A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Szipkák

  • , Hozzászólás ID: #137148
    bogaras
    Felhasználó
    bogaras
    • Hozzászólás: 302

    Biztos ismeritek a szűrős szipkát. Arra gondolok amely rendkívül széles a közepén. Elméletileg szűr, de a valóság az más. Megfigyelhető, hogy a belsejében van egy kis filc darabka, de csak úgy be van illesztve. A füstnek csak egy része áramlik át rajta, így pl. régi csöveknél a rozsdát nem szűri. Simán át lehet rajta látni. Egyetlen előnye hogy nagyon kényelmes szívni.

    , Hozzászólás ID: #137149
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825

    Már vettem szűrős szipkát (asszem Betti Keleti Kincseiben vagy SZC-ben), de az nem olyan volt, mint amit te leírtál. Valószínűleg többféle van ebből is. Az ugyanis szénszűrős volt és volt benne filc is, ha jól tudom. Vagyis az rendesen megszűrte a füstöt, viszont nehéz volt szívni, ezért azóta nem is vettem.

    , Hozzászólás ID: #137150
    bogaras
    Felhasználó
    bogaras
    • Hozzászólás: 302
    anegytech írta korábban:
    Már vettem szűrős szipkát (asszem Betti Keleti Kincseiben vagy SZC-ben), de az nem olyan volt, mint amit te leírtál. Valószínűleg többféle van ebből is. Az ugyanis szénszűrős volt és volt benne filc is, ha jól tudom. Vagyis az rendesen megszűrte a füstöt, viszont nehéz volt szívni, ezért azóta nem is vettem.

    Hát én se vettem többet, de azt az egyet kibuheráltam és meghagytam üresen, mert nagyon bejön a formája.

    Ezek szerint tényleg van többféle is.

    , Hozzászólás ID: #137151
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Van többféle. Csak filcesből 2 fajta és még a szén, homok, stb. stb. 🙂

    , Hozzászólás ID: #137152
    nightwolf
    Felhasználó
    Nightwolf
    • Hozzászólás: 1011

    Nos én a minap jártam Szultánéknál, és már korábban is néztem a weboldalukon hogy vannak ergonomikus szipkák meg sima szipkák…viszont volt egy ami megütötte a szemem…

    Na mondom ez tök jól fog majd szólni a nammor csőhöz…úgyhogy beruháztam rá és most megmutatom nektek is!

    A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

    A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

    , Hozzászólás ID: #137153
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    Nightwolf írta korábban:
    Nos én a minap jártam Szultánéknál, és már korábban is néztem a weboldalukon hogy vannak ergonomikus szipkák meg sima szipkák…viszont volt egy ami megütötte a szemem…

    Na mondom ez tök jól fog majd szólni a nammor csőhöz…úgyhogy beruháztam rá és most megmutatom nektek is!

    Igazából ennek a fajta szipkának nem sok értelme van, szerintem a legjobb a legegyszerűbb fajta, amely szintén a higiéniát szolgálja. Ha saját használatra lesz a nammor cső akkor nem kell szipka, másrészt nehezebb is szipkával szívni, és jobban összetömöríti az ízeket, jobb a nammor fej, ami amúgy is műanyag, és szélesebben van kifúrva. 🙂

    , Hozzászólás ID: #137154
    nightwolf
    Felhasználó
    Nightwolf
    • Hozzászólás: 1011
    Hookah írta korábban:
    Nightwolf írta korábban:
    Nos én a minap jártam Szultánéknál, és már korábban is néztem a weboldalukon hogy vannak ergonomikus szipkák meg sima szipkák…viszont volt egy ami megütötte a szemem…

    Na mondom ez tök jól fog majd szólni a nammor csőhöz…úgyhogy beruháztam rá és most megmutatom nektek is!

