A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Július 1 Után Dohányt Honnan?

  • , Hozzászólás ID: #157335
    adamboy
    Felhasználó
    Adamboy
    • Hozzászólás: 212

    Nekem egyébként az El Nefes dohányok voltak a legjobbak :winner:

    , Hozzászólás ID: #157336
    zoli78
    Felhasználó
    zoli78
    • Hozzászólás: 377

    A 5pipes, és a Nefes is az SzK dohánya volt, szóval nem is érdemes reménykedni,h lesz még belőle valaha is.Bár ne legyen igazam :).

    , Hozzászólás ID: #157337
    vpviktor
    Felhasználó
    VpViktor
    • Hozzászólás: 194

    A 5Pipes eredetileg német dohány, ha jól tudom, onnan esetleg lehet szerezni még valahogy.

    , Hozzászólás ID: #157338
    zoli78
    Felhasználó
    zoli78
    • Hozzászólás: 377

    Hát én németből nem vennék dohányt,mert száraz a glicerintörvény miatt.Meg igazából nagyobb mennyiséget érdemes vásárolni, ami meg nem egészen szabályos, és az sem biztos,h szállítanak hazánkba is.Úgy gondolom,h azt a dohányt lehúzhatjuk a listánkról, pedig én is szerettem.

    , Hozzászólás ID: #157339
    kassysnake
    Felhasználó
    KassySnake
    • Hozzászólás: 1
    'ganxtave' írta korábban:

    Ma voltam a presidentbe, egymás mellett van egy vizipipabolt, meg egy nemzeti dohánybolt, tele van vizipipadohánnyal, annyi, hogy jo messze kell érte menni, de teljesen jó, szerintem.. 🙂

    Most ebben a pillanatban érkeztem meg Onnan, és nagyon drága minden, 1,450 Forint volt 50gm dohány, szinte féltem odaadni a srácnak a pénz..

    , Hozzászólás ID: #157340
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    'KassySnake' írta korábban:

    Most ebben a pillanatban érkeztem meg Onnan, és nagyon drága minden, 1,450 Forint volt 50gm dohány, szinte féltem odaadni a srácnak a pénz..

    Már mindenhol ennyibe kerül….

    , Hozzászólás ID: #157341
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712

    50 g-os Al Fakher 1790 Ft, és azt vettem észre, hogy a csomagolása kicsit elveszítette az igényességét. Nem tudom, hogy ez a gyártó hibája, vagy itthon fóliázzák, mint pl. a Nakhla dohányokat. Viszont amit vettem azon nem volt se fólia, se szavatossági idő rányomtatva, ráadásul a papír anyag is más volt mint a többi, kevésbé fényes és valahogy a színek is kicsit elmosódottak a korábbi dobozokhoz képest. Meglepődtem amikor ideadták,hogy a dobozt nyílását csak az adójegy zárja le, meg a meghalsz matrica, és semmi több. Viszont nem csak ez az egy doboz, hanem a többi (3-4 másik ami volt a trafikban) íz is így fólia nélkül volt. Igazából a doboz tartalmával nem volt semmi gond, mert a dohány még mindig piszok jó, szóval innentől kezdve nem izgatott a dolog, csak a gyártási időt azért hiányoltam.

    , Hozzászólás ID: #157342
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Feltehetően 2011-es gyártásúak, mivel 2012-ben érkezett hozzánk az első hivatalos szállítmány. Elvileg abból valóak, bár azok csomagolása a nejlonos…. Érdekes amit leírtál amúgy, hasonlót még nem tapasztaltam, igaz nagy ívbe kerülöm a trafikokat. rolleyes.gif

    , Hozzászólás ID: #157343
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712

    Csináltam is pár fotót a két dobozról. Az egyik, amin látható a dátum is, az a 2011-es gyártmányú első szállításból való doboz, ami 2013 júliusáig jó. A másik pedig az egy hete vett doboz. Azt hiszem látható egy picit az eltérő papíranyag, a színek, a dátum hiánya.

    Ha 2013 júliusáig volt jó az előző szállítmány, akkor elképzelhető, hogy érkezett már azóta új, mindenesetre nem ez volt a megszokott, még az adójegy előtti időkből sem.

