A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Elements vízipipa dohány

, Hozzászólás ID: #147596
sYska
Adminisztrátor
sYska
  • Hozzászólás: 10312

Én nem merném megkockáztatni. Én kivettem a penészes részt, majd a többit 5 percre forrásban lévő vízbe tettem. (Ez elpusztítja a penészek 100% és feltehetőleg a gombák 100% is.) Ezután hideg vízben lehűtöd, majd kinyomkodod, papírtörlővel erősen nyomkodva a nedvesség nagy részét kivonod és öntheted hozzá az ízesítőt. Így csekély veszteséged lehet dohány téren, a nikton veszteség meg szerintem nem olyan nagy baj. 🙂 Elhiszem, hogy nem véletlenül vettél strongot, de jobb a házilag fertőtlenített és gyengített, mint a semmi.

Aki gondolja nézzen utána a hiper termofil gomba/penész fogalmának és az abba a típusba tartozó fajokhoz. Vannak gombák amik kibírják az 100 celzius fokot, sőt akár több százat is, de ezek mélytengeri vulkánkitöréseknél fordulnak elő, nem dohányfarmokon…

Nekem volt ilyenem, a fentebb említett módon kezeltem és azóta 4-5 hónap telt el és semmi jele, hogy gond lenne vele + még élek. 🙂