    Igazából ennek a fajta szipkának nem sok értelme van, szerintem a legjobb a legegyszerűbb fajta, amely szintén a higiéniát szolgálja. Ha saját használatra lesz a nammor cső akkor nem kell szipka, másrészt nehezebb is szipkával szívni, és jobban összetömöríti az ízeket, jobb a nammor fej, ami amúgy is műanyag, és szélesebben van kifúrva. 🙂

    De a DESIGN… oo/

    Nekem az teccett meg benne…egyébként szerintem nem nehezebb ezzel a szipkával szívni…no meg fülpiszkával szipákolás után ki szoktam mosni és szárazra törlöm … :intello:

    , Hozzászólás ID: #137155
    adam_t
    Felhasználó
    adam_t
    • Hozzászólás: 113
    Quote:
    no meg fülpiszkával szipákolás után ki szoktam mosni és szárazra törlöm … :intello:

    Szerintem Hookah nem erre az íz tömörülésre gondolt, hanem arra, hogy mivel kisebb a lyuk így töményebben/sűrűbben jönnek ki az ízek, én Nammor vagy Razan csövet nem is tudok már szipkával szívni mert irritálóan erős íze van.

    , Hozzászólás ID: #137156
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    adam_t írta korábban:
    Quote:
    no meg fülpiszkával szipákolás után ki szoktam mosni és szárazra törlöm … :intello:

    Szerintem Hookah nem erre az íz tömörülésre gondolt, hanem arra, hogy mivel kisebb a lyuk így töményebben/sűrűbben jönnek ki az ízek, én Nammor vagy Razan csövet nem is tudok már szipkával szívni mert irritálóan erős íze van.

    Igen arra gondoltam, amit adam_t is mond, például az erősebb dohányok, mint pl a Nakhla nem gyümölcsös ízei, sokkal jobban élvezhetőek szipka nélkül. Valamennyivel meg biztos nehezebb szívni, még ha nem is érzed, mert kisebb lesz a keresztmetszet a szipka által a csőben. 🙂

    , Hozzászólás ID: #137157
    nightwolf
    Felhasználó
    Nightwolf
    • Hozzászólás: 1011
    adam_t írta korábban:
    Quote:
    no meg fülpiszkával szipákolás után ki szoktam mosni és szárazra törlöm … :intello:

    Szerintem Hookah nem erre az íz tömörülésre gondolt, hanem arra, hogy mivel kisebb a lyuk így töményebben/sűrűbben jönnek ki az ízek, én Nammor vagy Razan csövet nem is tudok már szipkával szívni mert irritálóan erős íze van.

    Jó ebben az ízfokozásban igazad van mert pl ha cherry vagy dinnyés nakhlát szívsz az erős vele ez tény…

    :amen:

    , Hozzászólás ID: #137158
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Én is szemezgettem az ilyen szipkával, de utána rájöttem arra, amire a többiek előttem, hogy szipkával nagyon erős íze van.

    , Hozzászólás ID: #137159
    bryce
    Felhasználó
    bryce
    • Hozzászólás: 740

    Igen, azért erős az íze, mert szűk a szipka vége, amit bedugsz a csőbe, és így nehezebb szívni, kevesebb a füst, erősebb az íz..de ezért kell levágni a szipka nyakát 🙂

    , Hozzászólás ID: #137160
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    bryce írta korábban:
    Igen, azért erős az íze, mert szűk a szipka vége, amit bedugsz a csőbe, és így nehezebb szívni, kevesebb a füst, erősebb az íz..de ezért kell levágni a szipka nyakát 🙂

    Ahogy elnézem, ennek a szipkának nehéz lenne levágni, ha csak nem fűrésszel esünk neki. 😀

    , Hozzászólás ID: #137161
    bryce
    Felhasználó
    bryce
    • Hozzászólás: 740

    Nightwolf fém szipkáját én flexxel vágnám le 🙂 a sima műanyag szipkákat letudjátok vágni harapófogóval vagy késsel is

    , Hozzászólás ID: #137162
    nightwolf
    Felhasználó
    Nightwolf
    • Hozzászólás: 1011
    bryce írta korábban:
    Nightwolf fém szipkáját én flexxel vágnám le 🙂 a sima műanyag szipkákat letudjátok vágni harapófogóval vagy késsel is

    Én is ezt tettem…ergonómikus szipkám csövét levágtam, és téleg jobb…

    Egyébként nem szeretem a nammor pipám gyári műanyag szipkarészét bekapni, mert valahogy irritálja szívásnál a felső szájpadlásom a száraz levegő…(tudom, ezért kell inni…)

    Épp ezért használok hozzá szipkát, mert az valahogy közvetlen irányítja a számból a légcsöveimhez a füstöt…

    , Hozzászólás ID: #137163
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    Nightwolf írta korábban:
    bryce írta korábban:
    Nightwolf fém szipkáját én flexxel vágnám le 🙂 a sima műanyag szipkákat letudjátok vágni harapófogóval vagy késsel is

