A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #96696
    cskrisi
    Felhasználó
    CsKrisi
    • Hozzászólás: 170

    Igen, épp ezért is kérdeztem rá.

    , Hozzászólás ID: #96697
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Esetleg a saját topicjában kérdezhetnéd!:siffle:

    , Hozzászólás ID: #96698
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    45db fekete már elkészült, hétvégére kékek is lesznek és mennek a boltokba! 🙂

    , Hozzászólás ID: #96699
    shishaman96
    Felhasználó
    Shisha-man-96
    • Hozzászólás: 382

    Karácsonyra is marad? 😛 😀

    , Hozzászólás ID: #96700
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Karácsonyra mással készülök, ha bejön a tervem. 🙂

    , Hozzászólás ID: #96701
    shishaman96
    Felhasználó
    Shisha-man-96
    • Hozzászólás: 382

    Kerámia?? Saját pipa?? Esetleg még érdekesebb dolog?? 😛

    , Hozzászólás ID: #96702
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    S*xfilm. 😀

    , Hozzászólás ID: #96703
    shishaman96
    Felhasználó
    Shisha-man-96
    • Hozzászólás: 382

    Legyen inkább egy ajándék csak nekem(egy Nargilem NP450 megfelelne 😛 ).. s.exfilm van bőven az interneten 😀

    , Hozzászólás ID: #96704
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Remény hal meg utoljára…

    , Hozzászólás ID: #96705
    shishaman96
    Felhasználó
    Shisha-man-96
    • Hozzászólás: 382

    Pontosan. 😀

    De nem élem bele magam semmibe (már.. saját káromon tanultam meg 🙁 )

    , Hozzászólás ID: #96706
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    A Conan a barbár 2011-es filmben is van vízipipa, 37 perc körül. Mik vannak. 😀

    , Hozzászólás ID: #96707
    shishaman96
    Felhasználó
    Shisha-man-96
    • Hozzászólás: 382

    Már több Conan a barbár film is van?? Mikor jött ki a film??

    , Hozzászólás ID: #96708
    hookah231
    Felhasználó
    immobear
    • Hozzászólás: 458

    Igazából nem találtam megfelelő témát, ezért itt kérdezem.

    Szóval régebben ( féléve ) próbáltam a túltömést, tetszett is nagyon, csak ugye több dohányt eszik, ezért abbahagytam. Most egy hónapja kb. elkezdtem próbálkozni, de nem akar sikerülni. Nakhla dohányokkal próbáltam, több fajtával is( az egyik nagyon nedves volt, mintha egy üveg glicerin lenne rajta), de egyikkel sem lett jó. Jött az égett íz( ami nemvolt túl erős !), meg nem is volt túl nagy füstje, az eredeti ízét szinte egyáltalán nem lehetett érezni. Olvasgattam már utána, próbáltam Hookah módszerét is, néztem videókat is, de nem akar működni a dolog. Ha valaki esetleg tud rá valami indokot ( pl. megváltozott a dohánygyártás technikája vagy ilyesmi) az írjon már, megköszönném. Igazából megvagyok túltömés nélkül is, vortexszel, phunnellel nagyon jókat szoktam tömni, de azért rá szeretnék jönni a nyitjára.

    Előre is köszönöm a választ! Ha rossz topikba írtam, akkor elnézést!

    , Hozzászólás ID: #96709
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    'Shisha-man-96' írta korábban:

    Már több Conan a barbár film is van?? Mikor jött ki a film??

    Szerintem a többi max rajzfilm.

    'immobear.' írta korábban:

    Igazából nem találtam megfelelő témát, ezért itt kérdezem.

    Szóval régebben ( féléve ) próbáltam a túltömést, tetszett is nagyon, csak ugye több dohányt eszik, ezért abbahagytam. Most egy hónapja kb. elkezdtem próbálkozni, de nem akar sikerülni. Nakhla dohányokkal próbáltam, több fajtával is( az egyik nagyon nedves volt, mintha egy üveg glicerin lenne rajta), de egyikkel sem lett jó. Jött az égett íz( ami nemvolt túl erős !), meg nem is volt túl nagy füstje, az eredeti ízét szinte egyáltalán nem lehetett érezni. Olvasgattam már utána, próbáltam Hookah módszerét is, néztem videókat is, de nem akar működni a dolog. Ha valaki esetleg tud rá valami indokot ( pl. megváltozott a dohánygyártás technikája vagy ilyesmi) az írjon már, megköszönném. Igazából megvagyok túltömés nélkül is, vortexszel, phunnellel nagyon jókat szoktam tömni, de azért rá szeretnék jönni a nyitjára.

    Előre is köszönöm a választ! Ha rossz topikba írtam, akkor elnézést!

