A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #92886
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    Én ha minden igaz kaszinó buliba leszek póker viszki pipa lányok az hogy mennyi kedvem van hozzá hagyjuk… de jobb híján ezzel kell beérni..

    , Hozzászólás ID: #92887
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    Dice írta korábban:
    …(egyébként az ópiumnak van köze a vízipipához?)

    Igen, van.

    Tudtommal a vízipipa “őse” keletről, Indiából, és esetleg a mai Thaiföldről ered, ahol minden féle gyógyfüveket,aromás fűszereket, és tudatmódosítókat is szívtak belőle.Egyes kutatók szerint már kínában is használták, jóval az arab világban történt elterjedése előtt. Tudtommal az ópiátok szívása onnan eredetezhető.

    Az említett vidékeken manapság bong ként ismeretes az eszköz, és felhasználási módja a sok száz év alatt nem sokat változott.

    Az általunk használt vízipipa szintén keleti hatás, de sokkal közelebbi. A mai Jemen,Szíria,Törökország közvetítésével és erős behatásával jutott el hozzánk, és természetesen az aromákkal dúsított dohány szívása is csak amerika felfedezése után válhatott valóra.

    Az arab világban semmi kép nem használnak/tak/ tudatmódosító szereket, a vallási tiltások miatt.

    , Hozzászólás ID: #92888
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631
    akoska60 írta korábban:
    Dice írta korábban:
    …(egyébként az ópiumnak van köze a vízipipához?)

    Igen, van.

    Tudtommal a vízipipa “őse” keletről, Indiából, és esetleg a mai Thaiföldről ered, ahol minden féle gyógyfüveket,aromás fűszereket, és tudatmódosítókat is szívtak belőle.Egyes kutatók szerint már kínában is használták, jóval az arab világban történt elterjedése előtt. Tudtommal az ópiátok szívása onnan eredetezhető.

    Az említett vidékeken manapság bong ként ismeretes az eszköz, és felhasználási módja a sok száz év alatt nem sokat változott.

    Az általunk használt vízipipa szintén keleti hatás, de sokkal közelebbi. A mai Jemen,Szíria,Törökország közvetítésével és erős behatásával jutott el hozzánk, és természetesen az aromákkal dúsított dohány szívása is csak amerika felfedezése után válhatott valóra.

    Az arab világban semmi kép nem használnak/tak/ tudatmódosító szereket, a vallási tiltások miatt.

    Megint okosodtam egy kicsit:) köszönöm

    , Hozzászólás ID: #92889
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Nincs mit, ezért van a fórum! 🙂

    , Hozzászólás ID: #92890
    dajdaj
    Felhasználó
    DajDaj
    • Hozzászólás: 363

    Tudna valaki ajánlani nekem egy viszonylag olcsó természetes szenet begyújtó alkalmatosságot?:D Anno volt cfh 1000-esem de eladtam és most újra vissza szeretnék térni természetes szénre, mert minden aspektusból vizsgálva jobb 🙂 Nyertem egy Aladin szénizzítót, de Ő már két db coco coal kockától kinyúlt.. 😀 A lényeg az, hogy szúrólángos izzítóra gondolok ami viszonylag keveset fogyaszt.. Köszi előre is mindenkitől!

    , Hozzászólás ID: #92891
    vkond00
    Felhasználó
    vkond00
    • Hozzászólás: 206

    csatlakoznék,ha sikerülne olcsón találni(akár rendelni)

    , Hozzászólás ID: #92892
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Praktikus áruház:

    Ennyit találtam hirtelen. És még 1:

    Nekünk ez a típus van, hibátlan már 2 éve!

    , Hozzászólás ID: #92893
    vkond00
    Felhasználó
    vkond00
    • Hozzászólás: 206

    én német oldalakat nézek,de ott valamiért a D.I.Y. es kerámiákért vannak oda.

    Sok videóban láttam ezt a lyukasztási módszert:

    Néha csak a szén alá tesznek lyukakat,néha körbe is tesznek egy párat…Én úgy tudom(és ez a tapasztalatom is),hogy a szenet körbe kell járatni,így a dohány egyenletesen elhasználódik mindenhol,Ill. megég,ha csak a szén alól kap levegőt.

    Használta valaki ezt a módszert már?

    , Hozzászólás ID: #92894
    zoli92
    Felhasználó
    Zoli92
    • Hozzászólás: 331

    Ma sikerült szereznem egy sötétkék színű bohemian tartályt. A képek telefonnal készültek!

    , Hozzászólás ID: #92895
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Ezt a lukasztást valaki kitalálta ,egymástól nézték el,Ausztriába és Németországba elterjedt,de nem praktikus…..sőt ha a dohány kevés oxigént kap akkor megváltozik a folyamat kémiája, mérgező anyag keletkezhet.Valahol az elején leírtam az egész folyamatot.

