A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #97146
    flash
    Felhasználó
    flash
    • Hozzászólás: 207

    Fúú srácok, gondoltam egyet kiülök a teraszra pipázni ebben a jó időben, aztán kitaláltam kiviszem a laptopot csak netet kellett valahogy csinálni (mivel wifi nincs) Szobám ablakán kivezettem egy jó hosszú kábelt. Elkezdek netezni erre valami gond lesz (elmegy a net) Gondoltam akkor valami zene kéne. Bemegyek a házba, ottvan apám komoly hi-fi-je, csak valami CD kéne:D erre mit nem találok: AC/DC Black in Black original CD 😀 bekapcsolom hifit, kijövök, látom net hejreált:D Királyság van:D ACDC, pipa, teraszon net, napsütés, és egy hideg üditő:D MI kell még?:D (gondoltam megosztom veletek az élményt:D) :happy1:

    , Hozzászólás ID: #97147
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Táncoslány.

    , Hozzászólás ID: #97148
    flash
    Felhasználó
    flash
    • Hozzászólás: 207
    'sYska/!/' írta korábban:

    Táncoslány.

    Csak irigykedsz :langue2:

    , Hozzászólás ID: #97149
    flash
    Felhasználó
    flash
    • Hozzászólás: 207
    'flash' írta korábban:

    Csak irigykedsz :langue2:

    Ezt félreértettem… :malin2: Am ja, már csak az kéne! 😀

    , Hozzászólás ID: #97150
    zoli78
    Felhasználó
    zoli78
    • Hozzászólás: 377

    Ácévillámdécé nagyon jó, ha utána még valami durvulat is beficcent, akkor tökéletes volt a nap:)

    , Hozzászólás ID: #97151
    franciskaneni
    Felhasználó
    franciskanéni
    • Hozzászólás: 369

    Ez az adapter , jó lenne a török pipámhoz is ? Mivel elég zavaró , hogy csak az alap török kerámiát tudom használni , ehez a pipához 🙂

    , Hozzászólás ID: #97152
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Elvileg jó. Szírből csinál egyiptomit, ráadásul itt a menet méretére sem kell figyelni, jó lesz ez. 🙂

    , Hozzászólás ID: #97153
    franciskaneni
    Felhasználó
    franciskanéni
    • Hozzászólás: 369

    Reméljük … Megrendelem , aztán majd meglátjuk ! 🙂

    Köszönöm azért a segítséget 🙂

    , Hozzászólás ID: #97154
    gerago
    Felhasználó
    gerago
    • Hozzászólás: 2221

    Nice, köszi B. :super:

    , Hozzászólás ID: #97155
    frank88
    Felhasználó
    frank88
    • Hozzászólás: 22

    Sziasztok!

    Nem tudom, hogy jó helyre írom -ha nem így van elnézést-, de lenne egy kérdésem vízipipa vásárlással kapcsolatban:

    Kinéztem magamnak a következő kombót: Tugra 27cm vízipipa (4000 Ft) + Sima phunnel (1200 Ft) + 2 eldobható 110 cm szívócső (700Ft/2db) + Cocobrico 1kg (1400 Ft) + Shiazo (1400 Ft) + 2 tartalék készlet tömítések (össz. 900Ft)

    (kerámia tömítés 100Ft/2db

    szívócső tömítés 100Ft/2db

    gumi tömítés 500 Ft/2db

    gumi dugó 200 Ft/2db)

    Végösszeg: 9600 Ft

    Szerintetek ez jó árban van? Esetleg nem hagytam ki valami fontos dolgot?

    Shiazos tömésre használnám csak a pipát és gyakran hordozni is akarom majd.

    Egyéb kérdéseim:

    – Hol lehet kapni hengeres acélfóliát olcsón? Pl.: háztartási boltban, hipermarketokban (tesco), 100 Ft.os boltban, vagy hol?

