A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #90459
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    Nick írta korábban:
    A Nammor, és a Razan csövek belseje is gumi, egyedül a fogórész lenne furcsa ha gumiból lenne, az műanyag Hookah csak arra szeretett volna utalni, hogyha készítesz egy mosható csövet, nem szokás egy már létezőről elnevezni, kivéve ha ez a két név típust jelölne, ami ugyebár nem igaz, vagy anyag használatot tekintve azt használnád, mint pl. a Nammor. A típusa mindkettőnek mosható szívócső, de két külön márka. Pl. ha nekem van egy narancssárga színű puma pólóm, és házilag befestem pont olyan kinézetűre, attól még az nem home made puma póló Hookah, ha tévedek javíts ki

    Így van, lehet típus Maxura, Sultan, Abu Mahir és hasonlók, ha hasonlít ha nem elnevezheted ahogy akarod, de márkáról nevet adni nem ildomos úgy mint a Sultan Center.

    sYska/!/ írta korábban:
    … Tegnap volt itt Szegeden a sörfesztiválon a féllábú körző. 😉 Jó ki skoncertet nyomott. 😀

    A kapitány nagyon küldi, 60 évesen fél lábbal is ott van szeren! Még sok-sok koncertet kívánok Bill bácsinak! 😀

    , Hozzászólás ID: #90460
    hebdab
    Felhasználó
    hebdab
    • Hozzászólás: 364

    egészen pontosan 62:))

    és tényleg jól nyomja, sajnos kihagytam idén, sose volt kivel mennem, pedig majd kéthavonta ZPben is fellép.

    , Hozzászólás ID: #90461
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    Feca-nak

    “Nekem van 600 Ft-os kínai pólóm, meg 12000Ft-os amerikai is. Ugyan addig bírták, és ugyan olyan kényelmesek. Amikor a kínait veszem fel, nem arra gondolok, hogy nem igazi, hanem arra, hogy póló. Értem?

    Ugyan így megy a Top Mark lehúzása is. Nekem van az is, és jó. Azért, mert valami olcsó, vagy kamu, nem jelenti azt, hogy nem használható, és helyi értékén kezelve nem jó.”

    Nekem csak kínai pólom vagy angol használt ruhás. Persze h ugyan olyan jó mert nekem nem számít. De ha pipáról van szó a 20 000 ft cipő helyett vettem egy 2000 ftosat s mgvettem a razanomat és a vortexemet. Nekem ez a prioritás.

    Meg gyüjtöttem annyit hogy megtudtam élni addig itt skótba amíg nem találtam munkát. A pipán kivül csak a sport a hobbim, ami nem egy nagy költség így inkább áldozok normális kiegészítőkre és pipára 🙂

    Jah de nagyon meglepődnétek itt hogy vannak az olcsó cuccok. Ha otthon bemész egy *esco-ba s megveszed a legtrébb csokit kibontod s az első kocka után megy a szemétbe megehetetlen. Itt folyamatosan a 90 ft-os “legtrébb” csokit eszük de ennél jobb fehér csokit még életembe nem ettem. Itt a legtrébb áruk minősége is az otthoni középkategóriával vetekszik. S ez azért nagyon szomorú.

    Mondjuk a dohány itt luxuskategória ….

    , Hozzászólás ID: #90462
    magichorse
    Felhasználó
    magichorse
    • Hozzászólás: 92

    Nekem meg több olcsóbb lábbelim van, és nem egy jó, mert tudom, hogy agyonhasználnám, így pedig bírják.. márha nem nő a lábam, amit nem szeretnék mert ígyis 47-es.. Pipából nekem is TopMark van, és inkább csináltam hozzá műanyag csövet, mert azt pontos méretre lehet venni, és átlátszó, ezért mindenki annyira díszíti, amennyire csak szeretné. A minőség nem meghatározó… Csak megjelenés legtöbbször. Persze nem azt mondom hogy vegyétek az olcsót, de van, amikor az is jó.

