A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #90772
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924

    Volt valami említésre méltó szerda óta? 😀

    , Hozzászólás ID: #90773
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Sziasztok!

     

    Új vagyok még a fórumon és a vizipipázásban is:)

    Nemrég voltunk bnőmmel spanyolországban és kaptam egy kicsi vizipipát tőle ott ajándékba.

    Ahogy elnéztem nincs nagy híre ennek a márkának. Dora a márkája és kínában gyártották.

    Fogalmunk sem volt hogy mit nézzünk vásárláskor, a lényeg az volt hogy ketten is tudjuk szívni.

    Szal két csöve van, amin nincs semmi díszítés, mondjuk ez nem zavar. Teljesen jó kis pipa sztem.

    kb 30 centi magas az egész, fekete. Amit még tudni kell róla, hogy csak szívni tudom, belefujni nem lehet szal viszafelé zár. Meg nem kell befogni az egyik csövét ha a másik szívja, mert ott nem szívja a levegőt.

    Elmesélem a kezdést ha nem tul nagy baj:) Szal megvettük a pipát és rohadt boldog voltam, mert régóta akartam egy ilyet. Amúgy nem dohányzok, meg nem is akarok:) Ezt is ugy szívom hogy csak a számba az íze miatt, ja és ritkán. Szal megvettük és nyilván egyből ki akartuk próbálni. Vetünk hozzá noname szenet, meg már nem emlékszem milyen dohányt de szőlő ízű volt. Aztán elolvastuk az utasítást mert magyar nyelvű is volt benne:), de az istennek nem sikerült rendesen begyujtani, meg olyat is csináltunk, hogy amikor a csillagszóró réteg égett még a szénen mi már akkor ráraktuk és szivtuk:S Aztán mikor hazajöttem utánnaolvastam a neten és vettem egy 3kings 40mmes szenet. (33ast akartam de itt csak ekkora volt, bár lehet h ez jobb nemtom) Egyből rá kellett jönnöm hogy azzal a szénnel amit kint vettünk átvertek. AMikor a külső réteg égett büdös volt meg nagyon füstölt aztán hiába fujtuk nem izzott be. Adott valami hőt de közel sem ugy meg annyit mint a 3kings. Szal a 3kingsel sikerült begyujtani a pipát, akkor már csináltam rá 4 rétegű fóliát meg lyukakat ahogy olvastam.  Vettünk is már pár Al Sultan dohányt különböző ízeken. Eddig az 5 almás volt a legjobb, de a 2 almást is ki akarom próbálni majd. Nálunk sajnos csak Al SUltan van. Al Fakhert meg csak egy helyen láttam a neten, de gondolom az lehet az igazi. Pláne hogy a nikotinra nincs nagyon szükségem szal jobb lenne egy alig nikotinos:)

    Tegnap viszont nyomtam egyedül egy tömést az almásból, de valami nem stimmelt. Kicsit kevesebb dohányt tettem a kerámiába mint szoktam, mivel hogy egyedül voltam rá. Aztán az elején jó volt de kis idő mulva egyre inkább éreztem egy ilyen fanyar mellékízt az alma mellé. Nem tudom minek az íze lehetett, Talán megégett a dohány? Vagy a csőnek az íze? A szenet először a kerámia szélére raktam aztán mindig rakosgattam máshova.

    Ha valaki tudna segíteni, mire figyeljek jobban, azt megköszönném:)

     

    Köszi.

    , Hozzászólás ID: #90774
    SteadyMan
    Felhasználó
    SteadyMan
    • Hozzászólás: 508
    Feca írta korábban:
    Ez végképp off, nem is tudom, hová tehetném, ha van neki helye, majd tegyétek át, addig is bocs:

    Üdülési csekket hol-hogyan lehet pénzre váltani? Valakinek ilyen tapasztalat?

    Nem látoka profil-odban tartózkodási helyet, de pl. Budapesten vehetsz üdülési csekkből belépőket egy nagyobb strand pénztáránál. Egy melegebb hétvégi napon semmi perc alatt el tudod adni egy az egyben ezeket a sorbaállóknak, még örülnek is neki, főleg a hátul ácsorgók. Tiszta üzlet, plusz komoly időt spórolsz a vevőknek.

    , Hozzászólás ID: #90775
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414
    Riccio írta korábban:
    hol tároltad?

