A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #94866
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415

    No, nem akarom nagyon elkiabálni, de szerintem mindhárom írásbelim 90% fölött lesz, bár magyarnál és törinél ez ugyebár nagyban függ az esszék értékelésétől. Az angolt már megcsináltam tavaly, kereken 90%-ra, és van egy 96%-os földrajzom is. Már csak a szóbelik vannak, ja, meg egy biosz emelt és egy kémia emelt… Gyűjtő vagyok, mondtam már? :happy1:

    , Hozzászólás ID: #94867
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415
    Radish írta korábban:
    No, nem akarom nagyon elkiabálni, de szerintem mindhárom írásbelim 90% fölött lesz, bár magyarnál és törinél ez ugyebár nagyban függ az esszék értékelésétől. Az angolt már megcsináltam tavaly, kereken 90%-ra, és van egy 96%-os földrajzom is. Már csak a szóbelik vannak, ja, meg egy biosz emelt és egy kémia emelt… Gyűjtő vagyok, mondtam már? :happy1:
    , Hozzászólás ID: #94868
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Jááááj, biosz, kémia, földrajz … brrr … 😀 Én mindig is a matek-fizika vonalon mozogtam, azokból csináltam az emeltszintűket 😀

    Meg még olyan szempontból szerencsés helyzetben voltam, hogy az egy évvel fölöttünk levő évfolyam esetében még ki lehetett váltani nyelvvizsgával az angol érettségit. Szóval még 11-ben levizsgáztunk az utolsó két éves angol anyagból, így mi is megkaphattuk a 100%-os emeltszintű angolt 🙂

    , Hozzászólás ID: #94869
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415
    krampi írta korábban:
    Jááááj, biosz, kémia, földrajz … brrr … 😀 Én mindig is a matek-fizika vonalon mozogtam, azokból csináltam az emeltszintűket 😀

    Meg még olyan szempontból szerencsés helyzetben voltam, hogy az egy évvel fölöttünk levő évfolyam esetében még ki lehetett váltani nyelvvizsgával az angol érettségit. Szóval még 11-ben levizsgáztunk az utolsó két éves angol anyagból, így mi is megkaphattuk a 100%-os emeltszintű angolt 🙂

    Igen, az angol úgy mázlis. 🙂 Hát, a fizikát és a matekot is nagyon szeretem, de fizikából szar volt a tanárom, így arról letettem, a matek meg meg kiszorult a többi mellől… A földrajz érettségi meg egy vicc volt, kb. IQ-ból meg lehetett írni ötösre. Szóbelire kellett kicsit tanulni, de nem volt vész. A két emeltet meg én is kicsit erősnek érzem, most így egy héttel előtte, de sebaj, szeretem a kihívásokat… 🙂

    , Hozzászólás ID: #94870
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    PÁNIKHANGULAT VAN!

    Most vettem észre, hogy már csak 2 kocka Bricom van … =( És hol még az este vége …

    , Hozzászólás ID: #94871
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    krampi írta korábban:
    PÁNIKHANGULAT VAN!

    Most vettem észre, hogy már csak 2 kocka Bricom van … =( És hol még az este vége …

    PancsR ? 😀

    Nekem:

    – 1,5kg Coco coal

    – 1 fél kisdoboz cocobrico

    – 2kg bamboocha

    – kis coconara

    HÁH! 😀

    , Hozzászólás ID: #94872
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    sYska/!/ írta korábban:
    krampi írta korábban:
    PÁNIKHANGULAT VAN!

    Most vettem észre, hogy már csak 2 kocka Bricom van … =( És hol még az este vége …

    PancsR ? 😀

    Nekem:

    – 1,5kg Coco coal

    – 1 fél kisdoboz cocobrico

    – 2kg bamboocha

    – kis coconara

    HÁH! 😀

    Te grillezhetsz is! :=

    , Hozzászólás ID: #94873
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    A radiátor alatt tüzet rakhatok és ‘fűthetek’. 😀

    , Hozzászólás ID: #94874
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    sYska/!/ írta korábban:
    A radiátor alatt tüzet rakhatok és ‘fűthetek’. 😀

    Lehet, hogy lassan kell is….?

    , Hozzászólás ID: #94875
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    A fűtést már elindították, de max majd rásegítek. 😀

    , Hozzászólás ID: #94876
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    sYska/!/ írta korábban:
    A fűtést már elindították, de max majd rásegítek. 😀

    Én is gondolkodom a fűtésen.Itt is Q@ hideg van, a fene egye meg! 🙁

    , Hozzászólás ID: #94877
    moody
    Felhasználó
    moody
    • Hozzászólás: 60

    Valaki elmagyarázná nekem, hogy a vortex és a phunnel kerámiák közt mi a különbség? Ha pedig veszek egy MYA QT vízipipát, ahhoz milyen kerámiát érdemes venni, vagy pedig az alap amit adnak hozzá, az megfelel e.

