A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Szipkák

  • , Hozzászólás ID: #69427
    vizipipaman
    Felhasználó
    vizipipaman
    • Hozzászólás: 348

    Ide jöhet a mindenféle hig tech kütyüs cucc 😀 Szóval a szipkák. Itt egy példa “ergonomikus szájra illeszthető”, hát annyi igaz hogy kényelmes:D

    , Hozzászólás ID: #137119
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Az ergonómikus szipka annyira nem rossz. Bár ha a cső kicsit csavarodik akkor a szipka és fordul és ha például 20 fokot elfordul, akkor már nem kényelmes. Ki kell venni és megigazítani… Bár nagy előnye, hogy ha leteszem akkor nem gurul el. 🙂 Viszont ha leteszem akkor a száj része ennek is leér… :pascontent2:

    , Hozzászólás ID: #137120
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Beszéltem ékszerésszel, megcsinálja a már régen kigondolt szipkát ezüstből, sőt lehetőség van elektromos aranyozásra is. A munkadíj az a nagyobb gond, ugyan annyi mindegy milyen anyagból dolgozik, erre majd még kell félre tegyek lét…..

    , Hozzászólás ID: #137121
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Már kapható ezüst szipka. A gondom vele az, hogy nagyon kicsi a belső átmérő és nehezen lehetne szívni. :triste1: Plusz nekem is kéne még gyűjteni egy kis pénzt.

    , Hozzászólás ID: #137122
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    én úgy terveztem hogy a belsejébe marad a műanyag szipka (mert így jobban zár és nem kopik el…) és ennek köszönhetően meg lesz az átmérő is, könnyen lehet majd szivni. Ha aranyozva lesz , akkor bele lehet gravirozni azt hogy moldy vagy sYska, szépen kitűnik az ezüst szine…. :]

    , Hozzászólás ID: #137123
    youri
    Felhasználó
    youri
    • Hozzászólás: 865

    Hú emberek, ez már viszont nagyon beteg dolog. 😀

    Szerintem a műanyag is jó erre a célra, de ezüstből, aranyból.. 😀

    Ezüstöt meg úgy gondolnám, hogy azt rá lehetne csavarni a szívócsőre, tehát menetes lenne, de akkor meg sok idő lenne mindig lecsavarni..

    , Hozzászólás ID: #137124
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Az ezüst azért jó, mert fertőtlenítő hatású a tiszta ezüst. 🙂

    Így elvileg egy szipka is elég lenne mindenkinek.

    , Hozzászólás ID: #137125
    youri
    Felhasználó
    youri
    • Hozzászólás: 865
    sYska/!/ írta korábban:
    Az ezüst azért jó, mert fertőtlenítő hatású a tiszta ezüst. 🙂

    Így elvileg egy szipka is elég lenne mindenkinek.

    Igen azt tudom, hogy tisztító hatású, (van ilyen mosógép is hiper allergiásoknak vagy kiknek)

    csak igazából szerintem maradna rajta még így is baktérium vagy más.

    De nem is tudom pontosan, hogy mekkora a fertőtlenítő hatása, meg hogy ezt milyen sebességgel hajtja végre.

    Ki kellene próbálni egy herpeszessel, hogy rögtön utána szívni. xD

    Amúgy jobban bejön, ha mindenkinek külön szipkája van. 🙂

    , Hozzászólás ID: #137126
    kormi
    Felhasználó
    Kormi
    • Hozzászólás: 453
    Youri írta korábban:

    De nem is tudom pontosan, hogy mekkora a fertőtlenítő hatása, meg hogy ezt milyen sebességgel hajtja végre.

    A hatás azonnali, és a tiszta fémezüstnek elég nagy a fertőtlenítő képessége.

    , Hozzászólás ID: #137127
    almasah
    Felhasználó
    AlMasaH
    • Hozzászólás: 40

    én ha a sima szívócsövet használok csak akkor kell szipka..

    meg maximum ha közösen szívjuk de akkorsem mindig.

    , Hozzászólás ID: #137128
    bryce
    Felhasználó
    bryce
    • Hozzászólás: 740
    AlMasaH írta korábban:
    én ha a sima szívócsövet használok csak akkor kell szipka..

    meg maximum ha közösen szívjuk de akkorsem mindig.

    én pont fordítva,magamba sose használok szipkát, csak társaságba

    , Hozzászólás ID: #137129
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415
    sYska/!/ írta korábban:
    Az ergonómikus szipka annyira nem rossz. Bár ha a cső kicsit csavarodik akkor a szipka és fordul és ha például 20 fokot elfordul, akkor már nem kényelmes. Ki kell venni és megigazítani… Bár nagy előnye, hogy ha leteszem akkor nem gurul el. 🙂 Viszont ha leteszem akkor a száj része ennek is leér… :pascontent2:

    Én imádom, csak ilyet használok. Szerintem sokkal kényelmesebb, mint a sima szipka, és, ha szabad ezt mondanom, kevesebb energiát igényel szívni… Egyszerűen kényelmesebb. Azt tény, hogy elfordul, de nem tart sokáig visszaforgatni.