    Én is ezt tettem…ergonómikus szipkám csövét levágtam, és téleg jobb…

    Egyébként nem szeretem a nammor pipám gyári műanyag szipkarészét bekapni, mert valahogy irritálja szívásnál a felső szájpadlásom a száraz levegő…(tudom, ezért kell inni…)

    Épp ezért használok hozzá szipkát, mert az valahogy közvetlen irányítja a számból a légcsöveimhez a füstöt…

    Mindegy, hogy levágod-e vagy sem, az ízek valamennyivel akkor is töményebbek, erősebbek lesznek.

    Nammor csöved gyári műanyag szipkarészét, úgy érted, nem?:)

    , Hozzászólás ID: #137164
    bryce
    Felhasználó
    bryce
    • Hozzászólás: 740
    wakummaci írta korábban:

    Mindegy, hogy levágod-e vagy sem, az ízek valamennyivel akkor is töményebbek, erősebbek lesznek.

    Ezt meg kell cáfolnom. Én levágtam rendesen a szűk részét a szipkának, és teljesen ugyanolyan szívni, mint ha rajta se lenne.. próbáld ki,társaságban az igazi :super:

    , Hozzászólás ID: #137165
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Lehet, hogy nem annyira érezni, de a fizika önmagáért beszél. Szűkebb keresztmetszet kisebb szívási lehetőséget és nagyobb koncentrációt eredményez.

    , Hozzászólás ID: #137166
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    wakummaci írta korábban:
    Lehet, hogy nem annyira érezni, de a fizika önmagáért beszél. Szűkebb keresztmetszet kisebb szívási lehetőséget és nagyobb koncentrációt eredményez.

    Ezzel vitába szállnék. 🙂

    Van egy nagy cső és kis cső. Mindkettőn adott x másodpercig folyatunk át, azonos nyomáson, azonos folyadékot. A két átfolyt folyadék mennyisége eltérő lesz, de a koncentrációjuk azonos.

    Egyszóval nem értem ezt a szipkalevágós logikát…

    Szerintem az a befolyásoló, hogy amikor a szipkával szívjuk más alakot vesz fel a szánk és emiatt más a szájban a légáramlatok útvonala. :]

    , Hozzászólás ID: #137167
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    A folyadékos téma az más tészta szvsz.

    Kisebb keresztmetszeten keresztül szívod a füstöt, úgymond kevesebb a hely ahol elfér, ezért lesz sűrűbb,ezért intenzívebbek az ízek. Én ezt mondom :).

    , Hozzászólás ID: #137168
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785

    más a folyadék és a gáz térkitöltése, sűrűsödése. gázokból szinte bármekkora helyre be lehet süríteni adott mennyiséget.

    ettől függetlenül nem tudok állást foglalni hogy szívás esetén keresztmetszettől függően lehet e más a koncentráció/íz

    , Hozzászólás ID: #137169
    pooly
    Felhasználó
    pooly
    • Hozzászólás: 344

    És akkor a vizipipáknál miért előnyösebb a nagyobb belső átmérő ?

    , Hozzászólás ID: #137170
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785

    ez már off szerintem

    de

    nagyobb keresztmetszeten egyszerre több füst tud áthaladni, így nagyobb füstfelhőket lehet produkálni

    , Hozzászólás ID: #137171
    pooly
    Felhasználó
    pooly
    • Hozzászólás: 344
    Riccio írta korábban:
    ez már off szerintem

    de

    nagyobb keresztmetszeten egyszerre több füst tud áthaladni, így nagyobb füstfelhőket lehet produkálni

    Erről van szó, több füst intenzívebb íz, nem ?

    , Hozzászólás ID: #137172
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    pooly írta korábban:
    Riccio írta korábban:
    ez már off szerintem

    de

    nagyobb keresztmetszeten egyszerre több füst tud áthaladni, így nagyobb füstfelhőket lehet produkálni

    Erről van szó, több füst intenzívebb íz, nem ?

    Elvileg igen, de a szipka kisebb átmérője miatt azt mondjá(to)k, hogy erősebb íze vana kisebb átmérősnek.

    Amúgy gázok-folyadékok tulajdonságai nagyon hasonlítanak az alap törvényekben, e gyüttesesen fluidumnak nevezik őket.

