A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Kardamom

  • , Hozzászólás ID: #69957
    szaddam
    Felhasználó
    Száddám
    • Hozzászólás: 14

    Szívott már valaki kardamóm ízû dohányt? Mihez hasonlít az íze? Azt olvastam hogy csípõs, fûszeres, de igazából nem nagyon merem látatlanba kipróbálni. Ha valaki próbálta tarthtna élménybeszámolót!

    , Hozzászólás ID: #155698
    somebandi
    Felhasználó
    somebandi
    • Hozzászólás: 3

    Csáó! Én próbáltam a Cardamom ízû dohányt. Nem került a kedvenceim közé de nem rossz változatosság szempontjából elképzelhetõ h veszek a jövõben. Az íze egyesek számára talán valami gyógyszerhez is hasonlatos lehet(egyik haverom ezt mondta). Talán egy kissé a mentához is hasonlít de a legjobb leírása ténleg a fûszeres (mérsékelten)erõs.

    Ennél jobban nem tudom megközelíteni de ha egy kis változatosságra vágysz bátran próbáld ki!

    , Hozzászólás ID: #155699
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    érdekesen hangzik 🙄

    , Hozzászólás ID: #155700
    szaddam
    Felhasználó
    Száddám
    • Hozzászólás: 14

    Köszi az infot! Elég ínyencnek hangzik, ami nálam nem játszik… Maradok a mainstream ízeknél, de ha valahol ki lehet próbálni bizts megteszem! 😀

    , Hozzászólás ID: #155701
    sheeshamaster
    Felhasználó
    sheeshamaster
    • Hozzászólás: 819

    Nekem személy szerint nagyon bejött.

    Tessék nyugodtan kipróbálni.

    Hogy milyen?Menta+bazsalikom kb. vagy az a favorit orrkúp,

    amit ha beteg voltál, az orrodba illesztettél.Na annak van ilyen

    illata.Egy 50g-s csomaggal érdemes próbálkozni, ha nem jön be,

    még akkor sincs katasztófa!

    Ha nyitott vagy az új és különleges ízekre,

    ízleni fog!

    sheeshamaster

    , Hozzászólás ID: #155702
    xxzikk
    Felhasználó
    xxzikk
    • Hozzászólás: 20

    És a zoghoul ízesítésû dohányt valaki már próbálta ❓

    Milyen az íze ❓

    Elõre is kösz.

    , Hozzászólás ID: #155703
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    cardamon jó 🙂

    röviden tömören, bár kell egy hangulat hozzá és igen erõs, mély íze van 😛

    , Hozzászólás ID: #155704
    brumi
    Felhasználó
    brumi
    • Hozzászólás: 291

    Legutóbbi vásárlásomkor, hagytam magam rábeszélni egy 50g-s Cardamom-ra. Mivel több ízt vettem akkor így csak a közeli jövőben fogok rá sort keríteni, de már kíváncsi vagyok nagyon, hogy milyen lehet.

    , Hozzászólás ID: #155705
    cira
    Felhasználó
    Cira
    • Hozzászólás: 305

    Tegnap szívtunk egy kardamómosat, nekem nagyon ízlett(pedig alapból a nakhla-t nem szeretem és ez az volt).

    Ajánlom ha szereted az erős, karakteres ízeket!

    , Hozzászólás ID: #155706
    brumi
    Felhasználó
    brumi
    • Hozzászólás: 291

    Szeretem bizony! 😀 Ha este lesz rá lehetőségem mindenképp kipróbálom. Remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket, illatra ugyanis tetszett. :cote:

    , Hozzászólás ID: #155707
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    brumi írta korábban:
    Szeretem bizony! 😀 Ha este lesz rá lehetőségem mindenképp kipróbálom. Remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket, illatra ugyanis tetszett. :cote:

    Hidd el akkor ízre is fog szerintem, legalább is sok emberrel próbáltattam, akinek illatra tetszett, annak ízre is, akinek nem, annak majdnem köszönt róka koma…

    Nekem egyik kedvenc dohányom, bő füstöt hozzá! 🙂

    , Hozzászólás ID: #155708
    brumi
    Felhasználó
    brumi
    • Hozzászólás: 291

    Köszi, amint izzik tudósítok. 🙂 (A rókás részre ez nem vonatkozik :hehe: Bár ne úgy legyen!)

