A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Közös, csoportos rendelés külföldi üzletektől -2.0-

  • , Hozzászólás ID: #69094
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Szeretném újra megindítani ezt. Nemsokára lesz fizetésem és így rá tudok szánni egy összeget a rendelésre.

    Elsősorban azok írjanak akik szeretnének valamit behozatni.

    Aztán megbeszéljük, honnan rendeljünk, osztunk-szorzunk, rendelünk és várunk.

    (A rendelés időpontja olyan 2-3 hét múlva lenne számomra jó. Mármint a rendelés leadása.)

    , Hozzászólás ID: #106006
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    A rendeles feladasa elott aminek mindenkeppen erdemes utanajarni, az az, hogy “ajandekkent” behozott csomagra milyen limit vonatkozik. Mert en a vam es penzugyorseg honlapjan azt olvastam, hogy 45 euro a korlat, de valaki itt a forumon emlitette (aki tobb alkalommal is rendelt mar az allamokbol), hogy $22 dollar ertek folott vamoljak a dolgokat. Most azt kene kideriteni, hogy ez a $22 a jovedeki termekeket nem tartalmazo, viszont kulfoldon _vasarolt_ termekekre vonatkozik, es akkor tenylegesen 45 euro e az ajandek-limit.

    , Hozzászólás ID: #106007
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Múlt pénteken , Bochkor mondta a slagerradióba, hogy 175 euró fölött kel vámot fizetni .Ö is lebukott a kubábol hozot szivarokkal, mert 6 dobozzal hozott és csak 2vel lehet.Ismerősöm szokott motorhoz kisebb alkatrészeket rendelni USÁbol , sose fizetett semmit, amit rendelt nem haladta meg a 200 dolcsit.

    , Hozzászólás ID: #106008
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Az ilyen tapasztalatokra nem lehet sajnos tamaszkodni, mert van amikor atengedik a csomagot annak ellenere, hogy meg kene vamolni, valamikor meg a teljesen legalis csomagot is apro darabokra szedik es tobb napig is benttartjak. Szoval szerintem a legtisztabb es legegyszerubb, ha magatol a vam es penzugyorsegtol erdeklodi meg az ember a dolgot. A honlapjuk sajnos eleg hasznalhatatlan es eleg regen lett szerintem frissitve, ugyhogy azokban az informaciokban en nem biznek meg teljes mertekben, de egy telefont meg lehet nekik engedni. Lehet, hogy majd a jovohet folyaman megkeresem oket. Mondjuk maga az epulet is itt van tolem gyalog kb 1 percre, szoval akar szemelyesen is atmehetnek megkerdezni 😀

    , Hozzászólás ID: #106009
    negative
    Felhasználó
    Negative
    • Hozzászólás: 18

    Én szállítmányozással foglalkozom. Nah nem ilyen mütyűr izé szarok postai szenvedéses megoldásával.. hanem nagytételben tenger hajóztatással. mind1.

    Megjegyezném, hogy a személyes ingóságok mind export, mind import vonalon amerikából/ba vámmentesek. Tehát dohányon kívül akármekkora cuccot, akármilyen értékben vehettek/küldhettek bizonyos feltételek mellett. Ha az okosan van feladva és lepapírozva akkor nem kell fosni a vámtól. :intello:

    Bár azt hozzátenném, hogy a vámos az egy külön állatfajta. Náluk jobban szerintem nem utál senkit ez a szakma. Hehh.. mesélhetnék. :pascontent2:

    Bár nem akarok csempészetre bíztatni senkit, simán lazán megoldható a dohányok behozása ilyen kis tételben (pár kilóról beszélek). Ott kezdődik, hogy a postát el kell felejteni..

    Nah nem okoskodok tovább..

    Lényeg a lényeg beszállnék ha jók a feltételek. Pár darab mosható nammor csőre igényt tartanék. Esetleg egykét izébizbasz kiegészítő kéne. Melyik shopból rendelnéd pontosan? Körbenézek mimennyi és attól függően beszállnék. Vagy nem. 😛

    , Hozzászólás ID: #106010
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    Syska, én még mindig be szeretnék szállni. Nekem ami kellene az egy Razan szívócső lenne, Vortex v. Phunnel kerámia, szén és ha meg tudjuk oldani, akkor Al-Fakher dohány.