    , Hozzászólás ID: #90463
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787

    Vannak tipikusan olyan emberek, akik a minőséget veszik meg, ami nem feltétlen minőség, csak márkanév… itt gondolok cipőre, ruhára stb. Közben lehet, hogy a tizedannyiba kerülő cucc a vevő számára sokkal jobb, ám ezt mindaddig nem tudja, míg meg nem veszi.

    Én a TopMarkomat lecseréltem, nem volt rossz, de tény, hogy vannak sokkalta jobb pipák nála. Ha az a Razannak nevezett 2300 Ft-os cső nem gagyi és nem esik szét első érintésre, sőt, ha még használható is, akkor nem ártana egy, hisz jobb mint ez a gyári szar. 🙂

    , Hozzászólás ID: #90464
    feca
    Felhasználó
    Feca
    • Hozzászólás: 267
    ShaaM írta korábban:
    Vannak tipikusan olyan emberek, akik a minőséget veszik meg, ami nem feltétlen minőség, csak márkanév… itt gondolok cipőre, ruhára stb. Közben lehet, hogy a tizedannyiba kerülő cucc a vevő számára sokkal jobb, ám ezt mindaddig nem tudja, míg meg nem veszi.

    Ezeket hívják sznob majmoknak…

    , Hozzászólás ID: #90465
    gas
    Felhasználó
    gas
    • Hozzászólás: 1042
    Feca írta korábban:
    ShaaM írta korábban:
    Vannak tipikusan olyan emberek, akik a minőséget veszik meg, ami nem feltétlen minőség, csak márkanév… itt gondolok cipőre, ruhára stb. Közben lehet, hogy a tizedannyiba kerülő cucc a vevő számára sokkal jobb, ám ezt mindaddig nem tudja, míg meg nem veszi.

    Ezeket hívják sznob majmoknak…

    Ha megtehetik akkor miért baj? Tipikus magyar betegség az irigység.

    , Hozzászólás ID: #90466
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785

    én meg úgy vagyok vele hogy inkább megveszem a drágább dolgokat mert nem vagyok olyan gazdak hogy havonta cseréljem az innen onnan összeaprózott cuccaimat. ezt pedig úgy nevezik hogy vannak bizonyos igényeim

    , Hozzászólás ID: #90467
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924

    Ja, ha valaki megteheti, akkor miért baj ? Irigykedni persze lehet .. 🙂

    , Hozzászólás ID: #90468
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    Riccio írta korábban:
    én meg úgy vagyok vele hogy inkább megveszem a drágább dolgokat mert nem vagyok olyan gazdak hogy havonta cseréljem az innen onnan összeaprózott cuccaimat. ezt pedig úgy nevezik hogy vannak bizonyos igényeim

     

    Imivel értek egyet, mivel érdemesebb spórolni a drágább dolgokra, mivel pipánál halmozottan érvényes az, hogy a drágább a jobb és ez nem sznobság szerintem. Másrészt ténylegesen egyszer kell megvenni mindent, ami összköltségben elég sok, de utána nincs gond, csak maximum a dohány meg a szén meg az alufólia. Persze, nem az őshazáról beszélek, de onnan is el kell jusson idáig a pipa az összes új kiegészítővel együtt. Amúgy majd egy találkozón szerintem mindenképpen próbálj ki Feca egy KM-et Razannal és Tangiers-al, és akkor meglátjuk, hogy vélekedsz a Top Mark-ról, őszintén szólva én azt mondom, hogy nem rossz, csak a jó nem ilyen.

    , Hozzászólás ID: #90469
    kismiki
    Felhasználó
    kismiki
    • Hozzászólás: 304

    “Nem vagyok olyan gazdag,hogy olcsón vásároljak.”  (angol/héber közmondás)

    A gondolkodó vásárlók az ár-érték arányt nézik. Kis hazánkban csak az ár fontos, nem baj, ha hitvány, értéktelen a termék, csak olcsó legyen.

