A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

2 vagy többszemélyes pipák

  • , Hozzászólás ID: #69556
    sheeshamaster
    Felhasználó
    sheeshamaster
    • Hozzászólás: 819

    Hi!

    Tervbe van egy pipa, csak nem tudok dönteni: mivel általában többen pipázunk egyszerre, egy dupla szívócsövesben gondolkozom. Tapasztalatok, vélemények?

    , Hozzászólás ID: #144562
    sheeshamaster
    Felhasználó
    sheeshamaster
    • Hozzászólás: 819

    Vásárlás szempontjából már mindegy, mivel holnap meg lesz az egyszemélyes pipa.Azért még mindig érdekel, milyen tapasztalatok vannak a többszemélyes pipákkal.

    sheeshamaster

    , Hozzászólás ID: #144563
    brom
    Felhasználó
    Brom
    • Hozzászólás: 5

    Nekem kétszemélyes van és teljesen meg vagyok elégedve vele. Ha egyedül szívok, akkor simán lehet, semmivel se rosszabb, ha meg többen vagyunk nem kell szenvedni az átadással annyit. Én ajánlom.

    , Hozzászólás ID: #144564
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    részemrõl 1 személyes van, mival hosszú a szívóka így nincsgond az átadással 🙂

    , Hozzászólás ID: #144565
    bakter
    Felhasználó
    Bakter
    • Hozzászólás: 11

    sziasztok.

    1et nem tudok. ha kétszemélyes a pipa, hogy van megoldva a légmentesség. a szívócsonk végén van egy szelep, olyan mint a szellõzõé?

    , Hozzászólás ID: #144566
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Bakter írta korábban:
    sziasztok.

    1et nem tudok. ha kétszemélyes a pipa, hogy van megoldva a légmentesség. a szívócsonk végén van egy szelep, olyan mint a szellõzõé?

    ha 2en szívjátok akkor az egyikötök befogja a szívõka végét,

    ha egyedül használnád akkor pedig van egy gumidugó hozzá amivel a másik szivóka helyét betömöd 😉

    , Hozzászólás ID: #144567
    Vendég
    Névtelen
    • Hozzászólás: 358

    nekem van kétszemélyesem nem kell befogdosni mert szelepesen van megoldva nagyon melegen ajánlom Kiani Daani

    , Hozzászólás ID: #144568
    chino
    Felhasználó
    Chino
    • Hozzászólás: 115

    Akkor a tied az átlagosnál valamivel jobb minőségű mivel a legtöbb 2 személyes pipában nincs szelep és muszály befogdosni.

    , Hozzászólás ID: #144569
    adam
    Felhasználó
    Ádám
    • Hozzászólás: 39

    Asszem a Sultánban csak szelepeseket kapni legalábbis azt mondták :cote:

    Nekem egy 90cmes 2csöves egyiptomi pipám van 2 jó nagy slaggal 🙂 :]

    , Hozzászólás ID: #144570
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Ádám írta korábban:
    Asszem a Sultánban csak szelepeseket kapni legalábbis azt mondták :cote:

    Nekem egy 90cmes 2csöves egyiptomi pipám van 2 jó nagy slaggal 🙂 :]

    van amelyiknél egyik helyet át tudod a szelepnek adni, vagy fordítva 🙂

    , Hozzászólás ID: #144571
    Vendég
    Névtelen
    • Hozzászólás: 358

    Én új pipás vagyok és lenne egy kérdésem. A pipákhoz akármilyen nagy jó mindegyik méretű szívócső?

    , Hozzászólás ID: #144572
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    soma_05 írta korábban:
    Én új pipás vagyok és lenne egy kérdésem. A pipákhoz akármilyen nagy jó mindegyik méretű szívócső?

    Nem. Különböznek az átmérők a végüknél.

    (de ez szerintem nem ebbe a topic-ba illene…)

    , Hozzászólás ID: #144573
    schulz
    Felhasználó
    Schulz
    • Hozzászólás: 32

    Igen, én is kíváncsi lennék egy ilyen pipára. Jól tudom, h többen egyszerre nem lehet szívni? (Vagy legalábbis vmelyikőtöknek nem jön füst)

    , Hozzászólás ID: #144574
    sickness
    Felhasználó
    sickness
    • Hozzászólás: 236

    szükséges a vákum, hogy a dohányt tudjad szívni…

    Amúgy, ha már beírtam, ugye lehet venni Sultanban olyan szelepet, amibe dugható cső, így ezzel lecserélve az egy csöves pipákon a szelepet, máris megkaptuk a két személyes pipát, szerintem elegeánsabb megoldás, mint egy több alapból 2 személyes pipát venni, mert így alakíthatod bármikor 1 csövesre (bár gondolom a 2 személyesnél is megoldható), illetve nagyobb választékban tudsz nézni pipát, mert ugye több és szebb egy csöves pipa van mint, kettő.