    Negative, szerintem ne maradj csendbe 🙂 Szükségünk lehet a segítségedre. :] Jah és még 1, nekem november hónapban lenne a jó, 1-2. héten. Írjatok ha vannak fejlemények 🙂 Az oldalt válasszuk ki. Onnan is rendelhetünk, ahonnan Krampi, NazarHookah v. más …

    Bye

    , Hozzászólás ID: #106011
    negative
    Felhasználó
    Negative
    • Hozzászólás: 18

    Jah és haver is csatlakozna. :alcool1:

    , Hozzászólás ID: #106012
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Nah, kb 3-4-5-en rendeljünk. Nekem Namor szívócső és Razor is kell, 1-1db. + Ha dohány vmiképp behozható. Negative, ezt fejtsd ki kérlek bővebben. :0

    , Hozzászólás ID: #106013
    negative
    Felhasználó
    Negative
    • Hozzászólás: 18

    Ha megrendeljük a dolgot, akkor az egészet úgy kell intézni, hogy személyes ingóságként adják fel és úgy kell rendelkezni, hogy ne a posta/dhl vagy más futár cég vámkezeltesse. Nyilván vámkezeletlen árut nem fognak kiadni ezért kérni kell egy vámtovábbítást egy másik vámraktárba/vámkezelőhöz. Ha emellett döntünk akkor majd mondom hova, kihez. Itt megcsinálják a vámkezelést úgy, hogy tuti nem lesz rajta vám. Nyilván majd mérlegelni kell, hogy költség szempontjából ez egyáltalán megéri-e. Már beszéltem ennél a raktárnál egy vámügyintéző haverral, hogy ő mit javasol, mi lenne a legjobb megoldás.

    A dohány kérdés már kicsit macerásabb. Ha törvényesen kívánunk eljárni akkor max. annyit tudunk tenni, hogy ha berendelünk pl. 10x250g dohányt is akkor egyszerűen 10 vámkezelést kérünk 10 különböző ember nevében.. papa, mama, nagyszülők stb. Nyilván ennek is költsége van. Postánál nemtudom mennyi lenne. Havernál talán tudok alkudni.. 😉 (Ha pl autóval hozod át a határon akkor ott is megoszlik a behozott mennyiség az autóban ülők számával.) Nemhiszem, hogy ez lenne a legjobb megoldás, ezért még utánanéz a dolognak. Az a gond, hogy mostanában nagyon ráálltak a személyes ingóságokra a vámosok és szinte az összes tételt megszemlézik. Ami annyit tesz, hogy megnézik a csomaglistát és leellenőrzik, hogy tényleg az van e a dobozban. Nahmost ha van kint ismerős és úgy adja fel hogy használt ruha és a doboz aljára betol 20 doboz dohányt és rá pár szakadt göncöt akkor nemvalószínű, hogy letúrnak az aljára. De kockáztatni necces, mertha megtalálják megb@sznak. :nono:

    Szóval a lényeg, hogy még utánanéznek az egész cucc és a dohány behozásának minél egyszerűbb és olcsóbb lehetőségeiről. 😉

    Ha lesz valami új infóm akkor szólok.

    Bár szerintem ilyen kis tételben úgyis posta lesz a vége a költségek miatt.. :triste1: de ha esetleg merünk nagyban gondolkodni akkor máris más a helyzet. :perv:

    , Hozzászólás ID: #106014
    negative
    Felhasználó
    Negative
    • Hozzászólás: 18

    Ehhez a shophoz mit szóltok? Vagy másegyéb ötlet?

    https://www.hookah-shisha.com/

    És ha egyszerűen csak a németektől rendelnénk valamit? Vagy a csehektől?

    Tesóm németországban él, cseheknél meg haverok vannak..

    , Hozzászólás ID: #106015
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Olyan termékekre lenne szükségünk amik csak amerikai shop-ba kaphatóak. :triste1:

    Amúgy ez a kocsival áthozóssal kapcsolatban, már nem kell megállni a határnál, csupán másik országba rendelni és onnan befurikázni. 🙂

    , Hozzászólás ID: #106016
    negative
    Felhasználó
    Negative
    • Hozzászólás: 18
    sYska/!/ írta korábban:
    Olyan termékekre lenne szükségünk amik csak amerikai shop-ba kaphatóak. :triste1:

    Amúgy ez a kocsival áthozóssal kapcsolatban, már nem kell megállni a határnál, csupán másik országba rendelni és onnan befurikázni. 🙂

    Ez csak a schengeni határokon belül igaz. Bár a csehek és németek belül vannak..

    Szóval marad Amerika. Ok. Javasolt webshophoz mitszóltok? Vagy van egyéb ötlet?

    , Hozzászólás ID: #106017
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Részemről megfelel a shop, Nammor cső és Al Fakher van. 🙂

    [vonal][/vonal]

    Most a következőt állítottam eddig össze magamnak: (Még nem végleges, de 90%, hogy nem változtatom.)

