A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

3.0 – Mit szeretnétek az oldalba még?

Ebben a fórumban: Vizipipafan.hu 3.0 Hozzászólás

  • , Hozzászólás ID: #68965
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    No a kérdés adott kérem válaszoljatok. 🙂

    Bezony hamarosan új oldal :] :super:

    , Hozzászólás ID: #97947
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    hát ez nem túl sok …

    , Hozzászólás ID: #97948
    repcsi
    Felhasználó
    repcsi
    • Hozzászólás: 110

    A dohánytesztek(ha időd, és tárcád engedi 🙂 ) befejezését, vagy esetleg új dohányokról írni :] (pl:AHG, Prince Molasses…)

    , Hozzászólás ID: #97949
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    repcsi írta korábban:
    A dohánytesztek(ha időd, és tárcád engedi 🙂 ) befejezését, vagy esetleg új dohányokról írni :] (pl:AHG, Prince Molasses…)

    Prince Mollasses-t nemsokára megírom, nagyon jó kis dohány az árkategóriájában, a Nakhla-nál jobb 🙂

    az AHG-t meg lehet kihagyom, mivel alig van pár íz…. bááár

    , Hozzászólás ID: #97950
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    :-/ :-/ :-/

    szerintetek mennyire legyen díszes az új oldal? Most ezen vacakolok X|

    (mármint a deisgne, kinézetben gondolkodjatok)

    , Hozzászólás ID: #97951
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Így néz ki a dolog grafikai része mint ami a csatolt képen látható jelenleg.

    várhatóan ez lesz a végleges. Önmagában nem néz ki annyira jól, de a többi rész css-el lesz megoldva, azokat pedig nemtudom még így beletenni. (Csak plusz munka árán, sok-sok táblázatrendszer megkreálásával amivel nem szeretnék fél napot eltölteni…)

    (direkt gyenge minőségbe van)

    No mik az első benyomások?

    , Hozzászólás ID: #97952
    repcsi
    Felhasználó
    repcsi
    • Hozzászólás: 110

    Az Al Fakher márkajelnek kellene elöl lennie 😛 :happy1:

    Amúgy jó lesz! :super:

    , Hozzászólás ID: #97953
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    repcsi írta korábban:
    Az Al Fakher márkajelnek kellene elöl lennie 😛 :happy1:

    Amúgy jó lesz! :super:

    a nakhla elterjedtebb 🙂

    de ne ilyenbe kössetek bele 😀

    amúgy mit kéne máshogy? hm? :-/

    , Hozzászólás ID: #97954
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Itt van a végleges designe!

    Ezen már nem lesznek nagyobb változások.

    (Tudom néhol elvan csúszva pár pixellel, de ezek javítva lesznek élesben 😉 )

    A képre rátettem a betűtípusokat és egyéb látványelemeket, melyekkel majd találkozni fogtok. Véleményeket várok! 🙂

    , Hozzászólás ID: #97955
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Elkezdtem az új oldal anyagát feltölteni. Kérdés – Válasz résszel kezdtem, hisz ebbe lesz várhatóan a legtöbb új, ahogy folyamatosan töltöm fel a cikkeket. 🙂

    Van kérdés-válasz ajánlás? Valami kérdés?

    , Hozzászólás ID: #97956
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Csak, hogy legyen elképzelésetek, hogy milyen szinten fog az oldal részletességében és színvonalában ugrani, íme egy példa a GYIK/FAQ részből. A vastag szöveg link lesz. 🙂

    Remélem tetszik, a többi is ilyen részletes lesz és a jelenlegi kérdés szám alapján amik a fejembe vannak,bátran állíthatom, hogy hazánk legnagyobb vízipipás segédanyaga lesz majd megtalálható. 🙂

    (Nem mintha már most nem az lenne, már bocsánat. :gene: :frime:

    [vonal][/vonal]

    Cím: Hogyan szereljük össze?