    , Hozzászólás ID: #155709
    gerago
    Felhasználó
    gerago
    • Hozzászólás: 2221

    Nekem is a kedvencek kategóriába tartozik, ízre a mentához van közel. Vortexben lágy íze van meg phunnelben, míg sima kerámiában erőteljes ízt ad.

    , Hozzászólás ID: #155710
    brumi
    Felhasználó
    brumi
    • Hozzászólás: 291

    Vortexbe lesz beletömve. 🙂 Illatra én is mentához hasonlítanám.

    , Hozzászólás ID: #155711
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415

    Még csak sima egyiptomi kerámiában próbáltam, elég karakteres, erős íz, de ha az ember szereti az ilyet, akkor könnyen válhat kedvenccé. Nekem nagyon kellemes meglepetés volt, tényleg enyhén mentás, alapvetően fűszeres íz. Szerintem tipikusan az a dohány, aminek nem használ az öngyulladós szén, természetes szénnel sokkal könnyebb kihozni az ízét. Nyilván a vortex, vagy phunnel is segít rajta, de ahhoz még nem volt szerencsém. Gondolom ezek kihozzák a finomabb oldalát is a dohánynak, és nem csak a kemény fűszert érzed.

    , Hozzászólás ID: #155712
    brumi
    Felhasználó
    brumi
    • Hozzászólás: 291

    Bízok benne. 🙂

    Öngyulladós szénnel lesz kipróbálva – mivel elég sokat kaptam ajándékba, így egyelőre nem tervezem, hogy szenet veszek – de remélem ez nem fog az íz rovására menni. Természetesen amint lehet, ki szeretném próbálni a természetes szeneket is.

    , Hozzászólás ID: #155713
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    brumi írta korábban:
    Bízok benne. 🙂

    Öngyulladós szénnel lesz kipróbálva – mivel elég sokat kaptam ajándékba, így egyelőre nem tervezem, hogy szenet veszek – de remélem ez nem fog az íz rovására menni. Természetesen amint lehet, ki szeretném próbálni a természetes szeneket is.

    Cardamonos dohány esetében 100% nem fog, milyen elég erős, karakteres íze van. :perv:

    , Hozzászólás ID: #155714
    cira
    Felhasználó
    Cira
    • Hozzászólás: 305

    Most is ilyet szívok(KM,Vortex,Nammor,Coco-Coal) fűszeres teával kísérve, Isteni!!!

    Ha illatra bejött és szereted a fűszeres ízeket tuti hogy tetszeni fog.

    , Hozzászólás ID: #155715
    brumi
    Felhasználó
    brumi
    • Hozzászólás: 291

    No akkor már alig várom, hogy legyen időm egy tömésre. 🙂 Már csak a dohányon a sor, hogy bizonyítson.

    Ha túl leszek rajta mindenképp írok véleményt.

    , Hozzászólás ID: #155716
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    Ebből az ízből a nakhla is jó!

    Bár ha valaki kérdezte mit szívok én azt mondtam h ez lime-os dohány tök olyan íze van

    , Hozzászólás ID: #155717
    pooly
    Felhasználó
    pooly
    • Hozzászólás: 344

    Nekem személy szerint a gyümölcsös dohányok annyira nem jönnek be, viszont ez a Cardamom ez nagyon bejött.

    Szerintem meghatározhatatlan ízzel rendelkezik de kipróbálni mindenféleképpen ajánlott.

    Én Nakhlát próbáltam füstmennyiségben még a Mizo dohányokkal is felveszi a versenyt.

    Jó másfél órát és két Three Kings-t bír el, és az aromája alig veszít valamit.

    Eddig a kedvenc dohányom, mi lesz ha még Vortexel is kipróbálom. Nyami.

    , Hozzászólás ID: #155718
    gerago
    Felhasználó
    gerago
    • Hozzászólás: 2221
    pooly írta korábban:
    Nekem személy szerint a gyümölcsös dohányok annyira nem jönnek be, viszont ez a Cardamom ez nagyon bejött.

    Szerintem meghatározhatatlan ízzel rendelkezik de kipróbálni mindenféleképpen ajánlott.

    Én Nakhlát próbáltam füstmennyiségben még a Mizo dohányokkal is felveszi a versenyt.

    Jó másfél órát és két Three Kings-t bír el, és az aromája alig veszít valamit.

    Eddig a kedvenc dohányom, mi lesz ha még Vortexel is kipróbálom. Nyami.

