A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #89738
    herceg
    Felhasználó
    Herceg
    • Hozzászólás: 196

    Igyekszünk segíteni!

    , Hozzászólás ID: #89739
    metalgun
    Felhasználó
    MetalGun
    • Hozzászólás: 141

    Köszi szépen a válaszokat.

    , Hozzászólás ID: #89740
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    Nah Uraim!

    pár nap s elhagyom az országot s Skóciába folytatom egy darabig.. szerencsét próbálok…..

    Kiviszem a pipát is sajna nem volt Syskának igaza hogy közel hasonló áron vannak kint a dohányok barátnőm be ment pár üzletbe s átszámítva a nagy mizo 10 500 ft a kicsi 4500 ft s ez azt mondja még az olcsóbb dohány volt.

    Egyszer azt olvastam itt a fórumon h max 250g lehet csomagba vinni másszor meg azt hogy kereskedelmi mennyiséget Eu tagállamon belül többet lehet. 1 kg szeretnék kivinni !

    meg se próbáljam?

    köszi szépen

    , Hozzászólás ID: #89741
    somika
    Felhasználó
    Somika
    • Hozzászólás: 570
    Rusee írta korábban:
    Nah Uraim!

    pár nap s elhagyom az országot s Skóciába folytatom egy darabig.. szerencsét próbálok…..

    Kiviszem a pipát is sajna nem volt Syskának igaza hogy közel hasonló áron vannak kint a dohányok barátnőm be ment pár üzletbe s átszámítva a nagy mizo 10 500 ft a kicsi 4500 ft s ez azt mondja még az olcsóbb dohány volt.

    Egyszer azt olvastam itt a fórumon h max 250g lehet csomagba vinni másszor meg azt hogy kereskedelmi mennyiséget Eu tagállamon belül többet lehet. 1 kg szeretnék kivinni !

    meg se próbáljam?

    köszi szépen

    10500 := Az igen!!Szerintem ha fel van bontva akármennyit vihetsz!Legalábbis ha nem légiforgalommal mész.Repülővel viszont nem tudom… :0

    , Hozzászólás ID: #89742
    herceg
    Felhasználó
    Herceg
    • Hozzászólás: 196

    Erről jut eszembe:

    Szeptemberben valószínűleg Írországba költözöm. Legalább is nagyon úgy néz ki.

    Nem tudtok valamit arról, hogy hogy vagy honnan lehetne ott dohányhoz, stb. jutni?

    És csak félve kérdem : mennyiért?

    , Hozzászólás ID: #89743
    gas
    Felhasználó
    gas
    • Hozzászólás: 1042

    Rusee, ha repülővel mész akkor szerintem 250 grammnál ne nagyon vigyél többet. Ha autó, busz vagy vonat, akkor lehet bepróbálkozhatsz több dohánnyal is. 1 kg szerintem annyira nem vészes.

    Sok szerencsét Skóciában!

    , Hozzászólás ID: #89744
    maate
    Felhasználó
    MaAtE
    • Hozzászólás: 305

    Ma összevagdostam a videót, csak a bevezető, pipa előkészítés lett művészi, a többi pár trükkel fűszerezett standard pipás videó. Megjelenik a 4 karika (2 orron, 2 száj szélén) 😉

    Szerintem szerdán töltöm fel!

    , Hozzászólás ID: #89745
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962
    Rusee írta korábban:
    Nah Uraim!

    pár nap s elhagyom az országot s Skóciába folytatom egy darabig.. szerencsét próbálok…..

    Kiviszem a pipát is sajna nem volt Syskának igaza hogy közel hasonló áron vannak kint a dohányok barátnőm be ment pár üzletbe s átszámítva a nagy mizo 10 500 ft a kicsi 4500 ft s ez azt mondja még az olcsóbb dohány volt.

    Egyszer azt olvastam itt a fórumon h max 250g lehet csomagba vinni másszor meg azt hogy kereskedelmi mennyiséget Eu tagállamon belül többet lehet. 1 kg szeretnék kivinni !

    meg se próbáljam?

    köszi szépen

    Én azt ajánlom : Elements melaszt beszerezni kedvenc ízeidbe, és Skociába kipreparálni , ott sokan pipáznak (hagyományos pipa) valószínű sok finom pipadohányt kapni.