    Első lépésként vegyük a részeit, hogy mind megvannak-e.

    1. Fém test (Bővebb infó)

    2. Üveg (Bővebb infó)

    3. Szívóka (Bővebb infó)

    4. Kerámia (Bővebb infó)

    5. Tányér (Bővebb infó)

    6. Tömítések (Bővebb infó)

    7. (Hőtartó sapka) (Bővebb infó)

    8. (Szipka) (Bővebb infó)

    9. Szén csipesz (Bővebb infó)

    A zárójelben lévők nem feltétlen szükségesek, viszont ajánlott az alkalmazásuk. Ha mind megvan akkor hozzá is foghatunk a pár lépésből álló egyszerű művelethez.

    * Fogjuk az üveget és megközelítőleg a 3/5-ig töltsük meg vízzel. (Mit lehet még? Mit/Milyet érdemes?)

    * Amennyiben nagyobb és több (test) darabból álló vízipipánk van, fogjuk a test részeit és csavarjuk össze őket.

    * Tegyük fel a fém testre a legnagyobb gumi tömítést, mely a test és üveg közötti szigetelést biztosítja. (Mit tehetünk ha hibás vagy elöregedett ez a gumi?)

    * Két főbb fajta vízipipa van, ha az üveg nyakát nézzük. Van amelyiknek egy fém menet van és van amelyiknek szimpla üveg nyaka van. Amelyiknek sima üveg nyaka van, annál az üveg nyakába nyomjuk bele a testet. Ügyeljünk arra, hogy ne erőltessük túlságosan. Ajánlott csavaró mozdulatokkal bele illeszteni. A fém menetes üvegtartályok esetében értelemszerűen csak óvatos csavarással lehet össze illeszteni. Húzzuk meg kellőképp, de nem kell túl erősen, csak annyira, hogy kellően szigeteljen.

    * Fogjuk a kerek tányért és tegyük fel a pipa tetejére.

    * Következő lépésként a szívóka tömítését (legkisebb tömítés) helyezzük a pipa testének oldalán lévő kiálló részbe, hogy az pont illeszkedjen bele. Majd a csövet is csatlakoztassuk, s dugjuk bele ismét csavaró mozdulatokkal. (Mi van ha nem fér bele?)

    * Ezután a tetején lévő csúcsra / fém ágyazatba helyezzük a közepes méretű tömítést. Szír pipáknál a kiszélesedő vége legyen fölül, egyiptomi pipáknál pont ellenkezőleg, a vékonyodó része legyen felül.Tegyük fel a kerámiát s ismét finom, de picit erőteljes csavargató mozdulatokkal rögzítsük a kiálló kúpra / ágyba. (Miért mozog túlságosan a kerámia?)

    * Végül tenyerünkkel fogjuk be a kerámiatetejét és szívjuk meg a szívókánál. Ha vákuumot érzünk akkor jól csináltuk. Minél erősebb a vákuum annál jobb.

    * Használat során a szipkát tegyük fel a szívóka fémfejére és a hőtartó sapkát a kerámia köré, a tányérra.

    Mik a gyakori hibák, ami miatt nincs kellő nagyságú vákuum és nincs elég füst?

    1. Tömítések el öregedtek, hibásak, rossz méretűek. Értelem szerűen cserélni kell vagy házi praktikákkal javítani. (Milyen gondot okozhat ez?)

    2. Ha az üvegbe rosszul illesztitek a testet vagy a nagy tömítés hibás, a pipa ferdén fog állni és könnyebben eldőlhet. (Mikre kell vigyázni, nehogy felboruljon a pipa?)