    , Hozzászólás ID: #92896
    saiid
    Felhasználó
    Saiid
    • Hozzászólás: 488

    Tudnátok nekem írni 5-6 olyan külföldi oldalt ami szálit Magyarországra és megbízható is. Lehetőleg olyan oldalt írjatok ahol kapható dohány mert legfőképp dohányt szeretnék rendelni. Előre is köszönöm 🙂

    , Hozzászólás ID: #92897
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Webshopok (Európai) speciel kijelentik hogy dohányt nem szállítanak Magyarországra…..azért hogy elkerüljék a jövedéki vitákat.

    Amcsiknál kell kis ismeretség ,miegymás …és akkor ráírják hogy ajándék….és a te felelősséged….

    , Hozzászólás ID: #92898
    tamasalmasah
    Felhasználó
    TamásAlMasah
    • Hozzászólás: 209

    Pillanatokon belül fogok szívni vanília ízesitésü dohányt.A Sultan márka lesz,1 kocka Bamboocha-vl izzítva.Azér 1 kocka bamboocha,mer most egy alap kerámián fogom tesztelni.

    , Hozzászólás ID: #92899
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    na megirtam a coconaras tesztemet ( illetve annak szántam majd irtok véleményt hogy jó e) reggel egy kicsit alakot adok neki és közzéteszem a nagyérdemünek:) jó éjt fórum:)

    , Hozzászólás ID: #92900
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Bandi43 írta korábban:
    sYska/!/ írta korábban:
    Tegnap ment:

    – Starbuzz Christmas mix

    – Starbuzz Citrus mix

    – Starbuzz Blue Mist

    – Elements Matured Whisky + Kávés + Vaníliás Princ Molasses

    Milyenek voltak???

    Te honnan szerzed a Starbuzzokat?Csere nem érdekel másra?Kíváncsi vagyok erre a Starbuzzra.. 😀

    Mivel mindegyik Starbuzz-omból kevés van így nem nagyon cserélnék. Rokon hozta amúgy.

    , Hozzászólás ID: #92901
    nightrain
    Felhasználó
    Nightrain
    • Hozzászólás: 1208

    Srácok, lenne egy ötletem, Szilveszterkor próbáljunk minnél többen fennt lenni a fórumon. Így együtt tudnánk köszönteni az új évet. Mitszóltok hozzá?

    , Hozzászólás ID: #92902
    faby
    Felhasználó
    Faby
    • Hozzászólás: 71

    Sziasztok!

    Szilveszterkor nálaunk nagy parti lesz.

    van 2 pipánk…

    és az új év köszöntéséhez egy kis szeszt is be szeretnénk iktatni a pipázáshoz.

    az egyiket borral, a másikat pálinkával szeretnénk “vegyíteni” 😀

    Van 15-20 féle dohányunk… Többek között Mizo szőlő ( a fehérborhoz sztem jó lenne), PM barack, Mizo menta Nakhla kókusz AlSultan Cherry AlSultan Citrom…stb..

    Miket javasoltok? 🙂 :rouge:

    , Hozzászólás ID: #92903
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Faby írta korábban:
    ….

    az egyiket borral, a másikat pálinkával szeretnénk “vegyíteni” 😀

    ….

    Miket javasoltok? 🙂 :rouge:

    Elsőként azt mondaná, hogy a pálinkát inkább feles pohárba töltsétek. A boros még oké, de a pálinkásnak pocsék íze lesz + eléggé üthet.

    A boroshoz valami szőlős dohányt érdemes tömni és úgy lesz nagyon karakteres. 🙂

    , Hozzászólás ID: #92904
    faby
    Felhasználó
    Faby
    • Hozzászólás: 71
    sYska/!/ írta korábban:
    Faby írta korábban:
    ….

    az egyiket borral, a másikat pálinkával szeretnénk “vegyíteni” 😀

    ….

    Miket javasoltok? 🙂 :rouge:

    Elsőként azt mondaná, hogy a pálinkát inkább feles pohárba töltsétek. A boros még oké, de a pálinkásnak pocsék íze lesz + eléggé üthet.

    A boroshoz valami szőlős dohányt érdemes tömni és úgy lesz nagyon karakteres. 🙂

    Köszönöm!

    Már hallottam hogy pálinkával nem az igazi a pipa, mert elég rossz ize lesz de gondoltam azért megkérdezem ittis.:)

    Borral meg mindenképpen kipróbáljuk… ha a nagyobb pipával szívjuk (aminek nagyobb a tartája)

    akkor az ütősebb is lehet?

    és amugy mennyire érződik a bor “ereje” ?

    Mik a személyes tapasztalatok? 🙂

    , Hozzászólás ID: #92905
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    Faby írta korábban:
    sYska/!/ írta korábban:

    Elsőként azt mondaná, hogy a pálinkát inkább feles pohárba töltsétek. A boros még oké, de a pálinkásnak pocsék íze lesz + eléggé üthet.

