A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #93906
    gyapika
    Felhasználó
    gyapika
    • Hozzászólás: 250

    aki nem dohányzik annak egy jó ötlet és akkor mindenki boldog és nem kell új törvény

    , Hozzászólás ID: #93907
    szultankincsei
    Felhasználó
    SzultánKincsei
    • Hozzászólás: 736
    Tsaba írta korábban:
    A vizipipázás ma már a Shiazo terjedése miatt nem dohányzás szerintem. Vagyis ha Shiazot szívsz a vizipipába akkor nem dohányzol! Nem?

    Ez igaz. Mivel shiazo nem minősül jövedéki terméknek simán bárhol lehet vele vízipipázni.

    , Hozzászólás ID: #93908
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Értelmező rendelkezések:

    1. § E törvény alkalmazásában

    a) dohánytermék: cigaretta, szivar, szivarka, pipadohány és más fogyasztási dohány, vagy egyéb, külön jogszabály szerint dohányzásra szánt, dohány alapanyagú termék;

    b) dohányzás: a dohánytermék füstképződéssel járó elégetése

    Igen, vicces dolog, hogy mint fentebb is olvasható a dohányzás definíciója, csak a dohánytermékek füstölése számít annak. Dohányterméknek pedig a dohány alapanyagú, dohányzásra szánt terméket vesszük. Ezen értelmezés alapján a Shiazo egyértelmű, hogy nem minősül dohányterméknek, de akkor kérdem én: a nikotinmentes “dohányok” miért azok? Valamint megnézném, hogy hogyan néznének az emberre, amikor beül egy olyan helyre, ahol nem szabad dohányozni, de a fenti értelemben dohányzásnak nem minősülő “kombinációval” ezt mégis megteszi. Bár ilyenkor eszembe jut, hogy pl az ún. e-cigit lehet pl repülőgépen is használni?

    , Hozzászólás ID: #93909
    cskrisi
    Felhasználó
    CsKrisi
    • Hozzászólás: 170

    A cukornádból készült vízipipa “dohánynak” (Soex, El Rosha) lehet füstje, ha elég. Más kérdés, hogy a vízipipában nem ég a dohány, de ezt sokan nem tudják. Szerintem ezért tekintik ezt dohányzásnak, meg talán azért mert kinézetében hasonlít a sima vízipipa dohányra.

    A Shiazo viszont semmilyen tekintetben nem nézhető dohánynak, a keletkező anyag pedig nem nevezhető füstnek, hiszen gőz. (Ugyebár Hookah STEAM stones)

    Ha valaki mégis azt mondja hogy a vízipipában kő ég és annak füstje van, akkor nyugodtan ki lehet röhögni. 😀

    Tehát szerintem is lehet Shizo-val vízipipázni akárhol, nem szólhatnak érte egy szót sem. (Persze azért a gőzt sem kell más emberek arcába fújni egy kávézóban/sörözőben, de ha félrevonulok egy sarokba a kis pipámmal és Shiazommal, ne cseszegessenek már…)

    , Hozzászólás ID: #93910
    szmark001
    Felhasználó
    szmark001
    • Hozzászólás: 343
    CsKrisi írta korábban:
    A cukornádból készült vízipipa “dohánynak” (Soex, El Rosha) lehet füstje, ha elég. Más kérdés, hogy a vízipipában nem ég a dohány, de ezt sokan nem tudják. Szerintem ezért tekintik ezt dohányzásnak, meg talán azért mert kinézetében hasonlít a sima vízipipa dohányra.

    A Shiazo viszont semmilyen tekintetben nem nézhető dohánynak, a keletkező anyag pedig nem nevezhető füstnek, hiszen gőz. (Ugyebár Hookah STEAM stones)

    Ha valaki mégis azt mondja hogy a vízipipában kő ég és annak füstje van, akkor nyugodtan ki lehet röhögni. 😀

    Tehát szerintem is lehet Shizo-val vízipipázni akárhol, nem szólhatnak érte egy szót sem. (Persze azért a gőzt sem kell más emberek arcába fújni egy kávézóban/sörözőben, de ha félrevonulok egy sarokba a kis pipámmal és Shiazommal, ne cseszegessenek már…)

    Egyetértek! Hozhatnak ezek akármilyen törvényt,mert már annyi sok lehetőség van a vízipipázásra(szívnivaló szempontjából,amit hiába próbálnak megtiltani),nem tudnak kicseszni velünk,vízipipásokkal!