    Illetve mi lenne ha ezekbe a szelepekbe valahogy beépítenénk egy, a szelephez hasonló dolgot? Egy golyóval itt is létrehozni a vákuumot… aztán ha abból a csőből akar szívni az ember, egyben a szívással megemeli a golyót (ez történne?) a másik csőben pedig lehúzná a golyót és megint vákuum jön létre, és jöhet a füst… kényelmesebb megoldás mint mindig lefogni egy cső végét…

    Remélem követhető a gondolatmenet.. 😀

    , Hozzászólás ID: #144575
    sheeshamaster
    Felhasználó
    sheeshamaster
    • Hozzászólás: 819

    Nem teljesen ilyen, de hasonló már létezik. Az én pipámnál is a bővítő adapter auto-szelepes, szóval egy golyó van benne, és egy fém rúddal van lefogva, hogy ne mozogjon.

    , Hozzászólás ID: #144576
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    A minosegibb tobbszemelyes pipak mindegyike automata szeleppel rendelkezik 🙂 Ez total ugyanazon az elven mukodik, mint az a szelep, amin kifujod a fustot. Tehat ha valaki eppen szivja valamelyik csovet, akkor a kis golyo megemelkedik, igy utat advan a levegonek. Ha valaki eppen nem hasznalja a sajat szivocsovet, akkor nem kell befognia, mivel a golyo elzarja a szelepet, igy a masik szemely is nyugodtan tud pofekelni.

    , Hozzászólás ID: #144577
    sickness
    Felhasználó
    sickness
    • Hozzászólás: 236

    Akkor csak jól gondoltam a dolgokat….

    , Hozzászólás ID: #144578
    kokovics
    Felhasználó
    kokovics
    • Hozzászólás: 888

    Karácsonyi meglepi lenne /nekem/ egy új 4 vagy 6 személyes pipa eddig csak német webshopba láttam. Valamelyik boltba láttatok? Mennyiért van itthon egy ilyen? Meg kéne hozzá egy 4 dohánytartós kerámia vagyis az amin egyszerre 4dohánytartó van /4in1/ azt merre kaphatok?

    , Hozzászólás ID: #144579
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    kokovics írta korábban:
    Karácsonyi meglepi lenne /nekem/ egy új 4 vagy 6 személyes pipa eddig csak német webshopba láttam. Valamelyik boltba láttatok? Mennyiért van itthon egy ilyen? Meg kéne hozzá egy 4 dohánytartós kerámia vagyis az amin egyszerre 4dohánytartó van /4in1/ azt merre kaphatok?

    Olyan kerámiát például a shisha-world.com német webshopba.

    4-6 személyes pipát… hmm néz körül a 2 legnagyobb hazai webshopba és a sultanba esetleg. 🙂

    , Hozzászólás ID: #144580
    kokovics
    Felhasználó
    kokovics
    • Hozzászólás: 888

    Oké köszi. Egyébként mint mondtam a pipát ott néztem ki a németwebshopba és kerámiát is találtam ott csak az itthoni árakra is kíváncsi vagyok ha egyáltalán kapható.

    , Hozzászólás ID: #144581
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    kokovics írta korábban:
    Oké köszi. Egyébként mint mondtam a pipát ott néztem ki a németwebshopba és kerámiát is találtam ott csak az itthoni árakra is kíváncsi vagyok ha egyáltalán kapható.

    Itthon 4-6 személyes kapható, a sultanba van 8 személyes is. 4 fejű kerámiát viszont még nem láttam. :-/

    , Hozzászólás ID: #144582
    kokovics
    Felhasználó
    kokovics
    • Hozzászólás: 888
    sYska/!/ írta korábban:

    Itthon 4-6 személyes kapható, a sultanba van 8 személyes is. 4 fejű kerámiát viszont még nem láttam. :-/

    Most jövök a Sultanból ahol a csajt megkérdeztem azt mondta, hogy nincs nem is volt nem is lesz 8 személyes pipájuk, ami van nekik az 4 személyes de még az sincs majd holnap nézzek vissza. De mutatott egy 2személyeset azt mondta csak ebböl van nekik 4személyes. Elég jól nézett ki talán túl modern volt(34000-2személyes).