    – Szerintetek borszeszégővel be lehet gyújtani természetes szenet (pl.: 2,5 cm Cocobricot)? Mert az öngyulladós szenet nem nagyon szeretném használni, és arra gondoltam, hogy amit általános iskolában szoktak használni borszeszégőt + négy lábas fémrácsos kis “asztalkát”, azt használhatnám gáztűzhely helyett begyújtásra (és így utcán is használatos lenne a természetes szén).

    , Hozzászólás ID: #97156
    hebdab
    Felhasználó
    hebdab
    • Hozzászólás: 364
    'gerago' írta korábban:

    Nice, köszi B. :super:

    Nincs mit:)Jópofa lett:)

    , Hozzászólás ID: #97157
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    'frank88' írta korábban:

    Sziasztok!

    Nem tudom, hogy jó helyre írom -ha nem így van elnézést-, de lenne egy kérdésem vízipipa vásárlással kapcsolatban:

    Eltaláltad, nem jó helyre írtad. Mire való a vásárlással kapcsolatos alfórum?

    Quote:
    Kinéztem magamnak a következő kombót: Tugra 27cm vízipipa (4000 Ft) + Sima phunnel (1200 Ft) + 2 eldobható 110 cm szívócső (700Ft/2db) + Cocobrico 1kg (1400 Ft) + Shiazo (1400 Ft) + 2 tartalék készlet tömítések (össz. 900Ft)

    (kerámia tömítés 100Ft/2db

    szívócső tömítés 100Ft/2db

    gumi tömítés 500 Ft/2db

    gumi dugó 200 Ft/2db)

    Végösszeg: 9600 Ft

    Szerintetek ez jó árban van? Esetleg nem hagytam ki valami fontos dolgot?

    Shiazos tömésre használnám csak a pipát és gyakran hordozni is akarom majd.

    Én a helyedben kicsit nagyobb pipát néznék.

    Quote:
    Egyéb kérdéseim:

    – Hol lehet kapni hengeres acélfóliát olcsón? Pl.: háztartási boltban, hipermarketokban (tesco), 100 Ft.os boltban, vagy hol?

    – Szerintetek borszeszégővel be lehet gyújtani természetes szenet (pl.: 2,5 cm Cocobricot)?

    – Pontosan, le is írtad hol lehet sima háztartási alufóliát vásárolni.

    – Biztos, hogy nem.

    , Hozzászólás ID: #97158
    snake
    Felhasználó
    Snake
    • Hozzászólás: 144

    Kemény a munka az SZK ban XD XD XD

    , Hozzászólás ID: #97159
    frank88
    Felhasználó
    frank88
    • Hozzászólás: 22
    'sYska/!/' írta korábban:

    Eltaláltad, nem jó helyre írtad. Mire való a vásárlással kapcsolatos alfórum?

    Én a helyedben kicsit nagyobb pipát néznék.

    – Pontosan, le is írtad hol lehet sima háztartási alufóliát vásárolni.

    – Biztos, hogy nem.

    Köszönöm a gyors választ! Bocs, hogy rossz helyre írtam, új vagyok és felül nem találtam menüpontot, de már rájöttem, hogy egy témán belül lent lehet a kategóriákban mászkálni. ( :

    A pipát meg már megrendeltem, de nem ezt, hanem MYA QT Econo-t, mert láttam sok oldalon dícsérik és most 6500 ft akcióba megvettem. Gondolom azért nem ajánlanád a kicsit (ez is csak 32cm), mert könnyen feldőlhet, de ezt sokan írták, hogy a myanal nem nagyon fordulhat elő a súly miatt. Ráadásul az első kiszemeltem rozsdásodik, gagyi, buta döntésd lett volna. Még 1x köszönöm a válaszod (és klassz a vizipipafan oldalad is 😉 )

    U.I.: Még 1 kérdésem lenne:

    Egy sima phunnel (olcsó 1200 Ft-s) hogy illeszkedik a MYA QT Econo-ba? Olvastam, hogy nem minden kerámia passzol minden testhez (egyiptomi, líviai csatlakozás végett).

    , Hozzászólás ID: #97160
    divinum
    Felhasználó
    Divinum
    • Hozzászólás: 6

    Hali.

    régóta olvasgatom a fórumot, de még csak most regeltem 🙂

    Mivel nem találtam a témák között 1 dolgot amit szeretnék tudni,ezért itt megkérdezem.

