A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

, Hozzászólás ID: #83948
kormi
Felhasználó
Kormi
  • Hozzászólás: 453
Rusee írta korábban:

KÉrdések:

– Ti forgatjátok a gáztűzhelyen a szenet?

– Mivel kis kerámiám van nem lenne jobb ha csak 2 felet tennék a két szélére?

A- z én taktikám a tömésnél az volt idáig hogy kevesebb dohányt tettem bele, s így sok füst jött mert az öngyulladós hamar átjárta a hőt

lehet, hogy több dohány kellene bele?

Előre is köszi

:amen:

Konkrétan rajzoltam egy nagyon ronda ábrát, melyet itt most prezentálnék:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

No, én így csinálom. Ez voltaképpen egy elölnézeti kép a gáztűzhelyről. A szeneket úgy kell behelyezni, hogy a rózsa(alsó ronda négyszög), illetve az edénytartó ilyne kereszt alakú fém közé betámasztva(felső izé). Ezzel gyorsabb izzítást értem el, mert ugye a láng a szén nagyobb részét éri, illetve én nem szoktam forgatni, kb. 5-10 perc között nagyon szuperül izzik a drága…Ez működik egésszel, féllel, mindennel…Persze az igazi egy gázforrasztó lenne…de ez is megteszi.

Próbáljátok ki 🙂

A kaparós része a dolognak. Hát ja, előferdül.Én két egésszel tömök, mert utálok járkálni és utángyújtani 🙂

de a legjobb eredményt két, nagyobb kerámiánál 3 féllel éri el az ember…

A lényeg, a lyukasztásban és a tömésben van…Én a Sambooka-módszert alkalmazom, ahol is 3 koncentrikus körben lyukasztom a fóliát, jó sok közepes-apró lyukkal…A szeneket a legszélére teszem, majd rá a hőtartót 2-3 percre, aztán adjad neki 😀

Bő füst, finom íz, élvezet. Ha kapar(mert azért szokott olyat is), akkor meg le a szeneket a tálcára, füst kifúj, szenek 90°-kal arrébb és mehet tovább…Ez bevált. Mást nem tudok mondani, hogy próbáld ki 🙂 , aztán meg majd kiderül ,hogy mi sül ki belőle…