A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Vízipipa használata

  • , Hozzászólás ID: #69637
    matute
    Felhasználó
    Matute
    • Hozzászólás: 2

    Sziasztok!

    Elég kezdő vizipipás vagyok és kb 2 hónapja vettem egy 27cm-es pipát.Amint megérkezett kibontottam és összeszerelve ki is próbáltam milyen valójában.A gondok itt kezdődtek. 3.gif Citromos dohánnyal próbálkoztam és eléggé mű ízt éreztem. Ismerősöm mondta, hogy első pár használatkor érezni a szívócső miatt.Majd miután “meguntam” ezt az ízt.. elmostam minden alkatrészét (nem tudtam, hogy szívócsövet nem szabadna, mert rozsdásodik) és ott tartok hogy egy újat szeretnék venni.(csináltam házilag de eléggé gagyi).Napokba újra elővettük haverommal és eléggé szén ízt éreztünk mindketten, pedig használok alugyűrűt.(öngyulladó szenet használok.)És a tömény, “jó ízű” füstöt se tapasztaltam még. Szétszedtem a pipámat, minden tömítést leszedtem, és azt vette, észre, hogy az a kis csapágygolyó(vagy mi az) rozsdás. 19.gif

    Szóval lenne pár kérdésem.:

    – Gyanítom , hogy a pipa “csöve” is rozsdás lehet ezért vegyek-e újat,vagy van valami megoldás? 144.gif

    – Hogy tudom “rendesen” tisztítani a pipám?

    – Mit tudnák tenni annak érdekében, hogy több és töményebb füst jöjjön, és ne szén ízt érezzek?

    – Milyen öngyulladó szenet használjak?(Márkára… Nem öngyulladóval még nem szeretnék próbálkozni)

    Választ előre köszönöm. 1.gif

    (Bocs, hogy új topicot nyitottam, de nem akartam külön témákba írogatni össze-vissza)

    , Hozzászólás ID: #148817
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Matute írta korábban:
    Sziasztok!

    Elég kezdő vizipipás vagyok és kb 2 hónapja vettem egy 27cm-es pipát.Amint [….]

    Szóval lenne pár kérdésem.:

    – Gyanítom , hogy a pipa “csöve” is rozsdás lehet ezért vegyek-e újat,vagy van valami megoldás? 144.gif

    – Hogy tudom “rendesen” tisztítani a pipám?

    – Mit tudnák tenni annak érdekében, hogy több és töményebb füst jöjjön, és ne szén ízt érezzek?

    – Milyen öngyulladó szenet használjak?(Márkára… Nem öngyulladóval még nem szeretnék próbálkozni)

    [….]

    Üdv!

    – A vízipipa belső csövét pucold ki a hozzá kapott kefével. Jó alaposan. Majd tartsd a fény felé és nézz át a csövön. Ha nagyon sötétes, nem fénylő foltokat találsz, akkor lehet rozsda. (+ Takarításkor túlságosan barnás kosz jön belőle, ami darabos.) Ha ez van, érdemes vásárolni egy újat.

    – Töményebb füstöt? Egy 27 centis kis pipától ne várj hatalmas felhőket. Szívd lassabban, nézd meg a tömítések jó zárását, friss dohányt tömj a kerámiába. Esetleg ezek segíthetnek.

    – Belga, 3kings, Carbopol mind jó. Csak várni kell míg teljesen körbeizzik, sőt utána még 1-2 percet vagy 4-5 fújást is lehet neki adni, majd utána felhelyezni a kerámiára.

    Máskor kérlek külön témákba írogass össze-vissza, mivel mindennek megvan a maga helye és nem vegyesen ömlesztve.