    , Hozzászólás ID: #137130
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Radish írta korábban:
    Én imádom, csak ilyet használok. Szerintem sokkal kényelmesebb, mint a sima szipka, és, ha szabad ezt mondanom, kevesebb energiát igényel szívni… Egyszerűen kényelmesebb. Azt tény, hogy elfordul, de nem tart sokáig visszaforgatni.

    Én ha tehetem akkor semmilyen szipkát nem használok. Akikkel pipázok mind van Razan/Nammor szívócsövük és akkor a sajátom fejét viszem. :perv:

    Amúgy miért igényelne kevesebb energiát a szívása? A végén lévő luk ugyan olyan szűk mint a simának, tehát fizika törvényei ellent mondanak. 🙂

    , Hozzászólás ID: #137131
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415
    sYska/!/ írta korábban:
    Radish írta korábban:
    Én imádom, csak ilyet használok. Szerintem sokkal kényelmesebb, mint a sima szipka, és, ha szabad ezt mondanom, kevesebb energiát igényel szívni… Egyszerűen kényelmesebb. Azt tény, hogy elfordul, de nem tart sokáig visszaforgatni.

    Én ha tehetem akkor semmilyen szipkát nem használok. Akikkel pipázok mind van Razan/Nammor szívócsövük és akkor a sajátom fejét viszem. :perv:

    Amúgy miért igényelne kevesebb energiát a szívása? A végén lévő luk ugyan olyan szűk mint a simának, tehát fizika törvényei ellent mondanak. 🙂

    Na igen, Karácsonyra azt hiszem, én is meglepem magam egy Razan csővel, és akkor nem lesz vele gond… Amúgy nem maga a szívás könnyebb, szerintem csak az arcizmoknak kényelmesebb, mondhatni kevésbé természetellenes. Én ezt csak akkor vettem észre, amikor ismerősömtől kaptam egy ilyen szipkát, nagyon viccesnek találtam, és használni kezdtem. Kb. 1-2 hónapig csak ezzel pipáztam, aztán megpróbáltam nélküle, és kényelmetelenebb (vagy csak szokatlanabb) volt. Hát, így. De igazából ha már ott vagyok, hogy pipázni készülünk és minden megvan, akkor a szipkából már nem csinálok gondot… 🙂

    , Hozzászólás ID: #137132
    kokovics
    Felhasználó
    kokovics
    • Hozzászólás: 888
    Radish írta korábban:
    sYska/!/ írta korábban:
    Az ergonómikus szipka annyira nem rossz. Bár ha a cső kicsit csavarodik akkor a szipka és fordul és ha például 20 fokot elfordul, akkor már nem kényelmes. Ki kell venni és megigazítani… Bár nagy előnye, hogy ha leteszem akkor nem gurul el. 🙂 Viszont ha leteszem akkor a száj része ennek is leér… :pascontent2:

    Én imádom, csak ilyet használok. Szerintem sokkal kényelmesebb, mint a sima szipka, és, ha szabad ezt mondanom, kevesebb energiát igényel szívni… Egyszerűen kényelmesebb. Azt tény, hogy elfordul, de nem tart sokáig visszaforgatni.

    Erről a lapított szipkáról beszéltek?

    Mert az tényleg marha jó és kényelmes, ha már többen pipázunk és kell szipka akkor nézzen már ki valahogy… 😉

    , Hozzászólás ID: #137133
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415
    kokovics írta korábban:
    Erről a lapított szipkáról beszéltek?

    Mert az tényleg marha jó és kényelmes, ha már többen pipázunk és kell szipka akkor nézzen már ki valahogy… 😉

    Arról bizony. (Mármint én biztosan… :hehe:) Na, örülök, hogy valaki osztja a véleményemet! 😉 És ezenkívül szerintem is stílusos (főleg a Sultan-féle pink verzió… :P)

    , Hozzászólás ID: #137134
    homo pipulens
    Felhasználó
    Homo Pipulens
    • Hozzászólás: 165

    Sziasztok!

    Mi is ezt a fajta stylos lapított szipkát használjuk.

    Amúgy szerintem razanra szipkát tenni eretnekség. 🙂

    , Hozzászólás ID: #137135
    lbalazs15
    Felhasználó
    lbalazs15
    • Hozzászólás: 81

    Egyetértek Homo-val! Razanra szipkát tenni nem valami előnyös.

