A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Közös rendelés (’09 Május)

  • , Hozzászólás ID: #69269
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Tessék elolvasni ezt:

    Tudnivalók a csoportos rendeléshez való csatlakozáshoz!

    Jöhetnek a jelentkezők. 🙂

    [vonal][/vonal]

    1. csoport:

    Csoportvezeto: Stereo

      [*:awycrq4p]gobbler: 1 Razan (kék/zöld) 1 Vortex (kék/fekete) //7000Ft+2700Ft=9700Ft//

      [*:awycrq4p]cyben: 1 Razan (fekete-fehér/kék-fehér) 1 Phunnel (fekete/kék) 1 Vortex (fekete/kék-fehér) //8500Ft+3400Ft=11.900Ft (phunnel nélkül 9500Ft)//

      [*:awycrq4p]sztereo: 1 Razan (fekete-fekete/??) +1 RazanGolden (gold-gold) 1 Vortex (fekete/fehér) //12.600Ft+3400Ft=16.000Ft//

      [*:awycrq4p]youri: 1 Razan (kék-kék/??) //4800Ft+2000Ft=6800Ft//

    Szállítás:(/fő) alap díj 1300Ft/fő (Össz:5200 Ft = 25 USD) + 700Ft/db rendelt termék.

    Összegezve: 201 USD = ~ 42.000-43.000 HUF

    Termék: 9 db

    Súly: 6,6 lbs

    Összérték: $154

    Postai költség: $47

    [vonal][/vonal]

    2. csoport:

    Csoportvezeto: Csoport vezetőt kell választanotok!

      [*:awycrq4p]wakummaci: 1 Razan (fekete-fekete/fekete-fehér) +1 Razan (kék/fehér) 1 Vortex (fekete/bármilyen) //11.600Ft+3550Ft=15.150Ft//

      [*:awycrq4p]cira: 1 Elektromos szén + 1 Póló (L-es méret) //6500Ft+2800Ft=9300Ft//

      [*:awycrq4p]peti562: 1 RazanSultan (vörös-vörös/) 1 Vortex (fekete/barna) //7800Ft+2800Ft=10.600Ft//

    Szállítás:(/fő) alap díj 1300Ft/fő (Össz:5200 Ft = 25 USD) + 750Ft/db rendelt termék.

    Összegezve: 166 USD = ~ 34.500-35.500 HUF

    Termék: 7 db

    Súly: 6,45 lbs

    Összérték: $120

    Postai költség: $47

    [vonal][/vonal]

    Hírek:

    – Megtörtént a csoport beosztás és az összegek számítása. Sajnos nem tudom annyira egyenlően elosztani a 2 csoportot.

    + Forint gyengülése várható, így pár száz Ft-al többet írtam.

    – Elszámoltam a postát. Újraszámoltam és frissítettem az összegeket. :rouge:

    , Hozzászólás ID: #116902
    nyulur
    Felhasználó
    Nyúlúr
    • Hozzászólás: 4

    Az lenne a kérdésem, hogy ezek a rendelések csak kerámiát illetve Razant tartalmazhatnak vagy esetleg segítségetekkel mondjuk KM pipát is lehet-e rendelni?

    Előre is köszi!

    , Hozzászólás ID: #116903
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    Nyúlúr írta korábban:
    Az lenne a kérdésem, hogy ezek a rendelések csak kerámiát illetve Razant tartalmazhatnak vagy esetleg segítségetekkel mondjuk KM pipát is lehet-e rendelni?

    Igazából bármit rendelhetsz, nem csak ezeket. Dohányt is, meg pipát is, csak az a baj ezekkel, hogy a dohány adóköteles, továbbá meghatározott mennyiségben hozható be, a pipáknak meg a súlyuk miatt nagyobb a lebukásveszély. Mert az se 40 $ értékben van. ( ennyi a max. vámérték (asszem) )

    Szóval rendelhetsz bármit, te nevedre megrendelik, és tied a felelősség onnantól. A vámot neked kell fizetned, meg az egyéb költségeket.