    , Hozzászólás ID: #148818
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173
    Matute írta korábban:
    – Gyanítom , hogy a pipa “csöve” is rozsdás lehet ezért vegyek-e újat,vagy van valami megoldás? 144.gif

    Kezdetben megpróbálhatod a 300 ft-os mosható szívócsövet. Én vettem kettőt a kicsi pipámhoz, és sokkal jobb lett, mivel az én csöveim is nagyon hamar elrozsdásodtak és állandóan azt az ízt éreztem. Ilyen gond most nincs a kis pipámmal sem, hála ennek a kis csőnek:)

    , Hozzászólás ID: #148819
    matute
    Felhasználó
    Matute
    • Hozzászólás: 2

    Köszönöm a válaszokat.. nemrégiben kitisztítottam a pipám, és szerencsére a csőböl se jött ki semmi veszélyes dolog, egyedül azon a kis kefén volt valami. Holnap pedig veszek valami finom dohányt, egy jó szenet, és egy mosható csövet!

    , Hozzászólás ID: #148820
    oliver92
    Felhasználó
    oliver92
    • Hozzászólás: 1

    Hellósztok!olyan gondom van,hogy vettem netről egy vizipipát magánszemélytől,új,sosem használt,viszont van egy kis gond,hogy amit beleillesztek a tartályba felső részt annak nincs az alján az a cső ami bele ér a vízba.mintha sose lett volna rajt.most akkor mi van használhatatlan v mit kezdjek vele?:S

    kép róla:

    … es.hu_.jpg

    … es.hu_.jpg

    … es.hu_.jpg

    , Hozzászólás ID: #148821
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414
    oliver92 írta korábban:
    Hellósztok!olyan gondom van,hogy vettem netről egy vizipipát magánszemélytől,új,sosem használt,viszont van egy kis gond,hogy amit beleillesztek a tartályba felső részt annak nincs az alján az a cső ami bele ér a vízba.mintha sose lett volna rajt.most akkor mi van használhatatlan v mit kezdjek vele?:S

    kép róla:

    … es.hu_.jpg

    … es.hu_.jpg

    … es.hu_.jpg

    Szia.

    Sajnos ez egy olyan probléma, ami nehezen kiküszöbölhető. Próbáld meg felvenni a kapcsolatot a pipa eladójával, hátha csak elfelejtette esetlegesen beletenni a csomagba a test alsó részét. Ha nem erről van szó, akkor járj utána a dolognak, ugyanis hogyha a pipának ezt a hiányosságát nem tüntette fel és te azt egy aukciós oldalról (vatera, stb.) vetted, akkor felvetheted neki azt az eshetőséget, hogy különböző lépéseket teszel, mivel ez átverésnek számít. Hogyha teljesen magánúton bonyolítottad le az üzletet és nincsen semmi maradandó nyoma a neten, akkor azzal próbálkozhatsz, hogy felkeresel különböző pipás boltokat, ahova magaddal viszed a pipa testét és ott hátha találsz hasonló menettel rendelkező csövet, ami passzol a tiédhez.

    , Hozzászólás ID: #148822
    fcb1899
    Felhasználó
    fcb1899
    • Hozzászólás: 3

    Sziasztok!

    Nem találtam sehol témát ahova mehetne a kérdésem, úgyhogy jön ide. 😀 Olyan problémám lenne, hogy a tálca(úgy tudom így hívják – ami a kerámia és az üveg között van és így kiszélesedik 😀 -) pipázás közben folyton megtelik vízzel. Illetve múltkor szívtam csokis dohányt (első alkalommal semmi probléma nem volt vele) és ilyen nagyon rossz furcsa, talán égett íze volt. Nem is bírtam 10 percnél tovább, eloltottam. A füst illatával nem volt semmi baj, meg maga a füst is rendben volt, csak a dohány íze nem stimmelt.

    Amit még talán tudni kéne: a pipám 37 centis, és a kerámia legaljából letört egy kis darab már elég régen, de eddig nem volt gond. Plusz a füstös gond előtt 1-2 héttel elkezdtem vízzel tisztítani a szívócsövet, amiről később olvastam, hogy nem lenne szabad. Ez okozhatta a problémákat?

