A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #90862
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785
    sYska/!/ írta korábban:
    Riccio írta korábban:
    a mások vallási nézeteit sértő hozzászólásokat tiltja a szabályzat. csak Syska-n múlik hogy ő ezzel kapcsolatban mennyire elnéző

    Nem emiatt lett kitiltva, ezt azért tisztázzuk.

    utána olvastam csak a többit

    , Hozzászólás ID: #90863
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    Riccio írta korábban:
    wakummaci írta korábban:
    Hűha… Azért azt nem vártam, hogy ilyenért (Feca) valaki tiltólistára kerül..

    a mások vallási nézeteit sértő hozzászólásokat tiltja a szabályzat. csak Syska-n múlik hogy ő ezzel kapcsolatban mennyire elnéző

    Nem egyszer volt már, hogy egy két emberrel elszaladt a ló bizonyos téren, akkor csak kommentek lettek kitörölve…

    A PÜ-s részét nem tudom a dolognak, én csak a “hamis razanos” topik alapján mondtam azt, amit.

    , Hozzászólás ID: #90864
    hcsimike
    Felhasználó
    HcsImike
    • Hozzászólás: 266

     :alcool1:  Pipafüstben gazdag születésnapot kívánok Troll tagunknak! :alcool1:

    , Hozzászólás ID: #90865
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Ez a kép csak nekem meredek:

    011%20turkish%20airlines%20doener.jpg

    , Hozzászólás ID: #90866
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    legközelebb szalonnát sütnek vagy bográcsoznak:D

    , Hozzászólás ID: #90867
    kalo
    Felhasználó
    kalo
    • Hozzászólás: 49

    nesze neked biztonsági szigorítások! XD még jó, hogy egy ásványvizes flakont nem lehet felvinni! 😀 Egy ilyen grillező valóban veszélytelenebb 🙂

    , Hozzászólás ID: #90868
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Azért ez a kép sem piskóta:

    vizipipa-romok-arab.jpg

    , Hozzászólás ID: #90869
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615

    Syska ez a kép már pofátlan… 😀

    , Hozzászólás ID: #90870
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Miért?

    Nem a nyugalomról, relaxról szól a dolog?

    Egy kis robbantás, rakéta, délután meg egy jó pipa! Ez az élet Babolcsai néni!

    , Hozzászólás ID: #90871
    vegyasz
    Felhasználó
    vegyasz
    • Hozzászólás: 55

    Azt azé megnézném ha repülőgépen tényleg így sütnék a gyrost.  😀

    , Hozzászólás ID: #90872
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    vegyasz írta korábban:
    Azt azé megnézném ha repülőgépen tényleg így sütnék a gyrost.. 😀

    Igen, amíg nem látom ezt élőben.. nemigen hiszem el :).

    , Hozzászólás ID: #90873
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Gondoljatok bele, a magyaros virtus: Egész disznót sütik a repülőn. 😀

    , Hozzászólás ID: #90874
    bogaras
    Felhasználó
    bogaras
    • Hozzászólás: 302
    wakummaci írta korábban:
    vegyasz írta korábban:
    Azt azé megnézném ha repülőgépen tényleg így sütnék a gyrost.. 😀

    Igen, amíg nem látom ezt élőben.. nemigen hiszem el :).

    Milyen jó illat lenne az egész gépen. :hehe: Sajnos ilyen nincs. Minden repülőn előrecsomagolt, lefóliázott kaják vannak, kis műanyag osztott tálkákban. :triste1:

    , Hozzászólás ID: #90875
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Sziasztok.

     

    Szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget a vizipipa vásárlásban.