    , Hozzászólás ID: #90470
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403

    Szerintem is így lenne jó, hogy spórolsz a jóra, viszont soha nem garancia pl. egy NewYorkeres farmernél sem az, hogy drágább, így tovább bírja. 3 hét után kellett visszavinni, mert bolyhosodott, illetve eleresztett az egyik gombja (nem én vagyok dagadt annyira, egyszerűen amikor gomboltam ki, lepattant… :D). Másik, hogy a Philip Russel farmeremnél egyszer tudtam felhajtani a szárát, és a festék le is jött. Az előbbi NewYorkeres farmerem legalább kicserélték, a Russel farmer most a KERMI-ben rohad. Szép-szép a drágább, *minőségibb*, de sajnos nem mindig a minőségibb a jobb. Viszont pipában így van szinte mindig. Egy KM nem fog neked szétrohadni, talán még egy atomtámadás esetén is védekezhetsz a KM-mel.

    , Hozzászólás ID: #90471
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    kismiki írta korábban:
    A MYA is kínai és állítólag használható, nem rozsdásodik. Ma már szinte mindegyik vp boltban van kínai termék, sőt némelyikben csak az van..

    “Ami nem kínai, az hamisítvány.” (ismeretlen magyar kereskedő)

    Igen tisztában vagyok vele, mivel van MYA pipám és az egy másik kategória, nem véletlen mondjuk, hogy MYA, és nem azt hangsúlyozzuk hogy kínai mivel a MYA egyenlőre egyenlő a minőséggel. Szintén nem túl olcsó, viszont minőségi kivitelről van szó. Viszont azok a pipák amik kint vannak ‘AMY’ látszik, hogy koppintás, és már képről is meg lehet állapítani, hogy túlzottan minőséginek néz ki. Régen én is belefutottam egy kínai pipába és nem túl olcsón meg is vettem, hát mit mondjak…gyakorlatilag alumínium volt és szétoxidálódott. Ezt azért írtam a végén, hogy gyakorlatilag sokba kerül a sz** meg a h*** is ha annyiért adják. Ezért fontos elsősorban a minőség, aminek utána tudsz olvasni és kérdezni, ami sajnos az ár növekedéssel is együtt jár.

    , Hozzászólás ID: #90472
    feca
    Felhasználó
    Feca
    • Hozzászólás: 267
    Hookah írta korábban:
    Véleményem szerint ‘kínai’ Aladdin koppintásnak tűnik, és több mint valószínű az is. Ami viszont sajnos a rossz minőséget hordozza magában, persze használható csak éri meg, mert hamar rozsdásodik.

    Az miből látszik, hogy kínai? Minta, kivitel, vagy mi? Mármint így képről, nem megfogva.

    , Hozzászólás ID: #90473
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    Feca írta korábban:
    Hookah írta korábban:
    Véleményem szerint ‘kínai’ Aladdin koppintásnak tűnik, és több mint valószínű az is. Ami viszont sajnos a rossz minőséget hordozza magában, persze használható csak éri meg, mert hamar rozsdásodik.

    Az miből látszik, hogy kínai? Minta, kivitel, vagy mi? Mármint így képről, nem megfogva.

     

    Igen a kivitel, a felső kettőnél a kerámiák egyértelműen, a csövek, az üvegek is koppintások MYA és Aladdin. (a test résznél az alsó kettő, nagyon hasonlít a Nomad-ra, ill. inkább a Magier-re) Valamint a testen a szívófej illesztés, valamint a szelep rész. Amúgy szerintem a kerámiáknál lehet hogy a többi is koppintás, hiszen amúgy láttunk már MYA koppintás kerámiát, ami azért nem volt az igazi.

    , Hozzászólás ID: #90474
    szultankincsei
    Felhasználó
    SzultánKincsei
    • Hozzászólás: 736
    Feca írta korábban:
    Hookah írta korábban:
    Véleményem szerint ‘kínai’ Aladdin koppintásnak tűnik, és több mint valószínű az is. Ami viszont sajnos a rossz minőséget hordozza magában, persze használható csak éri meg, mert hamar rozsdásodik.

    Az miből látszik, hogy kínai? Minta, kivitel, vagy mi? Mármint így képről, nem megfogva.

    ez neked több eves tapasztalatbol megmondom hogy ez a pipa maga mondja. a csöve keramiaja fém szerkezet es a többi alkatreszekböl egyertelmüen lehet erteni hogy ez kinai. 

    ez olyan mint ember ismeres arcabol haj es bör szinebö stb.