    Köszönöm a válaszokat előre is!

    , Hozzászólás ID: #148823
    neopht
    Felhasználó
    nEopht
    • Hozzászólás: 341

    Üdv a fórumon!

    Amiről te beszélsz, az nem a tálca hanem a test. A problémát az okozhatja, hogy túl sok vizet öntessz a tartályba, és amikor szívod a pipát, feljön a víz. Próbálj meg annyi vizet beleönteni, hogy a testből lenyúló csövet(ami beleér a tartályba) 2-3centire lepje el a víz. Így nem lehet semmi gond. Valamint ajánlott egy mosható szívócső beszerzése is, amit bátran moshatsz, nem fog rozsdásodni mivel gumi belseje van.

    , Hozzászólás ID: #148824
    maserati
    Felhasználó
    Maserati
    • Hozzászólás: 28

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni!

    Az a problémám, hogy hamar leég az anyagom! Ez miért lehet?

    Képet csatoltam, olyan Vizipipám van és ált. 10-15 perc után leég a cucc teteje, 2 rétegű alufólia van rajta és mégis leég.. persze leszedem a leégett anyagot s megkeverem utána már jó egy 20-30 percig, de kicsit idegesítő, hogy begyujtom a szenet és rá kb 10 percre már szén íze van..

    nem öngyullados a szenem.

    A tisztitásal nincs gondom, mert minden alkalom után komplesszorral fujom ki, ill. kefével átmegyek rajta!

    [attachment=1307:ANTIQUE-SKELETON 2H-HFA.JPG]

    Esetleg valami ötlet, hogy hogyan tudom meggátolni, hogy hamar leégjen? vagy vmi más?

    Előre is Köszönöm: Maserati

    , Hozzászólás ID: #148825
    divinum
    Felhasználó
    Divinum
    • Hozzászólás: 6
    'Maserati' írta korábban:

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni!

    Az a problémám, hogy hamar leég az anyagom! Ez miért lehet?

    Képet csatoltam, olyan Vizipipám van és ált. 10-15 perc után leég a cucc teteje, 2 rétegű alufólia van rajta és mégis leég.. persze leszedem a leégett anyagot s megkeverem utána már jó egy 20-30 percig, de kicsit idegesítő, hogy begyujtom a szenet és rá kb 10 percre már szén íze van..

    nem öngyullados a szenem.

    A tisztitásal nincs gondom, mert minden alkalom után komplesszorral fujom ki, ill. kefével átmegyek rajta!

    [attachment=1307:ANTIQUE-SKELETON 2H-HFA.JPG]

    Esetleg valami ötlet, hogy hogyan tudom meggátolni, hogy hamar leégjen? vagy vmi más?

    Előre is Köszönöm: Maserati

    Valószínűleg túl nagy hőt kap a dohány, ha hőtartóval csinálod,akkor tedd anélkül, vagy pedig alugyűrű a megoldás.

    , Hozzászólás ID: #148826
    octabrain
    Felhasználó
    Octabrain
    • Hozzászólás: 76
    'Maserati' írta korábban:

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni!

    Az a problémám, hogy hamar leég az anyagom! Ez miért lehet?

    Képet csatoltam, olyan Vizipipám van és ált. 10-15 perc után leég a cucc teteje, 2 rétegű alufólia van rajta és mégis leég.. persze leszedem a leégett anyagot s megkeverem utána már jó egy 20-30 percig, de kicsit idegesítő, hogy begyujtom a szenet és rá kb 10 percre már szén íze van..

    nem öngyullados a szenem.

    A tisztitásal nincs gondom, mert minden alkalom után komplesszorral fujom ki, ill. kefével átmegyek rajta!

    [attachment=1307:ANTIQUE-SKELETON 2H-HFA.JPG]

    Esetleg valami ötlet, hogy hogyan tudom meggátolni, hogy hamar leégjen? vagy vmi más?