    Mellesleg kerülöm én is a trafikokat, de egyre inkább kénytelen vagyok onnan szerezni. :/

    , Hozzászólás ID: #157344
    kokokka
    Felhasználó
    Hookahdestiny
    • Hozzászólás: 132
    'sYska/!/' írta korábban:

    …nagy ívbe kerülöm a trafikokat. rolleyes.gif

    Na igen, ha van más forrásod. De nekem (nekünk sokunknak) nincs 🙁

    , Hozzászólás ID: #157345
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529
    'James' írta korábban:

    Azt már elég kellemetlennek tartanám, hogyha a nagy Nemzeti Dohánykincsbe is beszivárgott volna az ismeretlen eredetű AF… Mondjuk már semmin sem csodálkoznék, mindenesetre a csomag tartalmával nem volt gondom, szóval vagy profin hamisítanak, vagy csak a dobozok veszítették el igényességüket. Erre teljesen pontos választ csak a gyártó tudna adni. Személy szerint azért sem tartom hamisítottnak a dohányt, mert nem lenne túl könnyű ezt a hivatalos forgalomba hozni. Elvileg minden egyes doboz dohány, cigaretta papíron “nyomon van követve” egészen odáig míg valaki azt meg nem veszi. Tudomásom szerint (bár lehet tévedek) egy importőr van az egész országban a törvények szigorítása óta és az az egy látja el az ország dohányboltjait vízipipadohányokkal, ez a trafikrendszer előtt is így ment. Szóval azért az egy kicsit erős lenne, hogyha már ilyen szinten mozognának hamis dohányok az országos forgalomban. Bár tényleg minden elképzelhető, de mivel a dohány ugyanolyan finom volt, mint szokott, ettől nem félek. Mindenesetre az érdekelne, hogy miért ilyenek a dobozok.

    Annak örülök, hogy a dohány jó minőségű volt, az a lényeg végülis… 😀

    A hamisításról nem megyek bele részletesen hogy mi a véleményem, mert úgyis leugatnának, de a lényeg rövidek ennyi:

    Mindenkinek megvan az ára !

    És valóban durva lenne ha hamis dohány menne ki a trafikokba, de énis úgyvagyok vele mint látom sokan mások is, hogy UTOLJÁRA egy trafik fordul meg a fejemben, ha dohányvásárlásra vágyom, mert egyszerűen visszataszítónak tartom amit a párt tett az emberekkel, és hogy még csak választási lehetőségük sem volt, vagy éhendöglesz vagy trafikozol, megy az utálkozás is rendesen pedig javarészt nem ők tehetnek róla…

    ( Nincs olyan ismerősöm akinek trafikja van, és nem akarom szenté avatni őket félreértés ne essék, de amikor a dohány ( vagy egyéb pipás holmi ) szűkös vagy nem megfelelő minőségű kínálatáról beszélünk, akkor azt se felejtsük el, hogy azt hozatja amire igény van, vagy amit meg tud hozatni… )

    Mondom ezt úgy hogy ennek én is “szenvedő alanya” vagyok, tehát tudom miről beszélek, Pécsre tudok lemenni normálisabb minőségű dohányért ide közel száz kilóméter távolságra, mert itt szinte csak a töltőcigi töltelék, a bruyére pipába való dohány, meg a kész cigaretta kapható, eltekintve azoktól a többéves dohányoktól amik már olyan szárazak hogy vehetném hozzá a melaszt szintén Pestről, szenet is Pestről kellett hozatnom ( !!! ) RÖHELY és nem egy kis falucskáról beszélünk, hanem egy hetvenezres lakósságú városról…

    Mert kevesebb bajom lenne a trafikokkal, hogyha egy lenne benne kínálat, kettő nem kerülne minden egy vagyonba, arról már nem is beszélek, hogy az eladók hozzáértése a bányászbéka segge alatt van, mert az eddig is így volt…

    ( BOcsi, tudom, hogy nem politikai topik, nem is akarock belemenni, mert gyűlölöm a politikát, de kikívánkozott… )

    , Hozzászólás ID: #157346
    davidka59
    Felhasználó
    Dave
    • Hozzászólás: 105

    Sziasztok!

    A kérdésem annyi lenne hogy a President vizipipa bolt (XI.ker. Fehérvári ut 64.) meletti nemzetiben tartanak serbetli dohányt???

    Előre is köszi 🙂

    , Hozzászólás ID: #157347
    adamboy
    Felhasználó
    Adamboy
    • Hozzászólás: 212

    Persze.