    , Hozzászólás ID: #90475
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Feca írta korábban:
    ShaaM írta korábban:
    Vannak tipikusan olyan emberek, akik a minőséget veszik meg, ami nem feltétlen minőség, csak márkanév… itt gondolok cipőre, ruhára stb. Közben lehet, hogy a tizedannyiba kerülő cucc a vevő számára sokkal jobb, ám ezt mindaddig nem tudja, míg meg nem veszi.

    Ezeket hívják sznob majmoknak…

    Már megbocsáss, de arra nem gondolsz, hogy valaki nem sznob, hanem bemutatni szeretne valamit és megismertetni másokkal?

    Nagy ívbe tojnék a dohányokra, a szenekre. Meg van a magam pár kedvence. Még is, ha jön valami új addig kínzom magam amíg meg nem tudom venni, kipróbálni és bemutatni. Ezért van Razan csövem, Nammor csövem,  Tangiers-em,  vortex-em és még sorolhatnám. Shi-sham-ot is fogok venni, mert sajna eltört a régi. Sznob vagyok-e? Ezt döntsék el azok, akik vásárlás előtt megnézik a videóim és ‘talán’ ennek köszönhetően jobb kerámiát vásárolnak.

    Van már kerámiám, legalább 12 és ebből 9 vortex. Még is, a shi-sham is itt lesz és Krampi és a többi törzstag nagyon jól tudják, például előző héten 3 napig tejfölös kenyéren éltem, mert annyira nem volt pénzem. Még is össze szenvedek egy shisham-ra valót és nem sznobságból, mivel a régi sima kerámiám is használom.

    Nem sznobságból szedtem szét a régi szívócsöveim, hogy “Én ezt is megtehetem….” mondjam, hanem azért az 5-6 fotóért amit közben csináltam. Sznobság? Szerintem nem. Megszállottság ? Igen.

    Rengeteget öltem a pipázásba, mindig is a minőséget kerestem amikor volt rá keretem. Azonban úgy érzem, nem vagyok sznob….

    Ha választhatnék az igazi Razan vagy a másik között, akkor is addig güriznék amíg Razan-ra nem telne.

    Apropó: A nagy felhajtásra való tekintettel lehetséges, hogy veszek egy csövet a Sultan centerből és videós tesztben összehasonlítom a Razan-al. Miért? Van már 3 mosható szívócsövem. Azért kérlek szépen, hogy bemutathassam a tömegnek, azért, hogy pontosan tudják mit vesznek és igazságosabb legyen ez az egész szemétkavaró dolog.

    Miből fogom megkeresni rá a pénzt? Fogalmam sincsen, de az ilyen dolgokban szeretek igazságot mondani és kideríteni azt.

    , Hozzászólás ID: #90476
    kismiki
    Felhasználó
    kismiki
    • Hozzászólás: 304

    Az miből látszik, hogy kínai? Minta, kivitel, vagy mi? Mármint így képről, nem megfogva.

    Innen látszik:

    https://www.made-in-china.com/productdir … mit&code=0

    és innen is:

    https://www.alibaba.com/trade/search?Sea … t_en&ssk=y

    , Hozzászólás ID: #90477
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787

    Az, hogy egy hobbiba ölsz pénzt, az rendben van. A hobbik többnyire ilyenek. Ha mások azért ítélnek meg pl. mert neked nincs Adidas vagy Nike cipőd stb… az már azért más.

    , Hozzászólás ID: #90478
    feca
    Felhasználó
    Feca
    • Hozzászólás: 267

    Figyelj Syska. Olvasd el, mire válaszoltam. Értelmezd, aztán olvasd el újra, mit válaszoltam.

    Mielőtt gyorsan válaszolnál, olvasd el 1-2 szer, rágd meg, és aztán írd le, amit gondolsz.

    “ShaaM írta:

    Vannak tipikusan olyan emberek, akik a [highlight=#ffcc00]minőséget veszik meg, ami nem feltétlen minőség, csak [/highlight][highlight=#ff00ff]márkanév[/highlight].”