    A mikróban, ahogy kell 😀

    , Hozzászólás ID: #90776
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    https://www.pto.hu/post/1/1986

    Hát ez…nézzétek meg 😀

    , Hozzászólás ID: #90777
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    Nick írta korábban:
    https://www.pto.hu/post/1/1986

    Hát ez…nézzétek meg 😀

    Basszus! Csak felfedezték a nyaralómat! 😀

    , Hozzászólás ID: #90778
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403
    krampi írta korábban:
    Riccio írta korábban:
    hol tároltad?

    A mikróban, ahogy kell 😀

    :mdr2: 😀

    Nick írta korábban:
    https://www.pto.hu/post/1/1986

    Hát ez…nézzétek meg 😀

    Aztarohadt…

    , Hozzászólás ID: #90779
    kismiki
    Felhasználó
    kismiki
    • Hozzászólás: 304
    MetalGun írta korábban:
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy még lehet árusítani olyan dohányt legálisan, amin nincs zárjegy?

    MG

    Vége a jó világnak, holnaptól csak zárjegyes vízipipadohány vásárolható az üzletekben.

    szoppancs3 :triste1: :triste1: :triste1:

    , Hozzászólás ID: #90780
    szultankincsei
    Felhasználó
    SzultánKincsei
    • Hozzászólás: 736
    kismiki írta korábban:
    MetalGun írta korábban:
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy még lehet árusítani olyan dohányt legálisan, amin nincs zárjegy?

    MG

    Vége a jó világnak, holnaptól csak zárjegyes vízipipadohány vásárolható az üzletekben.

    szoppancs3 :triste1: :triste1: :triste1:

    ezt honnan veszed?

    , Hozzászólás ID: #90781
    kismiki
    Felhasználó
    kismiki
    • Hozzászólás: 304
    SzultánKincsei írta korábban:
    kismiki írta korábban:

    Vége a jó világnak, holnaptól csak zárjegyes vízipipadohány vásárolható az üzletekben.

    szoppancs3 :triste1: :triste1: :triste1:

    ezt honnan veszed?

    Jó kérdés, nem a magyar közlönyből. :happy1:

    Dohányboltban mondták. Blöfföltek? oo/

    Oyia kőrúti boltjában egy hete már csak pár doboz dohány volt. 😮

    Vp. webáruház mai hírlevélben írta, hogy holnap kapja meg a zárjegyes dohányokat. :rouge:

    Ha rémhír, mégsem igaz, annak nagyon örülnék. 😉

    , Hozzászólás ID: #90782
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556
    Octopus21 írta korábban:
    Sziasztok!

    .

    Új vagyok még a fórumon és a vizipipázásban is:)

    Nemrég voltunk bnőmmel spanyolországban és kaptam egy kicsi vizipipát tőle ott ajándékba.

    Ahogy elnéztem nincs nagy híre ennek a márkának. Dora a márkája és kínában gyártották.

    Fogalmunk sem volt hogy mit nézzünk vásárláskor, a lényeg az volt hogy ketten is tudjuk szívni.

    Szal két csöve van, amin nincs semmi díszítés, mondjuk ez nem zavar. Teljesen jó kis pipa sztem.

    kb 30 centi magas az egész, fekete. Amit még tudni kell róla, hogy csak szívni tudom, belefujni nem lehet szal viszafelé zár. Meg nem kell befogni az egyik csövét ha a másik szívja, mert ott nem szívja a levegőt.

