A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #91282
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Európai viszonylatban nálunk még elég nagy a vízipipás kultúra. Persze a Németekéhez képest semmik vagyunk, de közép eu-s viszonylatban igen is jelentős. 🙂

    , Hozzászólás ID: #91283
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    és ha nem lenne a fórum ki tudja hol tartanánk….( negativ értelembe)

    , Hozzászólás ID: #91284
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Most Poroszlón vagyok, zimer freibe, 2 napig Debrecenbe voltam havernál,megnéztem a virágkarnevált, meg jókat ettünk ittunk ,a Debrecen Plazával szemben van egy ici pici dohánybolt,friss zárjegyes dohányok is vannak, vettem 1 x 50gr Al Sultan guavét és 4 x 50gr 5 almát 980ft/darab.Még vannak Nakhla dohányok is ,mondta hogy a 2 márkábol 24 izből lehet választani.

    , Hozzászólás ID: #91285
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    Off: Pénteken barátnőmmel, meg húgommal nyomtunk egy strandon egy tömést a kicsi pipámmal, és úgy néztek ránk, mint valami undorító drogosokra:D Pedig csak narancsos AS volt a kis kerámiában:)

    Cocobrico témából szedtem)

    ez hely függő nálunk pl tudják hogy mi is az a vizipipa de pl rukkeltóra levittük és jött a biztiboy okoskodni elmagyaráztuk neki hogy mivan aztán ránk hagyta de mondom erre felé pl már meg se lepődnek

    , Hozzászólás ID: #91286
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712

    Efelől semmi kétségem, hogy itthon alacsony szinten van a vízipipás kultúra, én arra értettem, hogy amióta az állam is rátette a kezét erre a dologra, azóta drága a dohány és viszonylag kicsi a választék, kevés a bolt (vidéken). Az emberek nagy részének a pénztárcája nem nagyon engedi meg ezeket az árakat, nem úgy mint Németországban, és sajnos tényleg vannak ezzel kapcsolatban előítéletek. Viszont szerintem ezt a műveltség hiánya okozza. Főleg a média parasztbutítása, hogy mindent elhisznek amit az újságban és a tv-ben mondanak, de ezt a témát már kiveséztük pár hete. Nem tudom, hogy láttátok-e azt a Naplopós riportot, amikor 10 emberből 9 a “Hol halásszák a hekket?” kérdésre a Balatont válaszolta. Úgyhogy szerintem minden csak a műveltség kérdése. 🙂 Én még mindig bízok benne, hogy a vízipipások sorsa jobbra fordul hazánkban. 🙂 Amikor Moldyval beszélgettem, és elmesélte, hogy ott milyen silány a dohánykínálat, abból azt a következtetést vontam le, hogy adójegy ide vagy oda, még tűrhető a helyzet.

    , Hozzászólás ID: #91287
    zoli92
    Felhasználó
    Zoli92
    • Hozzászólás: 331
    James írta korábban:
    Efelől semmi kétségem, hogy itthon alacsony szinten van a vízipipás kultúra, én arra értettem, hogy amióta az állam is rátette a kezét erre a dologra, azóta drága a dohány és viszonylag kicsi a választék, kevés a bolt (vidéken). Az emberek nagy részének a pénztárcája nem nagyon engedi meg ezeket az árakat, nem úgy mint Németországban, és sajnos tényleg vannak ezzel kapcsolatban előítéletek. Viszont szerintem ezt a műveltség hiánya okozza. Főleg a média parasztbutítása, hogy mindent elhisznek amit az újságban és a tv-ben mondanak, de ezt a témát már kiveséztük pár hete. Nem tudom, hogy láttátok-e azt a Naplopós riportot, amikor 10 emberből 9 a “Hol halásszák a hekket?” kérdésre a Balatont válaszolta. Úgyhogy szerintem minden csak a műveltség kérdése. 🙂 Én még mindig bízok benne, hogy a vízipipások sorsa jobbra fordul hazánkban. 🙂 Amikor Moldyval beszélgettem, és elmesélte, hogy ott milyen silány a dohánykínálat, abból azt a következtetést vontam le, hogy adójegy ide vagy oda, még tűrhető a helyzet.