    Az én olvasatomban, aki nem a tartalmat nézi, hanem a nevet, az sznob. Mert neki nem az kell, hogy tényleg jó legyen, hanem hogy elmondhassa, én a pixlipaxli márkát veszem. Érted?

    Amúgy meg szerintem itt is vannak olyan pipások, akik ha van egy orosz noname, de istencsászár, mindent százszor verő, minőségi, de ismeretlen pipa, meg van egy KM, az utóbbit fogja megvenni. Mert neve van, mert presztizs, meg tök tudja.

    És mielőtt vérszemet kapsz, nem rád gondolok. Illetve konkrétan nem gondolok senkire sem.

    A tejfölös kenyérre ne térjünk ki, mert irreális. Van, akinek arra sem jut, és nem azért, mert pipára gyűjt. Hanem mert nem jut, és kész.

    Amúgy nem mondom, hogy én nem fogok venni egy márkás pipát, meg egy razant. Előbb-utóbb biztosan. De nem fogok belemenni ebbe a sohasemmimást-dologba.

    Na ennyi, lehet lehurrogni, vagy lehet értelmezni a sorokat.

    , Hozzászólás ID: #90479
    joker
    Felhasználó
    Joker
    • Hozzászólás: 300

    Emberek ne tegyük már ennyire magasröptű pályára ezt a sz@r csövet… Nem razan ez tuti az hogy mennyire használható az meg majd kiderül… + ne keverjünk ide ilyen marhaságokat hogy sznobság meg irigység meg lóvés vagyok meg csóró vagyok…felesleges. 😉

    Egyébkén én is csóró vagyok annak ellenére hogy 20évesen autóm van. Ettől függetlenül nincs KM pipám se sőt lehet hogy soha nem is lesz. Döntse el mindenki a saját értékrendje szerint hogy neki mi a fontos. 😉 Szerintem…. 🙂

    , Hozzászólás ID: #90480
    kismiki
    Felhasználó
    kismiki
    • Hozzászólás: 304

    Asszem megvan az “egyiptomi szívócső”!!! :hehe:

    https://www.alibaba.com/product-gs/30059 … _Hose.html

    Max 4 dodó/stükk, ha ezer. :hehe:

    A kedves-szép Ms. Louis Lu-t kell keresni.

    [attachment=0]original.jpg[/attachment]

    , Hozzászólás ID: #90481
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Feca: Nem igazán szokásom tűrni az ilyesmit. Van véleményem, van ellenvélemény, de azért a stílus is egy dolog.

    A tejlfölös kenyér jut-nem jut egy más tészta, de például megint fingod nincs arról, hogy mennyibe kerül nekem fenntartani ezt az egész pipás weblapos hóbelebancot. Amióta a támogatósdit megcsináltam, 3 hónapra jött össze a tárhely díja. Mióta megy? 40 hónapja minimum. + A többi oldal, ami egy tárhelyen fut és ahhoz pedig erős szerver kell. Abba is hagyhatnám és nem kéne tejfölös kenyeret ennem, hogy az albérletem ki tudjam fizetni. Hidd el, eltudnám másra is költeni ezt a pénzt. Bevételem rohadtul nincs belőle, néha 1-1 reklámhely bérlés és slussz ennyi. Vannak dohányaim, azokból is néha kiárusítok, hogy legyen pénzem. Szóval ezt a tejfölösdit én nem viccből írtam, tényleg ez volt a helyzet. Többet költöttem a weboldalakra, mint a saját jólétemre….. és nem azért, hogy ilyesmit kapjak vissza.

    Amúgy meg ne mond már nekem, hogy ebben a világban van olyan, hogy a 8000Ft-os termék ugyan azt tudja mint a 2300Ft-os…

    + Az egész úgy jött le, mintha a fórum ‘tehetősebb’ tagjaira gondoltál volna, mint sznob majomnak. Amit szintén nem nézek jó szemmel, mert kedvelem mindannyiukat és tudom milyenek. Van aki megteheti, van aki nem. Az élet igazságtalan és az egyenlő esélyek álmok maradnak mindörökké. Törődj bele.