    Ugye sima Nakhlákkal próbáltad, nem mix-el vagy mizo-val?

    , Hozzászólás ID: #96710
    hookah231
    Felhasználó
    immobear
    • Hozzászólás: 458
    'sYska/!/' írta korábban:

    Ugye sima Nakhlákkal próbáltad, nem mix-el vagy mizo-val?

    Persze!

    , Hozzászólás ID: #96711
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Akkor nem értem, ha 1x ment, utána is elvileg mennie kell. 😐

    , Hozzászólás ID: #96712
    hookah231
    Felhasználó
    immobear
    • Hozzászólás: 458
    'sYska/!/' írta korábban:

    Akkor nem értem, ha 1x ment, utána is elvileg mennie kell. 😐

    Igen, ezért kérdeztem, hogy változott-e a dohány.

    , Hozzászólás ID: #96713
    syntax
    Felhasználó
    SyNtAx
    • Hozzászólás: 43

    Szevasztok! Lenne 1 olyan kérdésem, hogy szeretnék vásárolni 1 Nargilem Np450-es vizipipát és tanácstalan vagyok hogy mekkora hőtartósapkát vegyek hozzá. Vortex kerámiával használnám a pipát. Ahogy tudom a pipa 49 cm magas namár most a vortex kermáia tudtommal kb 8 cm magas. Előző pipámhoz amit vettem hőtartót mindig problémás volt a felrakása,mert hozzáért a szénhez és amikor le akartam venni volt hogy lehúztam vele együtt a szenet is a kermáiáról :D.

    , Hozzászólás ID: #96714
    szultankincsei
    Felhasználó
    SzultánKincsei
    • Hozzászólás: 736

    Nagy hőtartó sapka elég. De ha később szeretnél venni phunnel kerámiat is akkor az óriási hőtartó kell.

    , Hozzászólás ID: #96715
    stkdave93
    Felhasználó
    STKDave93
    • Hozzászólás: 2

    37 cm-es pipára mekkora hőtartő sapkát javasoltok?

    Illetve hogy mennyire jó választás a cocobrico szén vagy ha öngyulladós kell akkor a belga?

    , Hozzászólás ID: #96716
    shishaman96
    Felhasználó
    Shisha-man-96
    • Hozzászólás: 382

    37cm-s pipához ha cocobricot használsz nem kell hőtartó (tapasztalatból mondom) elep kerámiára 1 felet tegyél fel.

    Öngyulladós szénből én Three Kings 40 millimétereset szoktam használni. Igaz 2db elmegy egy tömésre mert elég sok dohányt szívok.

    Ha szeretnél venni hőtartót akkor ilyet : https://bit.ly/ueZcOy

    u.i.: Ha ragaszkodsz a természetes szénhez akkor szerintem az Aladin Bamboocha vagy a Coco Coal lehet, hogy jobb döntés. (de ezzel lehet, hogy valaki vitába szállna)

    , Hozzászólás ID: #96717
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    A hőtartó sapkát az alapján érdemes kiválasztani, hogy a későbbiekben esetlegesen milyen kerámiát kívánsz használni. Hogyha gondolkozol a későbbiekben vortex, vagy phunnel vásárlásán, akkor érdemes óriás hőtartót venni, mert a többi nem fog rámenni. Hogyha hagyományos kerámiát használsz csak, akkor elegendő egy nagy méretű hőtartó, azt is tudod hasznáni CB-vel.

    Az, hogy milyen természetes szenet használ az ember és melyik a megfelelő, több dologtól is függ. Az igaz, hogy a méretéből adódóan könnyebb a Coco Coal, vagy a Bamboocha használata, hiszen a szenek kisebbek, így könnyebb eltalálni a megfelelő hőmennyiséget. Én személy szerint a CocoBricot részesítem előnyben, hiszen az méretéből adódóan tovább ég, mint a korábban említett szenek. Viszont azáltal, hogy nagyobb, nehezebb is eltalálni a megfelelő hőelosztást és hőmennyiséget. De ezt már szintén embere válogatja, hogy ki melyiket szereti (én pl pipázás közben nem szeretek újabb szenet begyújtani, ezért is az utóbbi mellett teszem le a voksomat).

    , Hozzászólás ID: #96718
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    A túltöméses módszerrel adódott problémához a következőket tudom hozzáfűzni: amire érdemes odafigyelni, az az, hogy használj vagy páncél fóliát, vagy hagyományos fóliából több réteget. Nagyon fontos még, hogy a lyukakat megfelelő körültekintéssel készítsd el, hiszen a technikából adódóan ha ezt nem csinálod meg jól, akkor a levegő nem fog tudni jól áramolni a dohányon keresztül és ezért is megéghet az. Aztán még az is fontos, hogy az elején amikor felhelyezed a szeneket, akkor azokat egy pár percig hagyd állni a kerámia tetején (én hőtartót is felszoktam rakni ilyenkor), valamint helyezd is át őket egyszer és úgy is pihentesd kicsit. Ennek két oka van, egyrészről az, hogy a rendszer megfelelő mértékben, teljesen átmelegedjen, másrészről pedig ami még fontosabb, hogy a dohány tetején kialakuljon az a kemény réteg, ami a későbbiekben megvédi az alatta elhelyezkedő friss dohányt a megégéstől.

