A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #95646
    bones
    Felhasználó
    Bones
    • Hozzászólás: 139
    shishaman96 írta korábban:
    sYska/!/ írta korábban:
    Ne mond már, hogy nehezedre esik a keresőbe beírni, mielőtt megkérdezed. 🙂

    Bocs .. nem esik nehezemre csak ti tapasztaltak vagytok és háát vártam valami link félét tőletek mert nemtudtam, hogy tudtok-e valami jófélét.. 😀

    link helyett kaptál megoldást

    , Hozzászólás ID: #95647
    shishaman96
    Felhasználó
    Shisha-man-96
    • Hozzászólás: 382
    Bones írta korábban:
    shishaman96 írta korábban:

    Bocs .. nem esik nehezemre csak ti tapasztaltak vagytok és háát vártam valami link félét tőletek mert nemtudtam, hogy tudtok-e valami jófélét.. 😀

    link helyett kaptál megoldást

    Ja. 😀

    , Hozzászólás ID: #95648
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    Most akkor mi van?

    Olvasgattam a fórumot, s a következő találkozónál egy srác írta, hogy ő nem 18 éves és hogy mehet-e? Mi van akkor ha mondjuk 14 éves de Shiazo van a kerámiában. Maga a vízipipázás a tilos 18 év alatt, vagy a dohányfogyasztás?

    Lassan jön a füst tilalom is Júliustól, arról sem lehet tudni, Shiazo vagy egyéb herbálok beletartoznak-e..

    Érdekes dolgok ezek

    , Hozzászólás ID: #95649
    shishaman96
    Felhasználó
    Shisha-man-96
    • Hozzászólás: 382
    Rusee írta korábban:
    Most akkor mi van?

    Olvasgattam a fórumot, s a következő találkozónál egy srác írta, hogy ő nem 18 éves és hogy mehet-e? Mi van akkor ha mondjuk 14 éves de Shiazo van a kerámiában. Maga a vízipipázás a tilos 18 év alatt, vagy a dohányfogyasztás?

    Lassan jön a füst tilalom is Júliustól, arról sem lehet tudni, Shiazo vagy egyéb herbálok beletartoznak-e..

    Érdekes dolgok ezek

    Én úgy tudom, hogycsak dohányt nem lehet szívni 😀 bár a mai világban már kitudja..

    Amúgy milyen következményei lehetnek ha valaki dohányzik 18éves kor alatt??

    , Hozzászólás ID: #95650
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    Nem akarok itt drog-politikába belemenni inkább..

    Mindenki saját ügye hogy teszi tönkre a szervezetét (vagy nem) s ez lehet alkohol, cigaretta,fű, stb…

    A döntés mindenkinek a kezében: Teszi vagy Nem.

    Milyen következményei vannak? Ha az iskola területén teszed akkor azért elérhet a szankció de amúgy kb senkit sem érdekel.

    De amúgy ez ismét egy kérdést vetődött fe bennem mi van ha iskola udvaron elkezd valaki Shiazot szívni? Elvégre a dohányzás a tiltott 🙂

    , Hozzászólás ID: #95651
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    Ezek olyan specifikus kérdések, amire csak egy jogban jártas egyén tud válaszolni. Azonban mivel a mi ügyünk különbözik a hagyományos dohányzási formáktól, úgy tudunk tenni valamit, hogy jogi formát öltünk, így törvénymódosításra, ill. bővítésre nyílik opció.

    , Hozzászólás ID: #95652
    shishaman96
    Felhasználó
    Shisha-man-96
    • Hozzászólás: 382

    Szerintem ugyanúgy leb**znának a tanárok.. de amúgy sztem legális lenne 😀

    , Hozzászólás ID: #95653
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Az elektromos cigi sem számít dohányzásnak,ott is lehet füstölni ahol cigizni nem.

    , Hozzászólás ID: #95654
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Pontosítanék moldy: Ott is lehet párázni (párát kibocsátanira jut jobb szó eszetekbe? 😀 ), ahol füstölni tilos. 🙂

    , Hozzászólás ID: #95655
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415

    Hozzátenném, hogy a látszat ellenére az iskola NEM demokratikus intézmény. Még ha neked lenne igazad, akkor sincs, mert te húzod a rövidebbet… Ez egy fontos szabály, de hál’ Istennek már leérettségiztem… 🙂

    , Hozzászólás ID: #95656
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Radish!