    , Hozzászólás ID: #90482
    feca
    Felhasználó
    Feca
    • Hozzászólás: 267

    Látod, megint nem arról beszélsz, amiről szó van.

    Senki egy szót nem szólt, nem vitatta, hogy mennyi energiát, vagy anyagiakat fordítasz a fórumra. A kenyeret meg azért írtam, mert nem kötelező venned még egy pipát, és emiatt nem enned. Más nem pipára gyűjt, hanem kajára. Én is voltam már olyan helyzetben. De ez más topik.

    Amúgy meg mondom, hogy van olyan, hogy egy 2000 Ft-os dolog ugyan olyan jó lehet, mint egy 8000 Ft-os. Ha ezt Te ilyen kategorikusan elveted, akkor…sajnálom.

    Véleménye lehet mindenkinek, meg is hallgatom, és reagálok rá. Általáben hasonló stílusban, ahogy az illető tette. Az előző hsz-edet olvasd el, látni fogod, Te kezdted magas cén. Ráadásul úgy, hogy nem is értetted, vagy félreértetted azt, amire reagáltál.

    , Hozzászólás ID: #90483
    kismiki
    Felhasználó
    kismiki
    • Hozzászólás: 304

    :nonon: Tessenek má a vízipipákkal foglalkozni!!! :alcool1:

    , Hozzászólás ID: #90484
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787

    sYska: Szerintem picit tényleg félreértetted a dolgot, senki nem kérdőjelezi meg az általad befektetett energia és anyagiak mennyiségét. Szóval… az nem Razan cső, ezt tudjuk. A Razan garancia a minőségre, de attól még egy másolat is lehet hasonlóan jó. Ha pesti lennék, akkor én lennék az aki venne ebből a hamis cuccból, és kipróbálná, hogy legyen vége ennek az egész hamis Razan dolognak. Felesleges.

    , Hozzászólás ID: #90485
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Nyugi, nyugi mindenki…

    Feca szerintem sem a fórumtagokat hurrogta le, csak arra gondolt, hogy azok a sznob majmok akik KIZÁRÓLAG a márkanév miatt vesznek egy-egy terméket..

    Nyilvánvaló, hogy egy KM ezerszer jobb mint egy TM, és nem sznobság ha valaki ezért vesz KM-et…

    Az a sznobság, ha fogalma sincs arról, hogy mik a különbségek, csak azt látja, hogy mennyire drága..

    , Hozzászólás ID: #90486
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615

    Feca: Nem kötekedésnek szánom, azonban az értelmezésem szerint, a probléma megint a megfogalmazásból adódott, és nem a hamis Razanból. Az, hogy lesznobozzuk azokat, akik már inkább a hobbyjuknak élnek és arra költenek nem szép dolog. Ha egy kicsit is ismernéd Syskát, akkor tudhatnád, hogy végére fog járni az ügynek, mert nem szokott a levegőbe beszélni. Nem véletlen vannak a videós tesztek, a folyamatos fórum bővítés. Amikor hasonló kijelentések megszületnek, azért gondoluk végig, hogy Syska felbecsülhetetlen dolgot tett és tesz a magyar vízipipás közösségért, mivel egy közösséget fabrikált az online szörföző rétegből, vagyis azokból akik a vízipipa iránt érdeklődnek és nem 6 éves szinten mint egyéb oldalakon, nem kevés soha meg nem térülő idő és anyagi ráfordítás révén. Megharcolt a konkukrenciával, és mindenféle hatósággal, hogy ma is holnap is és jövőre is, remélem még sok sok évig, böngészhessük a fórumot. Kialakított egy kapcsolatrendszert és bevonta a felhasználók mellett az eladókat is az oldalba több kevesebb sikerrel. Úgy, hogy ez minden szinten maximális tiszteletet érdemel!

    Ugyanígy tisztelet a moderátoroknak, akik a háttér munkát végzik, és mindazoknak akik értéket tesznek az oldalhoz, hogy megőrizte és megőrzi a fórum induláskori magas színvonalát.

