A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Elektromos szén (házilag)

, Hozzászólás ID: #111510
wrobi
Felhasználó
wrobi
  • Hozzászólás: 8
'zoli78' írta korábban:

KIssé utána olvastam ennek a cuccnak, és a legtöbb csak spéci foglalattal, és búrával működik.Ha ez igaz, és nem csak a kacsolt áruként való haszonszerzésről szól,akkor ez nem éppen pénztárcabarát megoldás,mivel 1 szaküzletben ebből a lámpából egy 150W teljesítményű, majdnem 10 ropi, és akkor még nem ejtettünk szót, a hozzá való kerámia foglalatról stb…..

Kínából van 5500 Ft-ért két darab, de találtam 1db-ot is $13-ért. Kerámia foglalat nem egy összeg kb. 100Ft, még a garázsban is van. Búra nem kell, drótból lehet hajlítani.

Az 1000 fokot felületi hőmérsékletnek kell érteni, és távolodva rohamosan csökken, 30 centinél már csak 22C fok.

Találtam egy angol fórumot, szinte ugyanerről szól: https://www.hookahforum.com/topic/8636-throw-the-tongs-and-coals-away/

A projekt nem lett befejezve, mivel a szabályzással nem akart senki kísérletezni. Én is abban látom a gondot, hogy folyamatosan sütné a dohányt, nem csak akkor amikor szívja az ember.

Amúgy nekem a 10 ezer forintnyi (250db) szén kb. 3 hónap alatt elfogy. Távmunkában dolgozom itthonról, és hülye ügyfeleim vannak. 🙂