A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #91192
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    HcsImike írta korábban:
    hundarkblade írta korábban:

    Én is beszéltem vele, és mondta h a szilvát már előttem lefoglalták. szal gratulálok hozzá. 🙂

    nem bántásképp írtam az “utállakot” :D.

    Na nekem visszaírt, és állítólag nemsokára küldi a csomagot, benne sok finom AF-fel 131.gif

    Már én is elértem, csak mire visszaírt, már eladta másnak a dohányokat, amiket én vettem volna meg 84.gif

    , Hozzászólás ID: #91193
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712

    Nekem van televíziós ismerősöm, ő egy közszolgálati tv-nél dolgozik. Egy város híreit állítják össze hétről-hétre. Csak azt adhatják le a tv-be, csak arról készíthetnek műsort, amit a vezetőség megparancsol. Azaz a vezetőség egy önkormányzat, semmit nem értenek a szakmához, egyszerűen csak meg van nekik mondva, hogy ezt le kell adni a tv-ben, ezt viszont nem. Hogyha abban a tv-ben olyat mondanak ami a város lakosságának nem tetszik, akkor viszont az van, hogy hát mert a hülye tv-sek azt mondták, ők tehetnek róla. Ennyit erről, én se nézek tv-t max két csatornát, egy humor csatornát, és egy ismeretterjesztő csatornát. Mindkettő logójában ott a Földgömb. Szerintem tudjátok melyik kettőről beszélek. 🙂

    , Hozzászólás ID: #91194
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    Véleményem szerint:

    Én mostanában elég sokat nézek TV-t. Sok celeb hülyeséget és reality showkat is. Igaz ezt csak nyelvtanulás miatt. Itt is kb ugyan az a szisztéma mint otthon. Csak itt 5 közszolgálati tv van. Sok olyan műsor ami az emberek mindennapi életéről szól. Meg este mindig megnézem a travel magazin s a világ különböző részeit mutatja be, utána pedig az utazzuk be angliát vonattal, ott is olyan képekkel, hogy majd leesik az állam. De ha akarsz akkor a nap 100% ban celeb-hülyeségeket is nézhetsz. Meg itt egy órás műsorokat adnak hogy pl. a férj megölte 4 hónapos gyerekét s után a feleségét. Imádják a kegyetlen bűntényeket.

    Nekem egyébként a magyar szinkronizálás nagyon tetszik s szerintem nagyon profi. Mondjuk kb fél éve hogy már csak minden filmet csak angolul nézek, de hát ennek is csak a nyelvtanulás az oka.

    , Hozzászólás ID: #91195
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    Milordaz írta korábban:
    James írta korábban:
    Hmm akkor esetleg egy Mizo citrom – Mizo menta kombó biztos jó lehetne. Mihamarabb bekell szereznem. Szerintem nem sülne ki belőle rossz.

    Honnan szereztétek? SZK-ban lesz?

    Én gas-tól vásároltam pár dohányt, azok között volt mizo citrom is :).

    , Hozzászólás ID: #91196
    gyapika
    Felhasználó
    gyapika
    • Hozzászólás: 250

    Hali!Megtudnátok-e nekem mondani hogy a 60+-os vízipipának mekkora az a része ami a tartályba megy ahol a gumitömítés van rajta.Annak mekkora az átmérője?Üdv

    , Hozzászólás ID: #91197
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Ahány pipa annyi méret… ugye nem gondoltad komolyan, hogy minden 60+-os vízipipánál ugyanakkora az a rész?

    , Hozzászólás ID: #91198
    gyapika
    Felhasználó
    gyapika
    • Hozzászólás: 250

    Bocs kicsit siettem.Csak azért szerettem volna tudni hogy mekkora üveget vegyek.MA sikerült szereznem ez kiesztergált fa oszlopféleséget amit csak meg kellene fúrni és lemaratni azt a részt akkorára hogy tömítéssel együtt jó legyen egy üvegbe.A Ti segítségeteket szeretném ebben kérni.Mégpedig egy kb 65cm-es pipának mekkora az a része ami a tartályba megy a testen(nem a cső ami a vízbe megy)tömítés nélkül.Erre lennék kíváncsi.Aki ezt nekem megtudná mondani annak nagyon megköszönném.Üdv

    , Hozzászólás ID: #91199
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Én értem, hogy mit szeretnél, de ez pipánként változik… Én szimplán akkorára csinálnám, hogy a rendelkezésemre álló üvegbe pont passzoljon..