    3. Szívóka rögzítését is ellenőrizzük.

    [vonal][/vonal]

    , Hozzászólás ID: #97957
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Nagyon kivancsi vagyok az uj oldalra es a tartalmara is 🙂 Biztos sok erdekes cikk es informacio lesz rajta, ugy kezdok, mint mar jartasabbak szamara is 🙂

    Amit szeretnek kerdezni (errol mar korabban is beszeltunk), hogy az uj oldalon lesz esetleg chat funkcio is? Vagy megoldhato, hogy akar mar ebbe a verzioba is bekerulhessen? Csak mert MSN-en ugye nem vesz fel az ember mindenkit, meg szemely szerint en sem jarok gyakran fel, viszont neha jo volna dumalni az oldalon megfordulo emberekkel, igy szerintem ez egy jo megoldas volna 🙂

    Remelem megvalosithato az otlet, en nagyon tudnam ertekelni, es szerintem sokan masok is 🙂

    Hajra, mindent bele es csak igy tovabb 🙂

    , Hozzászólás ID: #97958
    presta
    Felhasználó
    Presta
    • Hozzászólás: 122

    Énis támogatom krampi javaslatát!

    , Hozzászólás ID: #97959
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Lesz chat. Azon gondolkodtam, hogy a fórumba vagy az új oldalba építsem. Hmmm-Hmmm…. :]

    , Hozzászólás ID: #97960
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Hat ha az uj oldal sokara lesz keszen, akkor szerintem addigis a forumba rakd be mindenkepp 😀 Utana meg mar majdnem mind1 😀 Ahol jobban elfer 🙂

    , Hozzászólás ID: #97961
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    krampi írta korábban:
    Hat ha az uj oldal sokara lesz keszen, akkor szerintem addigis a forumba rakd be mindenkepp 😀 Utana meg mar majdnem mind1 😀 Ahol jobban elfer 🙂

    Jelenelg van némi problémám a tanúsítvány kezeléssel és nem férek a mysql-höz. (Másik gépen vagyok koleszból) Ha a fórum telepítése közben behal a mysql akkor 17ikéig nem fórumoztok…….

    Tehát nem barmolnám szét és nem kockáztatnék ha nem haragszol. 🙂

    Gondolkodok a megoldáson.

    , Hozzászólás ID: #97962
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Húúú. A mai nap a régi oldalról 9-10 cikket vittem át az új oldal adatbázisába. Az új oldalon egyes írásokat több részre, témára bontottam. Így 16 cikk lett az adatbázisba most. 🙂

    Teljesen át lettek formázva és ki lettek bővítve majdnem mind. Képek is kerültek hozzájuk. Jók lettek. 😛

    Azonban még van sok hátra. Drukkoljatok! 😀

    Ja igen, a designe készül hozzá! 🙂 (Potnosabban a Joomla sablonná való átkonvertálása…)

    , Hozzászólás ID: #97963
    presta
    Felhasználó
    Presta
    • Hozzászólás: 122
    sYska/!/ írta korábban:
    Húúú. A mai nap a régi oldalról 9-10 cikket vittem át az új oldal adatbázisába. Az új oldalon egyes írásokat több részre, témára bontottam. Így 16 cikk lett az adatbázisba most. 🙂

    Teljesen át lettek formázva és ki lettek bővítve majdnem mind. Képek is kerültek hozzájuk. Jók lettek. 😛

    Azonban még van sok hátra. Drukkoljatok! 😀

    Ja igen, a designe készül hozzá! 🙂 (Potnosabban a Joomla sablonná való átkonvertálása…)

    Juhuu!!!!!! Drukkolunk syska bácsi :D:D:D

    , Hozzászólás ID: #97964
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Hajra-hajra, csak igy tovabb 🙂 Ha szukseg volna arra, hogy valaki esetleg atnezze a cikkeket es hibakat keressen bennuk, akkor szolj, szivesen segitek, illetve ha barmi egyeb van, azzal kapcsolatban is. (php, miegyeb …)

    , Hozzászólás ID: #97965
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    krampi írta korábban:
    Hajra-hajra, csak igy tovabb 🙂 Ha szukseg volna arra, hogy valaki esetleg atnezze a cikkeket es hibakat keressen bennuk, akkor szolj, szivesen segitek, illetve ha barmi egyeb van, azzal kapcsolatban is. (php, miegyeb …)

    Majd miután véglegesen elkészült és tesztelni kell. Nah akkor kell mindenbe belekötni. 😉

    MS Office 2007 helyesírás ellenőrzőjében átnézetem minden írást. Elég jól megtalálja a hibákat. Persze lehet, hogy így is maradt.