    Én továbbra is kitartok amellett, hogy a szipka kis átmérőjétől nem lesz erősebb íz. 🙂

    , Hozzászólás ID: #137173
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415

    Szerintem ebben az esetben mindegy a keresztmetszet, ha a pipád nem szelel sehol, akkor így is, úgy is ugyanakkora töménységű füst jut el a szipkádhoz, a keresztmetszet pedig csak az átáramlás sebességét szabályozza. Ebben sYska-nak van sztem igaza, attól, hogy milyen csövön folyatod keresztül a sörödet, attól nem változik az összetétele, töménysége… :cote: És gázoknál is csak akkor változhatna, ha lenne hol és mivel elkeverednie… De amúgy lehet, hogy tényleg működik a dolog, csak nem ezért.

    , Hozzászólás ID: #137174
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Ha mindenáron folyadékkal akarunk operálni, akkor egy egyszerű példa arra, miért mondom én azt, hogy az ízek intenzívebbek.

    Ha veszel a szádba egy adag vizet, és egy nagyon vékony átmérőjű csövön/ szívószálon kezded el kifújni, akkor X ideig egyenletes vízsugarat fogsz lövellni, majd a víz elfogy.

    Ha ezt egy nagyobb átmérőjű vastag csővel csinálod meg, nem fogod megkapni azt a vízsugarat, sőt szinte egyáltalán nem is lesz vízsugár(vagy csak rövidebb ideig), egy levegős vizes valami fog kijönni a cső végéből, ráadásul sokkal hamarabb “elfogy” mint az ugyanakkora erővel, kisebb átmérőn átáramoltatott víz.

    , Hozzászólás ID: #137175
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615

    Egyébként, amúgy bejátszik az is a dolgokba, mármint a füst ízének töménységét nézve, hogy míg a razan és nammor fejek nem, vagy nem igazán veszik át a füst ízét, ezzel ellenben a kis műanyag szipkába beivódik és felerősíti azt.

    Ha jól emlékszem webbie írta egyszer, hogy van/volt ízesített szipkája, amivel sokkal intenzívebb/töményebb lett a füst az adott dohányhoz rendelhető ízesített szipka miatt.

    , Hozzászólás ID: #137176
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415
    wakummaci írta korábban:
    Ha mindenáron folyadékkal akarunk operálni, akkor egy egyszerű példa arra, miért mondom én azt, hogy az ízek intenzívebbek.

    Ha veszel a szádba egy adag vizet, és egy nagyon vékony átmérőjű csövön/ szívószálon kezded el kifújni, akkor X ideig egyenletes vízsugarat fogsz lövellni, majd a víz elfogy.

    Ha ezt egy nagyobb átmérőjű vastag csővel csinálod meg, nem fogod megkapni azt a vízsugarat, sőt szinte egyáltalán nem is lesz vízsugár(vagy csak rövidebb ideig), egy levegős vizes valami fog kijönni a cső végéből, ráadásul sokkal hamarabb “elfogy” mint az ugyanakkora erővel, kisebb átmérőn átáramoltatott víz.

    Bocsánat, rossz napom volt, kötekedős kedvemben vagyok… 😉 Ez teljesen igaz, de szerintem nem jó a példa. Pipázás esetén a füst áramlás közben nem keveredik semmivel, max, egy kis levegővel, de az így is úgy is ott van. És a beszívott füst mennyisége, koncentrációja is állandó, csak a sebesség, ezzel az időtartam változik. A füst pedig kitölti a rendelkezésére álló teret. Ez sztem önmagában nem indokolja az intenzív ízeket. (Azt esetleg el tudom képzelni, hogy mivel esetleg nagyobb a szívás ereje, és kisebb felszínt ér a szádban a beáramló füst a kis lyuk miatt, ezért ott erőteljesebben érzed az adott ízt…) Minden esetre tudja a retkes répa… 😀

    , Hozzászólás ID: #137177
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    A szívás ereje (legalábbis nálam) ugyanakkora, csak ugye a keresztmetszet miatt lesz nagyobb a szívóerő.

    Mint a nyomóerő és a felület.

    Egyébként végeredményben ugyanazt mondjuk, csak én kicsit másképp. :happy1:

30 bejegyzés megtekintése - 31-60 / 68

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.