei
    Felhasználó
    SzultánKincsei
    • Hozzászólás: 736
    Duayne írta korábban:

    Amennyit én tudok a dologról, hogy több cucc mellett, az én szénízzító-szálam is benne volt az egyik szóban forgó rendeléses emilben, az sem lett beletéve. Nem baj, nem sürgős, csak kellemetlen. A fő probléma ugye az volt, hogy Fecó (?) azt mondta, nem is volt aladin test a rendelésben, míg más forrásból meg más infó jött. Ez magában nem nagy ügy tényleg, de ugye sokadjára fordult elő kimaradás, meg “elhúzódás”, ami biztos mást is zavarna.

    Ákosnak már privátban régebben leírtam, elmondom itt is, hogy sajnos tényleg vannak problémák a rendelések körül, nagyon sok a félrecsomagolás. Julionak ezzel csak annyi dolga lenne, hogy kicsit alaposabban ránéz a dolgozóira, meg a rendelések kezelésére. Biztos vagyok benne, hogy nagyon sok dolga van, nem lehet ott mindenhol, de tudom, hogy fontos neki az üzlete, és be kell látnia, hogy ezek a dolgok rontanak a régebbi, tényleg magas ázsióján.

    Nos erre kell mondanom egy pár szavat. Amikor jött fekete blackmoon üveg írtam dobozara hogy foglalt. Aztán amikor Kairoban voltom jött 1 rendelés a bizonyos nyírégházi boltról és kollégáim azt készítettek és küldtek. Másik rendelés pedig pont akkor jött amikor vissza jöttem. Az se tudom mit rendeltek de nem is kell tudnom mert ott vannak a kollégáim ugye.

    Nos ez nem a 20m2 kis üzlet amiben 8 évvel ezelőtt egyedül kezdtem dolgozni.

    Azt simán tudok mondani hogy Magyarorszag legnagyobb vízipipa boltjáról van szó. Naponta több kis és nagy rendelés jön webshopunkról, e-mailekben, telefonon, nagyker partnereinktől stb.

    Mivel mi is emberek vagyunk szoktunk hibazni és mondjuk webshopi rendelésnél valamit elfelejtünk küldeni azt saját költségeinkből azonnal küldjük. Nagyker partnerekkel másképp van a dolog mert nekik eleve nagyker árat biztosítjuk ez után nem fogom ingyen küldeni stb. Ez szerintem meg lehet érteni.

    A blackmoon üveggel az volt a gond hogy a rendelő bolt nem írt hogy ez a sparrow foglalt üvege és csak az volt írva hogy 1 blackmoon üveg. És mivel utolsó darab üveg foglalt volt kollégáim azt nem küldtek. Jól is tettek mert ha küldik akkor az lenne a hiba!

    Ha Sparrow emailben rendelte volna saját magának az üveget akkor azonnal küldtem volna és kész.

    Most itt megmondom ha valaki egy másik bolton keresztül rendel valamit arra én nem adom garanciát! Lehet hogy később jön vagy eltörik vagy hibás. Az már a másik bolt tulajával kell tárgyalni.

    Ha vizipipa.eu-n vagy direkt tőlünk emailben rendeltek valamit akkor óke de ha nekem azt mondot hogy tegyem bele a X ember dobozjaba akkor az már te és a X ember közötti probléma!

    Mint kettő kollégámnak is nagyon megbízom és elégedett vagyok a munkaival.

    , Hozzászólás ID: #95128
    hookah231
    Felhasználó
    immobear
    • Hozzászólás: 458

    Hajrá barcelona!

    , Hozzászólás ID: #95129
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712

    Én személy szerint egy csapattal sem szimpatizálok a döntőben, mert az összes kedvencem kiesett. 😀 Nem is vagyok nagy focidrukker, de a nagyobb események engem is érdekelnek. 🙂

    , Hozzászólás ID: #95130
    porcika
    Felhasználó
    porcika
    • Hozzászólás: 431

    Néztétek mostanába a vizipipamániát ?? Átáltak csak “ismeretterjesztő” oldalra XD

    , Hozzászólás ID: #95131
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    porcika írta korábban:
    Néztétek mostanába a vizipipamániát ?? Átáltak csak “ismeretterjesztő” oldalra XD

    Megnézted a domain végződést? 🙂 A kettő nem ugyan az.

    , Hozzászólás ID: #95132
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785
    Duayne írta korábban:
    Szorosan a témához kapcsolódva: 🙂

    Valaki megmenthetné az életemet. Nem tudjátok, honnan lehetne letölteni a klasszefem morningsó adásait mp3-ban? Tudom, hogy az oldalukon meg lehet hallgatni az összevágott adásokat, de nekem a melóba kellene, mert néha a halál ott lappang a sarkamban, unalomnak öltözve.

    A 19. héttől kellene, az azelőttieket hallottam. Nagyon hálás lennék.

    A bumerángot szoktam hallgatni, de az nem jó. Olyan fáradtak már azok az emberek, hogy szerintem már önmagukat is unják.

    Ncore-on tuti fent van.

    , Hozzászólás ID: #95133
    porcika
    Felhasználó
    porcika
    • Hozzászólás: 431
    sYska/!/ írta korábban:
    Megnézted a domain végződést? 🙂 A kettő nem ugyan az

    De a kettő nem ugyan az ??

    Akkor bocsika , aszittem ugyan az :gene:

    , Hozzászólás ID: #95134
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Az egyik .com, a másik .hu, de van .eu is. 😀

    , Hozzászólás ID: #95135
    duayne
    Felhasználó
    Duayne
    • Hozzászólás: 160
    Riccio írta korábban:
    Duayne írta korábban:
    Szorosan a témához kapcsolódva: 🙂

    Valaki megmenthetné az életemet. Nem tudjátok, honnan lehetne letölteni a klasszefem morningsó adásait mp3-ban? Tudom, hogy az oldalukon meg lehet hallgatni az összevágott adásokat, de nekem a melóba kellene, mert néha a halál ott lappang a sarkamban, unalomnak öltözve.

    A 19. héttől kellene, az azelőttieket hallottam. Nagyon hálás lennék.

    A bumerángot szoktam hallgatni, de az nem jó. Olyan fáradtak már azok az emberek, hogy szerintem már önmagukat is unják.

    Ncore-on tuti fent van.

    Csak én nem vagyok fenn. 🙂

30 bejegyzés megtekintése - 12,991-13,020 / 15,700

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.