    Majd kelleni fogtok! 🙂

    A legtöbb dologban sajnos nem tudtok segíteni, mert Joomla! 1.5.x plug in-eket teszek fel, tesztelek és beállítok, továbbá css-esben formázom.

    , Hozzászólás ID: #97966
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Oksa. Amugy arra gondoltam, hogy a cikkeket atnezni, mivel lehet hogy konkret helyesirasi hiba nincs benne, de mondjuk fogalmazasbeli gebasz, vagy ilyesmi igen. Ugyhogy ezeket meg nem nagyon lehet maskepp kiszurni, csak ha par kotekedni kivano ember vegigfutja oket 😀

    Amugy Chatet szeretnenk! 😛

    , Hozzászólás ID: #97967
    presta
    Felhasználó
    Presta
    • Hozzászólás: 122

    chat-et! chat-et! chat-et! chat-et! Akarunk! Akarunk! Akarunk! 😀

    , Hozzászólás ID: #97968
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Jóóóó meg fogom oldani a chat-et. 🙂

    , Hozzászólás ID: #97969
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785

    szerintem ha már van dohányteszt, lehetne dohányösszehasonlító teszt is 🙂

    ugyanazok az ízek külön márkában összevetve íz, füst meg mindenegyéb szempont alapján.

    sima táblázattal megoldható lehetne ahol egymás mellett vannak az adott értékek és valami megjegyzés mellé 🙂

    , Hozzászólás ID: #97970
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Ez szép és jó, csupán a megoldáshoz vagy írnom kéne egy külön kiegészítőt a motorhoz vagy a WordPress űrlap küldőjét kéne átprogramoznom….

    Viszont az ötlet nem rossz, lehet lesz belőle valami. Max kézzel viszem át az adatokat. :-/

    , Hozzászólás ID: #97971
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    sYska/!/ írta korábban:
    Jóóóó meg fogom oldani a chat-et. 🙂

    az király lenne!

    :winner: :coeur:

    , Hozzászólás ID: #97972
    kokovics
    Felhasználó
    kokovics
    • Hozzászólás: 888

    Egy olyan is jó lenne, hogy kilehet választani X ízt (legalább 2-t, de lehet többet is) és akkor kiíratni, hogy azokat a kijelölt ízeket egymással keverni mennyire érdemes. Szóval szépen valaki egyesével fogja és kever minden márka minden izét minden márka minden ízével majd mindegyikről ír pár sort. :faché4: :malin2:

    , Hozzászólás ID: #97973
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    kokovics írta korábban:
    Egy olyan is jó lenne, hogy kilehet választani X ízt (legalább 2-t, de lehet többet is) és akkor kiíratni, hogy azokat a kijelölt ízeket egymással keverni mennyire érdemes. Szóval szépen valaki egyesével fogja és kever minden márka minden izét minden márka minden ízével majd mindegyikről ír pár sort. :faché4: :malin2:

    Szerezz egy php programozót aki ingyen megcsinálja nekem.

    Ezt én nem tudom megoldani.

    , Hozzászólás ID: #97974
    jezebeth
    Felhasználó
    Jezebeth
    • Hozzászólás: 37

    Tetszik az új megjelenés,bár szerintem ez is nagyon jó!

    A Chat tényleg nagyon jóóó ötlet biztosan tolongani fogunk rajta!!

    És én is nagyon szívesen segítek bármiben! :rouge:

29 bejegyzés megtekintése - 1-29 / 29

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.