    Azt hiszem, mindenkit a jó szándék vezérel, hiszen mindenki a régi tagok közül is megpróbál segíteni az újaknak, hogy élménnyé tegye ezt a luxus hobbynak nevezhető tevékenységet. Az, hogy elmondod a véleményed egy dolog, ezért hívjuk fórumnak cenzúra nélkül. A cenzúrát itt úgy lehet érteni, hogy természtesen nem törlik egyből a hozzászólásokat, mint máshol, és mindenkinek lehetősége van a vélemény nyilvánításra kúltúrált formában.

    Mindenki eldöntheti maga azt, hogy milyen szinten űzi (ha lehet szinteknek nevezni) és mennyit költ erre a hobbyra, itt az oldalon azon vagyunk, hogy kihozzuk mindenből a legjobbat. Nem számít az, hogy Razan vagy sima műanyag csövet használsz, az sem hogy KM-ed MYA-d vagy Top Markod van, ahogy az sem, hogy sima egyiptomi szír, Shi Sham vagy Vortex/Phunnel-ed van. A lényeg az élmény. Ha nincs pénzed vagy nem teheted meg, akkor gyűjtesz, vagy maradsz ott ahol elindultál, mindenesetre van időd és lehetőséged megismerni dolgokat és eldönteni, hogy mire szánsz pénzt, ha valaki vesz egy KM-et és egyéb kiegészítőket, amelyek saját vp-s élményét fokozzák még nem sznob. Legtöbbünk egy spirális fejlődési folyamatot járt be, és most tart ahol tart, a megszállottabbak köztük én is igyekszik fejlődni, és lépést tartani az új dolgokkal, amelyek fokozhatják a vízipipázás élményét, rituáléját. Csak ennyit akartam.

    Ezt tartsuk tiszteletben, és ne tegyünk hasonló kijelentéseket mivel sokan vagyunk, és magukra vehetik az emberek főleg ebben stílusban leírt szövegkörnyezet miatt.

    , Hozzászólás ID: #90487
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Syska,Feca! A baj az, hogy elbeszéltek egymás mellett! Jobb volna egy pohár tea és két pipa / KM és TM / :happy1: társaságában személyesen megbeszélnetek ezt a dolgot!! Amennyiben nem megy, javaslom a következő topicot:

    duhong-avagy-egymas-gyilkolaszasa-kotekedes-t140-105.html?hilit=egym%C3%A1s

    Saját egyéni véleményem nagyon egyezik Hookahéval, nem szeretném itt megint ezzel a helyet foglalni!

    Béke és nyugalom, no és egyetértés uralkodjék köztünk! :amen:

    😛

    , Hozzászólás ID: #90488
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Mindannyian szép dolgokat mondtok, a lényeg viszont tényleg abban van, amit Ákos is mondott 🙂 Feca a sznob jelzőt tényleg nem azokra használta, akik esetleg több pénzt költenek/költhetnek a vízipipás hobbira, hanem azokra, akik egy márkanevet vásárolnak meg a nélkül, hogy akár csak egy kicsit is utánanéznének a valódi minőségének. És ez tényleg sznobság.

    Ha megveszel valamit, mert a neve minőséget takar és e mellett te is tisztában vagy azzal, hogy az az adott márka tényleg garancia a minőségre, és e mellett annak ára is van, az már természetesen egy másik kérdés. Ha megteheted és szeretnél rá költeni, akkor miért ne.

    A másik fontos pontot pedig Hookah kommentjéből szeretném kiragadni, mégpedig azt, hogy ez a közösség egy vízipipás közösség, az, hogy kinek mi van a tulajdonában, az teljes mértékben lényegtelen. Mi itt azért vagyunk, hogy ezt a csodálatos hobbit mindenkivel megismertessük, a tudatlan emberek szemét felnyissuk, a tévhiteket eloszlassuk, valamint, hogy segítsük azt, aki belevág a dologba. Függetlenül attól, hogy kinek mi van a tulajdonában (természetesen a szar minőséget ne keverjük ide, mert azzal nem lehet semmit sem kezdeni), igyekszünk mindenkit megfelelő tanácsokkal ellátni.Az, hogy szinte minden esetben az az elő mondatunk, hogy a gyári csövet érdemes pl lecserélni, az szerintem érthető. Ilyen esetben természetesen felvetődik egy Nammor lehetősége, de ha valakinek nincs rá keret, ugyanúgy tudunk ajánlani házilag elkészíthető csövet, ami tény, hogy nem fogja ugyanazt az élményt nyújtani, de a problémákat kiküszöböli és magát az élményt biztos, hogy nagyban növelni fogja.

