A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Tömítések

  • , Hozzászólás ID: #108875
    nightrain
    Felhasználó
    Nightrain
    • Hozzászólás: 1208

    Tömítéseket olcsón a Sultanból tudsz venni, de ez csak egy kis mellékes dolog. Mondjuk lehet ez a veszte, az olcsóság. Én 1 hónap alatt 3 tömítést cseréltem le, mert annyira nem bírja a felső részén, amire a kerámia megy

    , Hozzászólás ID: #108876
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Nightrain írta korábban:
    Tömítéseket olcsón a Sultanból tudsz venni, de ez csak egy kis mellékes dolog. Mondjuk lehet ez a veszte, az olcsóság. Én 1 hónap alatt 3 tömítést cseréltem le, mert annyira nem bírja a felső részén, amire a kerámia megy

    Én ugyan azt a tömítést használom már közel 6-7 hónapja és még jó pár hónapig fogom, mert bírja. Ez is a sima olcsó darab. Azonban a kerámiád túl alacsony lehet ezek szerint, ha ilyen gyakran kell cserélni.

    Mondjuk az is számít, hogy melyik szultán boltból vásárolsz, mivel 2 is van. 😉

    , Hozzászólás ID: #108877
    nightrain
    Felhasználó
    Nightrain
    • Hozzászólás: 1208

    Az SC-ből, de már észrevettem korábban is, hogy silány a tömítésük minősége.

    , Hozzászólás ID: #108878
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    A Bashámhoz kapott alap tömítéseket használom, tökéletes állapotban vannak, szerintem még legalább fél évig bírni fogják 🙂

    , Hozzászólás ID: #108879
    kawaru
    Felhasználó
    Kawaru
    • Hozzászólás: 2

    Nekem lenne egy problémám, remélem nem írom túl rossz helyre. Vettem egy 45cm-es szír pipát nemrégiben. Az eladónő a szemem láttára szedte szét mikor becsomagolta, szóval (elméletileg) jó volt 🙂 Mikor össze akartam rakni, hogy pipázzak egy jót, akkor jött az első baj. A szívócső tömítése túl nagy, nem tudtam beledugni a pipába. Ezt próbáltam egy másik tömítéssel is (régi 24cm-es kis pipa, csak megette a rozsda 12.gif ). De ezt megoldottam egy műanyag kis szipkával (ugye milyen kreatív? 36.gif ). El is kezdtem pipázni, (kerámia+alufólia+széntartó+hőtartó sapka), és minden szépen és jól megy, kivéve, hogy a kerámia és a pipa felső tömítésénél szivárog a levegő. Hallani lehet, ahogy szivárog, s ebből adódóan kevés a füstje is, s az íze sem az igazi. Ezt meg tudtam oldani, először azzal, hogy egy alufólia tekercscsel körbetekerem. Finomabb és több füst. Viszont most már az sem megy. Most is hallani ahogy szivárog a levegő. Esetleg valami megoldás? Gondolkoztam kicsit nagyobb alsó résszel rendelkező kerámiával talán jobb lenne, de talán van valami home-made megoldás is. Ötlet? Előre is köszönöm: Egy pipás 🙂

    , Hozzászólás ID: #108880
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Esetleg próbálj egy szír tömítést fordítva a hagyományos tömítésre húzni.

    Másik megoldás lehet, hogy teflon szalaggal körbe tekered a csonkot, és úgy rá a tömítést.

    , Hozzászólás ID: #108881
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Ha tudnánk, hogy pontosan milyen pipa és kerámia, akkor lehetne tudni esetleg, hogy tényleg a tömítés a baj-e, vagy egyszerűen nem passzolnak…

    Ha tudod fotózd be őket.

    Egyébként ha ismeretlen helyen vásárolsz, ilyenkor össze kell szerelni/szereltetni a pipát, befogni a kerámia tetejét, és beleszívni a csőbe… Ha nem lehet szívni, vagy csak nagyon minimális a szelelés, akkor zár jól a pipa.

    , Hozzászólás ID: #108882
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Esetleg ha gond van a tömítéssel (még ha nem is a blog címében szereplő tartály tömítéssel, hanem akármelyikkel) akkor lehet pár ötletet ad majd ez a cikk: https://www.vizipipablog.com/ha-kicsi-a- … itese.html

    , Hozzászólás ID: #108883
    kawaru
    Felhasználó
    Kawaru
    • Hozzászólás: 2

    Köszönöm a válaszokat, egy új tömítéssel sikerült megoldanom a problémát 🙂 Minden szép és jó, ízes és fömény füst

    , Hozzászólás ID: #108884
    ko12
    Felhasználó
    ko12
    • Hozzászólás: 355

    Mikor még nem érdekelt ennyire a vízipipa, mindenből csak 1 db volt itthon. Így 1db tömítés is. Na ezt az egyet elvesztettem, mikor kint pipáztunk egy parkban. Körülnéztem itthon, hogy mivel tudnám helyettesíteni. Kipróbáltam sokmindent: cellux, szigetelőszalag, alufólia, ablakhoz való tömítés….