    , Hozzászólás ID: #94878
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    Van erre külön topic ott mindent elmondanak és az hogy milyen kerámiát használsz az igény függő én általában alient használok

    , Hozzászólás ID: #94879
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785
    akoska60 írta korábban:
    sYska/!/ írta korábban:
    A fűtést már elindították, de max majd rásegítek. 😀

    Én is gondolkodom a fűtésen.Itt is Q@ hideg van, a fene egye meg! 🙁

    Egy csomó helyen megdőlt este a hidegrekord. Voltak durva hőmérsékleti adatok.

    , Hozzászólás ID: #94880
    wazza
    Felhasználó
    WaZza
    • Hozzászólás: 104

    Ma elmentem hogy veszek dohányt. Itt vidéken egyedül csak Al Sultan-t lehet kapni. És amikor az eladóhölgy kipakolta hogy mik kaphatóak. Nagyon meglepődtem ugyanis volt náluk Shiazo := . Igaz csak 5ízben, de akkor is nagyon boldog voltam. Kiderült hogy a héten kapták a szállítmányt, és elmondása alapján én voltam az első aki vásárolt is belőle ^^ . Megérdeklődtem hogy ízesítő is lesz e, azt mondta hogy a közeljövőben azt is lehet náluk kapni. Szóval ennyire kezd elterjedni a dolog, hogy még vidéken is próbálják tartani a lépést:D

    , Hozzászólás ID: #94881
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    moody:

    Néztél már képeket a vortex és phunnel kerámiákról? 🙂 Amúgy Mya QT alap kerámiája is nagyon jó, bár tény, hogy vortex – phunnel jobb.

    , Hozzászólás ID: #94882
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    A Mya saját kerámiáját leginkább a hagyományos egyiptomi kerámiához tudnám hasonlítani.

    A különbség a befogadó képességében, és értelem szerűen a mélységébe nyilvánul meg leginkább.Ebbe a kerámiába több dohány fér tapasztalatom szerint, mint egy hagyományos egyiptomiba. Anyagát tekintve is talán a Mya kerámia jobban tartja a hőt.A QT-hez, tökéletesen megfelel, de amint syska is írta a vortex,vagy egy phunnel más kategóriát képvisel.

    , Hozzászólás ID: #94883
    duayne
    Felhasználó
    Duayne
    • Hozzászólás: 160

    Partyyyy!!!!44!!

    , Hozzászólás ID: #94884
    hookah231
    Felhasználó
    immobear
    • Hozzászólás: 458

    Nah megrendeltem a Cairipinha-s Shiazo-t és hozzá egy mentás és egy szintén Cairipinha-s Elements-ízesítőt 😀

    , Hozzászólás ID: #94885
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    Milordaz írta korábban:
    akoska60 írta korábban:

    Sajnos nem járok Debrecenbe, ezért kérdeztem.

    🙁 utánakérdezek Eyadnál 🙂

    Nekem az is jó, ha küldök pénzt, Te megveszed, ha nem nagy gond, és elküldöd postán.

    , Hozzászólás ID: #94886
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Pár gondolat, a Fekete lista topichoz.

    Az első és legelemibb, hogy aki a másikat átveri jellemtelen ember. Gondolkodjon el mindenki azon, mennyit ér a becsülete! Úgy gondolom, nem olyan értékes árucikk, ami a becsületnél többe kerül….

    Javaslom azoknak akik üzletet kötnek:

    A vevő, azonnal és maradéktalanul utalja el a vételárat, akár bankon, akár postán keresztül. Az utalásról/feladásról kapott bizonylatot, akár elektronikus,akár nyomtatott, e-mailben juttassa el a lehető legrövidebb időn belül az eladóhoz. Ezzel már igazolja, hogy fizetett, és nincs további félreértés!

    Az eladó, amint kézhez/számlára kapja a vételárat azonnal adja a terméket postára, és amit krampi is leírt, jó, ha ajánlva teszi, mert ott a kezében a bizonyíték, hogy feladta. Szintén tegye meg, hogy e-mailben elküldi a fotót a bizonylatról a vevőnek.

    Ennyit kell csak megtenni, és nincs félreértés,morgás,vagy harag.

    Aki erre nem hajlandó,azzal én nem kötök üzletet!

