A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #97416
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Tervben vannak…

    Többet nem tudok mondani sajna. 144.gif

    , Hozzászólás ID: #97417
    franciskaneni
    Felhasználó
    franciskanéni
    • Hozzászólás: 369

    hmmm … No m1, hát várok akkor szépen tovább : )

    , Hozzászólás ID: #97418
    qwartt
    Felhasználó
    qwartt
    • Hozzászólás: 1

    Sziasztok!

    Amint látjátok teljesen új regisztrált vagyok ,így előfordulhat,hogy a kérdésemre már született válasz valahol (eskü próbáltam a keresést :] ,de csak egy választ dobott ki pont ebben a topicban,de nem a hozzászólást linkelte csak a topicot 🙂 ).

    Nagy vonalakban az érdekelne,hogy kinek milyen infói vannak arról,hogy a trafik törvény (2 hónapnyira vagyunk tőle) miként módosítja a vásárlási lehetőségeinket? Ma jártam két boltban (Sultan center + vizipipawebaruhaz.hu-hoz tartozó bolt) de ők nem tudtak semmi konkrétummal szolgálni.Tudom kicsit hiú remény a részemről,hogyha ők nem akkor Ti mégis hogyan … de egy próbát megér. 😆

    , Hozzászólás ID: #97419
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    A helyzet a következő. Van jó és rossz része is a trafik törvénynek. A jó része, hogy mindenhol lehet viszonylag egységes vízipipa dohány kínálat és csökken a feketén, zárjegy nélkül árusított lejárt vackok csalása. (Mondjuk a boltos dönti el mi legyen a kínálatában, de mivel alig éri meg nekik, így muszáj lesz minden vevőre figyelni, tehát lehet kérni, hogy ha van a nagykerben xy márkából, akkor hozasson, mert te megveszed.)

    A negatív hatása, hogy kevésbé vízipipára orientálódott üzlet lesz, előtérbe kerülnek a gyenge minőségű szenek, pipák és kiegészítők. Továbbá feltételezésem szerint csökkenni fog a forgalmazott vízipipa dohány márkák száma. Eltűnnek majd kedvenc vízipipa boltjaink is így, új helyet/helyeket kell találnunk.

    , Hozzászólás ID: #97420
    vpviktor
    Felhasználó
    VpViktor
    • Hozzászólás: 194

    Nem találtam konkrét topikot a kérdésemnek ezért ide írom. A simítózáras nejlontasakokat érdemes kidobni, ha elfogyott belőle a dohány, vagy ki lehet mosni és újrahasználni?

    , Hozzászólás ID: #97421
    kokokka
    Felhasználó
    Hookahdestiny
    • Hozzászólás: 132
    'sYska/!/' írta korábban:

    …de mivel alig éri meg nekik…

    Mai hír, hogy metörtént az előterjesztés és ha elfogadják (úgyis elfogják), akkor felemelik a mostani 3-4% árrést 10%-ra. Azért az már barátibb a kereskedőknek is. Egyébként mit tudsz róla Syska, a vízipipa boltok adtak be pályázatot? Mi itt közel hatezren lakunk, de szerintem nálunk nem lesz semmiféle Nemzeti Dohánybolt 🙁

    , Hozzászólás ID: #97422
    kokokka
    Felhasználó
    Hookahdestiny
    • Hozzászólás: 132
    'VpsViktor' írta korábban:

    Nem találtam konkrét topikot a kérdésemnek ezért ide írom. A simítózáras nejlontasakokat érdemes kidobni, ha elfogyott belőle a dohány, vagy ki lehet mosni és újrahasználni?

    Szerintem hiába mosod ki nem ér semmit. Nekem is vannak ilyen zacsikban dohányaim, de még így is annyira érezni az aroma illatát, hogy szerintem az semmivel sem fog kijönni belőlük. A kisebb, de még elfogadható méretűek egyébként nem olyan drágák, persze ez is relatív….

    , Hozzászólás ID: #97423
    gephaz
    Felhasználó
    Gépház
    • Hozzászólás: 80

    Szerintem is inkább érdemes újat venni. Patikákban, szinte fillérekért hozzád vágják. 😀

    A nagyker ára, az 50x70mm-esnek, 1,65Ft…

    , Hozzászólás ID: #97424
    kokokka
    Felhasználó
    Hookahdestiny
    • Hozzászólás: 132

    Nos, akit érdekel az megnézheti a nyertes pályázók nevét és helyét itt:

    Nemzeti Dohányboltok

    Hihetetlen módon nálunk mégis csak lesz ilyen bolt, méghozzá egyszerre három! Hogy aztán vízipia dohány ügyben hogy fognak állni azt nem tudom. Mindenesetre a nyakukra fogok járni miatta az bitzos.