    Végül jött az isteni szikra bicikli szerelés közben: gumi belső. több se kellett, rohantam kipróbálni, és jól működik 😀

    Megfelelő méretre vágtam, és azt használtam 2 hétig amig nem vettem tömítést. szóval vészhelyzetben ez is jó 🙂

    , Hozzászólás ID: #108885
    balkany
    Felhasználó
    Bors
    • Hozzászólás: 38

    Hello! 3 hónapja megvan az AF large pipám ami a testnél folyamatosan ereszt + ferde a pipa.

    Hallottam, hogy az eredeti tömítés nem a legjobb ezért vettem hármat, hogy biztosra menjek de ugyanúgy ereszt és ferde. Próbáltam körbetekerni szigetelőszalaggal de az se segített. :S

    Ha valaki tud erre megoldást azt megköszönném!

    , Hozzászólás ID: #108886
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    A téma szinte erről szól, némi visszaolvasás segít. Azonban ha ennyi tömítéssel is ereszt, akkor én visszavinném oda ahol vettem.

    , Hozzászólás ID: #108887
    balkany
    Felhasználó
    Bors
    • Hozzászólás: 38

    Csak nem hiszem, hogy visszaveszik. :triste1: Köszi a választ visszaolvastam de semmi nem segített.

    , Hozzászólás ID: #108888
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Hát azért vidd vissza, csak segítenek. Vagy vidd be a testet egy másik boltba.

    Ezért kell megbízható helyen vásárolni.

    , Hozzászólás ID: #108889
    balkany
    Felhasználó
    Bors
    • Hozzászólás: 38

    Nembaj annyira nem érzékelhető de azért zavar, hogy ferde meg amikor fújom ki a füstöt akkor a test aljából is jön :S Na meg a forrasztás se 100% mert sikerült kihúznom a testből a szívoka csatlakozását vagy nem is tudom, hogy hívják azt…De így is élvezhető a pipázás 🙂

    , Hozzászólás ID: #108890
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Ezen problémák azon okból jöhetnek elő, hogy nem valódi Al Fakher vízipipát vettél, hanem becsaptak. Egy eredeti AF pipa nem jön szét és jók a gyári tömítései. (Volt már szerencsém eredeti AF-ekhez)

    , Hozzászólás ID: #108891
    balkany
    Felhasználó
    Bors
    • Hozzászólás: 38

    Már végképp használhatatlan! :S

    , Hozzászólás ID: #108892
    zoli.l
    Felhasználó
    Sultán
    • Hozzászólás: 110

    Nekem olyan problémám lenne, hogy 1 hete kb. vettem egy fekete Nammor szivócsövet és szelel. A cső végén lévő szipkát, (asszem igy hivjak) ha belenyomom rendesen halhatóan szelel azon a ponton ahova bedugom. Ha nem tudom be teljesen akkor jól tömit, de akkor megint ide-oda hajlik a szipka. Volt ilyen másnak is vagy csak én vagyok ilyen szerencsés? 😀

    , Hozzászólás ID: #108893
    SteadyMan
    Felhasználó
    SteadyMan
    • Hozzászólás: 508
    'Sultán' írta korábban:

    …vettem egy fekete Nammor szivócsövet és szelel. A cső végén lévő szipkát, (asszem igy hivjak) ha belenyomom rendesen halhatóan szelel azon a ponton ahova bedugom. …

    Ez előfordulhat. Lehet, hogy a belső kemény műanyag cső, amibe bedugod a szívóvéget ” sorjás ” a bemenetnél. Ez a cső vágása során maradhat ilyen, vagy akár nem teljesen kör keresztmetszetű is lehet. Egy kis reszelés helyreteszi. A másik ami lehet, hogy a szívóvéged külső felületén van valami, így az nem sima és ezért csak bizonyos helyzetekben zár rendesen. Szerintem ezek a kis szépséghibák könnyedén orvosolhatóak.

    Én is reszeltem egy kicsit annó a Razan csövem belső peremén, mert nem ment be eléggé a szívóvég. Azóta (~2év) semmi gondom vele.

    , Hozzászólás ID: #108894
    zoli.l
    Felhasználó
    Sultán
    • Hozzászólás: 110

    Na ez nem is igaz, mekkora béna vagyok. Látszik, hogy nem volt még nammor a kezemben. Fordítva raktam bele a műanyag végét a szivócsőnek. Fura is volt, hogy kicsit nagy a vége. 😀 Problem solved. Köszi szépen a segitséget… :)) Most már teljesen jó.

    , Hozzászólás ID: #108895
    taiki676
    Felhasználó
    Árpi
    • Hozzászólás: 2

    Hali!

    Remélem jó helyre írom: az lenne a problémám, hogy a frissen szerzett Aladin Magier pipámban a Nammor cső az istennek nem akar a helyén maradni, túl nagy neki a csonk, pedig már a régi TopMark pipám tömítését is “bevetettem” a gyári tömítés mellett, de pár percenként így is elkezd szelelni.

    , Hozzászólás ID: #108896
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Szigetelő szalag a cső műanyag végére? Kell hozzá plusz tömítés.