    Az SZK-ból rendeltem végül egy Aladin Basha fehér pipát vortex kerámiával. Feketét akartam de az épp nem volt, de a fehér is nagyon bejön:) Tegnap rendeltem és már itt is van nálam:) Valami gyönyörű. Tök jó kedvem lett:) Alig várom az estét hogy kipróbálhassam. 3an leszünk rá. Barátnőm, unokatesóm, meg én. Rendeltem hozzá adaptert, meg egy nammor csövet:) Fekete és a markolatban fehét csíkok vannak. Nagyon bejön az is:) Két Al MAsah dohányt is rendeltem (2almás, cseresznyés), meg egy 50mm belga szenet. Ma lesz az első vortex tömésem:) Remélem sikerülni fog:) AKkor még egy aladin hőtartósapkát is kértem. Az SZK-ban is köszönet az eladónak, nagyon jófej volt, meg segített mindenben, még tanácsiokat is adott. Szal egész este a pipámat fogom nézni:) Meg persze szívni:) Kiv vagyok nagyon a különbségre a kis 27 centis Dora pipámhoz képest.

    Jégkockát azt tegyek szerintetek a vízbe? Jobban lehül a füst?

     

    Üdv.

    , Hozzászólás ID: #90876
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Kismiki-vel megbeszéltem a dolgot a tiltásról, megértettük egymást és így meg lett beszélve az ügy. Tiltást levettem.

    , Hozzászólás ID: #90877
    vegyasz
    Felhasználó
    vegyasz
    • Hozzászólás: 55
    Octopus21 írta korábban:
    Sziasztok.

    .

    Jégkockát azt tegyek szerintetek a vízbe? Jobban lehül a füst?

    .

    Üdv.

    Szerintem mindenképp érdemes bele jégkockát tenni, érezhetően lehűti a füstöt és sokkal lassabban melegszik fel a víz.

    , Hozzászólás ID: #90878
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    vegyasz írta korábban:
    Octopus21 írta korábban:
    Sziasztok.

    .

    Jégkockát azt tegyek szerintetek a vízbe? Jobban lehül a füst?

    .

    Üdv.

    Szerintem mindenképp érdemes bele jégkockát tenni, érezhetően lehűti a füstöt és sokkal lassabban melegszik fel a víz.

    Szerintem meg nem ér semmit, talán max a kis pipáknál, de ott sem érezhető óriási különbség. Nem valószínű, hogy ilyenkor a napon pipázol, úgy hogy nem fog gyorsan felmelegedni a víz. Viszont, ha meg kis pipád van, sokkal egyszerűbb, minden tömés után vizet cserél, átöblíteni a pipát.

    , Hozzászólás ID: #90879
    vegyasz
    Felhasználó
    vegyasz
    • Hozzászólás: 55

    Mi szoktunk bele jeget tenni nekünk érezhető, mondjuk kis pipával szoktunk pipázni úgyhogy valószínűleg azért melegszik fel hamar a víz nálunk jég nélkül.

    , Hozzászólás ID: #90880
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    Én csak 1 szem jégkockát teszek bele. Szerintem nem sok mindent jelent.( Saját tapasztalatom szerint a sok jégkocka egy az h a füstöt nem hűti le nagyon a másik meg, h csökkenti a füstmennyiséget is)

    , Hozzászólás ID: #90881
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Rusee írta korábban:
    Én csak 1 szem jégkockát teszek bele. Szerintem nem sok mindent jelent.( Saját tapasztalatom szerint a sok jégkocka egy az h a füstöt nem hűti le nagyon a másik meg, h csökkenti a füstmennyiséget is)

    Mivel a jég felületén kicsapódik a füstből a pára. 🙂

    , Hozzászólás ID: #90882
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Szaisztok.

     

    Köszi a választ.

    Tegnap kipróbáltuk az új pipát. Hát érdekes volt az egész, vagy valamit nem jól csináltunk nemtom, de 3 órán át szívtuk:) És végig volt íze. Mondjuk a vortexbe belement az 50g-s dohányomnak majdnem a fele lazán tömve.

