A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Szipkák

  • , Hozzászólás ID: #137178
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415
    wakummaci írta korábban:
    A szívás ereje (legalábbis nálam) ugyanakkora, csak ugye a keresztmetszet miatt lesz nagyobb a szívóerő.

    Mint a nyomóerő és a felület.

    Egyébként végeredményben ugyanazt mondjuk, csak én kicsit másképp. :happy1:

    Jaja, így gondoltam én is.

    Végeredményben mind ugyanazt mondjuk, nem? 😀 😉

    , Hozzászólás ID: #137179
    bryce
    Felhasználó
    bryce
    • Hozzászólás: 740

    Szegény 10 forintos szipkát nem hagyjuk nyugodni :happy1: én pl nem is használom, csak társaságban, akkor pedig észre se venni, hogy egy hajszálnyival nehezebb szívni.

    , Hozzászólás ID: #137180
    nightwolf
    Felhasználó
    Nightwolf
    • Hozzászólás: 1011

    Szerintem egyáltalán nem nehezebb szívni, sőt…ugyanolyan…

    Ha ergonomikus szipkát használsz akkor meg végképp…-nekem valamiért ilyen tapasztalataim vannak…egy hajszálnyit nehezít max a szíváson, de sztem ugyanolyan. :super:

    , Hozzászólás ID: #137181
    dieddevil
    Felhasználó
    Dieddevil
    • Hozzászólás: 109

    Az ergonomikus szipka szerintem is kényelmesebb és szerintem ízben is változtat, mindenki tudja ,hogy a nyelven valahol csak sósat vagy édeset…stb érzékelünk. És amikor a sima szipkával szívjuk akkor lényegébe egy helyen érezzük csak az ízt. De ez a szipka laposabb így egyszerre nagyobb részen jön a füst= jobban szét terül és a nyelv több részére jut ,így több ízt érzünk.Ha hülyeséget mondtam akkor elnézést.

    , Hozzászólás ID: #137182
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Szerintem ez értelmetlen. A szájban annyi örvény van, amik a füstöt teljesen eloszlatják. Legalábbis én próbáltam többször ezt a szipkát, de egyszer sem adott erősebb ízt.

    , Hozzászólás ID: #137183
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712

    Ha hülyeséget beszélnék ezer bocs, de nekem ez nem világos. Ha már a fizikát említették korábban, ezt az ergonómikus szipkát és a száj találkozását egy Venturi csőhöz lehetne hasonlítani. Aki nem ismeri ez olyan cső, ami középen mindkét irányból tölcsér alakban van szűkítve. A két egymással szemben lévő szűk rész találkozásánál van az ún. torok rész ami a szipka és az ajak találkozása pl. 🙂 A szájüreg pedig a másik tölcsér, aminek az átmérője az ajaktól bővül. Ezeknél a csöveknél csak a folyadék vagy gáz sebességét lehet változtatni, a koncentrációját nem. Én ezt ehhez tudnám hasonlítani, bár azért nem ugyanaz, de hasonlít. 🙂

    , Hozzászólás ID: #137184
    troll
    Felhasználó
    Troll
    • Hozzászólás: 426
    James írta korábban:
    Ha hülyeséget beszélnék ezer bocs, de nekem ez nem világos. Ha már a fizikát említették korábban, ezt az ergonómikus szipkát és a száj találkozását egy Venturi csőhöz lehetne hasonlítani. Aki nem ismeri ez olyan cső, ami középen mindkét irányból tölcsér alakban van szűkítve. A két egymással szemben lévő szűk rész találkozásánál van az ún. torok rész ami a szipka és az ajak találkozása pl. 🙂 A szájüreg pedig a másik tölcsér, aminek az átmérője az ajaktól bővül. Ezeknél a csöveknél csak a folyadék vagy gáz sebességét lehet változtatni, a koncentrációját nem. Én ezt ehhez tudnám hasonlítani, bár azért nem ugyanaz, de hasonlít. 🙂

    Furcsa, de ha jól értem, igaz, ugyanis erősebben lehet szívni, de a füst koncentrációját nem változtatja, csak a tömés milyensége… viszont talán Krampi volt az, aki leírta, hogy az íz koncentrációja megváltozik, ezért ha többen ülnek össze, ő a saját Razan fejét viszi, így a higénia is megmarad, és a szipka sem zavarja.

    , Hozzászólás ID: #137185
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712

    Engem nem hagyott nyugodni a dolog, és most teszteltem két különböző szipkával a pipázást. Nem írok külön elemzést, mivel semmi értelme. 🙂 Az eredmény ugyanaz volt az átlagos szipkával is és az ergonómikussal. A füst terjedése igaz, hogy másabb, mivel az ergonómikus szipka nyílása széles, viszont a magassága rendkívül alacsony, és a füst nehezebb szívással gyorsabban jön át rajta, de kifújásnál a mennyisége ugyanannyi volt. Viszont ízben nálam semmi változást nem mutatott az ergonómikus ergo az előző hozzászólásomnak talán mégiscsak van egy kis értelme. 🙂

8 bejegyzés megtekintése - 61-68 / 68

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.