    , Hozzászólás ID: #97425
    vpviktor
    Felhasználó
    VpViktor
    • Hozzászólás: 194

    Igen, sejtettem, hogy eldobós lesz, köszönöm a válaszokat és igazából nem az ára miatt akartam újrahasználni, mert tudom, hogy nem sok, csak környezettudatosságból.

    , Hozzászólás ID: #97426
    kokokka
    Felhasználó
    Hookahdestiny
    • Hozzászólás: 132
    'VpsViktor' írta korábban:

    környezettudatosságból.

    Ez mondjuk jogos.

    , Hozzászólás ID: #97427
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    'Hookahdestiny' írta korábban:

    Mai hír, hogy metörtént az előterjesztés és ha elfogadják (úgyis elfogják), akkor felemelik a mostani 3-4% árrést 10%-ra. Azért az már barátibb a kereskedőknek is. Egyébként mit tudsz róla Syska, a vízipipa boltok adtak be pályázatot? Mi itt közel hatezren lakunk, de szerintem nálunk nem lesz semmiféle Nemzeti Dohánybolt 🙁

    Adtak be, többről biztosan tudom, párról meg feltételezem. De valahogy egy sincs a nyertesek között…

    , Hozzászólás ID: #97428
    kokokka
    Felhasználó
    Hookahdestiny
    • Hozzászólás: 132

    Igen, ezért is kérdeztelek Téged, gondoltam Te többet tudsz erről, mert az üzemeltetők nevére rákeresve én sem találtam Őket a listában 🙁

    , Hozzászólás ID: #97429
    maate
    Felhasználó
    MaAtE
    • Hozzászólás: 305

    Sziasztok!

    Jó régen nem jártam erre, mert külföldön tartózkodtam.

    Kint nagy divatja van az elektromos cigarettáknak… Már nekem is a birtokomban van egy komolyan fajta. Vmax mod, duplakazános ViviNovaval.

    Kérdeztem az ottani eladót, hogy vajon vízipipadohány-frissítővel működne-e. Hát ő nem merte azt mondani, hogy igen.

    De kipróbáltam Bisan Strawberry Lemonade-del, és működik… 🙂

    Van egy hordozható, bárhol szívható vízipipám.

    Többiek, van tapasztalat/topik (nem találtam) erről az elektromos cigis témáról?

    Üdv: Mate

    , Hozzászólás ID: #97430
    gephaz
    Felhasználó
    Gépház
    • Hozzászólás: 80

    Én is lassan 1 éve elektromos cigarettázom, és sokkal jobb, mint az “analóg”! (szerkesztve) 😀 Örülök, hogy te is megtértél. A vMax nem rossz, de annyi pénzért már egy etnát. 😀

    , Hozzászólás ID: #97431
    kokokka
    Felhasználó
    Hookahdestiny
    • Hozzászólás: 132
    'Gépház' írta korábban:

    Én is lassan 1 éve elektromos cigarettázom, és sokkal jobb!

    Ahhoz képest, hogy szerinted sokkal jobb mint a vízipipa, a “Milyen dohányt szívsz most?” topicba csak úgy szórod a hsz-eket. Az ember azt hinné, hogy imádod a vízipipát mert folyamatosan azt szívod……

    , Hozzászólás ID: #97432
    gephaz
    Felhasználó
    Gépház
    • Hozzászólás: 80

    Már meg ne haragudj, de a cigarettára céloztam. 🙂 A vízipipánál nem tartom jobbnak, mert még is csak elektromos…

    , Hozzászólás ID: #97433
    maate
    Felhasználó
    MaAtE
    • Hozzászólás: 305

    Itthon hol lehet venni jó minőségű kiegészítőket? Mert a porlasztóm meghalt… Illetve csak a kazán szerintem, de a lényeg, hogy nem működik. 🙂 Most egy régi Helixszel szívom.