    – Romman 50 g (1050Ft) Cocktail (fruit punch)

    – Al Fakher 250g (2800Ft) Cola

    – Nammor Hookah Hose (4700Ft) Large black

    – Fantasia 200g (2600Ft) Margarita (ha nincs akkor Rasberry kamikaze-málnás)

    Ez így végösszegben:

    56.80$ (USD Dollar) (Max 58.80$)

    11.150 HuFt (Max 12.600)

    +szállítási költség, ami ha 3-4 felé szétosztjuk kevesebb mint 2-3000Ft körül lesz.

    +vám ami fingom sincs mennyi lesz kb., anno szeptemberben nem tudom már kinek a 71 dolcsis csomagjára 20 dolcsi vámot nyomtak, tehát vám 33százaléka kb., ami esetemben +1400Ft körül fog mozogni a Nammor csőre, dohányt meg dugiba kéne. 🙂

    [vonal][/vonal]

    Másnak mi a terve? 🙂

    , Hozzászólás ID: #106018
    somika
    Felhasználó
    Somika
    • Hozzászólás: 570

    Ha lenne pénzem a következőket dobnám be a csomagba:

    Starbuzz 3pack(50$=8000):Apple americano

    Blue Myst

    X on the biatch 😉

    Small Phunnel(13$=2080)

    2db ,,MYA” cső(30$=4800)

    össz:93$+postaköltség(33%)30$=123$(20000HUF)

    De sajnos jelenleg egy vasam sincs ezért felejtős,majd talán vmikor tavasszal. :snif: :snif:

    , Hozzászólás ID: #106019
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Somika írta korábban:
    Ha lenne pénzem a következőket dobnám be a csomagba:

    Starbuzz 3pack(50$=8000):Apple americano

    Blue Myst

    X on the biatch 😉

    Small Phunnel(13$=2080)

    2db ,,MYA” cső(30$=4800)

    össz:93$+postaköltség(33%)30$=123$(20000HUF)

    De sajnos jelenleg egy vasam sincs ezért felejtős,majd talán vmikor tavasszal. :snif: :snif:

    Az írjon aki biztos. 🙂

    Amúgy Somika, ha velünk rendelsz akkor rendelhetsz kevesebbet is és kisebb arányba kell a szállítási költségbe is beszállni. 😉

    , Hozzászólás ID: #106020
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    Nekem is megfelel a https://www.hookah-shisha.com

    Összehasonlítottam az árakat ezen kívül 2 webshoppal és ez a legkedvezőbb. A második helyezett a NazarHookah lett, míg a 3. a Chronic hookah. Persze megvan mindegyiknek a maga előnye/hátránya. ChronicH-ban nincs Vortex kerámia, minden más van, NazarH-ban nincs Phunnel, van minden más, és a HoohakS-ban sincs Vortex, de ez a legkedvezőbb áru szerintem. 🙂 Számokban kifejezve : HookahShisha : Al-Fakher 250 g 13 $ Phunnel 13 $ Nammor 22 $, Chronic Hookah : AF 250 g 10 $ Phunnel 15 $ Nammor(Razan) 22 $, Nazar Hookah : AF 250 g 10 $ Nammor(Razan) 22 $ Vortex 10 $. Röviden ennyi lenne az OFF.

    Amik nekem kellenének első ránézésre :

    – Phunnel kerámia 13 $

    – Nammor szívócső 22 $

    – Al-Fakher 250 g * 2 = 26 $

    Pluszba lehet, hogy még 1-2 kiegészítő. A dohány viszont csak akkor, ha meg tudjuk okosba oldani, semmiképpen nem akarom, hogy ránkszálljon a VÁM… 😀

    Hali
    , Hozzászólás ID: #106021
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Amit mindenkeppen le kene tisztazni a rendeles elott, az az, hogy akkor megoldhato e hogy vammentesen be lehessen hozni a cuccot. Mert azt nem tudom, hogy hogy gondoltatok, hogy a kiegeszitoket mondjuk vamoljak a dohanyokat meg csak ugy elnezik 😀 Szoval eloszor a behozatal modjat kene kitalalni es utana az alapjan valasztani boltot illetve hogy miket es milyen mennyisegben reneltek. Mindenesetre ha letisztazodnak a dolgok, akkor lehet beszallok en is meg egy korre.

    , Hozzászólás ID: #106022
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Izé, Vortex kerámiákkal várnék még. Ugyan is nemsokára megyünk SM-el a kerámiáshoz és én elég durva és megtervezett saját Vortex kerámiát csináltam. :]

    Tehát vortex és phunnel kerámiákkal várjatok, mert lehet nemsokára itthon jobbat kaphattok. 😛

    , Hozzászólás ID: #106023
    tzsolti
    Felhasználó
    tzsolti
    • Hozzászólás: 15

    Beszállnék én is a rendelésbe, ha van még rá lehetőség.Dohány kellene, ha a vám stb. megoldódik;kb. 2X vagy 3X 50g Romman vagy Al-Fakher.

