A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Sahlar Modder Phunnel Kerámia (2015-Ös Széria)

Ebben a fórumban: Kerámiák Hozzászólás

  • , Hozzászólás ID: #70871
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Már a üzletekben és online boltok virtuális polcain is kinn van a Sahlar 2015-ös szériája, a Sahlar Modder phunnel kerámia.

     

    Mint a neve is megsúgja, egy mod van beépítve a kerámiába gyárilag. Egy távtartó mód, mely segít abban, hogy háztartási alufólia se tapadjon rá a középső lukra, így nem probléma ha az alufólia nem teljesen feszes.

     

    Az újdonság ára 3500-4000 forint körül mozog. A hivatalos oldalon még igaz nincs fent részletes adatlap, de a saját méréseim alapján a Sahlar Modder kerámia étvágya a következő:

    • Mini: 7-10 g vízipipa dohány vagy ugyan ennyi vízipipa paszta.
    • Medium: 8-12g dohány vagy paszta

    Videó:

     

    Képeken a kerámia lentebb!

    , Hozzászólás ID: #157446
    busmann
    Felhasználó
    Busmann
    • Hozzászólás: 69

    Már nem csak a boltok polcain…de a sajátomon is megtalálható egy fekete Medium modder 😉

    Holnap felavatom ásvánnyal 🙂

    , Hozzászólás ID: #157447
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Várjuk majd a beszámolót! 🙂

    Nálam zöld van medium-ból, piros small-ból. 

    , Hozzászólás ID: #157448
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Egy Sahlar Modder kerámián ilyen stabilan képes megállni egy SmokeBox vagy Kaloud Lotus. 🙂

    Ez azért nem semmi! 😀

    [attachment=1558:20150327_125251.jpg]

    , Hozzászólás ID: #157449
    rakshasa
    Felhasználó
    Rakshasa
    • Hozzászólás: 55

    Ez elég meggyőző kép, szerintem nem nagyon van ezen és a Samsarison kívül olyan kerámia ami ennyire passzol hozzá. Ha lesz egy kis fölös pénzem be is újítok egy Sahlarra.  😛

    , Hozzászólás ID: #157450
    rakshasa
    Felhasználó
    Rakshasa
    • Hozzászólás: 55

    Nem tudja valaki mikor lesz elérhető a boltokban/webshopokban? 

    , Hozzászólás ID: #157451
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Június.

    , Hozzászólás ID: #157452
    volm
    Felhasználó
    Sheldon
    • Hozzászólás: 205

    Sziasztok!

     

    Lenne egy kérdésem ahhoz akinek már van birtokában új fajta idei sahlar kerámia. Az lenne a kérdésem ,hogy a kerámia külsején van valami extrém díszítés vagy csak a fény viszonyoktól tűnt annak a képet egyébként a vizipipafan facebookos oldalán láttam. Valamint a sahlar ígért egy kis meglepetést a facebookos oldalán és hogy mi lenne az meglepetés? Azért kérdezném mert nem sokára én is tervezek venni egy új sahlar modder-t

    , Hozzászólás ID: #157453
    busmann
    Felhasználó
    Busmann
    • Hozzászólás: 69

    Én is láttam a képet…és ha jól láttam akkor sűrűn kis bemélyedések vannak a kerámia szárán…mint pl egy golflabdán…de ezt nemtudom biztosra mondani…nem néztem meg alaposan a képet…csak futólag 🙂

    A tévedés jogát fenn tartom 😀

    , Hozzászólás ID: #157454
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Az idei széria azonos a régivel, sima a felszínük. Csak a 2-2 vonal szakítja meg a máz simaságát fent és lent, de ez eddig is így volt. 🙂

     

    A meglepetés pedig a dupla-kék színű Medium Modder, amiről fotót itt találsz:

    [attachment=1694:11008544_930491896993524_667072028482570375_n.jpg]

    Ennek a külseje nem egyenletes, kicsit dudoros.

