A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

VPF.hu dohány bazár – 2010

Ebben a fórumban: Csak tagoknak! Hozzászólás

  • , Hozzászólás ID: #143888
    sampez
    Felhasználó
    SamPez
    • Hozzászólás: 441

    Rokonok épségben meg érkeztek? :)…..Infóra éhezünk…..

    , Hozzászólás ID: #143889
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    SamPez írta korábban:
    Rokonok épségben meg érkeztek? :)…..Infóra éhezünk…..

    Még nincs hír, de elvileg 4-5 napon belül már itt kéne lennie, ha tartja a tempót.

    (Azért ne feledjük, hogy a Lufthansa sztrájk megkavarta a dolgokat rendesen….)

    , Hozzászólás ID: #143890
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Üdv mindenkinek!

    Épp imént hívott rokonom, hogy a dohányok megérkeztek, csak sajna rutin ellenőrzéskor a táskát átkutatták…

    Rokon jelenleg a büdös fenébe kíván engem. A vámról megpróbáljuk kihozni mihamarabb, pár napon belül többet fogunk tudni mi is, jelenleg elkobozták az egészet. Még pár kiegészítőt is, amikbe nem is köthetnének bele.

    Türelmetek kérjük, amíg letisztázzuk ezt a vámosokkal.

    , Hozzászólás ID: #143891
    kormi
    Felhasználó
    Kormi
    • Hozzászólás: 453
    sYska/!/ írta korábban:
    Üdv mindenkinek!

    Épp imént hívott rokonom, hogy a dohányok megérkeztek, csak sajna rutin ellenőrzéskor a táskát átkutatták…

    Rokon jelenleg a büdös fenébe kíván engem. A vámról megpróbáljuk kihozni mihamarabb, pár napon belül többet fogunk tudni mi is, jelenleg elkobozták az egészet. Még pár kiegészítőt is, amikbe nem is köthetnének bele.

    Türelmetek kérjük, amíg letisztázzuk ezt a vámosokkal.

    :snif:

    , Hozzászólás ID: #143892
    sampez
    Felhasználó
    SamPez
    • Hozzászólás: 441
    sYska/!/ írta korábban:
    Üdv mindenkinek!

    Épp imént hívott rokonom, hogy a dohányok megérkeztek, csak sajna rutin ellenőrzéskor a táskát átkutatták…

    Rokon jelenleg a büdös fenébe kíván engem. A vámról megpróbáljuk kihozni mihamarabb, pár napon belül többet fogunk tudni mi is, jelenleg elkobozták az egészet. Még pár kiegészítőt is, amikbe nem is köthetnének bele.

    Türelmetek kérjük, amíg letisztázzuk ezt a vámosokkal.

    Hát nem lettem happy 🙁

    , Hozzászólás ID: #143893
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403

    Akkor gondolom több rendelésre már nem lehet számítani, ha a rokonod a fenébe kíván. X|

    , Hozzászólás ID: #143894
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Nem tartom valoszinunek, hogy valaki is ezek utan meg vidaman, mosolyogva ujra felajanlana segitseget.

    , Hozzászólás ID: #143895
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403

    Erre gondoltam én is. :triste1:

    , Hozzászólás ID: #143896
    sampez
    Felhasználó
    SamPez
    • Hozzászólás: 441
    sYska/!/ írta korábban:
    A vámról megpróbáljuk kihozni mihamarabb, pár napon belül többet fogunk tudni mi is, jelenleg elkobozták az egészet. Még pár kiegészítőt is, amikbe nem is köthetnének bele.

    Türelmetek kérjük, amíg letisztázzuk ezt a vámosokkal.

    Hát szerintem nem adják csak úgy oda……..meg fogják terhelni a jövedéki adóval…..csak ne lenne igazam :triste1:mert akkor elég drága dohány lesz 🙂

    , Hozzászólás ID: #143897
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403
    SamPez írta korábban:
    …meg fogják terhelni a jövedéki adóval…

    + büntetés ugyebár… Bár lehet, hogy büntetést nem fognak kiszabni… :siffle:

    , Hozzászólás ID: #143898
    hundarkblade
    Felhasználó
    hundarkblade
    • Hozzászólás: 491
    SamPez írta korábban:
    Hát szerintem nem adják csak úgy oda……..meg fogják terhelni a jövedéki adóval…..csak ne lenne igazam :triste1:mert akkor elég drága dohány lesz 🙂

    ha még csak jövedéki adó lenne… de az ilyen “fogások” után a vámos/ok jutalékot kapnak, és minél több “pénzt számláznak” ki, annál nagyobb összeget kapnak negyedév végén. …és ilyenkor ha jól tudom sokmindent “felszámláznak”.