    Képzeld csak el, mi lenne az iskolából, ha valóban demokratikus lenne?

    Ezt Te sem gondolhattad komolyan!

    A diákok fele be sem járna, a másik fele a kocsmában ülne, kinek tartanák az órákat? :happy1:

    , Hozzászólás ID: #95657
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415

    Ja, én ezzel teljesen egyetértek, félreértés ne essék! Én sajnos olyan közegben sem hiszek a demokráciában ahol működhet, nem hogy egy iskolában… Csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy nem érdemes kipróbálni, mit szólnak a Shiazóhoz. :happy1: Mert ha az ember bebizonyítja egy tanárnak, hogy nincs igaza, a helyzet csak rosszabb lesz. 🙂

    szerk.: Az iskolának nem demokratikusnak kell lennie, hanem működőképesnek. 😉

    , Hozzászólás ID: #95658
    bones
    Felhasználó
    Bones
    • Hozzászólás: 139

    ezt találtam a neten: ” A haverom azt mondta a suliban,hogy otthon nagyon finom vp dohányt csinált úgy,hogy,a friss cseresznyét fogpiszkálóval kilukasztgatta,majd,tömény szőlő ízű Pölöskei szörpbe,és citromlébe áztatta,majd betette a mélyhűtőbe,egy 5-10 percre,és addig amíg a cseresznye ott hűlt,addig egy 4-5-6 cseresznyének a levét felforralta,és azzal leöntötte a mélyhűtőből,és a szörpös-citromos léből kivett cseresznyéket.

    Ez károsabb lesz? Mennyivel? Milyen lehet az íze szerintetek?(A haver szerint jó,na de szerintetek?)” milyen lehet?

    , Hozzászólás ID: #95659
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712
    Bones írta korábban:
    ezt találtam a neten: ” A haverom azt mondta a suliban,hogy otthon nagyon finom vp dohányt csinált úgy,hogy,a friss cseresznyét fogpiszkálóval kilukasztgatta,majd,tömény szőlő ízű Pölöskei szörpbe,és citromlébe áztatta,majd betette a mélyhűtőbe,egy 5-10 percre,és addig amíg a cseresznye ott hűlt,addig egy 4-5-6 cseresznyének a levét felforralta,és azzal leöntötte a mélyhűtőből,és a szörpös-citromos léből kivett cseresznyéket.

    Ez károsabb lesz? Mennyivel? Milyen lehet az íze szerintetek?(A haver szerint jó,na de szerintetek?)” milyen lehet?

    Szoktak gyümölcsöt tenni vízipipába, de ez (véleményem szerint) nem lehet olyan nagy durranás, már az alapból, hogy friss gyümölcsöt rakott bele, és nem aszalt gyümölcsöt. Azt se értem igazán, hogy minek kellett lehűteni ha utána úgyis leöntötte a forró cseresznyelével? Biztos van íze, de sz*rból nem lehet várat építeni. 🙂 A szörp se adhat olyan nagy ízt neki, mert az is inkább cukorral van besűrítve.

    , Hozzászólás ID: #95660
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Bones írta korábban:
    ezt találtam a neten: ” A haverom azt mondta a suliban,hogy otthon nagyon finom vp dohányt csinált úgy,hogy,a friss cseresznyét fogpiszkálóval kilukasztgatta,majd,tömény szőlő ízű Pölöskei szörpbe,és citromlébe áztatta,majd betette a mélyhűtőbe,egy 5-10 percre,és addig amíg a cseresznye ott hűlt,addig egy 4-5-6 cseresznyének a levét felforralta,és azzal leöntötte a mélyhűtőből,és a szörpös-citromos léből kivett cseresznyéket.

    Ez károsabb lesz? Mennyivel? Milyen lehet az íze szerintetek?(A haver szerint jó,na de szerintetek?)” milyen lehet?

