A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Tömítések

  • , Hozzászólás ID: #69137
    Vendég
    Névtelen
    • Hozzászólás: 358

    sziasztok,

    kis segítségre szorulok,mivel nemrég vettem egy vizipipát, és nem tudom hogy a kis plasztik tömítéseknek hol van igazán a helyük…

    3 darab volt a dobozban, le tudnátok írni melyik hova való.főleg a kis pillanatragasztó fej kinézetű!

    teljesen kifogott rajtam a betyar 🙂

    Köszönöm!!!

    , Hozzászólás ID: #108846
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1961

    Kicsit kevés a leirás, a pillanat ragasztófej az a szipka, a fémrészre kel rádugni amit a szájba veszel.Kell legyen 1 közepes ami a pipa csúcsára jön kerámia alá ,a másikrol is jó lenne tudni valamit, ha nagyobb és redőzött akkor a víztartály szájába jön, ha az ujjad végére rámegy akkor a pipatest kijövő végébe jön, a szivöcső felé.Sok sikert!!!!!

    , Hozzászólás ID: #108847
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    -Legnagyobb amin átfér akár 2 ujjad is, az üveg nyakához kell.

    -Legkisebb amibe max a kisujjad fér a szívócső fém helyéhez.

    -A közepes amin 1 ujjad átfér pedig a kerámia és a pipa “csücske” közé kell.

    🙂

    , Hozzászólás ID: #108848
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Ahogy kiveszem a szovegkornyezetbol, en a kovetkezore gondolok. A 3 dologtol fuggetlenul, amirol te beszelsz, a pipa testen, amit beleraksz az uvegbe mar van alapbol egy valoszinuleg fekete tomites, igaz? Mert akkor az ugy ahogy van, csatlakozik egymashoz. A 3 dolog kozul, amirol te beszelsz az, amelyik pillanatragaszto fejhez hasonlit, az kerul a szivocsonek arra a vegere, amelyiket szivod. Ebbol lehet venni olcson sokat, hogyha tobb emberrel pipazol egyszerre, akkor ne legyenek higieniai problemak, de ezt embere valogatja, hogy ki hogy szereti. Na, akkor mar csak 2 tomites maradt. Az egyiket a pipa testednek a tetejere kell rakni a keramia ala, a masik pedig a testnek abba a reszebe kerul, ahova a szivocsovedet csatlakoztatod. De valoszinuleg forma alapjan is majd megtapasztalod, hogy melyik hova illik inkabb 🙂

    , Hozzászólás ID: #108849
    cisco
    Felhasználó
    Cisco
    • Hozzászólás: 372

    Aranyos, hogy mindhárman elmondtátok ugyanazt kicsit másképp! 🙂 Tovább már nem is lehetne ragozni!

    , Hozzászólás ID: #108850
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1961

    Szólj bátran, Zsuzsi mindenben támogatunk ,( én sütés- főzés , autó-motor,repülés, Elektromos cuccok, hi-fi , számitástekhnika hardwer ,horgászat, hangszerek, stb ) ….

    , Hozzászólás ID: #108851
    troll
    Felhasználó
    Troll
    • Hozzászólás: 426

    Tudnátok segíteni ?

    a kerámia alatti tömítés egyáltalán nem szelel, a melasz mégis mindíg lefolyik a széntálcára.

    Valami ötlet ? Füstöt nem befolyásolja, csak idegesítő, és nehéz levakarni, plusz a szenet sem szeretném ráejteni….

    , Hozzászólás ID: #108852
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Próbáld meg erősebben ráhúzni a pipára a kerámiát, nekem nem szokott kicsöpögni a melasz, csak mikor lehúzom a pipáról..

    Ha így sem jó akkor meg megpróbálhatsz aluból egy kis tölcsért alátenni körbe, hogy felfogja a lecsöpögő melaszt.

    , Hozzászólás ID: #108853
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Ez a hőtágulástól van. A tömítés kicsit lazább lesz és emiatt folyik ki. 😉

    , Hozzászólás ID: #108854
    troll
    Felhasználó
    Troll
    • Hozzászólás: 426

    Hm. lehet, valóban hőtágulás. a vicc, hogy vízzel tele is képes vagyok a kerámiánál fogva felemelni a pipát, szóval lazának nem laza. de majd kiötlök valamit. a hő ellen. 🙂

    , Hozzászólás ID: #108855
    gerago
    Felhasználó
    gerago
    • Hozzászólás: 2221

    Töröld le egyből és nem lesz nehéz levakarni.

    , Hozzászólás ID: #108856
    beni
    Felhasználó
    beni
    • Hozzászólás: 128
    gerago írta korábban:
    Töröld le egyből és nem lesz nehéz levakarni.

    egyetértek vagy vegyél új tömítést 10ft-ért (náunk kisboltba 50) 🙂

    , Hozzászólás ID: #108857
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    beni írta korábban:
    egyetértek vagy vegyél új tömítést 10ft-ért (náunk kisboltba 50) 🙂

    Nem kell új tömítés, mivel a hőtágulás miatt van, mint ahogy azt Syska már mondta. Néha rá tudom olyan szorosan húzni, hogy csak a végén folyik ki az összes. Van, amikor pedig a tömés közepénél csörög már. :perv: Annyira nem zavar, nálam könnyen lejön. :cote:

    , Hozzászólás ID: #108858
    troll
    Felhasználó
    Troll
    • Hozzászólás: 426

    Hát… kerámiához tudjátok mennyi itt Gyula városában egy tömítés ? 200 Ft! :-/ Nem az ár sok, nem verem fogamhoz a garast, hanem maga az érték, hogy egy vacak gumi, és hogy ennyire kapzsik tudnak lenni az emberek…

    , Hozzászólás ID: #108859
    kokovics
    Felhasználó
    kokovics
    • Hozzászólás: 888
    Troll írta korábban:
    Hát… kerámiához tudjátok mennyi itt Gyula városában egy tömítés ? 200 Ft! :-/ Nem az ár sok, nem verem fogamhoz a garast, hanem maga az érték, hogy egy vacak gumi, és hogy ennyire kapzsik tudnak lenni az emberek…

    Pesten se sokkal olcsobb… 100ft nem sok egy vacak gumiért ami max 10ft(gyártás szállítási dijjal)?