    Remélem megértesz. 🙂

    , Hozzászólás ID: #116904
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Nyúlúr írta korábban:
    Az lenne a kérdésem, hogy ezek a rendelések csak kerámiát illetve Razant tartalmazhatnak vagy esetleg segítségetekkel mondjuk KM pipát is lehet-e rendelni?

    Előre is köszi!

    Főként Razan-t és kerámiát. El is magyarázom miért:

    – Dohány estében: 50g a maximum amit futár/postás/csomagküldő behozhat. Így nincs sok értelme.

    – Teljes pipa: Két gond merül fel. Az első, ami a személyes problémád lenne, hogy nagyon nehéz, megdobja a súlyt és így nagyban nőne a szállítási költség. Aztán, mivel nagyobb-nehezebb a csomag, sokkal nagyobb az esélye, hogy a vám át fogja vizsgálni és egy komplett pipánál nem fogják elhinni, hogy 25 euró alatt lenne az ára…

    , Hozzászólás ID: #116905
    gobbler
    Felhasználó
    gobbler
    • Hozzászólás: 41

    Üdv,én szeretnék részt venni a rendelésbe, 1 db razan kék(ha nincs akkor zöld), 1db vortex kék(ha nincs akkor fekete)

    , Hozzászólás ID: #116906
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    gobbler írta korábban:
    Üdv,én szeretnék részt venni a rendelésbe, 1 db razan kék(ha nincs akkor zöld), 1db vortex kék(ha nincs akkor fekete)

    Még 8 hsz és felírlak. 🙂

    , Hozzászólás ID: #116907
    nyulur
    Felhasználó
    Nyúlúr
    • Hozzászólás: 4

    Aha ok, köszi a választ.

    Félig offként azt kérdezném meg, hogy ilyen rendelésnél hogy történik ez a vámolás procedúra?

    Akkor ahogy látom súlytól függ szállítási költség. Bizonyos érték felett van vám ti pedig ajándékként küldetitek?

    Próbáltam már konkrét infokat szerezni, de sajnos semmilyen ilyen jellegű tapasztalattal nem rendelkezem.

    Milyen költségekkel számolhatok (természetesen a cikkek normális árán kívül)

    például, ha rendelek egy pipát, meg mondjuk 250g dohányt? (A közös rendeléstől független, csak magamnak)

    Előre is köszönöm a válaszokat.

    ((ha esetleg egy admin nem idevalónak találja a kérdéseket törölje.))

    , Hozzászólás ID: #116908
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Nyúlúr írta korábban:
    Aha ok, köszi a választ.

    Félig offként azt kérdezném meg, hogy ilyen rendelésnél hogy történik ez a vámolás procedúra?

    Akkor ahogy látom súlytól függ szállítási költség. Bizonyos érték felett van vám ti pedig ajándékként küldetitek?

    Próbáltam már konkrét infokat szerezni, de sajnos semmilyen ilyen jellegű tapasztalattal nem rendelkezem.

    Milyen költségekkel számolhatok (természetesen a cikkek normális árán kívül)

    például, ha rendelek egy pipát, meg mondjuk 250g dohányt? (A közös rendeléstől független, csak magamnak)

    Előre is köszönöm a válaszokat.

    ((ha esetleg egy admin nem idevalónak találja a kérdéseket törölje.))

    – Igen súlytól függ a szállítás költsége. Van egy alap költség és rá a súly alapján egy plusz érték.

    – Vámolás procedúra sehogy sem, mivel pont ezért éri meg így rendelni, hogy nincs vám. 🙂

    – Bizonyos érték az 25 euró ami felett vám ‘lenne’ hivatalosan.

    – Költségek: maga a áru, + szállítási költség

    – Dohány ügyileg: 250g-ot nem rendelhetsz, mivel 50g a maximum megengedett.