    A Mustafa XXL-es pipával kapcsolatban van valakinek valamilyen tapasztalata ?…vagy hogy milyen márkával van mondjuk egy szintben ?

    Válaszokat előre is köszönöm ! 🙂

    , Hozzászólás ID: #97161
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    'frank88' írta korábban:

    Köszönöm a gyors választ! Bocs, hogy rossz helyre írtam, új vagyok és felül nem találtam menüpontot, de már rájöttem, hogy egy témán belül lent lehet a kategóriákban mászkálni. ( :

    A pipát meg már megrendeltem, de nem ezt, hanem MYA QT Econo-t, mert láttam sok oldalon dicsérik és most 6500 ft akcióba megvettem. Gondolom azért nem ajánlanád a kicsit (ez is csak 32cm), mert könnyen feldőlhet, de ezt sokan írták, hogy a myanal nem nagyon fordulhat elő a súly miatt. Ráadásul az első kiszemeltem rozsdásodik, gagyi, buta döntés lett volna. Még 1x köszönöm a válaszod (és klassz a vizipipafan oldalad is 😉 )

    U.I.: Még 1 kérdésem lenne:

    Egy sima phunnel (olcsó 1200 Ft-s) hogy illeszkedik a MYA QT Econo-ba? Olvastam, hogy nem minden kerámia passzol minden testhez (egyiptomi, líviai csatlakozás végett).

    Oké, hogy elsőre nem találod a megfelelő témát, ezzel nincs semmi gond. 🙂 Azonban erős kételyem van, hogy a phunnel kerámiák témáját nem lehet megtalálni logikusan, pár percnyi nézelődéssel. Vagy a kereső ha nem működne itt a fórumba akkor jelezd. Ebben a témában nem fogunk válaszolni, ez a téma nem erre van.

    Másfelől a Mya pipánál elvileg oda van írva, hogy egyiptomi (fiú) vagy SZír (lány) típusú a kerámia adaptere. A phunnel kerámiák amik jelenleg még kaphatóak nálunk, azok egyiptomi pipákra vannak.

    , Hozzászólás ID: #97162
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Muhahaha, több mint 3 éve került fel az első kis videóm Youtube-ra. 😀 Réééég volt már.

    , Hozzászólás ID: #97163
    ponyva
    Felhasználó
    ponyv
    • Hozzászólás: 95

    sYska te hol veszed a dohányokat hogy nem rondítják el a dobozt nagy fekete betűs reklámmal ?

    , Hozzászólás ID: #97164
    flyeer
    Felhasználó
    Flyeer
    • Hozzászólás: 31
    'ponyv' írta korábban:

    sYska te hol veszed a dohányokat hogy nem rondítják el a dobozt nagy fekete betűs reklámmal ?

    Ha van külső fólia mint pl az a AF-eknél akkor azzal lejön a gyászkeret is. Ha nincs akkor egyszerűen lekaparja.

    , Hozzászólás ID: #97165
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    'ponyv' írta korábban:

    sYska te hol veszed a dohányokat hogy nem rondítják el a dobozt nagy fekete betűs reklámmal ?

    A dohányaim többségénél megvan ez a matrica. A másik fele meg lepottyant egy teherautóról. 😀

    , Hozzászólás ID: #97166
    franciskaneni
    Felhasználó
    franciskanéni
    • Hozzászólás: 369

    JÓREGGELT !

    VÁáááááááááááá

    De várom már , hogy megérkezzen a futár … Szk bóól : P

    Tudom , hogy semmi értelme nincs , hogy ide írtam..DE nagyon várom már : DD

    , Hozzászólás ID: #97167
    frank88
    Felhasználó
    frank88
    • Hozzászólás: 22

    Mivel több kérdésem is volna és nem találtam olyat, hogy “megvettem a vízipipám de lehet, hogy hiányos a készlet”, és sok más jellegű kérdés is felmerült ezért ide írom:

    Ma megjött a vízipipám! 🙂 Viszont a gond, hogy csak az alap dolgokat kaptam, de szerintem hiányos: üvegtartály, test, széntartó, kerámia, széncsipesz, fém hord-táska, 1 tömítés mindenhez.