    Elmesélem a kezdést ha nem tul nagy baj:) Szal megvettük a pipát és rohadt boldog voltam, mert régóta akartam egy ilyet. Amúgy nem dohányzok, meg nem is akarok:) Ezt is ugy szívom hogy csak a számba az íze miatt, ja és ritkán. Szal megvettük és nyilván egyből ki akartuk próbálni. Vetünk hozzá noname szenet, meg már nem emlékszem milyen dohányt de szőlő ízű volt. Aztán elolvastuk az utasítást mert magyar nyelvű is volt benne:), de az istennek nem sikerült rendesen begyujtani, meg olyat is csináltunk, hogy amikor a csillagszóró réteg égett még a szénen mi már akkor ráraktuk és szivtuk:S Aztán mikor hazajöttem utánnaolvastam a neten és vettem egy 3kings 40mmes szenet. (33ast akartam de itt csak ekkora volt, bár lehet h ez jobb nemtom) Egyből rá kellett jönnöm hogy azzal a szénnel amit kint vettünk átvertek. AMikor a külső réteg égett büdös volt meg nagyon füstölt aztán hiába fujtuk nem izzott be. Adott valami hőt de közel sem ugy meg annyit mint a 3kings. Szal a 3kingsel sikerült begyujtani a pipát, akkor már csináltam rá 4 rétegű fóliát meg lyukakat ahogy olvastam.. Vettünk is már pár Al Sultan dohányt különböző ízeken. Eddig az 5 almás volt a legjobb, de a 2 almást is ki akarom próbálni majd. Nálunk sajnos csak Al SUltan van. Al Fakhert meg csak egy helyen láttam a neten, de gondolom az lehet az igazi. Pláne hogy a nikotinra nincs nagyon szükségem szal jobb lenne egy alig nikotinos:)

    Tegnap viszont nyomtam egyedül egy tömést az almásból, de valami nem stimmelt. Kicsit kevesebb dohányt tettem a kerámiába mint szoktam, mivel hogy egyedül voltam rá. Aztán az elején jó volt de kis idő mulva egyre inkább éreztem egy ilyen fanyar mellékízt az alma mellé. Nem tudom minek az íze lehetett, Talán megégett a dohány? Vagy a csőnek az íze? A szenet először a kerámia szélére raktam aztán mindig rakosgattam máshova.

    Ha valaki tudna segíteni, mire figyeljek jobban, azt megköszönném:)

    .

    Köszi.

    Szia!

    Nah szépen lassan nézzük mert ez elsőre tömény kicsit 🙂

    Alapvetően a pipázásba nincsenek kötelező szabályok csak irányelvek emiatt sok gyakorlásra van szükség és jó alapanyagokra hogy kijöjjön a hú….ameg érzés.

    Sajna nekem is Dora pipám van már 3 hónapja s nincs épp része :(.

    Mindenhol ragasztók vannak rajta mert szelel a szentem az elején mondanom sem kell nem csinálta 🙁 . Gondolom a tiéd is csavaros első dolgod legyen valami olajjal (pl. étolaj) a felületét megkenni mert nekem kb 3 hét után rozsdásnak indult. a felső kerámia tartó csavaros fém rész pedig elkezdett billegni, és a hozzá kapott hőtartót pedig csipesszel kell megfogni mert a fogója szintén felforrósodik.

    Ennek a pipának az egyetlen előnye h gyakorlatilag 20 cm darabokra szét lehet szedni s dekoratív.

    De nagyon megbántam ezt a vásárt remélem te jobbat fogtál ki.

    Az elején én is úgy indultam neki h keveset pipázok de  mára napi 1 simán belefér, nem azért mert h rászoktam hanem mert tök jó hangultata van s baromi finom, s folyamatosan tudsz új dolgokkal kísérletezni.

    Ha egyedül pipázok is ugyan annyi dohányt teszek bele mintha 3-4 pipáznánk mivel hozzászoktam ehhez az arányhoz s így mindig finom nem ér meglepetés.

    Fura íz-nél meg arra gondolok h vagy megégetted picit vagy kezd a csöved rozsdásodni mindkettő meglehet. Ez egy olyan hobby, hogy az elején bele kell fektetni zsé-t hogy ne érjenek kellemetlen meglepetések. Nálam ez a sorrend: Mosható cső -> kerámia (vortex) -> nem öngyulladó szén ->

    dohány (márkás) -> márkás pipa (KM,Mya).

    jó pipázást

    , Hozzászólás ID: #90783
    hundarkblade
    Felhasználó
    hundarkblade
    • Hozzászólás: 491

    Na, az EU még nem nyitott… 😀 mily meglepetés :DXD

    , Hozzászólás ID: #90784
    feca
    Felhasználó
    Feca
    • Hozzászólás: 267
    hundarkblade írta korábban:
    Na, az EU még nem nyitott… 😀 mily meglepetés :DXD

    Én valami ilyesmire számítok:

    “késtünk pár napot, de csak azért, mert azon dolgoztunk, hogy nektek még jobb legyen…”

    Höhö…

    Vajon eBookot viszik? Írtam be múltkor, mérdeztem, hogy “Viszik, mint a cukrot?” ….de meg sem jelent… 🙂

    , Hozzászólás ID: #90785
    kalo
    Felhasználó
    kalo
    • Hozzászólás: 49
    hundarkblade írta korábban:
    Na, az EU még nem nyitott… 😀 mily meglepetés :DXD

    Kiváncsi leszek, hogy kinyitnak még ma, vagy megint vmi kifogással ezt is kicsit halasztják! 😀 És kárpótlásul majd a vásárlók kapnak valami nagyon kedvező akcíót amivel még mindíg majd a webshop jár jól. 🙂

    , Hozzászólás ID: #90786
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Uraim!