    Egyéb közös rendeléstől független kérdéseidnek pedig van már téma. 🙂

    , Hozzászólás ID: #116909
    gobbler
    Felhasználó
    gobbler
    • Hozzászólás: 41

    ok rendbe megoldom a 8 hozzászólást!!!

    , Hozzászólás ID: #116910
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    gobbler írta korábban:
    ok rendbe megoldom a 8 hozzászólást!!!

    Jó megvan, felírtalak. 🙂

    , Hozzászólás ID: #116911
    gobbler
    Felhasználó
    gobbler
    • Hozzászólás: 41
    sYska/!/ írta korábban:
    gobbler írta korábban:
    ok rendbe megoldom a 8 hozzászólást!!!

    Jó megvan, felírtalak. 🙂

    ok,köszönöm!!!

    , Hozzászólás ID: #116912
    cyben
    Felhasználó
    CyBeN
    • Hozzászólás: 85

    Ha ebben a hónapban is lesz ismét ilyen rendelés, akkor szeretnék majd én is rendelni.

    Bár nincs meg a kellő hsz-om, de amíg aktuális lesz addig ez még változni fog.

    Szeretnék majd egy fekete Razant és egy fekete Vortex-et.(Ahogy látom nincs Nazarhookahnál kis Phunnel, ha esetleg addig lesz akkor egyet ebból is)

    Köszi

    , Hozzászólás ID: #116913
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    CyBeN írta korábban:
    Ha ebben a hónapban is lesz ismét ilyen rendelés, akkor szeretnék majd én is rendelni.

    Bár nincs meg a kellő hsz-om, de amíg aktuális lesz addig ez még változni fog.

    Szeretnék majd egy fekete Razant és egy fekete Vortex-et.(Ahogy látom nincs Nazarhookahnál kis Phunnel, ha esetleg addig lesz akkor egyet ebból is)

    Köszi

    Rendben van. Felírtalak.

    A csoportbeosztás akkor lesz ‘kiadva’ ha összegyűlt már olyan 6-7 fő. 🙂

    , Hozzászólás ID: #116914
    tati
    Felhasználó
    tati
    • Hozzászólás: 443

    na nekem is kéne még 1-2 dolog szóval ha lehet akkor irjatok fel

    , Hozzászólás ID: #116915
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    tati írta korábban:
    na nekem is kéne még 1-2 dolog szóval ha lehet akkor irjatok fel

    Jó, felírtalak.

    , Hozzászólás ID: #116916
    stereo
    Felhasználó
    Stereo
    • Hozzászólás: 456

    Engem is írj fel sYska légyszíves. 2db fekete razan(ha nincs akkor piros) valamint 1 db fekete Vortex kellene.

    , Hozzászólás ID: #116917
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Stereo írta korábban:
    Engem is írj fel sYska légyszíves. 2db fekete razan(ha nincs akkor piros) valamint 1 db fekete Vortex kellene.

    Rendben, felírlak.

    Fontos információ:

    Tekintettel arra, hogy nincs biztos internet elérésem, így krampi venné át (ha elvállalja) addig eme közös rendelés vezetését.

    Remélem nem gond, igyekszem mihamarabb megoldani az ügyet…

    , Hozzászólás ID: #116918
    stereo
    Felhasználó
    Stereo
    • Hozzászólás: 456

    Előre láthatólag mikor történik meg a rendelés feladása,valamint a csoportokra osztás?

    , Hozzászólás ID: #116919
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Stereo írta korábban:
    Előre láthatólag mikor történik meg a rendelés feladása,valamint a csoportokra osztás?

    Várunk még május elejéig, hátha még páran csatlakoznának. Akkor lesz beosztás.

    , Hozzászólás ID: #116920
    youri
    Felhasználó
    youri
    • Hozzászólás: 865

    Hello! Én szeretnék csatlakozni, csak május 1-2 körl derül ki, hogy mit rendelek végül.