    (Kifele menet felfedeztem egy ötszemélyeset ami egyébként 23000-volt. Ez pici kb 50 centi az a baj.)

    Ugyhogy marad a német rendelés valószínűleg ezzel a 6személyes pipával 17000ért(+posta+kiegészítők) de még így is jobban megéri.:

    Az eredeti URL 201 karakteréből 21 lett, ami 89.55% csökkenés.

    , Hozzászólás ID: #144583
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    A csaj buta. Ahmed, a kopaszodó, jó fej tulaj mutatta nekem a 8 személyes pipákat…..

    Sebaj, lehet csak most nincs. :-/

    , Hozzászólás ID: #144584
    kokovics
    Felhasználó
    kokovics
    • Hozzászólás: 888

    Megvan az új pipa ami egy ilyen csak míg ez 2 csövű az enyémnek 4 csutorája van, és nagyobb is. 😀

    Tömör sárgaréz, krómozva. 😛 😛

    Mindegyik szeleppel van ellátva, úgyhogy (elméletileg) nem lehetne szívni fars levegőt. Az a bajom vele, hogy a szelepek nem 90 hanem 45 fokos szögben állnak és, ha szívsz belőle akkor nem megy vissza a szelep automatikusan csak ha megfújod, viszont ha megfújod akkor a többi szelep kijön, és ha azokat fújod a másik jön ki. :0 Jól el lehet vele szórakozni, hogy zárva legyenek a szelepek.

    Erre várnék ötleteket, esetleg nagyobb golyót keressek? Vagy fabrikáljak valamit? Esetleg még valamilyen rugót (toll) beteszek a golyó mögé ami visszatolja akkor az megoldás lehet?

    , Hozzászólás ID: #144585
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Nagyobb golyó (fém) -> nagyobb súly -> nagyobb erő -> könnyebben visszaugrik a helyére. 🙂

    Bár elképzelhető, hogy nehezebb lesz szívni… próbálkozni kell és eltenni az eredet golyókat.

    , Hozzászólás ID: #144586
    v1nc3n7o
    Felhasználó
    V1Nc3N7o
    • Hozzászólás: 273
    kokovics írta korábban:
    Megvan az új pipa ami egy ilyen csak míg ez 2 csövű az enyémnek 4 csutorája van, és nagyobb is. 😀

    Ez baromi szép. Mennyibe fájt a szállítási költséget is beleszámítva? Vagy nem innen rendelted?

    , Hozzászólás ID: #144587
    kokovics
    Felhasználó
    kokovics
    • Hozzászólás: 888
    V1Nc3N7o írta korábban:
    kokovics írta korábban:
    Megvan az új pipa ami egy ilyen csak míg ez 2 csövű az enyémnek 4 csutorája van, és nagyobb is. 😀

    Ez baromi szép. Mennyibe fájt a szállítási költséget is beleszámítva? Vagy nem innen rendelted?

    Nem, nem innen, hanem Sultan Centerbe árulták 37.000FT-ért.

    Még most is van náluk de már csak 2 csövesbe. 😉

    Akkor keresek valami nagyobb golyót, ha esetleg valakinek van 4 nagyobb szelepgolyója szoljon nyugodtan. :cote:

    , Hozzászólás ID: #144588
    cisco
    Felhasználó
    Cisco
    • Hozzászólás: 372

    2 csöves mennyibe kerül?

    , Hozzászólás ID: #144589
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    kokovics írta korábban:

    Akkor keresek valami nagyobb golyót, ha esetleg valakinek van 4 nagyobb szelepgolyója szoljon nyugodtan. :cote:

    Csapágy szaküzlet jelenti, biztos van. :]

    , Hozzászólás ID: #144590
    cisco
    Felhasználó
    Cisco
    • Hozzászólás: 372

    Na mind1 Januárra meglepem magam a 2 csövessel! 🙂 Nekem és páromnak elég egy 2 csöves itthon! 🙂 :malin2:

30 bejegyzés megtekintése - 1-30 / 42

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.