    Maradjunk a realitásnál.

    Véleményem szerint még nagyon hosszú idő fog eltelni, míg a “hőn áhított” webshop megnyit.

    Annyira akarta volna Jani, már régen megcsinálta volna. Gondolom objektív akadályok vannak.

    Dumával és ígérgetéssel nem lehet webshopot nyitni.

    , Hozzászólás ID: #90787
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Feca írta korábban:
    hundarkblade írta korábban:
    Na, az EU még nem nyitott… 😀 mily meglepetés :DXD

    Én valami ilyesmire számítok:

    “késtünk pár napot, de csak azért, mert azon dolgoztunk, hogy nektek még jobb legyen…”

    Höhö…

    Vajon eBookot viszik? Írtam be múltkor, mérdeztem, hogy “Viszik, mint a cukrot?” ….de meg sem jelent… 🙂

    Amióta kitette a ebook-os bejegyzést, azután kis idővel blokkolta is a kommenteket. Írtam, hogy “Hol vannak a kommentek?! Így nem vicces!”, persze ez sem jelent még meg.

    Majd jön az akció, hogy

    “Aki megveszi az ebook-ot, az már napok óta vásárolhatott az új szuperegyeditőlünklopötletetmindenki webshopunkból! Vedd meg és már vásárolhatsz is, ráadásul 10% kedvezményed is van, csak úgy, mint azoknak akik nem vették meg, hanem más hülye akciómat használják ki!”

    Valami ilyesmire számítok. 🙂

    Apropó, Feca: Nem te kritizáltál minket az ilyen megnyilvánulásaink miatt? :perv:

    , Hozzászólás ID: #90788
    feca
    Felhasználó
    Feca
    • Hozzászólás: 267
    sYska/!/ írta korábban:
    Apropó, Feca: Nem te kritizáltál minket az ilyen megnyilvánulásaink miatt? :perv:

    De. És vállalom most is, és tartom. Csak én külön választom a dolgokat.

    Más lap az ember, más lap a bolt, meg a blog. De ebbe ne menjünk bele újra. 🙂

    , Hozzászólás ID: #90789
    szultankincsei
    Felhasználó
    SzultánKincsei
    • Hozzászólás: 736

    oyia egy élelmiszer bolt nem vízipipa, élelmiszer melle vízipipákat is árul azért gondolom mar nincs olyan nagy valaszteka mert most mar egyre nehezebb vizipipa dohanyt hozni.

    vizipipawebaruhaz mostantol adojegyes dohany is arul de az nem azt jelent hogy mar nem lehet arulni.

    azt aki mondta az vagy nem tudja miröl beszel vagy blöfföl hogy vegyel töle adojegyes dohanyt.

    kismiki írta korábban:
    SzultánKincsei írta korábban:

    ezt honnan veszed?

    Jó kérdés, nem a magyar közlönyből. :happy1:

    Dohányboltban mondták. Blöfföltek? oo/

    Oyia kőrúti boltjában egy hete már csak pár doboz dohány volt. 😮

    Vp. webáruház mai hírlevélben írta, hogy holnap kapja meg a zárjegyes dohányokat. :rouge:

    Ha rémhír, mégsem igaz, annak nagyon örülnék. 😉

    , Hozzászólás ID: #90790
    kismiki
    Felhasználó
    kismiki
    • Hozzászólás: 304
    SzultánKincsei írta korábban:

    azt aki mondta az vagy nem tudja miröl beszel vagy blöfföl hogy vegyel töle adojegyes dohanyt.

    kismiki írta korábban:

    Dohányboltban mondták. Blöfföltek? oo/

    Ha rémhír, mégsem igaz, annak nagyon örülnék. 😉

    Lehet, hogy blöffölt, én meg elhittem. :rouge:

    , Hozzászólás ID: #90791
    neopht
    Felhasználó
    nEopht
    • Hozzászólás: 341

    Vizipipa  eu : “Még ez sem elég? Akkor toldjuk meg a csomagot valamivel. Bármelyik lehetőséget rendeled meg, kapsz mellé egy kupont is, oké? Legyen az értéke például -10 %, amit a hamarosan ismét megnyíló webáruházban fogsz tudni felhasználni bármikor, egészen karácsonyig.”