    , Hozzászólás ID: #157455
    volm
    Felhasználó
    Sheldon
    • Hozzászólás: 205

    csak a dupla kék mediumnak ilyen a felszíne vagy van mini-ben? kár hogy a többinek is egyenes a felszíne én egyébként nagyon bírtam volna valami újdonságot pl két színű kerámiák (mint némelyik tangiers)

    , Hozzászólás ID: #157456
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Csak a kéknek ilyen a felszíne és csak Medium méretben van. Nagy eltérés nincs a két méret között. 🙂

    Ez a duplakék még kérdéses mikor kerül a boltokba.

    , Hozzászólás ID: #157457
    wardemi
    Felhasználó
    wardemi
    • Hozzászólás: 3

    Sziasztok!

    Most vettem egy kék mini moddert és az lenne a kérdésem, hogy megfelelő e a kerámia amit kaptam. A képeken nem tűnt fel hogy lenne nagy szintkülönbség a perem és a belső luk között. Ez nálam bő 1 cm különbség.

    Másik kérdésem, hogy vettem hozzá tömítőt is majd egy egyiptomi alap pipára fog rákerülni, de próbálgatva eléggé mélyre becsúszik a tömítés nem úgy tűnik mintha ez lenne az ideális.

    Ténylegesen a pipán majd csak csütörtökön tudom kipróbálni nyaraláson és emiatt érdeklődnék előtte, hogy ha gáz van vele most derüljön ki, ne pedig ott élesbe és bukó a cucc.

    Köszi a válaszokat előre is

    , Hozzászólás ID: #157458
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Hello!

    1 cm szerintem nincs az a távolság, de nem fog gondot okozni. 🙂

    A kerámiához érdemes vastag egyiptomi tömítést venni, ha félsz, hogy nem menne passzentosan a pipádra.

    Ilyet:

    [attachment=1702:vastag_keramia_tomites_2.jpg]

    , Hozzászólás ID: #157459
    wardemi
    Felhasználó
    wardemi
    • Hozzászólás: 3

    Hello!

    1 cm szerintem nincs az a távolság, de nem fog gondot okozni. 🙂

    A kerámiához érdemes vastag egyiptomi tömítést venni, ha félsz, hogy nem menne passzentosan a pipádra.

    Ilyet:

    attachicon.gifvastag_keramia_tomites_2.jpg

    Szia,

    Köszi a választ.

    Lemértem és hát nem tudom eldönteni, túl kicsinek érzem, de ha azt mondod, hogy ez nem jelent majd gondot a későbbiekben okés :). Holnap akkor megnézem majd a vastagabbik tömítéssel.

    Azért csináltam egy képet, hogy meg tudd majd nézni.

     

    1wZPhM3.jpg

    , Hozzászólás ID: #157460
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Előfordulhat, hiszen kézzel készülnek. Negatív hatását maximum akkor éreznéd, ha annyira teletömnéd a kerámiát, hogy már púpos lenne, akkor lehet kis melasz lefolyna, de kétlem, hogy hazánkban bárki is olyan amerikai stílusba tömne. 🙂

    , Hozzászólás ID: #157461
    volm
    Felhasználó
    Sheldon
    • Hozzászólás: 205

    akár még előnyödre is válhat mivel nagyobb a táv a dohány és a szenek között így alacsonyabb az esélye annak hogy meg ég egyébként nyugi aki ilyen kerámiát vesz az a minőséget veszi szerintem messze a legjobb kerámia előfordult már hogy mosogatás közben véletlenül kicsit erősebben neki koppant a mosdó kagylónak és semmi baja nem lett nekem az elején kicsit rossz volt de hamar ki lehet tapasztalni 😉

    , Hozzászólás ID: #157462
    rakshasa
    Felhasználó
    Rakshasa
    • Hozzászólás: 55

    Szia,

    Köszi a választ.

    Lemértem és hát nem tudom eldönteni, túl kicsinek érzem, de ha azt mondod, hogy ez nem jelent majd gondot a későbbiekben okés :). Holnap akkor megnézem majd a vastagabbik tömítéssel.

    Azért csináltam egy képet, hogy meg tudd majd nézni.

     

    Nekem egy medium van és fél centi sincs, illetve a kép alapján ez vagy kétszer mélyebbnek tűnik. :O

    , Hozzászólás ID: #157463
    wardemi
    Felhasználó
    wardemi
    • Hozzászólás: 3

    Sziasztok,

    Igen, visszavittem és megnézték. A boltban is mondták, hogy ez azért necces úgy hogy készségesen kicserélték. A mostani meg kb fél centis a szintkülönbség meg alul sem akkor a hézag, hogy a vastag tömítés is beessen.