    , Hozzászólás ID: #89746
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    moldy007 írta korábban:
    Rusee írta korábban:
    Nah Uraim!

    pár nap s elhagyom az országot s Skóciába folytatom egy darabig.. szerencsét próbálok…..

    Kiviszem a pipát is sajna nem volt Syskának igaza hogy közel hasonló áron vannak kint a dohányok barátnőm be ment pár üzletbe s átszámítva a nagy mizo 10 500 ft a kicsi 4500 ft s ez azt mondja még az olcsóbb dohány volt.

    Egyszer azt olvastam itt a fórumon h max 250g lehet csomagba vinni másszor meg azt hogy kereskedelmi mennyiséget Eu tagállamon belül többet lehet. 1 kg szeretnék kivinni !

    meg se próbáljam?

    köszi szépen

    Én azt ajánlom : Elements melaszt beszerezni kedvenc ízeidbe, és Skociába kipreparálni , ott sokan pipáznak (hagyományos pipa) valószínű sok finom pipadohányt kapni.

    Talan meg tenyleg ez tunik a legjobb megoldasnak.Sajnos az van,hogy kulfoldon az arak magasabbak mivel az atlagfizetes is magasabb,nekunk ezert nagyon draganak tunhetnek a kinti dohanyok ha a mi forintunkat valtjuk at es nezzuk meg. Valoszinu ha egy angol jonne hozzank es megnezne hogy az o atlagos dohanyadagjabol itthon mennyi is jonne ki,elkepedve nezne hogy nekunk milyen marha jo mer olcso a doahyn…

    , Hozzászólás ID: #89747
    vizipipaman
    Felhasználó
    vizipipaman
    • Hozzászólás: 348

    Az lenne a kérdésem, hogy aladdin pipákhoz mért vortexet ajánlotok?Mér jobb mint a funnel?

    , Hozzászólás ID: #89748
    cira
    Felhasználó
    Cira
    • Hozzászólás: 305
    Rusee írta korábban:
    Nah Uraim!

    pár nap s elhagyom az országot s Skóciába folytatom egy darabig.. szerencsét próbálok…..

    Kiviszem a pipát is sajna nem volt Syskának igaza hogy közel hasonló áron vannak kint a dohányok barátnőm be ment pár üzletbe s átszámítva a nagy mizo 10 500 ft a kicsi 4500 ft s ez azt mondja még az olcsóbb dohány volt.

    Egyszer azt olvastam itt a fórumon h max 250g lehet csomagba vinni másszor meg azt hogy kereskedelmi mennyiséget Eu tagállamon belül többet lehet. 1 kg szeretnék kivinni !

    meg se próbáljam?

    köszi szépen

    Szia!

    Én amikor voltam kint Skóciában kb 1,5 kg dohányt vittem magammal, sehol nem nézték.

    A pipámat a hátizsákomban vittem ki, azt többször is elővetették velem, de miután elmagyaráztam nekik értelmesen hogy ez nem támadó fegyver, megnyugodtak és továbbengedtek.

    1kg simán mehet, de az Elements dohányokkal lehet tényleg jobban járnál.

    Én kint anno Soex dohányokat vettem de nem volt olcsóbb mint itthon szóval azt sem érte meg.

    Szerintem itthonról vigyél magaddal minden tartozékot!

