A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #95916
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631
    pinyo írta korábban:
    Dice írta korábban:
    Nekem viszont kedvenc szenem, haverom 50 centis kiínai pipájából eldobható szívócsővel, mini vortex kerámiával meg Shiazo-val olyan füstöt szoktunk elérni 2 szénnel…Na meg az én pipámból..arról meg ne is beszéljünk 😀

    Nemtudom mi bajotok a szénnel..

    Baj(om/unk)? nekem egyáltalán nincs bajom vele csak fölösbe ment 10-15 gr dohány! Semmitelen füstöt adott (töméssel nemvolt gond) Cocobricoval 100x többre megyek 🙂 Pedig rendesen izzott a szén… Engem legalább is ezek szerint nem szeret ez a szén (csak ezért kerekedett ki nálam a széklet vélemény erről a szénről) :hehe: :happy1: Cocobrico a best :coeur:

    Hát nekem a Coal olyan mintha Brico lenne eleve megfelezve.

    , Hozzászólás ID: #95917
    szmark001
    Felhasználó
    szmark001
    • Hozzászólás: 343
    Dice írta korábban:
    pinyo írta korábban:

    Baj(om/unk)? nekem egyáltalán nincs bajom vele csak fölösbe ment 10-15 gr dohány! Semmitelen füstöt adott (töméssel nemvolt gond) Cocobricoval 100x többre megyek 🙂 Pedig rendesen izzott a szén… Engem legalább is ezek szerint nem szeret ez a szén (csak ezért kerekedett ki nálam a széklet vélemény erről a szénről) :hehe: :happy1: Cocobrico a best :coeur:

    Hát nekem a Coal olyan mintha Brico lenne eleve megfelezve.

    Dice! most erről az új fajtáról van szó, amit úgy kell tördelni mint a Bamboochát! 😀

    , Hozzászólás ID: #95918
    szmark001
    Felhasználó
    szmark001
    • Hozzászólás: 343

    https://shishasyrup.hu/ Erről hallott már valaki? oo/

    , Hozzászólás ID: #95919
    vadkan
    Felhasználó
    Vadkan
    • Hozzászólás: 60

    Ma vettem életembe elősször cocobrico-t és ki is próbáltam de nem értem el vele nagy füstöt mint pl a three kings-el pedig úgy tömtem mint szoktam és 2 szenet raktam a kerámra.mi lehet a baj?(rá 1 órára threekings szénel próbáltam azzal nagy füstöt adott és rendesen izott a brico is)

    , Hozzászólás ID: #95920
    pinyo
    Felhasználó
    pinyo
    • Hozzászólás: 109

    Vettem tegnap előtt 50gr mizo sárga barackot. Olyan büdös mint a nyíves dög :triste1: 😀

    (Többet ilyet se veszek, olyan erős aromája van mindjárt hányok 🙁 Ízre nem rossz mert tényleg kitesz magáért a mizo de ez… SOK)

    , Hozzászólás ID: #95921
    bones
    Felhasználó
    Bones
    • Hozzászólás: 139
    szmark001 írta korábban:
    https://shishasyrup.hu/ Erről hallott már valaki? oo/

    Mi ez? :0

    , Hozzászólás ID: #95922
    pinyo
    Felhasználó
    pinyo
    • Hozzászólás: 109
    Bones írta korábban:
    szmark001 írta korábban:
    https://shishasyrup.hu/ Erről hallott már valaki? oo/

    Mi ez? :0

    Vízipipa Aroma – Vízipipa Szirup – Shisha Syrup 😛

    , Hozzászólás ID: #95923
    bones
    Felhasználó
    Bones
    • Hozzászólás: 139
    pinyo írta korábban:
    Bones írta korábban:

    Mi ez? :0

    Vízipipa Aroma – Vízipipa Szirup – Shisha Syrup 😛

    …Szirup…azajó!

    , Hozzászólás ID: #95924
    szultankincsei
    Felhasználó
    SzultánKincsei
    • Hozzászólás: 736

    semmi különös. Elements utánzat.

    , Hozzászólás ID: #95925
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Sziasztok!

    Hétvégén szívtam egy nagyon jó almás dohányt Balatonfenyvesen egy koktél bárban, de sajnos a felszolgáló hölgy nem tudta megmondani a márkáját:( Pedig én évek óta ezt az ízt keresem. Nagyon finom édes és ez hasonlít legjobban az alma ízhez. Al Sultan, Nakhla, Mizo, Al Masah dohányokat kizárhatjuk mert ilyenekeből már mind szívtam almát. Lehet hogy Al Fakher volt? Olyat még nem szívtam. Esetleg nincs valaki aki szívott már vizipipát ugyanezen a helyen? Csak egy ilyen hely van ott. Hogy találjam meg ezt az ízt? Menjek vissza és beszéljek a tulajjal?:D

    , Hozzászólás ID: #95926
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Octopus21 írta korábban:
    Sziasztok!