    , Hozzászólás ID: #108897
    SteadyMan
    Felhasználó
    SteadyMan
    • Hozzászólás: 508
    'Árpi' írta korábban:

    Hali!

    Remélem jó helyre írom: az lenne a problémám, hogy a frissen szerzett Aladin Magier pipámban a Nammor cső az istennek nem akar a helyén maradni, túl nagy neki a csonk, pedig már a régi TopMark pipám tömítését is “bevetettem” a gyári tömítés mellett, de pár percenként így is elkezd szelelni.

    A legegyszerűbb, ha keresel vastag falú tömítést és azt ráhúzod a gyárira.

    Amennyiben van kedved barkácsolni, “gyárthatsz” saját tömítést is.

    1. Egy vékony nylon zacsi darabot ráteszel a Mergier csonkjára és óvatosan beletolod a csonkba, hogy ne lyukadjon ki, majd kívül körbevágod ollóval, hogy maradjon pár centi “gallérja”.

    2. Olyan mélyre told be, ahogy a Nammor csonkja is belemegy, majd simítsd fel a zacsit a pipa csonk belső falára.

    3. Nyomd tele a csonkot FBS szilikon tömítő ragasztóval.

    4. Húzz egy darab zacsit a Nammor csonkjára is és lassan, középen tartva told bele a pipa csonkjába. (Kicsit forgathatod is jobbra-balra óvatosan, hogy a szilikon szépen körben megmaradjon.)

    5. A felesleges FBS persze ki fog buggyanni, de a Nammor csonkja körül megmarad az a vastagság, ami kell.

    6. Támaszd ki a Nammor csonkját, hogy a pipa csonk lyukának közepén maradjon és az FBS szépen körbevegye.

    7. 24 óra száradás után egy szinte pontos szilikon tömítésed képződik a két nylon között.

    8. Széthúzod, nylon-okat leszeded, a felesleges megszáradt FBS-t levágod a tömítésről.

    Kicsit macerás, de kivitelezhető abban az esetben, ha nagyobb rés kitöltéséhez kell “gyártanod” tömítést. A száradásnál képződő ecetsav szaga egy-két nap alatt elillan a tömítésből.

    Remélem tudtam segíteni.

    , Hozzászólás ID: #108898
    taiki676
    Felhasználó
    Árpi
    • Hozzászólás: 2

    Köszi a válaszokat, közben próbálkoztam én is, a régi TopMark pipám “kiegészítő” csonkja az Aladin tömítésével “összeházasítva” tuti megoldás lehet, és lett is. Némi szigetelőszallaggal megvastagítottam a TopMark csonkot, hogy biztosan álljon rajta a tömítés, és máris tökéletesen “Nammor-kompatibilis” a Magier. Íme:

    , Hozzászólás ID: #108899
    kimi38
    Felhasználó
    Kimi38
    • Hozzászólás: 109

    Szasztok!

    Vettem egy King Size XS kerámiát és az a gondom vele, hogy eldől az Aladin Evolution Arabica pipámon. Próbálgatom csiszolgatni de nagyon kemény a kerámia. Néztem hozzá vékonyabb tömítést de nem találtam. Segítenétek, hogyan tudnám biztonságosn rögzíteni a kerámiát?

    , Hozzászólás ID: #108900
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Ha túl nagy a kerámia alja, akkor több tömítéssel lehet egyszerűen. Ha túl kicsi, akkor csiszolni kell, nincs mese. Esetleg domború fém reszelővel gyorsan lehetne csiszolni, viszonylag és talán. 🙂

    , Hozzászólás ID: #108901
    zoli78
    Felhasználó
    zoli78
    • Hozzászólás: 377

    Sziasztok!

    Van 1 Sahlar kerámiám, és az istennek sem akar megállni a nagyobbik pipámon (Aladin Fata Morgana), de sajnos a másik (El Nefes mini phunnel),belül mázas kerámiámmal is ez a gond.Az viszont baromi csúf,h rá van szigetelő szalagozva, és a gyurma sem túl esztétikus.Próbáltam több, és kevesebb tömítéssel is, de minden esetben elég instabil.Ennek már a két szőnyegem, és a laminált parketta is kárát látta!Egyedi bénaság nálam, vagy más is tapasztalt ilyen jelenséget???Ha igen, h oldotta meg a problémát??A segítséget előre is köszi!

    , Hozzászólás ID: #108902
    zoli.l
    Felhasználó
    Sultán
    • Hozzászólás: 110

    Nekem se nagyon pászol az El nefes mini a Zebrára. Én egy vékony tömitést használok amire egy réteg alufóliát rácsavarok és arra húzom rá a kerámiát.

    , Hozzászólás ID: #108903
    zoli78
    Felhasználó
    zoli78
    • Hozzászólás: 377

    Nem rontja a fólia a tömítés hatékonyságát?

    , Hozzászólás ID: #108904
    zoli.l
    Felhasználó
    Sultán
    • Hozzászólás: 110

    Először én is azt hittem, de nekem így jól tömít. Befogtam a tetejét a kerámiának és nem engedett sehol.

30 bejegyzés megtekintése - 31-60 / 63

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.