    , Hozzászólás ID: #89749
    joker
    Felhasználó
    Joker
    • Hozzászólás: 300

    Tisztelt nagyérdemű 😀 Lenne egy kérdésem miszerint ti milyen vaníliát ajánlotok el basha cappuccino mellé? 🙂 Köszi előre is a válaszokat 😉

    , Hozzászólás ID: #89750
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Jelenleg? Semmilyet, mivel csak nakhla és waha van, esetleg a princ molasses talán szóba jöhet. 🙂

    , Hozzászólás ID: #89751
    joker
    Felhasználó
    Joker
    • Hozzászólás: 300
    sYska/!/ írta korábban:
    Jelenleg? Semmilyet, mivel csak nakhla és waha van, esetleg a princ molasses talán szóba jöhet. 🙂

    Esetleg a felsoroltakból mi hozható ki? 😀

    , Hozzászólás ID: #89752
    bryce
    Felhasználó
    bryce
    • Hozzászólás: 740

    Már régóta fel akarom hozni azt a kérdést, hogy a mosott ill. mosatlan dohányokról honnan tudjuk, hogy tényleg azok? pl: Hennawy, Nakhla állítólag mosatlan, a Fakher, Masah pedig mosott. Pedig mindegyik 0.5% nikotintartalmú. Nem értem..

    , Hozzászólás ID: #89753
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    bryce írta korábban:
    Már régóta fel akarom hozni azt a kérdést, hogy a mosott ill. mosatlan dohányokról honnan tudjuk, hogy tényleg azok? pl: Hennawy, Nakhla állítólag mosatlan, a Fakher, Masah pedig mosott. Pedig mindegyik 0.5% nikotintartalmú. Nem értem..

    Nakhla, Hennawy ha nem mosott, akkor 0.5%, a többi, ami mosott, az meg 0.05%. 🙂

    , Hozzászólás ID: #89754
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Joker írta korábban:
    sYska/!/ írta korábban:
    Jelenleg? Semmilyet, mivel csak nakhla és waha van, esetleg a princ molasses talán szóba jöhet. 🙂

    Esetleg a felsoroltakból mi hozható ki? 😀

    Prince kapható és a témájában dicsérik. 🙂

    bryce írta korábban:
    Már régóta fel akarom hozni azt a kérdést, hogy a mosott ill. mosatlan dohányokról honnan tudjuk, hogy tényleg azok? pl: Hennawy, Nakhla állítólag mosatlan, a Fakher, Masah pedig mosott. Pedig mindegyik 0.5% nikotintartalmú. Nem értem..

    Webbie megadta a választ. A Mosatlan 0,5%, a mosott 0,05%-os. Ámbár van amikor érdekes adatok kerülnek a dobozokra. :]

    , Hozzászólás ID: #89755
    qayqay
    Felhasználó
    qayqay
    • Hozzászólás: 127

    Hello a nakhla MIzo az mosott dohány?

    , Hozzászólás ID: #89756
    vizipipaman
    Felhasználó
    vizipipaman
    • Hozzászólás: 348

    mitörtént a fórummal? WTF??! valami phpBB szarság jött ki

    , Hozzászólás ID: #89757
    nightwolf
    Felhasználó
    Nightwolf
    • Hozzászólás: 1011

    Hát kicsit még átláthatatlan számomra…de szép lesz…csak maradjon meg a régi stílus…

    , Hozzászólás ID: #89758
    nightrain
    Felhasználó
    Nightrain
    • Hozzászólás: 1208

    Kicsit vizipipaforum.eu-s kinézete van plusz vannak olyanok amik nekem hiányoznak, pl: idézés, szerkesztés stb…

    , Hozzászólás ID: #89759
    vizipipaman
    Felhasználó
    vizipipaman
    • Hozzászólás: 348

    Syska nemakarsz/tok vagy akárki összedobni egy vortey vs funnel videót? ugyanannyi szénnel ugyanolyan dohánnyal pipával csővel ilyesmi? érdekes lenne..

    , Hozzászólás ID: #89760
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    vizipipaman írta korábban:
    Syska nemakarsz/tok vagy akárki összedobni egy vortey vs funnel videót? ugyanannyi szénnel ugyanolyan dohánnyal pipával csővel ilyesmi? érdekes lenne..

    De szeretnék, csak időm nincsen.

    Pl. most a kinézet káoszát az okozta, hogy a fórumot javítom.

    , Hozzászólás ID: #89761
    nightrain
    Felhasználó
    Nightrain
    • Hozzászólás: 1208
    Nightwolf írta korábban:
    Hát kicsit még átláthatatlan számomra…de szép lesz…csak maradjon meg a régi stílus…

    Ezzel én is egyetértek!