    Veszek egy papírt, először beáztatom, majd kiteszem a napra megszáradni. Ezt követően felforralok 3 deci vizet, majd hagyom lehűlni és ezzel is bevizezem a lapot, amit ezután a szélben hagyok száradni és kint hagyom, amíg az első nem esik rá, ezt követően pedig a mikróba teszem 2 másodpercre 300,1 watton, s végül a 70 fokos előmelegített sütőbe teszem, hogy megszáradjon. Ezzel kész is van a lap, amire írhatunk.

    Az irónia remélem kiérződik. 😀 Amúgy szörpös-cseresznyés íze lehet, de füstje szerintem nem sok. Azt, hogy mennyire káros, a szörp és a cseresznyét kezelt vegyszerektől függ.

    , Hozzászólás ID: #95661
    bones
    Felhasználó
    Bones
    • Hozzászólás: 139

    Ja,érződik rendesen hogy egy kalap székletet nem ér,ezért aszaltam meggyet 😀 így aszaltan dobjam bele a kerámiába vagy valamit még csináljak vele?

    , Hozzászólás ID: #95662
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Bones írta korábban:
    Ja,érződik rendesen hogy egy kalap székletet nem ér,ezért aszaltam meggyet 😀 így aszaltan dobjam bele a kerámiába vagy valamit még csináljak vele?

    A legjobb talán, ha úgy teszel vele, ahogy már ősapáink is tettek: Edd meg. (vagy főzz belőle pálinkát 😉 )

    , Hozzászólás ID: #95663
    shishaman96
    Felhasználó
    Shisha-man-96
    • Hozzászólás: 382

    Valaki nézte a WWE-Szabályos kivégzést??

    , Hozzászólás ID: #95664
    bones
    Felhasználó
    Bones
    • Hozzászólás: 139
    shishaman96 írta korábban:
    Valaki nézte a WWE-Szabályos kivégzést??

    Nem igazán…de ma is lesz nem?(hétfő)

    , Hozzászólás ID: #95665
    gibir
    Felhasználó
    gibir
    • Hozzászólás: 2

    Sziasztok!

    Bocs, hogy ilyen kérdéssel zavarlak, de teljesen kezdő vagyok, eddig csak más vízipipáját szívtam, most viszont szeretnék venni egyet, de előtte szeretném tudni, hogy kb. mennyibe kerül egy vízipipázás, vagyis egy alkalomra dohány, szén stb.? És ti (profik) kb. milyen időközönként vízipipáztok?

    , Hozzászólás ID: #95666
    shishaman96
    Felhasználó
    Shisha-man-96
    • Hozzászólás: 382

    ma csak nyers erő lesz XD de nem biztos .. bár ha lesz akkor szó lesz benne a szabályos kivégzésről 😀

    , Hozzászólás ID: #95667
    bones
    Felhasználó
    Bones
    • Hozzászólás: 139
    gibir írta korábban:
    Sziasztok!

    Bocs, hogy ilyen kérdéssel zavarlak, de teljesen kezdő vagyok, eddig csak más vízipipáját szívtam, most viszont szeretnék venni egyet, de előtte szeretném tudni, hogy kb. mennyibe kerül egy vízipipázás, vagyis egy alkalomra dohány, szén stb.? És ti (profik) kb. milyen időközönként vízipipáztok?

    Egy pipázáshoz öngyulladós szénből 1 korong szükségleltetik,10 darabos = kb 450-500 ft,kb 5-6 tömésre való 50grammos dohány sajnos már 980 forintba fáj,de még talán 250 grammosat is kaphatsz helytől függően 2550 forinttól,6000 forintig,de ha körülnézel a https://www.vizipipafan.comon értékes infókra lelhetsz vagy ha itt fórumon keresel,A-tól Z-ig senki se fogja tudni elmondani teljesen mi az ábra a pipa felől,nézz videókat,olvasgass, én speciel hetente 2-3 szor pipázom

    , Hozzászólás ID: #95668
    vpaladin
    Felhasználó
    vpaladin
    • Hozzászólás: 370
    gibir írta korábban:
    Sziasztok!

    Bocs, hogy ilyen kérdéssel zavarlak, de teljesen kezdő vagyok, eddig csak más vízipipáját szívtam, most viszont szeretnék venni egyet, de előtte szeretném tudni, hogy kb. mennyibe kerül egy vízipipázás, vagyis egy alkalomra dohány, szén stb.? És ti (profik) kb. milyen időközönként vízipipáztok?