    , Hozzászólás ID: #157464
    hozgomisel
    Felhasználó
    hozgomisel
    • Hozzászólás: 2

    Sziasztok!

    Mai napon megérkezett a megrendelt Phunnel Modder mini kerámiám. Már pipáztam vele egyet, de a bele rakott ásványnak elég kevés füstje volt. 2 darab Tom Cococha szenet tettem rá, a fóliát középen nem lyukasztottam. Elképzelhető esetleg, hogy a 2 db szén által leadott hő kevés volt neki? Továbbá feltűnt, hogy a levegőnyílás teteje elég alacsonyan van a külső peremhez képest. Ez mindegyiken így van, vagy esetleg csak ezen az egy darabon, ami annak tudható be, hogy a kerámia (tudtommal) kézzel készült?

    Válaszotokat előre is köszönöm!  🙂

    , Hozzászólás ID: #157465
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Hello!

     

    2 szén kevés lesz. A tömör, masszív kerámiának fel kell melegednie, így az elején 3 egész szén mehet rá, majd 1 le, amikor már beindult és vissza, amikor a vége felé már gyengül. 🙂

     

    A belső kúp alacsonyabb mivoltja a jobb levegővezetést szolgálja. Akkor lenne csak bibi, ha nem a túltömésről lefolyna melasz bele. 🙂

    , Hozzászólás ID: #157466
    hozgomisel
    Felhasználó
    hozgomisel
    • Hozzászólás: 2

    Hello!

     

    2 szén kevés lesz. A tömör, masszív kerámiának fel kell melegednie, így az elején 3 egész szén mehet rá, majd 1 le, amikor már beindult és vissza, amikor a vége felé már gyengül. 🙂

     

    A belső kúp alacsonyabb mivoltja a jobb levegővezetést szolgálja. Akkor lenne csak bibi, ha nem a túltömésről lefolyna melasz bele. 🙂

    Köszönöm a választ!  🙂

    Megpróbáltam 3 szénnel, és ezúttal dohányt tömtem, sokkal több volt a füst, de még mindig nem olyan, mint a normál kerámiánál. Bár ez szerintem azért van, mert a lyukakat egy kicsit beljebb szúrtam a kelleténél.  :triste1: Majd idővel biztosan kitapasztalom!  🙂

    , Hozzászólás ID: #157467
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Simáról a phunnel-re való áttérés nem 1-2 tömést igényel, de hosszabb távon megéri. 🙂

    Esetleg segítség: https://www.vizipipafan.com/phunnel-keramia-tomese.html

    , Hozzászólás ID: #249548
    Tony13
    Felhasználó
    Tony13
    • Hozzászólás: 1

    Sziasztok!
    Jól sejtem, hogy ilyen kerámiát már nem gyártanak/ nem lehet beszerezni?

    , Hozzászólás ID: #249551
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Lesz, nem kell félni. 🙂

    , Hozzászólás ID: #249557
    dunkjee
    Felhasználó
    dunkjee
    • Hozzászólás: 26

    Szia Syska!

    Mikorra lesz várható, hogy érkezik készlet?

    Esetleg akár új modell is?:)

    , Hozzászólás ID: #249558
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Az információim szerint már a nagykernél vannak a kerámiák. 🙂

    , Hozzászólás ID: #249559
    dunkjee
    Felhasználó
    dunkjee
    • Hozzászólás: 26

    Köszönöm a választ.

    Sikerült beszerezni egyet.

    Észrevettem, hogy a kerámia (szinte) egész felületén hajszál repedések keletkeztek.

    Főleg a kerámia belsejében (ahova a dohányt tesszük).

    Ez természetes, vagy rendellenes?

     

    , Hozzászólás ID: #249561
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Természetes. Ez a fajta bevonat ilyen pókháló effektet ad idővel. Amíg a kezeddel nem érzed, addig nem fog semmi gond adódni ebből. Nem gyengébb, nem fog lejönni, csak látványos. 🙂

    , Hozzászólás ID: #249571
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
30 bejegyzés megtekintése - 1-30 / 30

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.