    , Hozzászólás ID: #106024
    negative
    Felhasználó
    Negative
    • Hozzászólás: 18

    Nah letisztázódott a dolog. Kár volt okoskodnom, mert ilyen kistételben postán vagy futárszolgálattal nem tudjuk kijátszani a vámot. Mint mondtam én nagytételben intézem ezeket.. éshát úgy mások a szabályok/lehetőségek.

    Szóval.. vámügyintéző haver megerősítette hogyha rendelünk, tehát nem már a birtokunkban lévő dolgot hozatunk be, akkor valóban EUR 175.- a határ. Ha efölötti értékű a behozni kívánt cucc akkor arra bizony ráverik a vámot. Hogy milyen mértékű a vám az attól függ miket hozatunk be. Mivel a dohány jövedéki terméknek minősül ezért arra még pluszban kivetik a sarcukat 250g alatt is. Akkor nem teszik meg ezt, ha utazás alkalmával hozod be az országba, mert akkor figyelmbe veszik azt, hogy van aki cigizik, pipázik és szüksége van rá a mindennapokban. Rendelés esetén ezt lekakikálják. Szóval cummantyú. Pedig már olyan szépen elképzeltem, hogy mindenkit átverve mi leszünk a császárok.. :happy1:

    Egy dologgal esetleg el lehet kerülni a vámot EUR 175.- összérték felett is, a dohányokat kivéve. Egy próbát megérne, mert úgytűnik fölötte leszünk. Szóval mikor megrendeljük akkor úgy kérjük a számlának a kiállítását, hogy egy-egy számlának az összértéke ezt ne haladja meg és minden számlát más névre állítsanak kis, de ugyan arra címre. Így egy csomagban fel tudják adni és csak egy postaköltséget kell fizetni, de mivel külön csomagként kezelendő ezért külön vámkezelik őket. Bár a vámos sem hülye.. ha jó napja van akkor nyertünk, ha nem akkor ez van..

    , Hozzászólás ID: #106025
    presta
    Felhasználó
    Presta
    • Hozzászólás: 122
    Negative írta korábban:
    Nah letisztázódott a dolog. Kár volt okoskodnom, mert ilyen kistételben postán vagy futárszolgálattal nem tudjuk kijátszani a vámot. Mint mondtam én nagytételben intézem ezeket.. éshát úgy mások a szabályok/lehetőségek.

    Szóval.. vámügyintéző haver megerősítette hogyha rendelünk, tehát nem már a birtokunkban lévő dolgot hozatunk be, akkor valóban EUR 175.- a határ. Ha efölötti értékű a behozni kívánt cucc akkor arra bizony ráverik a vámot. Hogy milyen mértékű a vám az attól függ miket hozatunk be. Mivel a dohány jövedéki terméknek minősül ezért arra még pluszban kivetik a sarcukat 250g alatt is. Akkor nem teszik meg ezt, ha utazás alkalmával hozod be az országba, mert akkor figyelmbe veszik azt, hogy van aki cigizik, pipázik és szüksége van rá a mindennapokban. Rendelés esetén ezt lekakikálják. Szóval cummantyú. Pedig már olyan szépen elképzeltem, hogy mindenkit átverve mi leszünk a császárok.. :happy1:

    Egy dologgal esetleg el lehet kerülni a vámot EUR 175.- összérték felett is, a dohányokat kivéve. Egy próbát megérne, mert úgytűnik fölötte leszünk. Szóval mikor megrendeljük akkor úgy kérjük a számlának a kiállítását, hogy egy-egy számlának az összértéke ezt ne haladja meg és minden számlát más névre állítsanak kis, de ugyan arra címre. Így egy csomagban fel tudják adni és csak egy postaköltséget kell fizetni, de mivel külön csomagként kezelendő ezért külön vámkezelik őket. Bár a vámos sem hülye.. ha jó napja van akkor nyertünk, ha nem akkor ez van..

    Ujjujujujujujujujjj! 😀 Negative, az adóuásra is tudsz ilyen jó cseleket? xD

    , Hozzászólás ID: #106026
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Negative írta korábban:
    …de mivel külön csomagként kezelendő ezért külön vámkezelik őket. Bár a vámos sem hülye.. ha jó napja van akkor nyertünk, ha nem akkor ez van..

