A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Khalil Mamoon

, Hozzászólás ID: #118856
busmann
Felhasználó
Busmann
  • Hozzászólás: 69

Sziasztok.viszonylag új vagyok a fórumon és a Vizipipa világában is.

Röviden tömören úgy kezdődött h kaptam egy pici egyszerű vizipipát,melyről webes böngészés után kiderült hogy egy Tugra.

Első pár próba utá elkezdtem kutakodni hogy milyen pipák létezhetnek,egyszer csak ráakadtam a Khalil Mamoon márkanévre,vele együtt erre a Topicra,youtube videókra meg hasonlókra…eldöntöttem hogy szükségem van egy olyan pipára ami mások véleménye szerint nagyon jó minőségű és számomra szemet gyönyörködtető,így esett a választásom a KM Pharonie-ra…

Mikor megtaláltam a topicot,gyorsan végig olvastam minden bejegyzést így így világossá vált az is hogy létezik Quadmetal Pharonie is,ami valójában 3 fémből készül,de a réz elemek feketítéssel majd vésetekkel díszítettek…na egy ilyen az álmom :$

Olvastam hogy a Sidolozás előbb utóbb eltávolíthatja ezt a feketített vékony réteget,mivel a Sidol egy nagyon finom szemcséjű folyékony állagú polír”paszta”…

Tehát a kérdés az hogy ezeket a Quadmetál-nak keresztelt modelleket akkor mivel,vagy hogyan érdemes tisztítani kívülről?

Mintha azt olvastam volna hogy valamelyőtöknek már lenne Quadmetál KM pipája,tőlük várnék tapasztalatokat,tanácsokat,mivel még vásárlás előtt állok,elkellene döntenem hogy hagyományos Pharonie,vagy Quadmetal…

A másik kérdés hogy KM pipák tálca feletti csonkja magasabbra nyúlik mint más pipáké,így pl egy Sahlar medium phunnel kerámiával melyik SZK-ban,vagy webshopjában kapható Hőtároló sityak fér rá kényelmesen?

(Quadmetal hőtartó sapka,vagy Óriás hőtartó sapka)

Válaszokat előre is köszi:

Busmann