    Hétvégén szívtam egy nagyon jó almás dohányt Balatonfenyvesen egy koktél bárban, de sajnos a felszolgáló hölgy nem tudta megmondani a márkáját:( Pedig én évek óta ezt az ízt keresem. Nagyon finom édes és ez hasonlít legjobban az alma ízhez. Al Sultan, Nakhla, Mizo, Al Masah dohányokat kizárhatjuk mert ilyenekeből már mind szívtam almát. Lehet hogy Al Fakher volt? Olyat még nem szívtam. Esetleg nincs valaki aki szívott már vizipipát ugyanezen a helyen? Csak egy ilyen hely van ott. Hogy találjam meg ezt az ízt? Menjek vissza és beszéljek a tulajjal?:D

    Al Fakher 2almást, hát kicsi az esélye. Lehet Prince volt?

    , Hozzászólás ID: #95927
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173
    sYska/!/ írta korábban:

    Al Fakher 2almást, hát kicsi az esélye. Lehet Prince volt?

    Nem valószínű hogy ilyen helyre eljut az Al Fakher?

    Különben még 2006ban éreztem ilyen ízt, mikor horvátban egy hookah bárban vizipipáztam.

    Egyből beugrott hogy ez az az íz.

    Prince-t sem szívtam még.

    Amúgy Fenyvesen a tömést elcseszték, mert megégett a dohány. Nagyon piciket kellett szívnunk, hogy a finom dohánynak az ízét érezzük, meg sokat kellett pihentetni a szívást, hogy egy kicsit csillapodjon az égett mellékíz. Csipeszt nem adtak az öngyuladós szénhez, meg egy fóliából csinált hőtartó is volt a kerámia körül. A pipa forgó pipa volt, de cseppekben folyt ki a tartályból a víz, meg szelelt is. Prince dohányt hol tudok szerezni? És Al Fakhert?:)

    , Hozzászólás ID: #95928
    zoli78
    Felhasználó
    zoli78
    • Hozzászólás: 377

    Hát Prince Molasses dohányt a Leielina vízipipaüzletben tartanak,de szerintem azok nem frissek, és amikor utoljára ott voltam, igen szegényes volt a választék.Azóta lehet, h pozitív irányba változott a helyzet.Egy próbát megér, h benézz oda is.

    , Hozzászólás ID: #95929
    pinyo
    Felhasználó
    pinyo
    • Hozzászólás: 109
    zoli78 írta korábban:
    Hát Prince Molasses dohányt a Leielina vízipipaüzletben tartanak,de szerintem azok nem frissek, és amikor utoljára ott voltam, igen szegényes volt a választék.Azóta lehet, h pozitív irányba változott a helyzet.Egy próbát megér, h benézz oda is.

    Múltkor mi is benéztünk (pont útba esett a bolt) és akkor se volt nagy választék!

    , Hozzászólás ID: #95930
    pinyo
    Felhasználó
    pinyo
    • Hozzászólás: 109
    Octopus21 írta korábban:
    Sziasztok!

    Hétvégén szívtam egy nagyon jó almás dohányt Balatonfenyvesen egy koktél bárban, de sajnos a felszolgáló hölgy nem tudta megmondani a márkáját:( Pedig én évek óta ezt az ízt keresem. Nagyon finom édes és ez hasonlít legjobban az alma ízhez. Al Sultan, Nakhla, Mizo, Al Masah dohányokat kizárhatjuk mert ilyenekeből már mind szívtam almát. Lehet hogy Al Fakher volt? Olyat még nem szívtam. Esetleg nincs valaki aki szívott már vizipipát ugyanezen a helyen? Csak egy ilyen hely van ott. Hogy találjam meg ezt az ízt? Menjek vissza és beszéljek a tulajjal?:D

    Ha a tulajt megkérdeznéd szerintem nem tudna segíteni max. ha ő szervezi az importot (kaja, pia, vízipipa dohányok stb…) Meg gondolom több ízt is felszolgálnak vagy nem ? (Nem jártam még ott sajnos)

    , Hozzászólás ID: #95931
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Prince dohányokat fel lehet ismerni abból hogy 20perc után van egy kis émelygős hatása.

    , Hozzászólás ID: #95932
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    moldy007 írta korábban:
    Prince dohányokat fel lehet ismerni abból hogy 20perc után van egy kis émelygős hatása.