    Nem tudom, ezért kérdem (nem akarok igazságtalanul reklamálni az eladónál), hogy ezek nem járnának még alapból: szén konzol, hőtartó sapka, tisztító kefe? :triste1:

    Ezen felül az üveg test – hogy is mondjam – szépséghibás. A képeken jól látható, hogy az alja valahol nagyon vastag valahol meg tűrhetően vékony:

    Ez normális? Cseréltessem ki? Bár annyira nem zavar, csak félek törékenyebb a vékonyabb résznél. 😮

    És még valami: amit vettem az MYA QT Econor. Állítólag a gyári cső mosható szappanos vízzel. Viszont a vízipipafan oldalon ellesett tipp alapján mágnessel teszteltem. Hát az egész csőhöz úgy ahogy van tapadt. :pascontent2: Most akkor mi az igazság? Mert itt így reklámozzák:

    h ttp://www.vizipipawebaruhaz.hu/1012-30-50cm-es-pipak/1623-vizipipa-mya-qt-econo-32cm-zold

    És még egy utolsó (sajnálom, ez az első pipám :happy1: ): elsőnek 2 öngyulladós 3 Kings szenet használtam. Teljesen elégett, csak hamu maradt (nyílván időnként lehamuztam a felesleget) de a shiazo nem teljesen hófehér, még illatozik. Gondolom kevés szén volt rajta (mégis hatalmas füstöt adott mellesleg 🙄 ) ezért szerintem nem használódott el teljesen. Ez még használható, vagy ki kell mosnom / főznöm és újraízesítenem majd?

    Előre is nagyon-nagyon köszönöm a türelmes választ :super: (biztos idegesítő vagyok :rouge: )

    , Hozzászólás ID: #97168
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    'frank88' írta korábban:
    Mivel több kérdésem is volna és nem találtam olyat, hogy “megvettem a vízipipám de lehet, hogy hiányos a készlet”, és sok más jellegű kérdés is felmerült ezért ide írom:

    Ma megjött a vízipipám! 🙂 Viszont a gond, hogy csak az alap dolgokat kaptam, de szerintem hiányos: üvegtartály, test, széntartó, kerámia, széncsipesz, fém hord-táska, 1 tömítés mindenhez.

    Nem tudom, ezért kérdem (nem akarok igazságtalanul reklamálni az eladónál), hogy ezek nem járnának még alapból: szén konzol, hőtartó sapka, tisztító kefe? :triste1:

    Ezen felül az üveg test – hogy is mondjam – szépséghibás. A képeken jól látható, hogy az alja valahol nagyon vastag valahol meg tűrhetően vékony:

    Ez normális? Cseréltessem ki? Bár annyira nem zavar, csak félek törékenyebb a vékonyabb résznél. 😮

    Ha van témája az üzletnek, akkor oda mehetett volna. Eltérő, hogy melyik üzlet milyen kiegészítőket ad hozzá. Szén konzol 'elvileg' mindenhol jár hozzá. Hőtartó sapka és tisztítókefe már kevesebb helyen. Az üvegről a boltosnál kellene érdeklődni ahol vetted.

    'frank88' írta korábban:
    És még valami: amit vettem az MYA QT Econor. Állítólag a gyári cső mosható szappanos vízzel. Viszont a vízipipafan oldalon ellesett tipp alapján mágnessel teszteltem. Hát az egész csőhöz úgy ahogy van tapadt. :pascontent2: Most akkor mi az igazság? Mert itt így reklámozzák:

    _https://www.vizipipawebaruhaz.hu/1012-30-50cm-es-pipak/1623-vizipipa-mya-qt-econo-32cm-zold

    Szappanos vízzel a káromkodó gyerekek száját kell mosni, a csövet ne szappanozzuk már. Elvileg mosható, úgy hirdeti a gyártó. Van olyan acél ami rozsdamentes és vonzza a mágnes. Ez max idővel fog bebizonyosodni…

