A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #89004
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069
    sYska/!/ írta korábban:
    Ez egy elvi kérdés. A másság ellent mond a természet ősi törvényeinek. Régen mi történt azokkal? Titkolták akkor életben maradtak, ha nyíltan mutatták akkor a biztos halál várt rájuk. Egyfajta természetes szelekciónak is nevezhető az emberi alap reakció. Nekem nincs velük bajom, amíg nem hirdetik magukat felvonulással, stb. akkor már megérdemlik a megdobálást.

    Nem szeretném, ha majd a gyerekem 20-30 év múlva úgy nőne fel, hogy tangás “hímneműek” mászkálnak a strandon, mert “trendi”. Ez nem túl ízléses és gondokat szülhet a fiatalokban.

    abszolút egyetértek

    még annyit hozzá fűznék hogy senki sem úgy születik hogy utál valakit a gyűlöletért tenni kell a gyülölt tag részéről én ezt így gondolom

    , Hozzászólás ID: #89005
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    nem egyértelműen erre a másságra gondoltam!

    Akinek rossz a szeme, vagy nagy az orra, vagy sántít ,más a bőrszíne, vagy a vallása.

    Ezekre a dolgokra gondoltam, hogy lehet tolerálni.

    Véleményem szerint minden tolerálható bizonyos mértékig.

    Abban teljesen egyetértek veled, hogy a természet ellenes dolgok nyílt hirdetése izléstelen és ellenkezik minden jó érzéssel.

    Addig míg zárt ajtók mögött- és nélkülem- csinálják azt is elviselem, de ebből senki ne próbáljon erényt, vagy előnyt kovácsolni!

    , Hozzászólás ID: #89006
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069
    akoska60 írta korábban:
    nem egyértelműen erre a másságra gondoltam!

    Akinek rossz a szeme, vagy nagy az orra, vagy sántít ,más a bőrszíne, vagy a vallása.

    Ezekre a dolgokra gondoltam, hogy lehet tolerálni.

    Véleményem szerint minden tolerálható bizonyos mértékig.

    Abban teljesen egyetértek veled, hogy a természet ellenes dolgok nyílt hirdetése izléstelen és ellenkezik minden jó érzéssel.

    Addig míg zárt ajtók mögött- és nélkülem- csinálják azt is elviselem, de ebből senki ne próbáljon erényt, vagy előnyt kovácsolni!

    igen véleményem szerint ez a túlzott tolerancia:) pozitiv diszkrimináció

    , Hozzászólás ID: #89007
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438

    valahol azt olvastam, hogy az izzo szénröl nem szabad cigit meggyujtani. mi a véleményetek rola? vajon miért mondhatták ezt?

    , Hozzászólás ID: #89008
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    BandiKJ írta korábban:
    valahol azt olvastam, hogy az izzo szénröl nem szabad cigit meggyujtani. mi a véleményetek rola? vajon miért mondhatták ezt?

    Legfőképp azért nem, mert illetlenség. Valaki nem nézi jó szemmel, aki ad egy kicsit is a pipázásra.

    Vannak ugye a divatpipások, na, azoknak aztán tök 8 szerintem. 😀

    , Hozzászólás ID: #89009
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785

    csak a vízipipa etikája miatt nem illik. probléma nincs belőle. csak bunkóság

    , Hozzászólás ID: #89010
    bogaras
    Felhasználó
    bogaras
    • Hozzászólás: 302
    BandiKJ írta korábban:
    valahol azt olvastam, hogy az izzo szénröl nem szabad cigit meggyujtani. mi a véleményetek rola? vajon miért mondhatták ezt?

    Szerintem valami vízipipa etikettben olvashattad ezt. Ugyanis azt írják hogy illetlenség. Én ezzel egyet is értek. A légkört, hangulatot totál elrontja úgy gondolom. Nem mellesleg balesetveszélyes ha egy beivott haverod akarja meggyújtani és lelöki a szenet, mert nem bírja megtartani a fejét. Kész a baleset is . 😀 De cáfoljatok meg! :siffle:

    , Hozzászólás ID: #89011
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438

    haverom részegen markolászta a frissen izzitott cocobricot :hehe: nem lett baja a kezének, biztos nem bör van a kezén 😀

    , Hozzászólás ID: #89012
    mikipapa
    Felhasználó
    Mikipapa
    • Hozzászólás: 86