    , Hozzászólás ID: #97434
    gephaz
    Felhasználó
    Gépház
    • Hozzászólás: 80

    Ha Helix v3-as, akkor tekerd újra! 😀 1mm-es üvegszállal, és 0,6-os tekeréssel. 😀

    , Hozzászólás ID: #97435
    kokokka
    Felhasználó
    Hookahdestiny
    • Hozzászólás: 132
    'Gépház' írta korábban:

    …..sokkal jobb, mint az “analóg”! (szerkesztve)

    Így már igaz, ezzel 100%-ban egyetértek én is 🙂

    , Hozzászólás ID: #97436
    maate
    Felhasználó
    MaAtE
    • Hozzászólás: 305

    Vision Vivi Nova V2-m van, cserélhető kazános. De szerintem a dobozával együtt kidobásra került a két ajándékba kapott, kisebb ellenállású kazán. “Ez a tekerd újra” történetről meg gőzöm nincs… 🙂 Még csak basic felhasználó vagyok. Megvettem, mert tetszik, használom. Újratölteni, és kazánt cserélni tudok. 😀

    , Hozzászólás ID: #97437
    gephaz
    Felhasználó
    Gépház
    • Hozzászólás: 80

    Csak nézegesd az utolsó linket, amit küldtem. 🙂 Sok új dolgot megtudhatsz. Amúgy a felújítás sem lesz majd (később) nehéz…. Csak ne add fel, ha az első 1-2, esetleg 3. vagy a 4. nem sikerül. 😀

    , Hozzászólás ID: #97438
    flash
    Felhasználó
    flash
    • Hozzászólás: 207

    Sziasztok, történt egy kis balesetem az Alien mini phunnelemmel, történetesen leesett és ketté tört. Most nincs pénzem egy újra, de nagyon szeretem, ezért úgy döntöttem megragasztom, és ebben szeretnék segítséget kérni. Milyen hőálló ragasztót ajánlotok ami nincs tele méreganyaggal ? Így tört el :

    , Hozzászólás ID: #97439
    zoli78
    Felhasználó
    zoli78
    • Hozzászólás: 377
    'flash' írta korábban:

    Sziasztok, történt egy kis balesetem az Alien mini phunnelemmel, történetesen leesett és ketté tört. Most nincs pénzem egy újra, de nagyon szeretem, ezért úgy döntöttem megragasztom, és ebben szeretnék segítséget kérni. Milyen hőálló ragasztót ajánlotok ami nincs tele méreganyaggal ? Így tört el :

    Sokszor tűnik fel a fórumon eladó mini phunnel, szerintem inkább vadászgass,minthogy a ragasztóval vacakolj.Nem mellesleg nem lesz olyan sosem,mint egy új, és hát egy normális ragasztó sem olcsóbb sokkal,mint egy használt kerámia.Mellesleg kedvező áron vannak még nagyon jó kerámiák.Igaz nem Alien mini phunnel,de az Aladin evo kerámiája sem rossz.

    , Hozzászólás ID: #97440
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Hát ami ennyire “sérült” már nem nagyon menthető. Esetleg újra agyaggal bekenve és égetve…. de gyenge marad.

    , Hozzászólás ID: #97441
    zoli78
    Felhasználó
    zoli78
    • Hozzászólás: 377

    Szerintem az sem lenne mindegy,h milyen agyagot használ.Azt kell mondjam,h ez a kerámia végképp kuka.Viszont,ha találsz olcsón Sahlar,Nefes, HJ Pico kerámiát, ne habozz megvenni.Esetleg Shi-sam is jó választás lehet,bár az inkább átmenet a vortex, és a phunnel között.Egy próbát mindenképpen megér.Persze függ az ártól is.

    , Hozzászólás ID: #97442
    kokokka
    Felhasználó
    Hookahdestiny
    • Hozzászólás: 132

    Kár érte, de így legalább látjuk, hogy nem beszélhatünk rossz minőségről az Alien-ekkel kapcsolatban. Nem semmi a falvastagsága!

    , Hozzászólás ID: #97443
    gephaz
    Felhasználó
    Gépház
    • Hozzászólás: 80

    Én is azt néztem, hogy valami iszonyat vastag…

    , Hozzászólás ID: #97444
    kokokka
    Felhasználó
    Hookahdestiny
    • Hozzászólás: 132

    Akkor itt teszem fel inkább a kérdést : az AF menta mindenkinek ennyire brutál erős, vagy csak én nem szoktam még hozzá? A szőlő/menta teljesen rendben van de a sima mentától azt hittem kiköpöm a tüdőmet. A tömés vége felé már szívhatóbb volt, de először oda voltam rendesen tőle 🙂

    , Hozzászólás ID: #97445
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Az menta az rendes, borsmentás. Ilyesmi a Mizo menta is. 🙂

30 bejegyzés megtekintése - 15,301-15,330 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.