    Előre is Köszönöm: Maserati

    Ha szén íze van, akkor lehet hogy túl nagy lukakat csináltál az alufóliára és teljesen behamuzta a dohányod, javaslom az apróbb lukakat.

    , Hozzászólás ID: #148827
    maserati
    Felhasználó
    Maserati
    • Hozzászólás: 28
    'Octabrain' írta korábban:

    Ha szén íze van, akkor lehet hogy túl nagy lukakat csináltál az alufóliára és teljesen behamuzta a dohányod, javaslom az apróbb lukakat.

    Fogpiszkálóval lukasztóm a lukakat elég kicsik. Az egész alufóliát ki kell lukaszgatni vagy csak akkora teret ahova a szén kerül?

    Youtubeon az egész területen ki lett lukasztgatva, haverom meg azt mondta hogy csak a szén alatt kell..

    , Hozzászólás ID: #148828
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962
    'Maserati' írta korábban:

    Fogpiszkálóval lukasztóm a lukakat elég kicsik. Az egész alufóliát ki kell lukaszgatni vagy csak akkora teret ahova a szén kerül?

    Youtubeon az egész területen ki lett lukasztgatva, haverom meg azt mondta hogy csak a szén alatt kell..

    Csak a szén alatt lukasztani az hülyeség…tiszta levegő is kell áramoljon a kerámiába,kevés oxigén esetén a glicerin toxikus vegyületet is hozhat létre .

    Én inkább vacakolok de varrótüvel rengeteg lukat készitek körbe a kerámia szélétől 1cm gyürübe.(3 sor körbe..)

    Egyiptomi kerámiánál ajánlom a közepső luknál ( a kerámiáénál ) csinálni egy 5mm járatot ( lefele a dohányba.fogvájó mozgatásával)igy az ott összegyülő hőt hamarabb elvezeti(olyan áll phunnel hatás…).Itt szokott leghamarabb megégni a dohány és kaparni .

    , Hozzászólás ID: #148829
    maserati
    Felhasználó
    Maserati
    • Hozzászólás: 28
    'moldy007' írta korábban:

    Csak a szén alatt lukasztani az hülyeség…tiszta levegő is kell áramoljon a kerámiába,kevés oxigén esetén a glicerin toxikus vegyületet is hozhat létre .

    Én inkább vacakolok de varrótüvel rengeteg lukat készitek körbe a kerámia szélétől 1cm gyürübe.(3 sor körbe..)

    Egyiptomi kerámiánál ajánlom a közepső luknál ( a kerámiáénál ) csinálni egy 5mm járatot ( lefele a dohányba.fogvájó mozgatásával)igy az ott összegyülő hőt hamarabb elvezeti(olyan áll phunnel hatás…).Itt szokott leghamarabb megégni a dohány és kaparni .

    Köszönöm! Mindenképpen ki fogom próbálni a napokban, remélem sikerül:)

    , Hozzászólás ID: #148830
    maserati
    Felhasználó
    Maserati
    • Hozzászólás: 28

    Sziasztok!

    Tegnap kipróbáltam moldy007 amit ajánlottál!

    3 szén égett le 1 anyaggal:D szóval nagyon köszönöm!:D

    És kb 2 óráig szívtam a 3 szenet és az 1 anyagot.. nagyon jó lett:D

    , Hozzászólás ID: #148831
    hebdab
    Felhasználó
    hebdab
    • Hozzászólás: 364
    'Maserati' írta korábban:

    Sziasztok!

    Tegnap kipróbáltam moldy007 amit ajánlottál!

    3 szén égett le 1 anyaggal:D szóval nagyon köszönöm!:D

    És kb 2 óráig szívtam a 3 szenet és az 1 anyagot.. nagyon jó lett:D

    Erről az “anyagozásról” igazán leszokhatnál…

16 bejegyzés megtekintése - 1-16 / 16

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.