    , Hozzászólás ID: #91200
    gyapika
    Felhasználó
    gyapika
    • Hozzászólás: 250

    Értelek de nekem jelenleg egy 26 cm-es kicsi pipám van és abba az üvegbe hiába csinálom meg nincs értelme.De lehet veszek egy üveget.Üdv

    , Hozzászólás ID: #91201
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712

    Hát a 65 cm-es pipa üvegének a szájnyílása 45 mm átmérőjű, vagyis ilyen üveget tudsz venni a neten. Egy tömítés vastagsága gondolom vagy 2-3 mm lehet bár ez csak tipp szóval olyan 41-42 mm-esre kellene azt alakítani. Viszont szerintem vegyél először egy üveget, egy tömítést és inkább ahhoz alakítsd.

    , Hozzászólás ID: #91202
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Praktikus boltban nagyon jó minőségű tömítéseket lehet kapni több méretben ( a mosdó,kád alkatrész részlegben) , rá van írva milyen a külső és a belső átmérő.

    Tegnap Nagykállói motoros napon volt alkalmam jól elbeszélgetni James tagunkkal erről arról (vízipipa,tömés, kerámia,dohány ,beszerzés stb)

    Jó kis hastáncos előadás is volt, a 3 előadóból a legfiatalabb valami fantasztikus popó rázásokat produkált kedves mosolyal körítve 131.gif 131.gif 131.gif

    , Hozzászólás ID: #91203
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712
    moldy007 írta korábban:
    Praktikus boltban nagyon jó minőségű tömítéseket lehet kapni több méretben ( a mosdó,kád alkatrész részlegben) , rá van írva milyen a külső és a belső átmérő.

    Tegnap Nagykállói motoros napon volt alkalmam jól elbeszélgetni James tagunkkal erről arról (vízipipa,tömés, kerámia,dohány ,beszerzés stb)

    Jó kis hastáncos előadás is volt, a 3 előadóból a legfiatalabb valami fantasztikus popó rázásokat produkált kedves mosolyal körítve 131.gif 131.gif 131.gif

    Igen, nagyon jót beszélgettünk, és sok új tapasztalatot szereztem, ezt el is felejtettem ott helyben megköszönni! 🙂 Amint sikerül egy új Firewire kártyát szereznem a gépbe, akkor megtudom vágni a filmet és a hastáncos hölgyet nektek is megmutatom! 😀 😛

    , Hozzászólás ID: #91204
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787

    Nekem olyan kérdésem lenne, hogy szeretnénk megrendezni az I. Szolnoki Vízipipa Találkozót, és, hogy ilyen jellegű találkozót ugye nem kell bejelenteni semmilyen hivatalnak vagy tudja a bánat minek. 1.gif

    Egyébként én és Camel rendezzük/szervezzük ezt a dolgot most vasárnapra (22-e).

    , Hozzászólás ID: #91205
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    ShaaM írta korábban:
    Nekem olyan kérdésem lenne, hogy szeretnénk megrendezni az I. Szolnoki Vízipipa Találkozót, és, hogy ilyen jellegű találkozót ugye nem kell bejelenteni semmilyen hivatalnak vagy tudja a bánat minek. 1.gif

    Egyébként én és Camel rendezzük/szervezzük ezt a dolgot most vasárnapra (22-e).

    Nem, mert baráti összejövetel.

    Ha meg rendőr odamegy hozzátok, hogy what is it? drug?:DD akkor szépen el kell magyarázni, hogy mivan, esetleg elküldeni őket melegebb éghajlatra (de ezt csak akkor, ha kemény vagy) 2.gif

    , Hozzászólás ID: #91206
    zoli92
    Felhasználó
    Zoli92
    • Hozzászólás: 331
    webbie írta korábban:
    ShaaM írta korábban:
    Nekem olyan kérdésem lenne, hogy szeretnénk megrendezni az I. Szolnoki Vízipipa Találkozót, és, hogy ilyen jellegű találkozót ugye nem kell bejelenteni semmilyen hivatalnak vagy tudja a bánat minek. 1.gif

    Egyébként én és Camel rendezzük/szervezzük ezt a dolgot most vasárnapra (22-e).

    Nem, mert baráti összejövetel.