    Szóval szerintem fel a fejjel mindenki! 😀 🙂

    , Hozzászólás ID: #93911
    kabito
    Felhasználó
    Kabito
    • Hozzászólás: 69

    Azért én szeretnék társasággal, kocsmában, talán egy jó kis Mizo cherryvel vizipipázni… Shiazo sajnos nálam nemfog tudni örökké tartani.

    , Hozzászólás ID: #93912
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415
    CsKrisi írta korábban:
    A Nyugati Pályaudvar mellet, a Djuice bolt fölött nyílt nemrég egy patika (Eiffel gyógyszertár), én ott vettem glicerint. Mindenkinek ajánlom, fiatal csajok a patikusok, simán kiadták, sőt amikor mondtam hogy mire kell, mondta is a csaj hogy hú az tök jó. 😀

    Van egy másik patika is, a Teréz körút másik oldalán (Nyugati téri gyógyszertár), először ott próbálkoztam, ott egy idős nő volt, persze hogy nem adta ki, mondván hogy robbanószert lehet belőle készíteni…

    Továbbra is szeretném hangsúlyozni, hogy ha már valaki a József körút környékén jár, az Azúr vegyszerboltba is be lehet nézni, ott tuti adnak glicerint, amennyit csak ki tudsz fizetni! (Szerintem egy kicsivel olcsóbb is.) És még mindig viccesnek tartom, hogy a robbanószer készítés miatt nem adják ki. A nitroglicerin készítéséhez alapvetően 2 dolog kell, glicerin és nitrálóelegy (tömény salétromsav és tömény kénsav…). És ezek közül frankón egy kis glicerin miatt paráznak? 🙂

    , Hozzászólás ID: #93913
    cskrisi
    Felhasználó
    CsKrisi
    • Hozzászólás: 170

    Kabito, ha tényleg bevezetik a törvényt, akkor jobb nem próbálkozni, mert elég nagy bírságokat szabhatnak ki. Persze, hogy a Shiazo más és van akinél nem helyettesíti a rendes dohányt, de csak kibírod azt a pár alkalmat Shiazoval amikor kocsmában vagy, otthon pedig annyi Mizo Cherry-t szívsz amennyit csak akarsz. 😉

    Radish, én személy szerint ilyen célra nem vennék vegyszerboltban glicerint, mert még ha azt is mondják hogy az tiszta glicerin, ki tudja? Lehet, hogy pár forinttal olcsóbb, de én jobban bízok a patikákban. A NEM tiszta glicerin (Boraxos) úgy tudom mérgező. Én nem szeretek ilyen dolgokkal kísérletezni… Persze mindenkinek szíve joga hogy hol veszi, az Eiffel gyógyszertárat inkább csak azért írtam le, hogy ott tuti hogy kiadják.

    , Hozzászólás ID: #93914
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415

    Oké, természetesen azt csinálsz, amit akarsz, de szerintem precizitásban a vegyszerbolt sincs a gyógyszertár alatt. Onnan elég sokan szereznek be vegyszereket, különböző célra, és nagy galibát tud okozni, ha valami nem tiszta, amire azt mondják, így nem hiszem, hogy játszanának ezzel. És hivatalosan fel kell tüntetni, hogy hány százalék és milyen szennyeződés lehetséges a vegyszerben, amit kapsz. (A te palackod csomagolásán nem lesz rajta, de ha megkérdezed a fehér köpenyest, megmondja.) Amúgy szerintem max. víz lehet benne, de az természetes a gyógyszertáriban is. És vegyszerboltban nincs is bóraxos glicerin, az gyógyászati készítmény.