    Ha az embernek razanja van akkor azt magában jó használni. Én legalább is úgy szeretem:super:

    , Hozzászólás ID: #137136
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Nekem úgy van kiküszöbölve a szipka, hogy van egy saját fejem a Razan csövembe és van egy ‘publik’, kék műanyag fej amit másnak adok ha vízipipázunk. Aztán kéket elmosom mindig. 🙂

    , Hozzászólás ID: #137137
    homo pipulens
    Felhasználó
    Homo Pipulens
    • Hozzászólás: 165
    sYska/!/ írta korábban:
    Nekem úgy van kiküszöbölve a szipka, hogy van egy saját fejem a Razan csövembe és van egy ‘publik’, kék műanyag fej amit másnak adok ha vízipipázunk. Aztán kéket elmosom mindig. 🙂

    Az ugy jóóó

    Amúgy tervezem karácsonyra meglepni magamat egy Razannal. Ilyen “pót” csővéget hol lehet hozzá kapni?

    , Hozzászólás ID: #137138
    lbalazs15
    Felhasználó
    lbalazs15
    • Hozzászólás: 81
    sYska/!/ írta korábban:
    Nekem úgy van kiküszöbölve a szipka, hogy van egy saját fejem a Razan csövembe és van egy ‘publik’, kék műanyag fej amit másnak adok ha vízipipázunk. Aztán kéket elmosom mindig. 🙂

    Ez nagyon jó ötlet. Aműgy ebben csak egy bökkenő van. Mégpedig, hogy hogyan szerzek egy második fejet???

    Update:

    Látom homo megelőztél a kérdéssel :hehe:

    , Hozzászólás ID: #137139
    hundarkblade
    Felhasználó
    hundarkblade
    • Hozzászólás: 491

    Szultán Kincsei-ben lehet venni simát és kobrafejeset is.

    Lécci ne kezdjük offolni a topicot!

    , Hozzászólás ID: #137140
    homo pipulens
    Felhasználó
    Homo Pipulens
    • Hozzászólás: 165
    hundarkblade írta korábban:
    Szultán Kincsei-ben lehet venni simát és kobrafejeset is.

    Köszi.

    ÉS milyen árban vannak?

    , Hozzászólás ID: #137141
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    Sziasztok!

    lehet kapni szipkát Razanhoz mert elég nagy az átmérője s csak lifeg benne a szipka 🙁

    , Hozzászólás ID: #137142
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    Rusee írta korábban:
    Sziasztok!

    lehet kapni szipkát Razanhoz mert elég nagy az átmérője s csak lifeg benne a szipka 🙁

    Az a régi típusnak a fej volt, a mostaniban nem lötyög a szipka még a legkisebb sem. 🙂

    , Hozzászólás ID: #137143
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438

    amit lehet kapni ergonomikus szipka néven, az szerintem nagyon kényelmes és razanhoz is tökéletes, bár idétlenül néz ki 🙂

    , Hozzászólás ID: #137144
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    BandiKJ írta korábban:
    amit lehet kapni ergonomikus szipka néven, az szerintem nagyon kényelmes és razanhoz is tökéletes, bár idétlenül néz ki 🙂

    Hát nem tudom. nehezebben lehet szívni szerintem, ami néha zavar engem. Amúgy tényleg viszonylag kényelmes.

    , Hozzászólás ID: #137145
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438
    sYska/!/ írta korábban:

    Hát nem tudom. nehezebben lehet szívni szerintem, ami néha zavar engem. Amúgy tényleg viszonylag kényelmes.

    ha levágsz egy darabot abból a végéből, amelyiket beledugod a csőbe, akkor nem lesz annyira nehéz szívni :super:

    , Hozzászólás ID: #137146
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    BandiKJ írta korábban:
    sYska/!/ írta korábban:

    Hát nem tudom. nehezebben lehet szívni szerintem, ami néha zavar engem. Amúgy tényleg viszonylag kényelmes.

    Ha levágsz egy darabot abból a végéből, amelyiket beledugod a csőbe, akkor nem lesz annyira nehéz szívni :super:

    Ez egész jó ötlet. Mondjuk én olyan egyszerűen oldom meg, hogy a Razan-om fejét cipelem magammal. Akivel vízipipázok, azoknak már többségben Razan, Nammor szívócsöve van.

    , Hozzászólás ID: #137147
    bryce
    Felhasználó
    bryce
    • Hozzászólás: 740
    BandiKJ írta korábban:
    sYska/!/ írta korábban:

    Hát nem tudom. nehezebben lehet szívni szerintem, ami néha zavar engem. Amúgy tényleg viszonylag kényelmes.

    ha levágsz egy darabot abból a végéből, amelyiket beledugod a csőbe, akkor nem lesz annyira nehéz szívni :super:

    Megyek is levágni a szipkáim végét, mert tényleg nehezebb velük szívni egy kicsit, mármint a kis nyílásuk miatt. :cote:

30 bejegyzés megtekintése - 1-30 / 68

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.