A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Ízetlen füst

, Hozzászólás ID: #155160
james
Felhasználó
James
  • Hozzászólás: 712
Dieddevil írta korábban:
Hello !

Van egy Aladin Basha pipám Nammoral és vortex-el(Vortex-et addig tömtem shiazzo-val ,hogy lyukakat ellepje). Már több tömést próbáltam (pl: Al massah , Shiazzo) mindkettőnél az volt a baj ,hogy semmi ízt nem éreztem,csak a cső ízét, füst az volt jó sok. 2,5 bamboochát(forgattam és sokszor lehamuztam) használtam és 4 réteg alufóliát. Valakinek van ötlete ? A pipát kimostam , a csövet is kimostam citromos vízzel, nem szelel sehol a pipa. Régen top mark pipával meg olyanokat tömtem ,hogy le kellet venni egy szenet ,mert túl erős íze volt… van valakinek ötlete :/ (visszaolvastam ,de nem találtam számomra használható információt) ?

Ha még új a Nammor csöved, akkor még többször mosd ki citromos vízzel, vagy szódabikarbónás vízzel, vagy kapható ez a narancsos tisztítószer vízipipákhoz, de jó a házi praktika is. Ha új a cső akkor még nem valószínű, hogy első mosásra eltűnik belőle a “gyári műanyag íz”, én is így voltam az újdonsült csövemmel, de nem kell megijedni néhány használat és mosás után biztos vagyok benne, hogy normális ízeket fogsz vele érezni. Ez függ attól is, hogy milyen tömény citromos vízzel mostad ki először, és attól is, hogy meddig hagytad benne állni. Ez a műanyag íz eléggé erőteljes, így nekem többször kellett tisztítanom amíg eltűnt belőle és ha jól emlékszem akkor a negyedik pipázás és mosás után már nem volt vele probléma.