    XDDD

    egyik haver egyszer utánakapott hogy ne égjen ki a szőnyeg…. kiégett

    , Hozzászólás ID: #89013
    bogaras
    Felhasználó
    bogaras
    • Hozzászólás: 302

    XD

    , Hozzászólás ID: #89014
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438
    Mikipapa írta korábban:
    XDDD

    egyik haver egyszer utánakapott hogy ne égjen ki a szőnyeg…. kiégett

    én is hasonloképpen jártam. brico rákrült a pipára haverom megrántotta, leesett a szönyegre.

    nem égett ki a szönegy, mert gyors eloltotta fél liter vbk-val

    , Hozzászólás ID: #89015
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    A szén lehamuzása közben eltörött, és rá az asztalra!

    Égett a terítő a tányéralátét, még az asztal is, mire összeszedtük.

    Ja meg a kezünk is!

    Na meg utána a pofánk, amit kaptam az asszonytól!

    , Hozzászólás ID: #89016
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    Egyszerűbb a magyarázat szerintem. 🙂 Az iszlám világban már maga a cigizés egy tiltott dolog. Szóval ha már a túristának tolerálják hogy szívja ott mellettük a koporsószöget(netán az ő körükben pipázik is mellé), és még azt a szenükön is gyújtja be, azt már biztosan nem. Arabként én is pipa lennék rá :rougefaché:

    , Hozzászólás ID: #89017
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438
    Nick írta korábban:
    Egyszerűbb a magyarázat szerintem. 🙂 Az iszlám világban már maga a cigizés egy tiltott dolog. Szóval ha már a túristának tolerálják hogy szívja ott mellettük a koporsószöget(netán az ő körükben pipázik is mellé), és még azt a szenükön is gyújtja be, azt már biztosan nem. Arabként én is pipa lennék rá :rougefaché:

    én ha nagy leszek pipa akarok lenni :hehe:

    , Hozzászólás ID: #89018
    gas
    Felhasználó
    gas
    • Hozzászólás: 1042

    Nick, ha megengeded én most megcáfolnálak. Most voltam pár hete Jordániában, és ott már minden 18-50 év közötti férfi cigarettázik. Csak esténként otthon pipázgatnak, esetleg kávézóban,…. utcán, munka közbe viszont mindig a cigi megy. Be mentem egy vízipipa szaküzletbe, és ott a pipaárús egymás után szívta el az olcsó cigarettákat. Szerintem ez egy sajnálatos dolog, hogy már ott is ez van.

    , Hozzászólás ID: #89019
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    gas, máris okosabb lettem! 🙂 Úgy tudom hogy nagyon vallásosak a muszlimok, és ha már a korán(vagy mi a szent könyvük neve) tiltja, akkor azt hittem nem is szívják. De most eszembe jutott, hogy ha szívja is, akkor meg elfordul kelet felől 🙂 vagy nem :hehe:

    , Hozzászólás ID: #89020
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Tudomásom szerint, bár nem vagyok Iszlám szakértő,azt hiszem azt mondja a Korán, hogy nem érhet a szájukhoz dohány.

    Ezért találták ki a vízipipát, ennek a szabálynak a kikerülése miatt.

    A cigivel már nincs gond mióta van filteres.

    , Hozzászólás ID: #89021
    bogaras
    Felhasználó
    bogaras
    • Hozzászólás: 302
    akoska60 írta korábban:
    Tudomásom szerint, bár nem vagyok Iszlám szakértő,azt hiszem azt mondja a Korán, hogy nem érhet a szájukhoz dohány.

    Ezért találták ki a vízipipát, ennek a szabálynak a kikerülése miatt.

    A cigivel már nincs gond mióta van filteres.

    Hááát ebben van logika, de én nehezen tudom elképzelni hogy egy arab filteres cigit szív 🙂

    , Hozzászólás ID: #89022
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825

    Az iszlám szerint tényleg nem érintkezhet a szájuk dohánnyal. ismerek egy-két muszlimot, hát ugyanaz van, mint pl a katolikusoknál a böjt. Sok-sok dolog van, amit előír a vallás, de a muszlimok sem tartják be mind. Pl alkoholt nem ihatnának, de rendszeresen látok egy kávézóban arabokat sörözni. Aztán pl a férfiaknak elő van írva hogy pólót és térdig érő nadrágot kell hordaniuk, de nemrég találkoztam öt-hat arabbal gödörnél és félmeztelenül térdfölötti gatyában voltak (ez még nyár végén).