    A fentebb leírt dolgok, természetesen nem kötelező érvényűek, csak ötletek. Úgy gondolom, hogy alkalmazásukkal sok bosszúság és félreértés elkerülhető!

    , Hozzászólás ID: #94887
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    “Eyad hozta ezt Magyarországra. vitte az adóhivatalhoz, meg egy csomó helyre, h nagyobb mennyiségben is rendelhessen és adhasson el. Nemtudom mekkora mennyiséget rendel vagy hogy Julioval van-e valami értekezése efelől. Valamelyik nap, amikor megyek a tutanhamon szívócsövemért, beszélek vele ezekről és megkérdezek mindent 🙂 aztán írom nektek ;)”

    Nem akartam oda offolni inkább ide írok.

    Szóval nem akarok én fekete jövőt jósolni a vizipiázásnak ..de szerintem a meglévő dohányszigorítási tendencia követni fogja az EU átlagot. Itt (UK) egy doboz Mizo ami nem felső kategória 7,50 font ami átszámítva kb. 2200-2300 ft s ez a kicsi doboz dohány, a mellette lévő Soex viszont 2 font (600) s ez az átlag ár itt . Nem kell nagy jós tehetség hozzá, hogy az adó magasan emelkedni fog otthon is, arra hivatkozva, hogy még így is jóval olcsóbb mint az EU árak.

    Arra azért kíváncsi lennék (ha valaki tudja megírhatná) , hogy szórakozó helyeken történő dohányzás tiltó rendelet vajon vonatkozni fog a konkrétan a vízipipázó helyekre? Illetve hogy az dohány termékre vagy a füstre vonatkozik. Mert egy “shiazo-pipa” bárba nincs dohány

    , Hozzászólás ID: #94888
    dajdaj
    Felhasználó
    DajDaj
    • Hozzászólás: 363

    Tud valaki ajánlani olyan dohányt amit megéri hozatni ismerőssel Egyiptomból? Kiszáradt kékszőlős nakhla dohányhoz volt szerencsém ami Egyiptomból érkezett és.. 🙂 mindegy..

    , Hozzászólás ID: #94889
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Ha tud hozni (márpedig ott azt az egyik legkönnyebb fellelni), akkor friss Nakhla kétalma dögivel, illetve viszonylag normális áron AF-et is lehet kint kapni, csak nem a túrista negyedben kell keresni 🙂

    , Hozzászólás ID: #94890
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Rusee: A gond abban van, hogy az ottani viszonyokhoz képest nem számít magas árnak a 7,5 font, mivel a minimál kereset is magasnak mondható. Szerintem.

    , Hozzászólás ID: #94891
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    sYska/!/ írta korábban:
    Rusee: A gond abban van, hogy az ottani viszonyokhoz képest nem számít magas árnak a 7,5 font, mivel a minimál kereset is magasnak mondható. Szerintem.

    Azt hozzátenném, hogy az sem mindegy a kereset mellett, hogy tud innen onnan rendelni, ami Magyarországon finoman szólva is eléggé korlátozott.

    , Hozzászólás ID: #94892
    hookah231
    Felhasználó
    immobear
    • Hozzászólás: 458

    De várom már, hogy megérkezzen a shiazom. Remélem finom lesz aza cairipinha. 😀

    , Hozzászólás ID: #94893
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415

    Most derült ki (számomra), hogy az én töritanárom az érettségi tételösszeállító bizottság elnöke idén… Ha valaki alaposan meg szeretné… dícsérni, átadom neki szívesen! :diable: 😀

    , Hozzászólás ID: #94894
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712
    Radish írta korábban:
    Most derült ki (számomra), hogy az én töritanárom az érettségi tételösszeállító bizottság elnöke idén… Ha valaki alaposan meg szeretné… dícsérni, átadom neki szívesen! :diable: 😀

    Mármint az írásbeli érettséginek az összeállításán dolgozott? Mert akkor én tényleg megszeretném dicsérni, mert nagyon baráti volt. 😀

    , Hozzászólás ID: #94895
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415
    James írta korábban:
    Radish írta korábban:
    Most derült ki (számomra), hogy az én töritanárom az érettségi tételösszeállító bizottság elnöke idén… Ha valaki alaposan meg szeretné… dícsérni, átadom neki szívesen! :diable: 😀

    Mármint az írásbeli érettséginek az összeállításán dolgozott? Mert akkor én tényleg megszeretném dicsérni, mert nagyon baráti volt. 😀

    Igen, azon munkálkodott a szentem… 🙂 Készült is vele egy riport, ha érdekel:

    https://premier.mtv.hu/Hirek/2011/05/05/ … elei_.aspx

30 bejegyzés megtekintése - 12,751-12,780 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.