    Az egyéb kiegészítőket tekintve ugyan ez a helyzet, hogy ajánlani fogjuk a Vortex/Phunnel kerámiákat azoknak, akik még nem próbálták, de ez nem jelenti azt, hogy egy hagyományos egyiptomi vagy szír kerámiával ne lehetne jót tömni. Csak az élmény más. De ha valaki nem teheti meg, nem fogjuk ezért kinézni, és ugyanúgy igyekszünk segíteni neki mindenben, amiben csak tudunk. Szerintem nyugodtan beszélhetek a legtöbb Vortex/Phunnel tulajdonos nevében, hogy mind a mai napig gyakran használunk egyiptomi kerámiát bizonyos esetekben 🙂

    A pipa kérdésköre talán a legkényesebb, hisz ebben az esetben beszélhetünk a legnagyobb beruházásról. A szar minőségű pipa nálam (és szerintem ebben a közösségben mindenkinél) nem bizonyos márkaneveket takar, hanem a silány minőséget. Ilyenek a tényleg gagyi minőségű kínai pipák, amelyek nem megfelelő anyagokból, nem megfelelő minőségben készülnek (és nem azért gagyi, mert kínai, hanem mert gagyi 🙂 ).

    A Top Markkal személy szerint nekem sem volt soha semmilyen problémám, a mai napig megvan az első (bár már nem használom), de megfelelő karbantartás mellett soha semmi problémám nem volt vele. A belső átmérője kellően nagy, ha egy 55 centiset veszünk alapul, szerintem ha normális áron vásárolja az ember, akkor kezdő pipának tökéletes. Ha valaki kicsit többet szeretne áldozni a kezdetekkor, vagy megteheti, akkor ott van az Aladdin, mint alternatíva.

    A Mya-k, KM-ek és egyéb felső kategóriás pipák pedig már egy teljesen más kérdéskörbe tartoznak. Nagyon sokszor kaptam már meg azt a kérdést, hogy “tényleg annyival jobb egy KM, hogy érdemes beruházni rá?”. Ilyenkor nem tudom néha eldönteni, hogy vajon mit várnak az emberek, hogy talán magától megtömi a kerámiát? Mert akkor sajnos tapasztalatból kell mondanom, hogy nem 🙁 Ha az ember vesz egy kellően nagy belső átmérőjű réz csövet és azt hűvös szobában használja pipaként, akkor kis túlzással, de valószínűleg átélheti ugyanazt az élményt, amit pl egy KM esetében, már ami a füst mennyiségét illeti. A KM-nek ami előnye van egy hagyományos pipával szemben, az az általánosan magas minőség, a nagy belső átmérők mindenhol, és ami a legtöbbet nyom a latba, az a megjelenés. Igen, én pl azért fizettem a KM-emért annyit, amennyit mert tetszik. Természetesen szükségesek a korábban megemlített feltételek is, hiszen egy szép de sz_r dologért az ember nem fog kiadni olyan sok pénzt.

    Összességében tehát a legfontosabb az, hogy az ember élvezze ezt a hobbit úgy, ahogy neki tetszik, illetve hogy segítsük egymást és az adott körülményeknek megfelelő hasznos tippekkel, tanácsokkal lássuk el egymást. Aztán ha az ember teheti és ki tud próbálni bizonyos kiegészítőket, illetve pipa márkákat pl. egy találkozón és neki is bejön, akkor ha úgy tartja kedve beruházhat rájuk, így nem kell látatlanba döntenie. És ez a lényeg, ezért vagyunk mi itt, hogy segítsünk.

    Uff

30 bejegyzés megtekintése - 8,371-8,400 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.