    , Hozzászólás ID: #157348
    davidka59
    Felhasználó
    Dave
    • Hozzászólás: 105

    Köszönöm szépen 🙂

    , Hozzászólás ID: #157349
    thompika
    Felhasználó
    thompika
    • Hozzászólás: 9

    Sziasztok,

    nem tudja valaki véletlenül, hogy Kecskeméten hol van viszonylag nagy választék AF dohányokból?

    bocsánat, ha off, de nem találtam jobb topicot

    , Hozzászólás ID: #157350
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    'thompika' írta korábban:

    Sziasztok,

    nem tudja valaki véletlenül, hogy Kecskeméten hol van viszonylag nagy választék AF dohányokból?

    bocsánat, ha off, de nem találtam jobb topicot

    Szerintem itt, a megfelelő megye topicjába kérdezd: https://vizipipaforum.com/forum/311-kozossegek-pipasok/

    , Hozzászólás ID: #157351
    hookah231
    Felhasználó
    immobear
    • Hozzászólás: 458
    'thompika' írta korábban:

    Sziasztok,

    nem tudja valaki véletlenül, hogy Kecskeméten hol van viszonylag nagy választék AF dohányokból?

    bocsánat, ha off, de nem találtam jobb topicot

    Könnyűfüst helyén lévő trafikban. Alföldivel szemben, az Al Bundytól 50 méterre balra. Van egy nagy szekrény vp dohány, válogathatsz is.

    , Hozzászólás ID: #157352
    flash
    Felhasználó
    flash
    • Hozzászólás: 207

    Ha valóban friss dohány szeretnék venni, hova érdemes benéznem, melyik dohányboltban tartanak sok vízipipadohányt is ? Budapesten, de előnyben a III. kerület. 🙂 

    , Hozzászólás ID: #157353
    volm
    Felhasználó
    Sheldon
    • Hozzászólás: 205

    Nekem az a tapasztalatom hogy jó dobozt kell kifogni szerintem itthon igazán friss dobozt csak szerencsével lehet találni, akármilyen dohány szerintem min 1 éves 

    , Hozzászólás ID: #157354
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    A jó doboz kifogásával kapcsolatban: Vannak import időpontok. Vagy jó gyártású jön, vagy gyengébb. Ez a gyártás rizikója. 

    Ha túl régi, akkor az már gyártástól független. Ha lejárt, akkor vissza kell vinni a trafikba, hogy adjanak helyette másikat, aminek nem járt le a szavatossága.

    , Hozzászólás ID: #157355
    volm
    Felhasználó
    Sheldon
    • Hozzászólás: 205

    Szerintem a mogorva trafikos kis csaj reggel 7-kor páros lábbal rúgott volna ki a boltból ha visszavittem volna a lejárt AF-cherry-t, te már vittél vissza dohányt? ha igen elfogadták?

    , Hozzászólás ID: #157356
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Nem, mivel én keveset vásárolok trafikba.

     

    Amúgy az eladót akkor tájékoztatni kell, hogy 7-kor már el lesz szarva a napja, mivel vagy visszaveszi vagy a fogyasztóvédelemhez fordulsz, akik örömmel varrnak a boltra bírságot és utána kell visszavennie. Saját magával szúr ki …

    Ez olyan, mintha romlott kilós párizsit vettél volna a tacskóban. 

    , Hozzászólás ID: #157357
    hiperx
    Felhasználó
    hiperx
    • Hozzászólás: 52

    Valaki nem tudja esetleg hogy Szlovákiában mennyire drága a nagyobb ( 125gr,250gr,500gr) kiszerelésű dohán?Gondolok itt serbetlire,az al fakherre vagy nakhla mizora.

    , Hozzászólás ID: #157358
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    A dohány országba hozása onnan mondjuk 1000g/fő személyes kiruccanásnál. 🙂

    , Hozzászólás ID: #157359
    hiperx
    Felhasználó
    hiperx
    • Hozzászólás: 52

    Igen ezt megkérdeztem a NAVnál 😀 Már csak az árára lennék kíváncsi mert osztállyal megyek szóval tudok behozni egy keveset 😀

    , Hozzászólás ID: #157360
    hiperx
    Felhasználó
    hiperx
    • Hozzászólás: 52

    Arról hallottatok hogy elvileg már készítik elő a törvényt a nagyobb kiszerelésű dohánynak vagyis ezt hallottam az egyik beszállítótól:D

    , Hozzászólás ID: #157361
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Ez érdekesen hangzik. Nem lenne rossz. 🙂 Noha az ár van egy tippem, hogy az egekbe szökne és nem feltétlen érné meg a nagyobb kiszerelés. =/

    , Hozzászólás ID: #157362
    hiperx
    Felhasználó
    hiperx
    • Hozzászólás: 52

    Igazából egy cseh/szlovák érdekeltségű cég próbálkozik mert elvileg a kevesebb csomagolás miatt olcsóbban jönne ki kb 1000-1500ftal vagy ha nem jön össze hátha beférne néha egy véletlenül elpakolt 250grammos af vagy mizo dohány a transitba két sörért meg egy kávéért 😀

28 bejegyzés megtekintése - 31-58 / 58

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.