A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Nakhla

, Hozzászólás ID: #78949
toranaga
Felhasználó
Toranaga
  • Hozzászólás: 5

Sziasztok!

Egy Nakhla-s dohányról írnék egy rövidke beszámolót. Mégpedig a pisztáciásról.

Elöljáróban közlöm, hogy ez az én saját szubjektív véleményem. Aki nem ért velem egyet, annak joga van hozzá. 😀

Röviden leírom először a pipámat és tartozékait, majd a körülményeket amikor pipultam. Kérlek legyetek elnézőek, mert 5-ös skálát használok értékeléskor.

Sokkal egyszerűbb de megfontoltabban kell dönteni.

Pipám 55cm magas, 2 szívócsöves. Gumidugóval zártam a felesleges cső helyét.

Nagyjából 10g dohányt használtam fel, amit nem apróztam el és közepesen tömörítettem. 4 réteg alufóliával zártam a kerámiát. Majd 40mm-es T. Kings öngyulladó szenet használtam, hőtartó papekkal együtt.

Most először alkalmaztam 4 réteg alufóliát, egész jól bevált. Nem kellett levennem a szenet, hogy ne égjen a dohányom!

Magáról a dohányról:

Szép, origi. Nakhla csomagolás ahogy azt kell. Kibontás után kellemes pisztáciásfagyi illat jutott róla eszembe.

Tovább boncolgatva állaga jó volt és nem volt száraz.

Gyújtás után 4-5-ik szívásra szépen beindult. Bár a füst íze már korántsem adta vissza azt a kellemesen erős ízt. Gyengébben lehetett érezni. Illatával is hasonló gondok voltak.

Viszont pozitívum, hogy kellően tömör és tartós füstje volt hosszú ideig.

Ezért a dohányra a következő potokat adom (gyújtás előtt/gyújtás után):

Illat:5/3

Íz:0/3

Füst mennyiség:0/4

Füst tömörség:0/3

Füst tartósság:0/3

**Amennyiben még valamiféle kritériumot figyelembe kellene vennem jelezzétek és kiegészítem.

Ezek után, erre a dohányra Nagyon erős 3-ast adnék. Összességében megérte kipróbálni, mert imádom a pisztáciát. 😀

Remélem tetszett a beszámoló. Ha valamiben még javulnom kell a beszámolókkal kapcsolatban kérlek jelezzétek.

Előre is köszi és köszi, hogy végigolvastatok.

Mindenkinek jó füstöt!

Üdv.:

Tora