    Ha meg rendőr odamegy hozzátok, hogy what is it? drug?:DD akkor szépen el kell magyarázni, hogy mivan, esetleg elküldeni őket melegebb éghajlatra (de ezt csak akkor, ha kemény vagy) 2.gif

    Csak nehogy több 100-an kimenjenek, mert azt fogják hinni, hogy tüntetés van 4.gif 4.gif 4.gif 4.gif 4.gif 4.gif

    , Hozzászólás ID: #91207
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    Zoli92 írta korábban:
    Csak nehogy több 100-an kimenjenek, mert azt fogják hinni, hogy tüntetés van 4.gif 4.gif 4.gif 4.gif 4.gif 4.gif

    Aztán meg jön a párbeszéd, hogy -ne dobáld a buzit héé! -én a rendőröket dobálom.. -mér’, itt buzik is vannak? 2.gif 2.gif

    , Hozzászólás ID: #91208
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787

    Rendben, köszi a válaszokat. 😛

    , Hozzászólás ID: #91209
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    jah az mekkor volt a Kiss Ádámtól :

    Ne dobáld a buzit …. Ne dobáld a buzit……. Mé csináltad buzi vagy?

    , Hozzászólás ID: #91210
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712

    Szerintem se kell engedély mivel csak baráti összejövetelt szerveztek, és nem hiszem, hogy több százan lesztek. 😀 Annyit tudok tutira, hogyha Natura 2000-es területen vagytok, akkor 100 főt meghaladó rendezvény szervezése esetén kell a KöTeViFe (Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőség) engedélye. 😀 Ezt viszont erősen kétlem :D. Szóval szerintem nyugodt szívvel szervezhettek találkozót. Volt már több vízipipás találkozó, és ha jól tudom azokhoz se kellett semmilyen hatósági engedély. Max tényleg odamehetnek kötözködni, hogy nem-e drogoztok vagy ilyesmi, de nem kell vele foglalkozni.

    , Hozzászólás ID: #91211
    sheeshamaster
    Felhasználó
    sheeshamaster
    • Hozzászólás: 819
    James írta korábban:
    Szerintem se kell engedély mivel csak baráti összejövetelt szerveztek, és nem hiszem, hogy több százan lesztek. 😀 Annyit tudok tutira, hogyha Natura 2000-es területen vagytok, akkor 100 főt meghaladó rendezvény szervezése esetén kell a KöTeViFe (Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőség) engedélye. 😀 Ezt viszont erősen kétlem :D. Szóval szerintem nyugodt szívvel szervezhettek találkozót. Volt már több vízipipás találkozó, és ha jól tudom azokhoz se kellett semmilyen hatósági engedély. Max tényleg odamehetnek kötözködni, hogy nem-e drogoztok vagy ilyesmi, de nem kell vele foglalkozni.

    Igen, lévén, hogy a száz főt meghaladó rendezvényekhez nagyon könnyen megközelíthető helyszín kell és nagyon-nagyon jó reklám 7.gif

    , Hozzászólás ID: #91212
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712
    sheeshamaster írta korábban:
    James írta korábban:
    Szerintem se kell engedély mivel csak baráti összejövetelt szerveztek, és nem hiszem, hogy több százan lesztek. 😀 Annyit tudok tutira, hogyha Natura 2000-es területen vagytok, akkor 100 főt meghaladó rendezvény szervezése esetén kell a KöTeViFe (Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőség) engedélye. 😀 Ezt viszont erősen kétlem :D. Szóval szerintem nyugodt szívvel szervezhettek találkozót. Volt már több vízipipás találkozó, és ha jól tudom azokhoz se kellett semmilyen hatósági engedély. Max tényleg odamehetnek kötözködni, hogy nem-e drogoztok vagy ilyesmi, de nem kell vele foglalkozni.

    Igen, lévén, hogy a száz főt meghaladó rendezvényekhez nagyon könnyen megközelíthető helyszín kell és nagyon-nagyon jó reklám 7.gif

    Ilyen bulik esetén már azért a szponzorok szerzése se utolsó dolog. 🙂

    , Hozzászólás ID: #91213
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712

    Viszont egy olyan buli tényleg nem lenne hülyeség, ahova a vízipipás boltok is kivonulnának, pl. Julio és kezdő vagy tapasztalatlan pipásoknak megmutatna egy-két fortélyt szívócsövekkel, kerámiákkal, szenekkel, dohányokkal kapcsolatban. Természetesen nem árusítaná ott őket, hanem csak bemutatná, és mint magánemberként vonulna fel, nem pedig a cég nevében. Az ilyesmihez szerintem nem kell engedély, vagy tévedek?