    , Hozzászólás ID: #108860
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924

    viewforum.php?f=79 :-/ Vagy ez más ? 🙂

    , Hozzászólás ID: #108861
    aks
    Felhasználó
    Aks
    • Hozzászólás: 74

    a razan/namor tömitését használta már valaki kerámia alatti tömitésnek?vélemények?

    , Hozzászólás ID: #108862
    stereo
    Felhasználó
    Stereo
    • Hozzászólás: 456

    A méret ugyanaz megnéztem, tehát elvileg használható lenne, de ki az az állat aki kivenné a Nammor/Razan-jából? 😀 :hehe:

    , Hozzászólás ID: #108863
    aks
    Felhasználó
    Aks
    • Hozzászólás: 74
    Stereo írta korábban:
    A méret ugyanaz megnéztem, tehát elvileg használható lenne, de ki az az állat aki kivenné a Nammor/Razan-jából? 😀 :hehe:

    nincs sok ötletem :hehe:

    , Hozzászólás ID: #108864
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    En hasznaltam mar a Havanna phunnel tomiteset a Razannal, amikor elengedte a ragaszto a tomitest 😀

    , Hozzászólás ID: #108865
    edemke
    Felhasználó
    Edemke
    • Hozzászólás: 9

    Sziasztok.A segítségeteket szeretném kérni.Vettem tegnap egy kerámiát és ma ki is próbáltam.Már majdnem végeztem a szívással, mikor leesett a kerámia a testről.Volt nagy kapkodás h nehogy kiégessek valamit.Ezután megpróbáltam vissza rakni a kerámiát a testre, de nem ment rá vissza.Egyszerüen lefordult róla.Amikor az elején ráraktam akkor tökéletessen rá ment.Egyszerüen nem értem. 🙁

    Azt az átlátszó tömitést használom.Lehet, hogy azt a nagyobbik fajta tömítést kellene használnom?Előre is köszönöm szépen ha valaki tud nekem segíteni.

    További szép napot mindenkinek.

    , Hozzászólás ID: #108866
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Valószínűleg a tömítés meglágyult. Vegyél egy vastagabbat vagy ha egyiptomi a vízipipád, akkor egy szír tömítést fordítva tegyél rá.

    Milyen kerámiáról van szó egyébként?

    , Hozzászólás ID: #108867
    edemke
    Felhasználó
    Edemke
    • Hozzászólás: 9

    Köszönöm a gyors választ Syska.

    Egyiptomi pipám van 37cm-es.Direkt uj tömítést tettem fel rá.Gondoltam lehet ez a baj, és vissza raktam egy használt tömítést, de arra sem ment rá.egyszerüen lefordul róla. 🙁

    Akkor azt mondod, hogy próbáljam meg azzal a nem átlátszó nagyobb tömítéssel?

    Amúgy a kerámia márkája: “Remo”

    , Hozzászólás ID: #108868
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Igen próbáld meg. Esetleg próbálj 2-t használni. Ha túl vastag úgy akkor lehet kerámiát kell cserélni.

    , Hozzászólás ID: #108869
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Ha a legvékonyabb tömítésed is túl vastag a kerámia alá, akkor használhatsz szigetelőszalagot is 🙂

    , Hozzászólás ID: #108870
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    krampi írta korábban:
    Ha a legvékonyabb tömítésed is túl vastag a kerámia alá, akkor használhatsz szigetelőszalagot is 🙂

    A szigetelőszalagot a magam részéről nem javasolnám, mert a hő hatására könnyen megolvadhat. Inkább teflon szalaggal tekert be a csonkot.

    , Hozzászólás ID: #108871
    edemke
    Felhasználó
    Edemke
    • Hozzászólás: 9

    Sziasztok.

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget :cote: .Este szerintem ki is próbálom így ahogy írtátok.Remélem nem kell ezért másik kerámiát vennem mert nagyon bejön.

    További szép napot nektek és sok füstöt :]

    , Hozzászólás ID: #108872
    edemke
    Felhasználó
    Edemke
    • Hozzászólás: 9

    Még egy kérdésem lenne:Milyen boltokban kapható ilyen “teflon szalag” ?Mert ilyenröl még nem is hallottam. :rouge:

    , Hozzászólás ID: #108873
    kormi
    Felhasználó
    Kormi
    • Hozzászólás: 453
    Edemke írta korábban:
    Még egy kérdésem lenne:Milyen boltokban kapható ilyen “teflon szalag” ?Mert ilyenröl még nem is hallottam. :rouge:

    Szerintem bármilyen barkácsboltban tudsz szerezni, főleg olyan helyeken, ahol vízvezeték-szereléshez árulnak cuccokat.Ebben a szalagban az a jó, hogy sokkal jobban bírja a hőt, mint a szigszalag, nincs-esetleg káros kemikáliákat tartalmazó-ragasztóréteg, illetve, sav- és lúgálló.

    , Hozzászólás ID: #108874
    edemke
    Felhasználó
    Edemke
    • Hozzászólás: 9

    Köszönöm szépen a válaszod és a kis felvilágosítást az anyagról. 🙂

30 bejegyzés megtekintése - 1-30 / 63

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.