    Kinyalhatja a vámos a kedvével együtt. Külön csomagnak számít. Jogi útra kell vinni akkor.

    , Hozzászólás ID: #106027
    negative
    Felhasználó
    Negative
    • Hozzászólás: 18
    sYska/!/ írta korábban:
    Negative írta korábban:
    …de mivel külön csomagként kezelendő ezért külön vámkezelik őket. Bár a vámos sem hülye.. ha jó napja van akkor nyertünk, ha nem akkor ez van..

    Kinyalhatja a vámos a kedvével együtt. Külön csomagnak számít. Jogi útra kell vinni akkor.

    Sajnos azt megtanultam már ennyi idő alatt, hogy a vámos az atyaúristen. Ha kötekszel vele akkor mégjobban megb@sz. Sajnos az elvi dolgok nem mindig vágnak össze a gyakorlattal.

    De ennek elvileg működnie kell, szerintem fog is.

    Tehát mikor rendelünk azt kérjük, hogy úgy csomagolják be, hogy egy külön packba a dohányokat. Ezekre úgyis fizetni kell még plusszban itthon, valamelyikőnk nevére. Egy másik packba pedig az egyéb cuccokat max EUR 175.- értékig másvalaki nevére. Ha ezt túllépi akkor a maradékot szintén egy új packba egy harmadik emberke nevére. Ezeket a külön packokat bele egy nagyobb dobozba amibe belefér. Tehát lesz 2-3 számla más-más névre kiállítva, de a lényeg az az legyen, hogy ugyan arra a címre kérjük, így 1 postaköltséggel megússzuk. Remélhetőleg az amcsik belátással lesznek a mi kicsinyes kis üzelmeinkre és teljesítik a kérésünk. Az itteni vámos, pedig 2-3 számlával fog találkozni különböző címzettekre, emiatt kénytelen lesz külön kezelni őket.

    , Hozzászólás ID: #106028
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Lehet hogy nem tudom pontosan, de európa union belül már a csomagokat nem vámolják.Nálunk sokkal durvább csomagal buktak le (spanyolbol volt küldve) de az is csak mert valaki befujta , és a szervek figyelték.

    Meg kéne érdeklődni valami gyors szálitó cégnél pontosan.

    , Hozzászólás ID: #106029
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Az is bejátszható esetleg, hogy megkérjük a küldőt, hogy kisebb összeg legyen feltüntetve a dobozon, így kevésbé fog szemet szúrni.

    Vagy tévedek?

    , Hozzászólás ID: #106030
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924

    Nem tudom, de szerintem az is jó ötlet. Bár mondjuk most azt kéne csinálni, hogy eldönteni véglegesen h melyik shopból rendeljünk, felvenni a kapcsolatot a vezetőjével ( msn ) , leírni neki a problémánkat meg azt h miket rendelnénk. És megvárni h ő mit mondd. Szerintetek ?! 🙂

    , Hozzászólás ID: #106031
    sheeshamaster
    Felhasználó
    sheeshamaster
    • Hozzászólás: 819

    Még mielőtt mindenki falnak rohan, vegyétek fel krampi mestert msnre és kérdezzétek meg, ő minden gond nélkül behozott 500 g Al Fakhert, egy Vortex kerámiát és egy Razan csövet. Ő tudja hogy kell para nélkül behozni.

    , Hozzászólás ID: #106032
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924

    Nem fog itt senki falnak rohanni, úgy van, hogy ő is beszáll. Gondolom szívesen ad tanácsokat, hogy hogyan lehet átejteni a vámosokat 😛 Vagy ilyesmi.

    Amugy kb. hányan vagyunk eddig ? Mert Syska 5-6 főt szeretne csak.

    , Hozzászólás ID: #106033
    presta
    Felhasználó
    Presta
    • Hozzászólás: 122

    Hamár itttartunk, ha el tudjátok intézni hogy dohányt tudjatok rendelni, akkor énis beszálnék 1 Starbuzz dohánnyal! üdv

    , Hozzászólás ID: #106034
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    webbie írta korábban:

    Amugy kb. hányan vagyunk eddig ? Mert Syska 5-6 főt szeretne csak.

    Azt szeretném leszögezni, hogy nem én vagyok a ‘vezér’, így nem én mondom meg, hogy hányan rendeljünk. Speciel azért gondoltam 3-4-5 főre, hogy ne legyen túl nagy kavalkád. Ha valaki kezébe veszi a dolgot és több főt is elvállal akkor lehetünk többen, max a vám értéket játsszuk majd ki, hogy 1 címre, de több névre küldik a csomagot. 🙂

30 bejegyzés megtekintése - 1-30 / 111

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.