A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Szén begyújtása

, Hozzászólás ID: #80617
swix
Felhasználó
SwIX
  • Hozzászólás: 213

Szilveszteri partira terveztünk pipázást. Azt mondta a szervező hogy lesz villany rezsó, mondom akkor simán begyujtjuk a cocobricot. De mikor buli napján csekkolták a helyszínt nem volt villany rezsó. Maradtak az öngyulladós szenek ,de nagyon kevés volt, hamar elfogyott. Volt cocobrico is de ugye nem volt mivel begyujtani. Ekkor eszembe jutott egy videó amin egy német srác mikróban gyújtja be a cocobricot. Felhoztam az ötletet (bár mikor elöször láttam a videot nem hittem hogy ez lehetséges) és volt bennünk tinta rendesen ugy hogy belementek. Egy kis tányéron 2 CB ment a 20 éves szovjet mikróba. És lám akkor jött a csoda. A szenek 2 perc alatt begyulladtak. Én még iet nem láttam, még ha tábortüznél bedobjuk a parázsba akkor se gyullad meg ilyen gyorsan. Örültünk is neki, de ha valaki kedvet kapna a kipróbáláshoz előre szolok hogy azt a tányért amin beteszed a szeneket , utána csak erre fogod használni mer szenek maradandó égés nyomokat hagynak a porcelán (máz) rétegén.