    Én már jó pár doboz Prince-en túl vagyok, de ilyesmit nem figyeltem meg ennél a márkánál. (Illetve nem jobban mint a többinél.)

    , Hozzászólás ID: #95933
    nightwolf
    Felhasználó
    Nightwolf
    • Hozzászólás: 1011

    Hát én annó a prince molasses 3 almát és görögdinnyéset szívtam, de nem volt émelygős hatás a végén se és a közepén se nekem.

    , Hozzászólás ID: #95934
    shishaman96
    Felhasználó
    Shisha-man-96
    • Hozzászólás: 382

    Valaki akinek van 37cm-es top mark pipája legyen szíves segítsen nekem kiegészítőkkel kapcsolatban(szívócső stb…)

    Részletek PÜ-ben pls.

    Kössz!!

    , Hozzászólás ID: #95935
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Tiszteletem!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni olyanoktól, akik napi szinten kissé jártasabbak a számítástechnikai alkatrészek árainak alakulásában, valamint gépösszeállításban.

    Konkrétan géppark csere lenne a cégünknél és ahhoz kérnék tanácsokat, leginkább konkrétumokkal lenne a legjobb (konkrét alkatrészek, proci, ram, videókártya, táp, ház, minden).

    A mostani gépek már jópár évesek, lassan fut rajtuk a készletnyilvántartó program, mailezés, stb., főleg párhuzamosan. Nem kellenek erőművek, csak nem tudom, hogy kb. abban a kategóriában, amelyre nekünk lenne szükségünk ár/érték arányban mi lenne a legmegfelelőbb.

    Csak hogy a szintet belőjem, hogy mire is kell gondolni, egy régi 2,4 Ghz-es Pentium 4 procival, 2 giga ddr rammal vígan elfut a rendszer (XP, 32 bit). Tehát valami hasonló konfigra lennék kíváncsi, de mivel ezek már nem nagyon pörögnek a piacon, gondolom valami frissebb konfig lenne a megfelelő választás.

    Köszönöm szépen a segítséget előre is, ha valakinek van egy kis ideje picit foglalkozni a dologgal, az dobjon rám egy PÜ-t.

    , Hozzászólás ID: #95936
    vpaladin
    Felhasználó
    vpaladin
    • Hozzászólás: 370
    krampi írta korábban:
    Tiszteletem!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni olyanoktól, akik napi szinten kissé jártasabbak a számítástechnikai alkatrészek árainak alakulásában, valamint gépösszeállításban.

    Konkrétan géppark csere lenne a cégünknél és ahhoz kérnék tanácsokat, leginkább konkrétumokkal lenne a legjobb (konkrét alkatrészek, proci, ram, videókártya, táp, ház, minden).

    A mostani gépek már jópár évesek, lassan fut rajtuk a készletnyilvántartó program, mailezés, stb., főleg párhuzamosan. Nem kellenek erőművek, csak nem tudom, hogy kb. abban a kategóriában, amelyre nekünk lenne szükségünk ár/érték arányban mi lenne a legmegfelelőbb.

    Csak hogy a szintet belőjem, hogy mire is kell gondolni, egy régi 2,4 Ghz-es Pentium 4 procival, 2 giga ddr rammal vígan elfut a rendszer (XP, 32 bit). Tehát valami hasonló konfigra lennék kíváncsi, de mivel ezek már nem nagyon pörögnek a piacon, gondolom valami frissebb konfig lenne a megfelelő választás.

    Köszönöm szépen a segítséget előre is, ha valakinek van egy kis ideje picit foglalkozni a dologgal, az dobjon rám egy PÜ-t.

    Milyen ár körül kéne? 30-40ezer?

    , Hozzászólás ID: #95937
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Ár-érték arányban megfelelő gépekről lenne szó. De nem az ár az elsődleges szempont, mindenesetre azért a kívánt konfiguráció szerintem meghatározza, hogy nem 200 ezer forintos összeállításról beszélünk 🙂

    , Hozzászólás ID: #95938
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    krampi írta korábban:
    Ár-érték arányban megfelelő gépekről lenne szó. De nem az ár az elsődleges szempont, mindenesetre azért a kívánt konfiguráció szerintem meghatározza, hogy nem 200 ezer forintos összeállításról beszélünk 🙂

    Egyetemi, komolyabb céges géppark cseréből nem rég kidobott gépeket kéne megnézni. Azok viszik a programokat, csak a cégek nagyzolása miatt kerülnek ki. Ilyesmit hallottam mint jó alternatíva.