    , Hozzászólás ID: #143899
    bogaras
    Felhasználó
    bogaras
    • Hozzászólás: 302
    krampi írta korábban:
    Nem tartom valoszinunek, hogy valaki is ezek utan meg vidaman, mosolyogva ujra felajanlana segitseget.

    Pedig muszáj lesz valakit találnunk, mert azt csicsergik az eu-n, hogy 700 ft körüli plusz jön a dohányokra dobozonként és ez az egy amit onnan el is hiszek.

    , Hozzászólás ID: #143900
    sampez
    Felhasználó
    SamPez
    • Hozzászólás: 441
    bogaras írta korábban:
    krampi írta korábban:
    Nem tartom valoszinunek, hogy valaki is ezek utan meg vidaman, mosolyogva ujra felajanlana segitseget.

    Pedig muszáj lesz valakit találnunk, mert azt csicsergik az eu-n, hogy 700 ft körüli plusz jön a dohányokra dobozonként és ez az egy amit onnan el is hiszek.

    Így se lesz olcsóbb :]…….nem is tudom mi lesz így….a kis kapuk is lassan beomlanak :nono:

    , Hozzászólás ID: #143901
    hundarkblade
    Felhasználó
    hundarkblade
    • Hozzászólás: 491

    Kiskapuk maradnak, csak “kreatívan” kell megoldani.

    , Hozzászólás ID: #143902
    dark
    Felhasználó
    dArk
    • Hozzászólás: 95

    Nem akarok gutautest hozni senkire, de a legrosszabb eset sztem az, hogy a mennyiseg alapjan rajon a dohanyra a jovedeki ado, aztan a csomag osszertekere 15% VAT mivel EU-n kivolrol jott, aztan esetleg egyeb nyalanksagok mint afa… Raadasul szeretett kormanyunk jo szokasa egy mar adozott ertekre kiszabni a masik adot az eredeti ertek helyett :

    , Hozzászólás ID: #143903
    hundarkblade
    Felhasználó
    hundarkblade
    • Hozzászólás: 491
    dArk írta korábban:
    Nem akarok gutautest hozni senkire, de a legrosszabb eset sztem az, hogy a mennyiseg alapjan rajon a dohanyra a jovedeki ado, aztan a csomag osszertekere 15% VAT mivel EU-n kivolrol jott, aztan esetleg egyeb nyalanksagok mint afa… Raadasul szeretett kormanyunk jo szokasa egy mar adozott ertekre kiszabni a masik adot az eredeti ertek helyett :

    ((dohány értéke + dohány súlya *jövedéki adóval)*vám)*áfa=egy szép nagy szám

    , Hozzászólás ID: #143904
    SteadyMan
    Felhasználó
    SteadyMan
    • Hozzászólás: 508
    sYska/!/ írta korábban:
    …. a dohányok megérkeztek, csak sajna rutin ellenőrzéskor a táskát átkutatták…

    …jelenleg elkobozták az egészet. Még pár kiegészítőt is, amikbe nem is köthetnének bele.

    Hát ez szívás. Átlépi a dohány fajtánként a kereskedelmi mennyiséget, mert ha nem, akkor talán egyszerűbb kimagyarázni…

    , Hozzászólás ID: #143905
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    SteadyMan írta korábban:
    sYska/!/ írta korábban:
    …. a dohányok megérkeztek, csak sajna rutin ellenőrzéskor a táskát átkutatták…

    …jelenleg elkobozták az egészet. Még pár kiegészítőt is, amikbe nem is köthetnének bele.

    Hát ez szívás. Átlépi a dohány fajtánként a kereskedelmi mennyiséget, mert ha nem, akkor talán egyszerűbb kimagyarázni…

    Csomag 8,41kg (amibe több kiegészítő is van, amit nekem szánt rokon meglepinek) és a vám az egész tartalmára a dohányt gondolja. Ma egész nap foglalt volt a telefonuk, 15x próbáltam hívni őket… :rougefaché:

    , Hozzászólás ID: #143906
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415

    Ettől én sem lettem boldog… Az a helyzet, hogyha a vámosok valamire rácsücsülnek, azt már nagyon nehezen bűvölöd ki onnan, de nagyon drukkolok!