    Szóval én ezt használom, és még nem volt vele soha bajom…

    , Hozzászólás ID: #93915
    gyapika
    Felhasználó
    gyapika
    • Hozzászólás: 250
    pasindani írta korábban:
    Shiazo – Menta , citrom (nekem az citrom jobban bejön)

    Al – Waha citrom (utolsó tömésem máma elhazsnálom :))

    Egyébként lehetne egy olyan topic is hogy milyen követ szívsz 🙂

    Van már ilyen téma, mégpedig:https://vizipipaforum.com/milyen-szivnivalot-szivsz-most-t1115.html

    , Hozzászólás ID: #93916
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631

    De az a topic már le lett zárva

    , Hozzászólás ID: #93917
    gyapika
    Felhasználó
    gyapika
    • Hozzászólás: 250

    Ja bocs nem vettem észre.Akkor tárgytalan.

    , Hozzászólás ID: #93918
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    Boldog névnapot Ákos:)

    , Hozzászólás ID: #93919
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    dózer23 írta korábban:
    Boldog névnapot Ákos:)

    Köszönöm szépen! :amen:

    , Hozzászólás ID: #93920
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Hú, tényleg vasárnap van már. 🙂 Napodnak nevét! 😀

    , Hozzászólás ID: #93921
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Szépen köszönöm Neked is Tamás! 🙂 :super:

    , Hozzászólás ID: #93922
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631

    Boldog névnapot az Ákosoknak!

    , Hozzászólás ID: #93923
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Sok boldog névnapot! 🙂

    , Hozzászólás ID: #93924
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    Sparrow írta korábban:
    Bisan – Melon

    (ezzel a töméssel teljesen kifogytam a dohányból) :nono:

    Az nem baj, ha a pénztárcád nem üres….

    , Hozzászólás ID: #93925
    neopht
    Felhasználó
    nEopht
    • Hozzászólás: 341

    Nem tudjátok véletlenül, hogy a napipa.blog.hu-t ki csinálja ?

    , Hozzászólás ID: #93926
    gyapika
    Felhasználó
    gyapika
    • Hozzászólás: 250

    … 29519.html

    Ekkora fail-t még életemben nem láttam.Kész röhej.

    , Hozzászólás ID: #93927
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712
    SzultánKincsei írta korábban:
    2010 november 18-án kicsit változtatták a jövedéki törvényt. 2011 januártól már nem lehet 200gr-nál nagyobb súlyban dohányt importálni. Azért már Mon soha nem lesz 250gr mizo dohányok!

    Szomorú dolog, de én mégse zárnám ki azt, hogy ennek van köze ahhoz is, hogy többet fizessünk be jövedéki adóból azzal, hogy az 50 g-os kiszereléseket vásárolgatjuk. Nekünk meg nagyon valószínű, hogy nem fognak külön 200 g-os kiszereléseket csomagolni mint a németeknek. 🙁 A másik meg, hogy vízipipadohánynál a szárazanyag tartalom ugye nincs 250 g, de teljesen mindegy, mert a törvény meg nem nagyon tesz különbséget dohány és dohány között.

    , Hozzászólás ID: #93928
    gerago
    Felhasználó
    gerago
    • Hozzászólás: 2221
    James írta korábban:
    SzultánKincsei írta korábban:
    2010 november 18-án kicsit változtatták a jövedéki törvényt. 2011 januártól már nem lehet 200gr-nál nagyobb súlyban dohányt importálni. Azért már Mon soha nem lesz 250gr mizo dohányok!

    Szomorú dolog, de én mégse zárnám ki azt, hogy ennek van köze ahhoz is, hogy többet fizessünk be jövedéki adóból azzal, hogy az 50 g-os kiszereléseket vásárolgatjuk. Nekünk meg nagyon valószínű, hogy nem fognak külön 200 g-os kiszereléseket csomagolni mint a németeknek. 🙁 A másik meg, hogy vízipipadohánynál a szárazanyag tartalom ugye nincs 250 g, de teljesen mindegy, mert a törvény meg nem nagyon tesz különbséget dohány és dohány között.