    , Hozzászólás ID: #95939
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414
    sYska/!/ írta korábban:
    krampi írta korábban:
    Ár-érték arányban megfelelő gépekről lenne szó. De nem az ár az elsődleges szempont, mindenesetre azért a kívánt konfiguráció szerintem meghatározza, hogy nem 200 ezer forintos összeállításról beszélünk 🙂

    Egyetemi, komolyabb céges géppark cseréből nem rég kidobott gépeket kéne megnézni. Azok viszik a programokat, csak a cégek nagyzolása miatt kerülnek ki. Ilyesmit hallottam mint jó alternatíva.

    Ha tudsz esetleg valami konkrétumot is mondani, akkor szólj légyszi! Mindenesetre utánanézek én is ilyen lehetőségeknek is.

    , Hozzászólás ID: #95940
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785
    krampi írta korábban:
    Tiszteletem!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni olyanoktól, akik napi szinten kissé jártasabbak a számítástechnikai alkatrészek árainak alakulásában, valamint gépösszeállításban.

    Konkrétan géppark csere lenne a cégünknél és ahhoz kérnék tanácsokat, leginkább konkrétumokkal lenne a legjobb (konkrét alkatrészek, proci, ram, videókártya, táp, ház, minden).

    A mostani gépek már jópár évesek, lassan fut rajtuk a készletnyilvántartó program, mailezés, stb., főleg párhuzamosan. Nem kellenek erőművek, csak nem tudom, hogy kb. abban a kategóriában, amelyre nekünk lenne szükségünk ár/érték arányban mi lenne a legmegfelelőbb.

    Csak hogy a szintet belőjem, hogy mire is kell gondolni, egy régi 2,4 Ghz-es Pentium 4 procival, 2 giga ddr rammal vígan elfut a rendszer (XP, 32 bit). Tehát valami hasonló konfigra lennék kíváncsi, de mivel ezek már nem nagyon pörögnek a piacon, gondolom valami frissebb konfig lenne a megfelelő választás.

    Köszönöm szépen a segítséget előre is, ha valakinek van egy kis ideje picit foglalkozni a dologgal, az dobjon rám egy PÜ-t.

    Azért ha már új gépet vesztek, mindeképp érdemes előregondolkozni és rögtön erősebb konfigurációkra építeni, hogy minél jobban ki lehessen tolni az új géppark frissítést. Nyugodtan keresgélhettek már rögtön kétmagos, kicsit erősebb dolgok között. Lehet kicsit drágábbra jön ki, de ha most beruháztok egy középszerűre, az elavul és megint újat kell venni összességében jobban megéri. Erre szokta ismerősöm mondani, hogy jobb szeretem a drágább dolgokat megvenni, mert az olcsóbbra nincs pénzem 🙂

    , Hozzászólás ID: #95941
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414
    Riccio írta korábban:
    Azért ha már új gépet vesztek, mindeképp érdemes előregondolkozni és rögtön erősebb konfigurációkra építeni, hogy minél jobban ki lehessen tolni az új géppark frissítést. Nyugodtan keresgélhettek már rögtön kétmagos, kicsit erősebb dolgok között. Lehet kicsit drágábbra jön ki, de ha most beruháztok egy középszerűre, az elavul és megint újat kell venni összességében jobban megéri. Erre szokta ismerősöm mondani, hogy jobb szeretem a drágább dolgokat megvenni, mert az olcsóbbra nincs pénzem 🙂

    Igen, ismerem ezt a mondást és jogos is. Ezért is írtam, hogy nem az ár számít elsősorban, hanem az ár/érték arány.

    , Hozzászólás ID: #95942
    rongycsomo
    Felhasználó
    rongycsomo
    • Hozzászólás: 90

    Egy körülbelüli árat valóban jó lenne tudni, mert így nagyon nehézkes konfigot összeállítani.

    , Hozzászólás ID: #95943
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Azért nem tudok körülbelüli árat mondani, mert nem vagyok tisztában, hogy jelenleg hogyan alakulnak, pláne nem ez a kategória, mert ilyesmi célból nem túl gyakran vásárolok gépet. De akkor hogy a határokat kb-re belőjem, procinak valami középkategóriás kétmagos bőven elegendő, mellé 2 giga ram, videokártya egyáltalán nem számít, és egy táp + alaplap + ház kombó, ami szükséges ezek mellé.

    , Hozzászólás ID: #95944
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414
    , Hozzászólás ID: #95945
    vpaladin
    Felhasználó
    vpaladin
    • Hozzászólás: 370

    Amit privátba küldtem arról mi a véleményed?

30 bejegyzés megtekintése - 13,801-13,830 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.