    Szóval ők sem tartanak be minden szabályt, mellesleg gondolom Jordániában is vannak nem muszlimok, hanem pl keresztények.

    Aztán változik is a világ.

    Az, hogy szénről nem illik begyújtani cigit, sztem csak egy illemszabály, ahogyan egy pipázó emberhez sem megyek oda és dugom bele a pipájába a cigimet, vagy egy szivarról nem gyújtok meg cigit, mert nem illik. De ha megtörténik, sztem akkor sem kell a cigis társunkat agyonverni, max megmondani, hogy inkább használjon öngyújtót. Aztán ottvan az hogy a szipkát/csövet nem illik átadni, hanem inkább le kell tenni az asztalra és onnan vegye fel a másik. Én mindig átnyújtom, mert egyszerűbb.

    , Hozzászólás ID: #89023
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Igen, ez az ivásos dolog elő is jött a találkozón, ahogy Ákos mutatta, sokan úgy isznak, hogy eltakarják a feles poharat :gene:

    , Hozzászólás ID: #89024
    gas
    Felhasználó
    gas
    • Hozzászólás: 1042

    Igen, voltak ott is keresztények de főleg a fővárosban. Mivel mi a fővárostól kb 150km-re, egy kisebb városkában laktunk, ott szinte csak muszlimok voltak, egy “fehér embert” nem láttam….Kint a Marlboro, Dunhill, Viceroy és a Camel a sláger. Persze mindegyikből a legerősebbet szívják.

    Ami az alkoholt illeti, ahol laktunk, onnan kb 30-50km-es körzetben egy helyen lehetett alkoholt venni, de ott viszont egy egész utca volt, amin csak alkoholt áruló boltok voltak. Ami a sört illeti, azt ahogy láttam, nagyon szeretik, de szigorúan csak alkoholmentest isznak. Ahogy néztem a boltok polcait, rengeteg az ízesített sör. Nem mint itthon, hogy van citromos meg bodzás és kész, ott szinte minden gyümölcs ízesítés megtalálható. Kipróbáltam párat, nagyon finomak, viszont egyáltalán nem sör, hanem inkább valami gyümölcsös üdítő, ami nagyon minimálisan emlékeztett sörre.

    , Hozzászólás ID: #89025
    bogaras
    Felhasználó
    bogaras
    • Hozzászólás: 302
    gas írta korábban:
    Igen, voltak ott is keresztények de főleg a fővárosban. Mivel mi a fővárostól kb 150km-re, egy kisebb városkában laktunk, ott szinte csak muszlimok voltak, egy “fehér embert” nem láttam….Kint a Marlboro, Dunhill, Viceroy és a Camel a sláger. Persze mindegyikből a legerősebbet szívják.

    Ami az alkoholt illeti, ahol laktunk, onnan kb 30-50km-es körzetben egy helyen lehetett alkoholt venni, de ott viszont egy egész utca volt, amin csak alkoholt áruló boltok voltak. Ami a sört illeti, azt ahogy láttam, nagyon szeretik, de szigorúan csak alkoholmentest isznak. Ahogy néztem a boltok polcait, rengeteg az ízesített sör. Nem mint itthon, hogy van citromos meg bodzás és kész, ott szinte minden gyümölcs ízesítés megtalálható. Kipróbáltam párat, nagyon finomak, viszont egyáltalán nem sör, hanem inkább valami gyümölcsös üdítő, ami nagyon minimálisan emlékeztett sörre.

    Ízesített sör :berk1: Én nem élek velük, csak a simával, de azt dögivel. 🙂

    Akkor miféle sörök azok? Mint itthon a mézsör? Vagy csak sörnek nevezik az xy italokat?

    , Hozzászólás ID: #89026
    frici
    Felhasználó
    Frici
    • Hozzászólás: 630
    gas írta korábban:
    Ahogy néztem a boltok polcait, rengeteg az ízesített sör. Nem mint itthon, hogy van citromos meg bodzás és kész, ott szinte minden gyümölcs ízesítés megtalálható. Kipróbáltam párat, nagyon finomak, viszont egyáltalán nem sör, hanem inkább valami gyümölcsös üdítő, ami nagyon minimálisan emlékeztett sörre.

    Ezek az ízesített sörök, nem is sörök…Csak alkoholfokban egyeznek meg a sörrel, CIDER a neve, vagy Sideri…külföldön sok országban van…nálunk nem igazán, de főleg az áruk miatt, egy átlagos üveg sörnek a duplája is lehet az ára…

    Barátnőm nagyon szereti ezt az italt így néha szoktunk venni… :)A tecsóban szokott lenni, fekete dobozban van, és nagy piros “K” betű virít rajta.