    Egész En belül van ez a 200g-os rendelkezés. Úgyhogy majd fognak külön csinálni az egész uniónak 200g-ot, csak idő kérdése.

    , Hozzászólás ID: #93929
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    James írta korábban:

    Szomorú dolog, de én mégse zárnám ki azt, hogy ennek van köze ahhoz is, hogy többet fizessünk be jövedéki adóból azzal, hogy az 50 g-os kiszereléseket vásárolgatjuk. Nekünk meg nagyon valószínű, hogy nem fognak külön 200 g-os kiszereléseket csomagolni mint a németeknek. 🙁 A másik meg, hogy vízipipadohánynál a szárazanyag tartalom ugye nincs 250 g, de teljesen mindegy, mert a törvény meg nem nagyon tesz különbséget dohány és dohány között.

    Ez nem egészen így van, mert a jövedéki adót ugyan az állam veti ki, de gondold végig, ugyanannyit fizetsz 50g után arányában, mint 200 vagy 250g után, mivel a jövedéki adót százalékos arányban vetik ki. Az árbeli arányosítás, azaz, hogy miért volt régen az, hogy az Al Sultan volt 600 Ft, ma meg már 990 Ft, az már beszállítóra tartozik, valamint az is, hogy +/- 10 Ft ugyanilyen áron van az összes zárjegyes vízipipa dohány minőségtől függetlenül.

    Természetesen nem értem, hogy 1 – 2 országgal arrébb, miért van, hogy minden márka kapható, mindenféle kiszerelésben.

    , Hozzászólás ID: #93930
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556
    gyapika írta korábban:

    Ekkora fail-t még életemben nem láttam.Kész röhej.

    Ez nagyon jó 🙂

    , Hozzászólás ID: #93931
    swix
    Felhasználó
    SwIX
    • Hozzászólás: 213
    James írta korábban:

    Szomorú dolog, de én mégse zárnám ki azt, hogy ennek van köze ahhoz is, hogy többet fizessünk be jövedéki adóból azzal, hogy az 50 g-os kiszereléseket vásárolgatjuk. Nekünk meg nagyon valószínű, hogy nem fognak külön 200 g-os kiszereléseket csomagolni mint a németeknek. 🙁 A másik meg, hogy vízipipadohánynál a szárazanyag tartalom ugye nincs 250 g, de teljesen mindegy, mert a törvény meg nem nagyon tesz különbséget dohány és dohány között.

    Nincs más megoldás, Fantasia-t kell importálni 😀 az úgyis 200g-os kiszerelésben van.

    , Hozzászólás ID: #93932
    sparrow
    Felhasználó
    Sparrow
    • Hozzászólás: 317

    A németeknek külön 200g-os kiszereléseket csomagolnak???

    , Hozzászólás ID: #93933
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Igen, mint ahogy külön alacsonyabb glicerin tartalmú dohányokat is készítenek nekik. Ha van megfelelő méretű piac, akkor a cégeknek érdekük, hogy az igényeket maximálisan kiszolgálják 🙂

    , Hozzászólás ID: #93934
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    https://www.youtube.com/watch?v=4jAWfgBYSYc #06:27-nél ki mit lát a sátorban?

    Legdurvább metal fesztiválon is van vízipipa sátor, ollé. 😀

    , Hozzászólás ID: #93935
    kismiki
    Felhasználó
    kismiki
    • Hozzászólás: 304
    SwIX írta korábban:
    Nincs más megoldás, Fantasia-t kell importálni 😀 az úgyis 200g-os kiszerelésben van.

    :google:

    Fantasia, Al Fakher, Nakhla, Al Waha, Serbetli és még sokan mások csomagolnak 200g-os, vagy kisebb pakkokat. Amúgy meg mindegy, hogy 4950Ft/250g, vagy 990Ft/50g, a shisha drága és a pénzünk nagyobb része állambátyó feneketlen zsebébe kerül.

30 bejegyzés megtekintése - 11,791-11,820 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.