    , Hozzászólás ID: #89762
    bryce
    Felhasználó
    bryce
    • Hozzászólás: 740
    sYska/!/ írta korábban:

    bryce írta korábban:
    Már régóta fel akarom hozni azt a kérdést, hogy a mosott ill. mosatlan dohányokról honnan tudjuk, hogy tényleg azok? pl: Hennawy, Nakhla állítólag mosatlan, a Fakher, Masah pedig mosott. Pedig mindegyik 0.5% nikotintartalmú. Nem értem..

    Webbie megadta a választ. A Mosatlan 0,5%, a mosott 0,05%-os. Ámbár van amikor érdekes adatok kerülnek a dobozokra. :]

    Aha, de ha jobban melegondolunk, ha a mosott dohány 0.05%, a mosatlan pedig 0.5% nikotintartamú, akkor a mosással csak 0.45% nikotin távozik a dohányból? :-/ Nem lehet hogy mosottak a 0.5%-osak is??

    , Hozzászólás ID: #89763
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    bryce írta korábban:
    sYska/!/ írta korábban:

    Webbie megadta a választ. A Mosatlan 0,5%, a mosott 0,05%-os. Ámbár van amikor érdekes adatok kerülnek a dobozokra. :]

    Aha, de ha jobban melegondolunk, ha a mosott dohány 0.05%, a mosatlan pedig 0.5% nikotintartamú, akkor a mosással csak 0.45% nikotin távozik a dohányból? :-/ Nem lehet hogy mosottak a 0.5%-osak is??

    Akkor mosással nikotin kerülne bele…

    Az meg nem valami logikus…

    0,5 % és 0,05 % között egy tizedesjegy különbség van, azaz a mosott dohányban tized annyi nikotin található..

    , Hozzászólás ID: #89764
    bryce
    Felhasználó
    bryce
    • Hozzászólás: 740
    Quote:
    Akkor mosással nikotin kerülne bele…

    wakummaci, olvasd el még egyszer amit írtam 🙂

    , Hozzászólás ID: #89765
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Bocsi, az utolsó mondatot úgy értelmeztem, mintha azt mondanád, hogy a 0.5 %-os dohányok a mosottak.. :).

    Ettől függetlenül nem értem mire akarsz kilyukadni.

    0.05 % nikotin tartalom -> “mosott dohány” , azaz kevésbé nikotindús a több áztatásnak köszönhetően.

    0.5 % nikotin tartalom -> “mosatlan dohány”, nikotindúsabb.

    Ez a 0,45 % amit mondasz egyáltalán nem így működik,ha a mosás hatására 0,45 %-al csökkenne a nikotintartalom, akkor az a végeredményben 0.001125 gramm lenne.

    Ellenben ha utánaszámolsz, a nikotintartalom amit feltüntetnek egy 50 grammos dohány esetén, 0,05 %-al -> 0,025 gramm.

    0,05 a 0,5 -nek 10 %-a, szóval a 0,5 -ös nikotintartalomból (0,25 gramm) úgy kapod meg a 0,05-öset, ha elosztod 10-el.

    Mellesleg ez az eredeti dohányokhoz képest fogalmam sincs hol lehet, mert ugyebár a nyers/mosott dohányhoz jön az aroma, glicerin, stb..

    , Hozzászólás ID: #89766
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414
    gerago írta korábban:
    gas írta korábban:
    Haver vett egy gyönyörű KM Pharoine testet, egy csodaszép szürés-feketés Jumbo tartállyal. Ki is próbáltuk Dozerral és Geragoval. 🙂

    Az füst zöld kristályüveg. ÉS pont azt akartam én is megvenni. :snif:

    Arról az üvegről beszéltek ezek szerint, amit először én stoppoltam le magamnak … Nem leszünk így jóban 😀

    , Hozzászólás ID: #89767
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Bizony, arra az üvegre sokan szemet vetettek. 😛

30 bejegyzés megtekintése - 7,651-7,680 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.