    Amúgy nagyon jó volt. Viszont ami nagyon nem tetszett nekem az a belga 50-es szén:S A 3kings szerintem sokkal jobb. Ez a belga nagyon hamuzik, meg az elején mikor ég rajt az a réteg nagyon büdös. Meg nemtom hogy nagy volt a két fél a vortexre de néha bizony éreztem kaparást és akkor mindig odébbraktuk kicist.

    Ami még nagyon bejön az a nammor cső.  A mérete egy kicsit brutál, meg amikor adtuk át egymásnak sokszor megmozdult a pipa, pedig a földön volt. Meg most így az elején egy kicist merevebb. De végre nem éreztem csőízt. Viszont többször éreztem a szénnek a mellékízét, de gondolom az a szén miatt van. De voltak időszakok amikor csak tisztán a cseresznye ízét éreztük. Na az lenne a király ha ez mindig így lenne:)

    Mit tegyek hogy ne tartson ilyen sokáig a dolog? Ja meg nem beszélve arról hogy kb 2,5 szenet ráraktunk az egy kör dohányra. A vortexet nem lehet máshogy tömni, kevesebb dohánnyal? Meg a szén mellékízt szeretném valahogy kiiktatni. De többet belga szenet nem veszek. Még jó hogy csak 10est vettem belőle. Akkor inkábba a 3kingsből teszek többet, vagy áttérek természetes szénre:)

    , Hozzászólás ID: #90883
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Hogy ne érezd a szén ízét, magad adtad meg a választ. Legjobb, ha természetes szénnel próbálkozol. Csodálkozom, hogy a belga nem jött be, sztm a legjobb a kategóriában.

    A csövet első használat előtt kiöblíthetted volna kis citromos vízzel, és elkerülted volna a mellékízt.

    A vortex viszonylag nagy kerámia, írod is, hogy sok dohány megy bele. A megfelelő topicban találsz megoldást rá, hogy kevesebb dohánnyal is beérje.

    A pipa billenése nem feltétlen a nammor hibája. nem emlékszem mekkora a pipád, de még az 50+-os pipáknál is előfordul, hirtelen mozdulatoknál, ill , ha feszül a cső.

    Körültekintéssel, óvatos mozdulatokkal, vagy tartály cserével kiküszöbölhető a dolog.

    , Hozzászólás ID: #90884
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    A megfelelő topikokban bőven olvashatsz ezekről octopus, de lényegében, amit MINDIG ajánlatos tenni:

    – Megvárni amíg a szén teljesen körbeizzik, és csak úgy rátenni a kerámiára. Belgánál, ez akkor az igazi (SZVSZ) ha egy kis fehéres, szürkés hamuréteg képződik rajta.

    -Ne tömd túl magasra a kerámiát, az is okozhat furcsa ízt.

    Én egyébként belgánál nem igazán szoktam mellékízt érezni, ami van az is elhanyagolható… Érdemes szerintem többe törni mint kettőbe, inkább 3 vagy négy darabba az ötveneset.. Könnyebb játszani a hővel. 🙂

    Amúgy szerintem a 3kings sokkal többet hamuzik mint a belga, lehet, hogy csak a méretéből adódóan tűnt soknak a hamu így elsőre.. 🙂

    Hajrá.

    , Hozzászólás ID: #90885
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Sziasztok!

     

    Hát lehet hogy a 40es szén után volt fura hogy több a hamu, de mintha gyorsabban is égett volna egy picit.

    Kiöblítettem citromos vízzel a csövet előtte , nem is éreztem csőnek mellékízét, csak a szénnek. De azt sem mindig. Meg nemtom, hogy mennyire baj az hogy a fólia lyukain mindig átmegy egy kis hamu bele a dohányba.