    , Hozzászólás ID: #116921
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Youri írta korábban:
    Hello! Én szeretnék csatlakozni, csak május 1-2 körl derül ki, hogy mit rendelek végül.

    Felírtalak. 😉

    , Hozzászólás ID: #116922
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Üdv. Tudom, hogy még nincs meg a 20 postom, (ha rendelek nem is azon fog múlni 🙂 ) de érdeklődnék, hogy tegyük fel egy konkrét példával élve egy razan + 1 vortex postázása mennyi lenne budapestre?

    Mivel nem tudni, hogy az adott csoportvezető hová valósi, ezért számolni kell azzal, hogy csak postázással lehet megoldani a Magyarországra érkezett csomag különböző településeire való eljuttatását..

    Szóval a kérdés igazi mibenléte a Mennyi is a posta c. dolog lenne.. köszi :]

    , Hozzászólás ID: #116923
    stereo
    Felhasználó
    Stereo
    • Hozzászólás: 456

    A Posta 930 ft az ország bármely területére.Nem hinném,hogy törékenyként kéne feladni egy vortexet,valamint egy razan-t.Szépen ki kell bélelni a dobozt.

    , Hozzászólás ID: #116924
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Köszi a gyors választ, úgy gondolom, hogy ha esetleg erre kerülne sor az az ezres már nem oszt, nem szoroz, szóval engem is fel lehet írni.

    , Hozzászólás ID: #116925
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    wakummaci írta korábban:
    Köszi a gyors választ, úgy gondolom, hogy ha esetleg erre kerülne sor az az ezres már nem oszt, nem szoroz, szóval engem is fel lehet írni.

    Örülök, hogy megengeded, hogy felírjalak…

    Talán “Írj fel akkor engem is” vagy Akkor én is jelentkeznék amennyiben lehetséges” vagy “Szeretnék én is csatlakozni”, had ne kelljen már megengedned.

    Ezzel arra célzok, hogy modort és egymás iránti tiszteletet tartsuk már meg. Köszi.

    , Hozzászólás ID: #116926
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Félreértés ne essék, részemről a legnagyobb tisztelet, hogy egyáltalán ez a közös rendelés létezik, és csináljátok.Az első postomban is igyekeztem minél inkább tiszteletteljes lenni, és az “engem is fel lehet írni” nem a bunkóság szimplán a szójárásom egy megnyilvánulása. Nem akartam tiszteletlen lenni, sajnálom ha ez neked annak tűnt. Szóval amennyiben lehetséges, légyszíves engem is írj fel Syska 🙂 .

    , Hozzászólás ID: #116927
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    wakummaci írta korábban:
    Félreértés ne essék, részemről a legnagyobb tisztelet, hogy egyáltalán ez a közös rendelés létezik, és csináljátok.Az első postomban is igyekeztem minél inkább tiszteletteljes lenni, és az “engem is fel lehet írni” nem a bunkóság szimplán a szójárásom egy megnyilvánulása. Nem akartam tiszteletlen lenni, sajnálom ha ez neked annak tűnt. Szóval amennyiben lehetséges, légyszíves engem is írj fel Syska 🙂 .

    Ok, akkor bocsi a félreértésért. Felírtalak már az elsőnél. 😉

    , Hozzászólás ID: #116928
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Semmi gond és köszi. Igyekszem félreérthetetlenül fogalmazni a jövőben 😉

    , Hozzászólás ID: #116929
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924

    Jaja, akartam szólni Syska, hogy ő nem úgy értette. Én is mondok ilyesmiket. Mások meg félreértik. Ez bizony a 15-20 évesek beszéde. :hehe: :happy1:

    , Hozzászólás ID: #116930
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    A csoportok abban az esetben, hogyha tobb jelentkezo is van, termeszetesen ugy lesznek szetosztva, hogy ha valahonnan tobben jelentkeznek, akkor ok egy csoportba kerulnek, ezzel elkerulve a magyar postaval valo vacakolast.

30 bejegyzés megtekintése - 1-30 / 238

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.