    Azért jön be, mert a cardamom fűszernövény és nem gyümölcs. 🙂

    , Hozzászólás ID: #155719
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    Rusee írta korábban:
    Ebből az ízből a nakhla is jó!

    Bár ha valaki kérdezte mit szívok én azt mondtam h ez lime-os dohány tök olyan íze van

    Limeos dohány?Hű…Hát szerintem ez minden, csak nem lime :hehe:

    , Hozzászólás ID: #155720
    cira
    Felhasználó
    Cira
    • Hozzászólás: 305
    Rusee írta korábban:
    Ebből az ízből a nakhla is jó!

    Te kóstóltad már másik márka kardamóm-ját is?

    Mert én úgy tudom hogy kishazánkban csak Nakhla kardamóm-ot lehet kapni.

    De javítsatok ki ha tévedek.

    , Hozzászólás ID: #155721
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    Cira írta korábban:
    Rusee írta korábban:
    Ebből az ízből a nakhla is jó!

    Te kóstóltad már másik márka kardamóm-ját is?

    Mert én úgy tudom hogy kishazánkban csak Nakhla kardamóm-ot lehet kapni.

    De javítsatok ki ha tévedek.

    Lehet kapni POK-ból is, csak ha jól tudom, még mindig lejárt csomagokat forgalmaznak, pedig régen de jók voltak a POK dohányok.

    , Hozzászólás ID: #155722
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Nem akarok baromságot mondani, de nekem nagyon úgy rémlik mintha fakherből is lett volna.

    , Hozzászólás ID: #155723
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Fakherbol letezni letezik Kardamom, csak szemely szerint meg en sem lattam kishazankban ebbol a markabol ezt az izt. Es Cira arra kerdezett ra, hogy Nakhlan kivul itthon milyen markabol lehetett meg ezt kapni 🙂

    , Hozzászólás ID: #155724
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    krampi írta korábban:
    Fakherbol letezni letezik Kardamom, csak szemely szerint meg en sem lattam kishazankban ebbol a markabol ezt az izt. Es Cira arra kerdezett ra, hogy Nakhlan kivul itthon milyen markabol lehetett meg ezt kapni 🙂

    Azt tudom, hogy a márka ezen íze létezik, arra gondoltam, hogy emlékeztem is rá, hogy valamelyik boltban itthon kapható volt anno (nekem szultán center rémlett), de egyáltalán nem vagyok benne biztos, mivel soha nem hajtott annyira, hogy kipróbáljam az ízt 😀

    , Hozzászólás ID: #155725
    pooly
    Felhasználó
    pooly
    • Hozzászólás: 344
    gerago írta korábban:
    Azért jön be, mert a cardamom fűszernövény és nem gyümölcs. 🙂

    Bután fogalmaztam belátom. Mea Culpa.

    Szóval a gyümölcsös dohányok adta élvezeti szint igencsak eltörpül amellett amit a Cardamom aromájú fűszeres dohánytól kaptam.

    , Hozzászólás ID: #155726
    brumi
    Felhasználó
    brumi
    • Hozzászólás: 291

    Most fogyott el majd 1 órányi Cardamom tömés és gondoltam míg friss az élmény leírom a véleményem róla. 🙂

    Lehet, hogy néhol mosolygeneráló hatású amit írok de nekem ezek voltak a tapasztalataim. 🙂

    A dohányt kibontva nagyon kellemes fenyő gyanta illat fogadott. Ami a tömés közben picit elgondolkodtatott, hogy bár illatra jó, de ízre vajon milyen hatással lesz rám. A dohány kellemesen ragadós és nem lében tocsogós volt. Ez megnehezítette kicsit a tömési metódust de nem annyira, hogy az zavaró legyen.

    Izzítás után a füst picit lassan indult be, de ez betudható annak, hogy a tömés viszonylag gyengére sikerült.

    Nagyon kellemes íz fogadott pöfékelés közben. Az ízben is uralkodó volt a gyanta, de itt már egy nagyon kevés mentát is érezni lehetett.

    Pipázás végeztével a dohányt megszagolva mazsolás kalács illatot árasztott a kerámia.

    Mindent összevetve nem okozott csalódást a Cardamom, de nálam nem került a kedvenc dohányok közé és valószínűleg a következő “bevásárlólistáimról” is lemarad. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy nem kísérletezek vele a jövőben. 🙂

30 bejegyzés megtekintése - 1-30 / 44

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.