A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

, Hozzászólás ID: #89360
kormi
Felhasználó
Kormi
  • Hozzászólás: 453
Gábor írta korábban:
Riccio írta korábban:
egyértelmű hogy nem a nikotin, hanem a kátrány okozza a tüdőrákot. szerintem

Elvileg van benne valami sugárzó anyag, az okozza a tüdőrákot.

Igen, igen van benne egy kis fincsi polónium, de az még annyira nem is vészes, sok egyéb, meglepően érdekes dolgot tartalmaz. Tavaly kivégeztem egy kurzust, ahol élénken szó volt erről és ott kiadtak egy meglehetősen hiteles, kutatásokkal is alátámasztható cikket, ha megtalálom, akár felmásolom ide is.

Sajnos azonban a cigaretta sok egyebet is tartalmaz…megannyi szerves vegyületet, benzolt, egyéb aromás rendszereket, amik annyira brutálisan karcinogének, hogy már a laborokból is évek óta ki vannak vonva…(persze 30 éve kb. még minden kutató, laboráns mondhatni ezekben “fürdött”)

A nikotin és a koffein is drog. Persze. De nem ezzel van a baj…Egyetemista éveink alatt szerintem mindannyian tönkrevágjuk magunkat ezekkel a vackokkal, bár én nem vagyok energiaitalpárti, de napi 3 kávé nélkül néha gy érzem, hogy meghalnék…A legnagyobb gond, hogy a hatásos és halálos adag között nagyon kicsi a differencia, könnyű túladagolni. Velem is sajnos többször előfordult már…A tünetek hasonlók ,mint pl CO mérgezésnél…

Érdekes lenne a témában áskálódni, bár én teljesen más szakdoga-projektmunka témá választottam magamnak, sajna messze elkerülöm az effajta laborokat…