    Majd kifog alakulni, hogy milyen időközönként fogsz pipázni 🙂 Ja és kezdő pipának ajánlanám neked a top mark pipákat. Sok szerncsét!

    , Hozzászólás ID: #95669
    gibir
    Felhasználó
    gibir
    • Hozzászólás: 2

    Kösz az infókat. Csak úgy kb. akartam tudni, hogy mennyibe fognak kerülni a ,,mindennapi” hozzávalók, és mivel nem vagyok olyan nagy dohányos, úgy nézem, hogy ki fogom bírni.

    , Hozzászólás ID: #95670
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Nézzünk árakat, feltételezve az igényességet és minőséget:

    – Dohány: zárjegyes, 980-990Ft/50g, 1 doboz 3-7 tömésre elegendő (mini phunnel-be 6-7, simába 3-5)

    – Vízipipa szett: 10.000Ft körül egy 40-50cm-es Aladin Evo-s

    – Kiegészítők: mosható szívócső 3500Ft, mini phunnel kerámia 3000Ft,

    (Ha a pipával egybe veszed, lehet alkodni, hogy a gyári csövet nem kéred és akkor olcsóbban kijöhetsz. Ezek amúgy becsült árak, a jelenlegi mércéhez viszonyítva.)

    – Szén: Ha otthon pipázol akkor kezdésnek Coco Coal, annak pont jó a mérete, gáztűzhelyen beizzíthatod.

    , Hozzászólás ID: #95671
    vpaladin
    Felhasználó
    vpaladin
    • Hozzászólás: 370
    gibir írta korábban:
    Kösz az infókat. Csak úgy kb. akartam tudni, hogy mennyibe fognak kerülni a ,,mindennapi” hozzávalók, és mivel nem vagyok olyan nagy dohányos, úgy nézem, hogy ki fogom bírni.

    Hidd el jobban megéri mintha cigiznél :erk: megmég nem csak pénzügyileg éri meg jobban.

    , Hozzászólás ID: #95672
    shishaman96
    Felhasználó
    Shisha-man-96
    • Hozzászólás: 382

    Sziasztok! Már 4hónapja rendszeresen vizipipázok és tudom furcsa de csak most kezdek átállni a természetes szenekre. Milyet vegyek?? És mekkora kiszerelésben??

    Én Coco Coal-ra gondoltam az előzőkben leírtak alapján. Az jó lenne akkor is ha kimegyünk vizipipázni haverokkal??

    u.i.: Kinnt hogy a legegyszerűbb begyújtani??

    , Hozzászólás ID: #95673
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    Ha már 4 hónapja vízipipázol, akkor már nem vagy kezdő! Ezennel, a fórum által felruházott hatalmamnál fogva engedélyezem számodra a kereső használatát! 🙂 Szenek, szén begyújtása, ésatöbbi, ésatöbbi.

    , Hozzászólás ID: #95674
    sajtostaller89
    Felhasználó
    sajtostaller89
    • Hozzászólás: 167
    shishaman96 írta korábban:
    Sziasztok! Már 4hónapja rendszeresen vizipipázok és tudom furcsa de csak most kezdek átállni a természetes szenekre. Milyet vegyek?? És mekkora kiszerelésben??

    Én Coco Coal-ra gondoltam az előzőkben leírtak alapján. Az jó lenne akkor is ha kimegyünk vizipipázni haverokkal??

    u.i.: Kinnt hogy a legegyszerűbb begyújtani??

    Szerintem a bamboocha sokkal gyorsabban begyullad ,mint a coco coal.

    , Hozzászólás ID: #95675
    shishaman96
    Felhasználó
    Shisha-man-96
    • Hozzászólás: 382
    Nick írta korábban:
    Ha már 4 hónapja vízipipázol, akkor már nem vagy kezdő! Ezennel, a fórum által felruházott hatalmamnál fogva engedélyezem számodra a kereső használatát! 🙂 Szenek, szén begyújtása, ésatöbbi, ésatöbbi.

    Köszönöm Nick mester!! :amen: :amen:

    Azonnal használatba is veszem a keresőt!! :amen:

30 bejegyzés megtekintése - 13,531-13,560 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.