    Szintén a Naplóba volt, hogy arról kérdezték az embereket, hogy mit ünneplünk március 15.-én. Ott fogtam a fejem a válaszoktól. Az egyik ember azt hiszem Húsvétot mondott. -.-. Szóval hogyha azt mondanád az embereknek, hogy szilveszter idén péntek 13-ra esik elhinnék…

    , Hozzászólás ID: #91288
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    Zoli92 írta korábban:
    Dice írta korábban:
    Razan Maxura szívócső (Fekete(arany díszítéssel))

    Quadmetal hőtartó

    1kg CocoBrico

    és pár kocka ajándék Bamboocha

    (már csak az Aladin Nomad(arany) hiányzik, azt talán szeptemberben )

    Fura, hogy először a szívócsövet meg a hőtartót vetted meg előbb és nem a pipát

    Egy alacsonyabb minőségű pipa mellé, szerintem sokkal fontosabb venni egy jó csövet illetve kerámiát, mint a pipát lecserélni, szóval annyira nem meglepő a sorrend, feltéve ha volt pipája már.. 🙂

    , Hozzászólás ID: #91289
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787

    Pipa karbantartás folyamatban. 🙂 A “megújult” pipámról majd teszek fel képeket holnap, addigra készen lesz. 🙂

    , Hozzászólás ID: #91290
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631

    “Fura, hogy először a szívócsövet meg a hőtartót vetted meg előbb és nem a pipát”

    Van egy “megmaszekolt” TopMark pipám amihez nem volt hőtartó, a szívócső azt tudjátok milyen.. (És a házi készítésű csövem sem tette túl sokáig, bár a pipatalin még remekelt egy kis szigszalaggal:D )

    Egyébként meg kerámiám már van, Vortex.

    , Hozzászólás ID: #91291
    zoli92
    Felhasználó
    Zoli92
    • Hozzászólás: 331
    wakummaci írta korábban:
    Zoli92 írta korábban:

    Fura, hogy először a szívócsövet meg a hőtartót vetted meg előbb és nem a pipát

    Egy alacsonyabb minőségű pipa mellé, szerintem sokkal fontosabb venni egy jó csövet illetve kerámiát, mint a pipát lecserélni, szóval annyira nem meglepő a sorrend, feltéve ha volt pipája már.. 🙂

    Írta, hogy már csak az aladin nomad hiányzik és erre reagáltam 🙂

    , Hozzászólás ID: #91292
    peterking
    Felhasználó
    peterking
    • Hozzászólás: 124

    Most vettem Grill alufóliát. Ha valaki használt már ilyet az elmondaná,hogy hány rétegeget kell a kerámiára rakni 2 1kg-os Bamboocha-hoz?

    , Hozzászólás ID: #91293
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    peterking írta korábban:
    Most vettem Grill alufóliát. Ha valaki használt már ilyet az elmondaná,hogy hány rétegeget kell a kerámiára rakni 2 1kg-os Bamboocha-hoz?

    1 elég bőven.

    , Hozzászólás ID: #91294
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785

    nem fog beszakadni a fólia az egy kilógrammos bambúcsa alatt? az azért mégis nehéz 37.gif

    , Hozzászólás ID: #91295
    zoli92
    Felhasználó
    Zoli92
    • Hozzászólás: 331
    Riccio írta korábban:
    nem fog beszakadni a fólia az egy kilógrammos bambúcsa alatt? az azért mégis nehéz 37.gif

    Szellemes… 4.gif 4.gif 4.gif

    , Hozzászólás ID: #91296
    peterking
    Felhasználó
    peterking
    • Hozzászólás: 124

    Nem 1 kg-rakok rá:D Amúgy most úgy szívom és nem szakadt be:D

    , Hozzászólás ID: #91297
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    peterking írta korábban:
    118.gif 4.gif Nem 1 kg-rakok rá:D Amúgy most úgy szívom és nem szakadt be:D

    Nyilván nem fog beszakadni 2 db szén alatt, de te 2 db 1kg-os szenet írtál 🙂

    , Hozzászólás ID: #91298
    peterking
    Felhasználó
    peterking
    • Hozzászólás: 124

    Ja jó. Nemúgy értettem:d

    , Hozzászólás ID: #91299
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    De azért az durva lenne nem?:D Képzeljétek csak el a füstfelhőt:D

    Meg azt kb lávában kéne izzítani:D

    , Hozzászólás ID: #91300
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787

    A láva az picit túlzás 🙂 egyébként az mekkora hülyeség lenne… bár jót röhögnék egy ilyenen, az biztos.