    'frank88' írta korábban:
    És még egy utolsó (sajnálom, ez az első pipám :happy1: ): elsőnek 2 öngyulladós 3 Kings szenet használtam. Teljesen elégett, csak hamu maradt (nyílván időnként lehamuztam a felesleget) de a shiazo nem teljesen hófehér, még illatozik. Gondolom kevés szén volt rajta (mégis hatalmas füstöt adott mellesleg 🙄 ) ezért szerintem nem használódott el teljesen. Ez még használható, vagy ki kell mosnom / főznöm és újraízesítenem majd?

    Ezért van az az isten adta szabadságunk, hogy még 1 kör szenet rátegyünk, ha még van kedvünk hozzá. Azonban ha már a teteje megégett, akkor nem érdemes szenvedni vele. (Ha nagyon spórolni akarsz, akkor keverd el a még nem használt dohánnyal, hogy újra melaszos legyen, de ez már szerintem túlzás lenne.)

    Mellesleg tényleg nagyon bonyolult lett volna:

      [*]A Mya topic-ban rákérdezni a szívócsőre[*]A Mya topicban (a szívócsővel egy hozzászólásba!) megkérdezni, hogy másoknak mennyire ilyen egyenetlen az üvege[*]A 'Vízipipa használata” részben, a kerámia tömésnél megkérdezni, hogy miért maradt még jó a dohány. (Vagy a dohány márkájának a topic-jába is mehetett volna.)

    Szóljatok, ha túl sokat kérek vagy ha a logika teljesen ellentmond ennek a gondolatmenetemnek.

    , Hozzászólás ID: #97169
    ponyva
    Felhasználó
    ponyv
    • Hozzászólás: 95

    Ti hány naponta szoktatok pipázni ?

    , Hozzászólás ID: #97170
    franciskaneni
    Felhasználó
    franciskanéni
    • Hozzászólás: 369

    Én csak magamról tudok beszélni . Én mindig változó . Van , hogy 1 héten keresztül minden nap , akár több tömést is . Van ,hogy egy héten csak 2-3 tömés megy .

    , Hozzászólás ID: #97171
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529
    'ponyv' írta korábban:

    Ti hány naponta szoktatok pipázni ?

    Hetente háromszor !

    , Hozzászólás ID: #97172
    snake
    Felhasználó
    Snake
    • Hozzászólás: 144
    'ponyv' írta korábban:

    Ti hány naponta szoktatok pipázni ?

    Napi sokszor XD De most nagyon ügyesen megint a halálba küldtem a tangiersemet…. szal marad az alien… komolyan én eszem a tangiers kerámiákat :S

    , Hozzászólás ID: #97173
    ponyva
    Felhasználó
    ponyv
    • Hozzászólás: 95

    Milyen módon lehet kivégezni egy tangiers kerámiát ? 😮 Én az El nefes mini phunnelem egyszer kb. 1,5 méter magasról ejtettem le parkettára és semmi baja nem lett.

    , Hozzászólás ID: #97174
    snake
    Felhasználó
    Snake
    • Hozzászólás: 144
    'ponyv' írta korábban:

    Milyen módon lehet kivégezni egy tangiers kerámiát ? 😮 Én az El nefes mini phunnelem egyszer kb. 1,5 méter magasról ejtettem le parkettára és semmi baja nem lett.

    pl véletlenül levered az asztalról a kezeddel, miközben leakarod fényképezni a tömésedet XD Néha nagy zuhanást, koppanást kibírnak, néha kisebb eséstől is…

    , Hozzászólás ID: #97175
    ponyva
    Felhasználó
    ponyv
    • Hozzászólás: 95
    'Snake' írta korábban:

    pl véletlenül levered az asztalról a kezeddel, miközben leakarod fényképezni a tömésedet XD Néha nagy zuhanást, koppanást kibírnak, néha kisebb eséstől is…

    De jó, hogy nem jutott még eszembe lefényképezni a tömést. :=

30 bejegyzés megtekintése - 15,031-15,060 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.