A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Kardamom

  • , Hozzászólás ID: #155727
    hebdab
    Felhasználó
    hebdab
    • Hozzászólás: 364

    hétvégén összekevertem egy kis kardamomos dohányt mizo mentával:))

    valami hatalmas íze lett, alapból egyik kedvencem a kardamom, de a kettő együtt fenomenális:)

    mellé száraz fehérbor, elviseltem volna a görög gyantásat, de az nem volt, mindenesetre a bnőm a legjobbra értékelte ezt az ízt:)

    mindezt a frissen beszerzett MYA pipával hoztuk össze:)

    , Hozzászólás ID: #155728
    polemarchos
    Felhasználó
    Polemarchos
    • Hozzászólás: 15

    Nagyon finom, erőteljes karakteres íze van. Sok doboz elment már belőle. Bátran ajánlom mindenkinek.

    , Hozzászólás ID: #155729
    SteadyMan
    Felhasználó
    SteadyMan
    • Hozzászólás: 508

    Annyi jót írtok erről a kardamomról, hogy kezdek beizgulni rá. A Mizo Guavát is a fórum leírások alapján vállalam be és teljesen beleszerettem.

    Mivel a gyümölcsös ízek bejönnek, gondolom ez a fűszeres kardamom íz sem fog csalódást okozni.

    Mindenképpen beszerzek egy adagot…

    , Hozzászólás ID: #155730
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825

    Én szeretem a kardamomos dohányt, de a guavával semmiképpen sem venném egy fedél alá. Jó, tudom, te sem erre gondoltál, de a gyümölcsös dohányoktól nagyon eltérő az íze. Sokkal intenzívebb és jellemzőbb íze van, mint sok gyümölcsnek. Ráadásul én általában érzek mellékízt is, ha egyedül tolom, amikor egy-két percig nem szívom a pipát. Akkor kicsit szappanízű a következő egy-két slukk. Ezt az Earl greyes dohányon is éreztem. Részemről azt mondom, hogy a kettő nagyon hasonlít, de pl Hookah mondta, hogy szerinte nem. Szóval minenki mást mond, de ha a teás dohány bejött (ha már szívtál iylet), akkor sztem ez is tetszeni fog :).

    , Hozzászólás ID: #155731
    SteadyMan
    Felhasználó
    SteadyMan
    • Hozzászólás: 508

    Ma elpöffentettem a tegnap zsákmányolt Nakhla Cardamom dohányból egy adagot Vortex-be tömve. Nagyon bejött. Már a boltban is szimatoltuk Julioval, még bontatlanul is érződött a kellemes fűszeres illat. Kibontva ez még erőteljesebb lett, leginkább olyan zsálya-bazslikom-menta keveréknek éreztem, ahogy próbáltam a konyhában fellelhető fűszerek illatával összevetni. Az állaga nem túl tocsogós, de az alap Nakhláknál valamivel nedvesebb volt. Jól lehetett tömni, elsőre kicsit szellősebbre készítettem. 3×1/3-ad Bamboocha izzította.

    Erőteljes fűszeres ízt vártam, de meglepően lágy és kellemes ízvilág fogadott, kellően bő füsttel. Olyan fűszeres tea íz maradt a számban, enyhe mentás utánérzéssel.

    Így magában is nagy élmény volt, de megpróbálom a kedvenc gyömölcsös ízeimmel vegyítve is, mert biztosan kellems mix lesz belőlük. Ajánlom mindenkinek kipróbálásra!

    , Hozzászólás ID: #155732
    gerago
    Felhasználó
    gerago
    • Hozzászólás: 2221

    Jaja kardamom jó menta helyettesítőnek is ha menta nincs otthon + kávés dohányoknál is lehet alkalmazni mixelésekkor.

    , Hozzászólás ID: #155733
    hebdab
    Felhasználó
    hebdab
    • Hozzászólás: 364

    mivel az arab világban kávé+kardamom együtt jár, simán:)

    , Hozzászólás ID: #155734
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    szerintem ez az egyik legjobb nakhla dohány. két havonat midig veszek egy kicsit. S egyértelműen jó kiegésztő dohány gyümi dohányok mellé. Ha már undod a mentát jöhet a cardamon :happy1:

    Egyetlen hátránya hogy nekem kicsit száraz, mármint pipzás közben, nem tudom jobban leírni. Alapból a pipázáshoz szoktam vizet inni de ennél a dohánynál jóval többet kell.

    , Hozzászólás ID: #155735
    SteadyMan
    Felhasználó
    SteadyMan
    • Hozzászólás: 508
    Rusee írta korábban:
    szerintem ez az egyik legjobb nakhla dohány. két havonat midig veszek egy kicsit. S egyértelműen jó kiegésztő dohány gyümi dohányok mellé. Ha már undod a mentát jöhet a cardamon :happy1:

    Egyetlen hátránya hogy nekem kicsit száraz, mármint pipzás közben, nem tudom jobban leírni. Alapból a pipázáshoz szoktam vizet inni de ennél a dohánynál jóval többet kell.

    Hmmm… Erre a ” tiszta száraz érzésre” 🙂 nem is figyeltem, de most hogy így leírtad rémlik, hogy elég szomjas voltam a cardamom szívása közben. Van benne valami…

    , Hozzászólás ID: #155736
    bryce
    Felhasználó
    bryce
    • Hozzászólás: 740

    Már nagyon rég szívtam kardamómos nakhlát, de azt megjegyeztem, hogy erős íze van és kicsit mentás is..

    , Hozzászólás ID: #155737
    metalgun
    Felhasználó
    MetalGun
    • Hozzászólás: 141

    Hétvégén kóstoltam meg a Cardamomt, az íze olyan mint a rozmaringé 😀

    Nagyon sok füstje volt, érdekes dohány, rászokni nem fogok de megérte kipróbálni.

    , Hozzászólás ID: #155738
    gtavicemaster
    Felhasználó
    Gtavicemaster
    • Hozzászólás: 1

    a kardamom-dohánynak véleményem szerint olyan íze van, mint amilyen szaga van a frissen klórozott pisoir-nak! Személy szerint jó szívvel senkinek sem ajánlanám, nekem nagyon nem jött be. :/ ezért van itt az asztalomon egy alig bontott 50grammos doboz :/

    , Hozzászólás ID: #155739
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Gtavicemaster írta korábban:
    a kardamom-dohánynak véleményem szerint olyan íze van, mint amilyen szaga van a frissen klórozott pisoir-nak! Személy szerint jó szívvel senkinek sem ajánlanám, nekem nagyon nem jött be. :/ ezért van itt az asztalomon egy alig bontott 50grammos doboz :/

    Ez szerintem azért túlzás. Nekem sem kedvencem, de egy-egy mix-be egészen jól illik. Amúgy tök más illata van mint a klórnak. Ez egy húsfűszer, tehát nagy eséllyel már találkozhattál vele. 🙂

    , Hozzászólás ID: #155740
    isi
    Felhasználó
    isi
    • Hozzászólás: 470
    Gtavicemaster írta korábban:
    a kardamom-dohánynak véleményem szerint olyan íze van, mint amilyen szaga van a frissen klórozott pisoir-nak! Személy szerint jó szívvel senkinek sem ajánlanám, nekem nagyon nem jött be. :/ ezért van itt az asztalomon egy alig bontott 50grammos doboz :/

    Én speciel szeretem a kardamom-ot, nekem inkább egy gyógynövénykeverék jutott az eszembe róla…

14 bejegyzés megtekintése - 31-44 / 44

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.