    , Hozzászólás ID: #91214
    sheeshamaster
    Felhasználó
    sheeshamaster
    • Hozzászólás: 819
    James írta korábban:
    Viszont egy olyan buli tényleg nem lenne hülyeség, ahova a vízipipás boltok is kivonulnának, pl. Julio és kezdő vagy tapasztalatlan pipásoknak megmutatna egy-két fortélyt szívócsövekkel, kerámiákkal, szenekkel, dohányokkal kapcsolatban. Természetesen nem árusítaná ott őket, hanem csak bemutatná, és mint magánemberként vonulna fel, nem pedig a cég nevében. Az ilyesmihez szerintem nem kell engedély, vagy tévedek?

    Volt még tavaly vagy tavaly előtt egy ilyen kezdeményezés a SultanCenter részéről, habár ők egy jelképes beúgró ellenében a saját dohánykészletükből adtak volna tömnivalót. Ebből persze nem lett semmi, valószínüleg így utólag sem engedélyük, sem anyagi hátterük nem volt hozzá.

    , Hozzászólás ID: #91215
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Részlegesen visszatértem. Azonban csak 1-2 hét múlva leszek teljes erővel, aki valamit szeretne az kérem várjon addig vagy viselje el, hogy lassan reagálok. 🙂

    , Hozzászólás ID: #91216
    kormi
    Felhasználó
    Kormi
    • Hozzászólás: 453
    sYska/!/ írta korábban:
    Azonban csak 1-2 hét múlva leszek teljes erővel

    Ezután a 10 nap után nem is csodálkozok

    , Hozzászólás ID: #91217
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712
    sheeshamaster írta korábban:
    James írta korábban:
    Viszont egy olyan buli tényleg nem lenne hülyeség, ahova a vízipipás boltok is kivonulnának, pl. Julio és kezdő vagy tapasztalatlan pipásoknak megmutatna egy-két fortélyt szívócsövekkel, kerámiákkal, szenekkel, dohányokkal kapcsolatban. Természetesen nem árusítaná ott őket, hanem csak bemutatná, és mint magánemberként vonulna fel, nem pedig a cég nevében. Az ilyesmihez szerintem nem kell engedély, vagy tévedek?

    Volt még tavaly vagy tavaly előtt egy ilyen kezdeményezés a SultanCenter részéről, habár ők egy jelképes beúgró ellenében a saját dohánykészletükből adtak volna tömnivalót. Ebből persze nem lett semmi, valószínüleg így utólag sem engedélyük, sem anyagi hátterük nem volt hozzá.

    Hát úgy nem is nagyon csábító, viszont én arra gondolok mint amire a szolnokiak, ilyen baráti kezdeményezés útján. Ahol megjelennének a boltok, vagy csak egy bolt, és mint mondtam nem árusítani, csak bemutatni. Nyugodtan beszélgetni, pipázgatni, és az érdeklődök odamehetnének kérdezősködni. Nekik elmagyarázni, hogy milyen, mi az előnyösebb mi a hátrányosabb, és akkor mondani nekik, hogy itt és itt ennyiért meglehet majd vásárolni interneten, vagy a boltban személyesen. Példul a vízipipafórum.com pipás találkozót tart itt és itt, szeretettel várunk minden vízipipást és érdeklődőt. De ez csak egy példa, szerintem mindenki jól érezné magát, és még tanulhatna is. 🙂 Jó mondjuk megvalósítani nehezebb mint kigondolni. 🙂

    , Hozzászólás ID: #91218
    hcsimike
    Felhasználó
    HcsImike
    • Hozzászólás: 266
    moldy007 írta korábban:
    Végre kaptak a Praktikus boltba 16mm vékony falu PVC csövet, indulhat a Mazan szuper szívócső gyártás 3.gif

    Ez fontos mert ebbe illeszkedik a standard Razan stb szívóvég.A kompatibilitás fontos…. 51.gif

    Én is kerestem Békéscsabán Praktikus áruházban, de sajnos nem volt 24.gif

    , Hozzászólás ID: #91219
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Meglepő, mert az van rá írva:PVC MÜ -III 16mm Made by VSZM Hungary

    , Hozzászólás ID: #91220
    hcsimike
    Felhasználó
    HcsImike
    • Hozzászólás: 266

    Hű elnézést, összekevertem a klíma csővel, amiket eddig használtál a Mazanokhoz 11.gif PVC az volt

    , Hozzászólás ID: #91221
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Szóval van a klíma kondenz cső ,az adja a szívócső hosszú részét, van a vékony falu PVC 16mm,ez jön a cső végére 3/8 RÉZ menetes csatlakozóval.Erre jön a 20mm PVC vastag falu cső markolatként .A többi sok munka és találékonyság…..

30 bejegyzés megtekintése - 9,091-9,120 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.