    , Hozzászólás ID: #143907
    hundarkblade
    Felhasználó
    hundarkblade
    • Hozzászólás: 491
    sYska/!/ írta korábban:
    Csomag 8,41kg (amibe több kiegészítő is van, amit nekem szánt rokon meglepinek) és a vám az egész tartalmára a dohányt gondolja. Ma egész nap foglalt volt a telefonuk, 15x próbáltam hívni őket… :rougefaché:

    Amit Mo-n nem lehet kapni, az után mindent kell fizetni. Sajnos ebben az a rossz, hogyha csak 1kg dohányt hozott volna + 1-2km-et meg kieget, ami pl lett volna 10kg, azután is ugyanúgy kell fizetni jövedéki adót (persze a 10kg után). és ilyenkor mint feljebb említettem mindent felszámítanak… amúgy a vámról ki lehet hozni a cuccot, ugyanis van az a pénz, amiért kiadják X( …

    , Hozzászólás ID: #143908
    sampez
    Felhasználó
    SamPez
    • Hozzászólás: 441
    hundarkblade írta korábban:
    sYska/!/ írta korábban:
    Csomag 8,41kg (amibe több kiegészítő is van, amit nekem szánt rokon meglepinek) és a vám az egész tartalmára a dohányt gondolja. Ma egész nap foglalt volt a telefonuk, 15x próbáltam hívni őket… :rougefaché:

    Amit Mo-n nem lehet kapni, az után mindent kell fizetni. Sajnos ebben az a rossz, hogyha csak 1kg dohányt hozott volna + 1-2km-et meg kieget, ami pl lett volna 10kg, azután is ugyanúgy kell fizetni jövedéki adót (persze a 10kg után). és ilyenkor mint feljebb említettem mindent felszámítanak… amúgy a vámról ki lehet hozni a cuccot, ugyanis van az a pénz, amiért kiadják X( …

    De legalább eljutnánk már odáig hogy mennyi az annyi…..és akkor lehet gondolkozni rajta hogy megéri-e kihozni.Részemről nem szeretném elveszíteni a dohányokat :triste1:de gondolom más se.

    , Hozzászólás ID: #143909
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415

    Természetesen, ők még értékesíthetik az elkobzott termékeket, csak kérdés, hogy meg tudjuk-e fizetni…

    , Hozzászólás ID: #143910
    sampez
    Felhasználó
    SamPez
    • Hozzászólás: 441
    Radish írta korábban:
    Természetesen, ők még értékesíthetik az elkobzott termékeket, csak kérdés, hogy meg tudjuk-e fizetni…

    Csak az a bökkenő hogy a dohányok nem is az “eredeti” csomagolásban érkezte,így nem is tudja értékesíteni.Azért bekaphatják,ebből is láthatnák hogy nem kereskedésre :] lett behozva hanem saját felhasználásra.

    , Hozzászólás ID: #143911
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Az ebből a szempontból mindegy, ki van kötve, hogy 250g-ot lehet csak behozni, ezt pedig semmilyen úton nem lehet megkerülni sajnos.

    , Hozzászólás ID: #143912
    hundarkblade
    Felhasználó
    hundarkblade
    • Hozzászólás: 491
    SamPez írta korábban:
    De legalább eljutnánk már odáig hogy mennyi az annyi…..és akkor lehet gondolkozni rajta hogy megéri-e kihozni.Részemről nem szeretném elveszíteni a dohányokat :triste1:de gondolom más se.

    Mivel sajna nem a gyári csomagolásban érkeztek, így vagy a “lehető legnagyobb kategóriába” rakják a vámtarifa szerint, vagy pedig megsemmisítik mint “hamisítványt”. bár számolgatásom szerint minimum még1szer annyit kéne fizetni mint a dohány ára…

    , Hozzászólás ID: #143913
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Nem kell a pánik szerzés, még fel sem vették a telefont. Meg lesz oldva, csak időt kérek. (és egy szabad telefon vonalat náluk..)

    , Hozzászólás ID: #143914
    hundarkblade
    Felhasználó
    hundarkblade
    • Hozzászólás: 491
    sYska/!/ írta korábban:
    Nem kell a pánik szerzés, még fel sem vették a telefont. Meg lesz oldva, csak időt kérek. (és egy szabad telefon vonalat náluk..)

    Nem is azért írtam, de még mindig jobb a legrosszabbal számolni és “pozitívan csalódni”. Én múltkor érdeklődtem és elsőre felvették. lehet h szabin vannak… X(

    , Hozzászólás ID: #143915
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Tegnap sztrájkoltak a vpop és a fináncok, valami elmaradt pénzükért, azért nem vették fel a telefont, kint voltak a Parlament előtt, mutatta a híradó….

    , Hozzászólás ID: #143916
    serpentes
    Felhasználó
    serpentes
    • Hozzászólás: 58

    szorosan nem kapcsolódik ide, de egy ember mennyi vizipipadohányt hozhat be az euba? tehát, ha megy a család nyaralni, mennyit lehet hazahozni fejenként?

    , Hozzászólás ID: #143917
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    serpentes írta korábban:
    szorosan nem kapcsolódik ide, de egy ember mennyi vizipipadohányt hozhat be az euba? tehát, ha megy a család nyaralni, mennyit lehet hazahozni fejenként?

    250 g.

30 bejegyzés megtekintése - 91-120 / 137

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.