    A boroshoz valami szőlős dohányt érdemes tömni és úgy lesz nagyon karakteres. 🙂

    Köszönöm!

    Már hallottam hogy pálinkával nem az igazi a pipa, mert elég rossz ize lesz de gondoltam azért megkérdezem ittis.:)

    Borral meg mindenképpen kipróbáljuk… ha a nagyobb pipával szívjuk (aminek nagyobb a tartája)

    akkor az ütősebb is lehet?

    és amugy mennyire érződik a bor “ereje” ?

    Mik a személyes tapasztalatok? 🙂

    Be lehet tőle szédülni, de igazából embere válogatja, hogy ki hogy reagál rá…

    Van rá egy topik egyébként, ha jól emlékszem pár ember írt már oda borral kapcsolatban.

    , Hozzászólás ID: #92906
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    A pálinka nagyon elrontaná az élményt. Gondolok itt a dohány aromájának érezhetőségére. Bár 5-10 perc után teljesen mindegy lenne szerintem. :diable:

    a páleszt, ahogyan syska is írta, inkább mellé, kicsi poharakban.

    A bort is javaslom hígítva, kicsit spórolósabb is, és talán a zamata jobban érezhető lesz. Jól hűtsétek le a vizet és a bort is.Szerintem 2/3 bor, 1/3 víz arány jó lehet.

    , Hozzászólás ID: #92907
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Faby írta korábban:

    Köszönöm!

    Már hallottam hogy pálinkával nem az igazi a pipa, mert elég rossz ize lesz de gondoltam azért megkérdezem itt is.:)

    Borral meg mindenképpen kipróbáljuk… ha a nagyobb pipával szívjuk (aminek nagyobb a tartálya)

    akkor az ütősebb is lehet?

    és amúgy mennyire érződik a bor “ereje” ?

    Mik a személyes tapasztalatok? 🙂

    Bor íze kellemesen átjön. Az arányoknál fele bor szerintem bőven elég. Amúgy meg minél több a bor, annál jobban ‘üthet’ az elején.

    A helyesírásodra pedig kérlek figyelj egy kicsit jobban.

    , Hozzászólás ID: #92908
    faby
    Felhasználó
    Faby
    • Hozzászólás: 71

    Köszönöm szépen!

    , Hozzászólás ID: #92909
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Főnök! a chat már nem fog működni soha? :pleur3:

    , Hozzászólás ID: #92910
    faby
    Felhasználó
    Faby
    • Hozzászólás: 71

    én is pont azt tekintettem meg, és mondom mi van, októberi üzenet a legutóbbi? 😀

    , Hozzászólás ID: #92911
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    Faby írta korábban:
    én is pont azt tekintettem meg, és mondom mi van, októberi üzenet a legutóbbi? 😀

    Sajna egy ideje nem muxik, de syskának más fontosabb dolgai is voltak.Remélem hamarosan rendbe rakja!

    , Hozzászólás ID: #92912
    elementalex
    Felhasználó
    ElementAlex
    • Hozzászólás: 393

    Sziasztok.Ma vettem Mizo Cherryt és még van otthon Fakher Cherrym is.Ha ezt a kettőt összekeverem finomabb lesz?,mert a Fakher Cherry magába nagyon lágy és ahogy olvasom a Mizo erőteljesebb.Van valakinek esetleg tapasztalata?

    , Hozzászólás ID: #92913
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Biztosan nem fogják elrontani egymást. Próba szerencse.

    , Hozzászólás ID: #92914
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962
    ElementAlex írta korábban:
    Sziasztok.Ma vettem Mizo Cherryt és még van otthon Fakher Cherrym is.Ha ezt a kettőt összekeverem finomabb lesz?,mert a Fakher Cherry magába nagyon lágy és ahogy olvasom a Mizo erőteljesebb.Van valakinek esetleg tapasztalata?

    Nekem nagy tapasztalatom van ilyen téren,mindig csoportosítom az azonos ízeket ,sokkal szélesebb,gazdagabb az íz.Csak kis mennyiségeket érdemes megkeverni,mert ha lassan fogy ,idővel csökken az íz erőssége.( 2-3x -50gr OK, nem 3x 250gr….)

    , Hozzászólás ID: #92915
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    akoska60 írta korábban:
    Faby írta korábban:
    én is pont azt tekintettem meg, és mondom mi van, októberi üzenet a legutóbbi? 😀

    Sajna egy ideje nem muxik, de syskának más fontosabb dolgai is voltak.Remélem hamarosan rendbe rakja!

    Ezt a chat-et leveszem most.

    Amúgy lesz egy igen nagy átállás majd. Nem is kis dolgon szenvedek/dolgozok most. 🙂

30 bejegyzés megtekintése - 10,771-10,800 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.