    A Masah dohány viszont nagyon bejön. Ennek aztán volt leve:) A vortex kerámia nagyon szép, a gyári viszont eléggé le van pattogva:)

    A pipa meg attól mozdult be hogy merev egy kicist a cső. Amikor kimostam citromos vízzel, tölcsérrel rohadtul figyeltem h csak a csőbe follyon a víz de persze túltöltöttem, és tiszta víz lett a markolat:) Alig voltam ideges:)

    MAjd kiprobálom természetes szénnel is. Van két kis rúd Bamboocha szenem. Kiv vagyok annak lesz e íze a csőben:) 

    , Hozzászólás ID: #90886
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    Octopus21 írta korábban:
    Kiv vagyok annak lesz e íze a csőben:).

    Biztos, hogy sokkal kevesebb, de mondom szerintem belgával is bőven élvezetes pipázásokat lehet produkálni, ha ügyes vagy :).

    Szerk:

    Smoke írta korábban:
    Végre 🙂

    Az ilyen, és ehhez hasonló hozzászólásokat pedig nem igazán szeretjük a fórumon Smoke…

    , Hozzászólás ID: #90887
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556
    Octopus21 írta korábban:
    Szaisztok.

    .

    Köszi a választ.

    Tegnap kipróbáltuk az új pipát. Hát érdekes volt az egész, vagy valamit nem jól csináltunk nemtom, de 3 órán át szívtuk:) És végig volt íze. Mondjuk a vortexbe belement az 50g-s dohányomnak majdnem a fele lazán tömve.

    Amúgy nagyon jó volt. Viszont ami nagyon nem tetszett nekem az a belga 50-es szén:S A 3kings szerintem sokkal jobb. Ez a belga nagyon hamuzik, meg az elején mikor ég rajt az a réteg nagyon büdös. Meg nemtom hogy nagy volt a két fél a vortexre de néha bizony éreztem kaparást és akkor mindig odébbraktuk kicist.

    Ami még nagyon bejön az a nammor cső.. A mérete egy kicsit brutál, meg amikor adtuk át egymásnak sokszor megmozdult a pipa, pedig a földön volt. Meg most így az elején egy kicist merevebb. De végre nem éreztem csőízt. Viszont többször éreztem a szénnek a mellékízét, de gondolom az a szén miatt van. De voltak időszakok amikor csak tisztán a cseresznye ízét éreztük. Na az lenne a király ha ez mindig így lenne:)

    Mit tegyek hogy ne tartson ilyen sokáig a dolog? Ja meg nem beszélve arról hogy kb 2,5 szenet ráraktunk az egy kör dohányra. A vortexet nem lehet máshogy tömni, kevesebb dohánnyal? Meg a szén mellékízt szeretném valahogy kiiktatni. De többet belga szenet nem veszek. Még jó hogy csak 10est vettem belőle. Akkor inkábba a 3kingsből teszek többet, vagy áttérek természetes szénre:)

    A belga szénnel hasonló a tapasztalat 3 kings akkor már de inkább ajánlom a bamboo-t. Csak annál is vigyázni kell jó izzon körbe mert ha nem hajlamos csúnya ízeket produkálni 🙁

    , Hozzászólás ID: #90888
    hundarkblade
    Felhasználó
    hundarkblade
    • Hozzászólás: 491

    Tudom, hogy nem ide kéne, de nincs vkinek egy eladó tangiers phunnel-je? 🙂

    , Hozzászólás ID: #90889
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    hundarkblade írta korábban:
    Tudom, hogy nem ide kéne, de nincs vkinek egy eladó tangiers phunnel-je? 🙂

    Törött jó? 😀

    , Hozzászólás ID: #90890
    hundarkblade
    Felhasználó
    hundarkblade
    • Hozzászólás: 491

    mennyire illetve hol törött? 😀

    , Hozzászólás ID: #90891
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    hundarkblade írta korábban:
    mennyire illetve hol törött? 😀

    Ahova a dohányt kell rakni, annak a fele tört le. Kirakóztam vele, és össze lehetne ragasztani, csak kérdés, hogy mivel célszerű? Mert pill.ragasztó mérgező, ha magas hőt kap, nemde?

    Képet rakok fel nemsoká!

30 bejegyzés megtekintése - 8,761-8,790 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.