    Másrészről azt is meg kell említeni, hogy ezzel módszerrel jóval karakteresebb, erősebb dohányízt kapunk és nagyobb nikotinmennyiség is jut az ember szervezetébe és van olyan, hogy valakinek ez egyszerűen nem jön be. De mivel azt mondtad, hogy korábban próbáltad és jó volt, szerintem kísérletezz még egy kicsit és jó lesz az 🙂

    , Hozzászólás ID: #96719
    shishaman96
    Felhasználó
    Shisha-man-96
    • Hozzászólás: 382
    'krampi' írta korábban:

    A hőtartó sapkát az alapján érdemes kiválasztani, hogy a későbbiekben esetlegesen milyen kerámiát kívánsz használni. Hogyha gondolkozol a későbbiekben vortex, vagy phunnel vásárlásán, akkor érdemes óriás hőtartót venni, mert a többi nem fog rámenni. Hogyha hagyományos kerámiát használsz csak, akkor elegendő egy nagy méretű hőtartó, azt is tudod hasznáni CB-vel.

    37cm-es pipán hova tegye a hőtartót?? nincs akkora tálca..:S Esetleg lehet azt csinálni, hogy vesz rá egy plusz tálcát (nem tudom, hogy ilyet forgalmaz-e az SZK) és úgy oké az óriás hőtartó is.

    , Hozzászólás ID: #96720
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Krampi te élsz még? 😀

    , Hozzászólás ID: #96721
    szabo mate
    Felhasználó
    Dsürge
    • Hozzászólás: 59

    Hello mindenki!

    Egy kérdésem lenne: Hallottatok már “Jin” márkájú vízipipa dohányról? Mert haverokkal buliban szívtunk ilyet, kétfélét is (kétalmás és cappuchino-s), a kétalmásból még van egy tömésem, és megvan a doboz is. Magyar szöveg nincs rajta, illetve figyelmeztetés sem (hogy “A dohányzás halált okozhat” stb…), és csak ennyi áll rajt: JIN Tobacco Lights. Szóval esetleg lehetne neki topic-ot nyitni a külföldi márkáknál. Akkor tennék fel képet a dobozról, meg leírnám a tapasztalataimat. (Csak nem voltam benne biztos, hogy egyáltalán létezik, vagy mi ez, mert semmit nem találtam róla neten). Akkor megcsinálnám a topic-ot. :siffle:

    , Hozzászólás ID: #96722
    vpaladin
    Felhasználó
    vpaladin
    • Hozzászólás: 370
    'Dsürge' írta korábban:

    Hello mindenki!

    Egy kérdésem lenne: Hallottatok már “Jin” márkájú vízipipa dohányról? Mert haverokkal buliban szívtunk ilyet, kétfélét is (kétalmás és cappuchino-s), a kétalmásból még van egy tömésem, és megvan a doboz is. Magyar szöveg nincs rajta, illetve figyelmeztetés sem (hogy “A dohányzás halált okozhat” stb…), és csak ennyi áll rajt: JIN Tobacco Lights. Szóval esetleg lehetne neki topic-ot nyitni a külföldi márkáknál. Akkor tennék fel képet a dobozról, meg leírnám a tapasztalataimat. (Csak nem voltam benne biztos, hogy egyáltalán létezik, vagy mi ez, mert semmit nem találtam róla neten). Akkor megcsinálnám a topic-ot. :siffle:

    Én nem találtam ilyen topic-ot még úgyhogy szerintem ez egy teljesen új dolog, de kíváncsi vagyok a többiek véleményére illetve, hogy van-e már ilyen topic.

    , Hozzászólás ID: #96723
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Lehet hogy valami új kínai dohány márka…..

    , Hozzászólás ID: #96724
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    'feri17' írta korábban:

    Videós teszt lesz belőle? 🙄

    Majd igen, most még nem. Most más van tervben előtte.

    , Hozzászólás ID: #96725
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    1 hét kihagyás után megint üzemel a spéci vízipipás zenét játszó nettes rádió.Pontos idő és félkor van 4-5 perc hirek , de érdemes kivárni .

    Ajánlom mindenkinek

30 bejegyzés megtekintése - 14,581-14,610 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.