    , Hozzászólás ID: #89027
    bogaras
    Felhasználó
    bogaras
    • Hozzászólás: 302
    Frici írta korábban:
    gas írta korábban:
    Ahogy néztem a boltok polcait, rengeteg az ízesített sör. Nem mint itthon, hogy van citromos meg bodzás és kész, ott szinte minden gyümölcs ízesítés megtalálható. Kipróbáltam párat, nagyon finomak, viszont egyáltalán nem sör, hanem inkább valami gyümölcsös üdítő, ami nagyon minimálisan emlékeztett sörre.

    Ezek az ízesített sörök, nem is sörök…Csak alkoholfokban egyeznek meg a sörrel, CIDER a neve, vagy Sideri…külföldön sok országban van…nálunk nem igazán, de főleg az áruk miatt, egy átlagos üveg sörnek a duplája is lehet az ára…

    Barátnőm nagyon szereti ezt az italt így néha szoktunk venni… :)A tecsóban szokott lenni, fekete dobozban van, és nagy piros “K” betű virít rajta.

    Azt hiszem teszek egy próbát. :alcool1:

    , Hozzászólás ID: #89028
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    Frici írta korábban:
    gas írta korábban:
    Ahogy néztem a boltok polcait, rengeteg az ízesített sör. Nem mint itthon, hogy van citromos meg bodzás és kész, ott szinte minden gyümölcs ízesítés megtalálható. Kipróbáltam párat, nagyon finomak, viszont egyáltalán nem sör, hanem inkább valami gyümölcsös üdítő, ami nagyon minimálisan emlékeztett sörre.

    Ezek az ízesített sörök, nem is sörök…Csak alkoholfokban egyeznek meg a sörrel, CIDER a neve, vagy Sideri…külföldön sok országban van…nálunk nem igazán, de főleg az áruk miatt, egy átlagos üveg sörnek a duplája is lehet az ára…

    Barátnőm nagyon szereti ezt az italt így néha szoktunk venni… :)A tecsóban szokott lenni, fekete dobozban van, és nagy piros “K” betű virít rajta.

    Nyáron voltam Németországban, és pl Beck’s-ből volt 10 féle legalább az ízesített fajtából, én nem vettem belőle, mert ez olyan mint ha alkohol mentes koktélt, vagy alkohol mentes sört iszol, elveszik még az a kis jó belőle, ami benne van. 😛

    , Hozzászólás ID: #89029
    frici
    Felhasználó
    Frici
    • Hozzászólás: 630
    Hookah írta korábban:

    Nyáron voltam Németországban, és pl Beck’s-ből volt 10 féle legalább az ízesített fajtából, én nem vettem belőle, mert ez olyan mint ha alkohol mentes koktélt, vagy alkohol mentes sört iszol, elveszik még az a kis jó belőle, ami benne van. 😛

    Teljesen igazad van! A sör az legyen sör!

    Amúgy ez a cucc amit írtam, nem komló vagy maláta, hanem valami gyümölcsből erjesztett ital…legtöbbnek alma az alapja, ha jól tudom, ízre pedig kb mint a gyerekpezsgő…Lányoknak való konty alá való :hehe:

    , Hozzászólás ID: #89030
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    A cider az almabor, és szerintem is finom 🙂

    , Hozzászólás ID: #89031
    frici
    Felhasználó
    Frici
    • Hozzászólás: 630
    Nick írta korábban:
    A cider az almabor, és szerintem is finom 🙂

    Inkább almából erjesztett, ízesített szénsavval dúsított bor…

    Ha ízlik, fogyaszd egészséggel.

    néha én is szoktam, de a sört preferálom

    , Hozzászólás ID: #89032
    molnar
    Felhasználó
    Molnár
    • Hozzászólás: 1229
    bryce írta korábban:
    oké, egy pár al masah teszt is biztos lesz..

    Milyen ízeket rendeltél?

    , Hozzászólás ID: #89033
    bryce
    Felhasználó
    bryce
    • Hozzászólás: 740

    kékszőlő, szeder és az általad ajánlott vegyesgyümölcsös 🙂 de csak holnap vagy utána rendelünk.

30 bejegyzés megtekintése - 6,931-6,960 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.