    Szerintetek fel fogják tudni használni azt a kupont ? 😀

    , Hozzászólás ID: #90792
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    nEopht írta korábban:
    Vizipipa  eu : “Még ez sem elég? Akkor toldjuk meg a csomagot valamivel. Bármelyik lehetőséget rendeled meg, kapsz mellé egy kupont is, oké? Legyen az értéke például -10 %, amit a hamarosan ismét megnyíló webáruházban fogsz tudni felhasználni bármikor, egészen karácsonyig.”

    Szerintetek fel fogják tudni használni azt a kupont ? 😀

    Aki megvette annak nem -10%, hanem +574563634% kéne és úgy is vásárolna, mert hülye. 😀

    , Hozzászólás ID: #90793
    neopht
    Felhasználó
    nEopht
    • Hozzászólás: 341

    Van benne valami 😀

    , Hozzászólás ID: #90794
    ko12
    Felhasználó
    ko12
    • Hozzászólás: 355

    Az eu-s oldalnak még van 4 órája, hogy megnyissa a webshopot. Szerintetek mi lesz? 🙂

    , Hozzászólás ID: #90795
    zoli92
    Felhasználó
    Zoli92
    • Hozzászólás: 331
    ko12 írta korábban:
    Az eu-s oldalnak még van 4 órája, hogy megnyissa a webshopot. Szerintetek mi lesz? 🙂

    5,5 inkább…  :langue:

    , Hozzászólás ID: #90796
    rozsagi
    Felhasználó
    Rozsagi
    • Hozzászólás: 2

    Hello Mindenkinek!

    Még újdonság vagyok köztetek (ha befogadtok)

    Lenne majd néhány kérdésem. Alapvetően nem vagyok dohányos, így igencsak kezdőnek számítok, de a vízipipa…na az más. 😀 Kikapcsol, ellazít, nyugtat és sorolhatnám…hűűű 😀

    Üdv!

    , Hozzászólás ID: #90797
    zsinder
    Felhasználó
    Zsinder
    • Hozzászólás: 27

    Amíg nem látogattam el erre a fórumra abban a hitben éltem, hogy értek a vízipipázáshoz, de hagyjuk…..

    Nemrég döntöttem úgy, hogy beruházok egy új darabra azt hiszem lesz itt mit olvasgatni mire eldöntöm mit is akarok 😀

    , Hozzászólás ID: #90798
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Üdvözlet mindkettőtöknek a fórumon 🙂 Érezzétek jól magatokat köztünk!

    , Hozzászólás ID: #90799
    zsinder
    Felhasználó
    Zsinder
    • Hozzászólás: 27

    Egyszerűen nem is értem eddig miért nem kerestem vízipipa fórumot… 😀 Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra, úgy érzem jelentős segítséget nyújt majd az új pipa vásárlásához, és ahogy olvasgattam a kedves fórumtársakra is lehet számítani ha tanácsra van szükség 🙂

    , Hozzászólás ID: #90800
    joker
    Felhasználó
    Joker
    • Hozzászólás: 300
    Zsinder írta korábban:
    Egyszerűen nem is értem eddig miért nem kerestem vízipipa fórumot… 😀 Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra, úgy érzem jelentős segítséget nyújt majd az új pipa vásárlásához, és ahogy olvasgattam a kedves fórumtársakra is lehet számítani ha tanácsra van szükség 🙂

    Mindenki ott próbál meg segíteni ahol tud! 😉 Üdv a fórumon. 🙂

    , Hozzászólás ID: #90801
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Üdv a fórumon, remélhetőleg minden megfelelő infót megtaláltok, hogy minél inkább élvezhessétek a jó kis szenvedélyünket.. :).

    Az tény, hogy nem segítőkész taggal még én sem nagyon találkoztam.. 🙂

30 bejegyzés megtekintése - 8,671-8,700 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.