    , Hozzászólás ID: #91301
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Most így elképzeltem hozzá a csipeszt meg a kerámiát is:D

    Na ki nyomat velem egy guiness rekordot?:D

    , Hozzászólás ID: #91302
    ko12
    Felhasználó
    ko12
    • Hozzászólás: 355
    Octopus21 írta korábban:
    Most így elképzeltem hozzá a csipeszt meg a kerámiát is:D

    Na ki nyomat velem egy guiness rekordot?:D

    Ahhoz azért kéne egy szép mennyiségű dohány is 😀

    , Hozzászólás ID: #91303
    dani159
    Felhasználó
    dani159
    • Hozzászólás: 35

    figyelj mennyi kell?

    , Hozzászólás ID: #91304
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    dani159 írta korábban:
    figyelj mennyi kell?

    2.gif

    nincs az a pénz

    , Hozzászólás ID: #91305
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787

    dani159: szerintem nem gondolják komolyan. 😀

    , Hozzászólás ID: #91306
    ko12
    Felhasználó
    ko12
    • Hozzászólás: 355
    dani159 írta korábban:
    figyelj mennyi kell?

    Hát ha 1 kg cocobricohoz akarnánk kerámiát csinálni, és ugye nem akarjuk hogy megégjen a dohány, akkor körülbelül 500g dohány kellene. Persze ha lenne fölösbe 1 kg cb-m és 500g dohányom tuti megcsinálnám 😀

    , Hozzászólás ID: #91307
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Már csak az a kérdés, hogy ki szívna abba bele?:D

    Amúgy láttam Balatonmárián kb 2 méteres vizipipát:D Ócskának tűnt a minősége, de jól nézett ki.

    Viszont nem váza volt hozzá, hanem csak egy test volt, és az alja felé a test szélesedett ki, és abból jöttek a csövek. Amúgy vicc, hogy a balatonon 12ezerért láttam közepes (szerintem TM) pipát. Mennyiért adna egy KM-et akkor, vagy akár egy Basha-t?

    , Hozzászólás ID: #91308
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Hát nekünk van egy kerámiánk (3 éves találkozón is ott volt 😀 ), amibe fér kb 200g dohány 😀 Elegendő arra 4-5 CB, így is fordultak le tőle emberek a székről 😀

    , Hozzászólás ID: #91309
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    krampi írta korábban:
    Hát nekünk van egy kerámiánk (3 éves találkozón is ott volt 😀 ), amibe fér kb 200g dohány 😀 Elegendő arra 4-5 CB, így is fordultak le tőle emberek a székről 😀

    ÓÓóó Brünhilda! 120.gif

    Szerintem 250g dohány is fér a ‘kis’ aranyos lánykába. 😀 Ő a mi gyilkoló gépünk. 😉 Igaz Hookah?! 😀

    , Hozzászólás ID: #91310
    adam_t
    Felhasználó
    adam_t
    • Hozzászólás: 113
    dózer23 írta korábban:
    Off: Pénteken barátnőmmel, meg húgommal nyomtunk egy strandon egy tömést a kicsi pipámmal, és úgy néztek ránk, mint valami undorító drogosokra:D Pedig csak narancsos AS volt a kis kerámiában:)

    Cocobrico témából szedtem)

    ez hely függő nálunk pl tudják hogy mi is az a vizipipa de pl rukkeltóra levittük és jött a biztiboy okoskodni elmagyaráztuk neki hogy mivan aztán ránk hagyta de mondom erre felé pl már meg se lepődnek

    Rukkel tavon kipróbáltad a blob-ot? 1.gif 1.gif Aki nem tudná mi az:

    https://www.youtube.com/watch?v=xzfK2sHqnyI

    , Hozzászólás ID: #91311
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Hát ez kész:D De király lehet. Mennyit kérnek el egy kilövésért?

30 bejegyzés megtekintése - 9,181-9,210 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.