A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #97626
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Na jó, én már semmit nem értek. 😀

    , Hozzászólás ID: #97627
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712

    Hú hát én is most így két vizsga között kukkantottam fel hosszú idő után, és pont azokat a hozzászólásokat olvasom, miszerint kezd kihalni a fórum… Nos, egyébként mindenki hozzászólásában találni megfelelő okot erre. A közösségi oldalak valóban léteztek 10 éve, viszont manapság hódítottak akkora teret, hogy ott már (sajnos) mindent el tudsz érni kényelmesen. Létrehozol egy csoportot egy adott témában, nem számít, hogy mennyire rendezetlen, mert kényelmesen, egy felületen elérsz mindent, már videochatelni is tudsz valamint az üzenetküldő rendszere (chat) is olyan szinten átvette a szerepet a kommunikációban, hogy egy pár éve a windows live messenger szolgáltatás is kinyíródott, összeolvadtak a skype-al. Sőt már lassan a személyes beszélgetéseket is helyettesíti. Szerintem ennek a fórumnak megvolt és ma is meglenne a hangulata az egyedi felülete, design-ja miatt. Valamint pár éve volt itt tényleg egy nagyobb közösség, (köztük jó magam is, pedig én csak 4 éve vagyok tag), akiktől pezsgett a fórum és órákat ellehetett csak itt böngészni és olvasgatni szinte mindenről, amire kíváncsi voltál. Vagy ha kérdésed volt, akkor gyorsan választ kaptál mindenre.

    Másrészről tényleg az a nagy gond, hogy az árak az egekben vannak a pénztárcánk viszont egyre üresebb (főleg egyetemistakén). Én is már több, mint egy éve jó, ha havi rendszerességgel pipázok egyet. Ráadásul arról nem is beszélek, hogy milyen dohányt kellett vennem legutóbb… Nagyon szerettem és szeretem is ezt a hobbit, de már egyszerűen elment tőle a kedvem, mert nem győzöm pénzzel. Viszont már úgy vagyok vele, hogyha nem tudom azt a minőségi pipázást űzni, mint régen, akkor nem is csinálom, és nagyon valószínű, hogy a régi fórum tagok is – még ha nem is mindegyik – emiatt tűntek el innen. Éppen itthon akartam tömni egyet az Aladin pipámba jó pár hónap után, mikor megemeltem és az üveg egy kisebb darabja a kezemben maradt. Szóval ami azt illeti, már egy normális pipám sincs.

    Harmadrészt pedig már tényleg annyi újdonság van a vízipipás világban, hogy egy részük már inkább felesleges erőlködés. Sok olyan új termék van, amit csak azok tudnak megvásárolni, akik megengedhetik maguknak, vagy éppen teljesen nélkülözhető volt ezelőtt évszázadokon keresztül. Az újítások felé persze mindig nyitni kell, mert sosem tudhatod, hogy mikor jön el az a dolog ami forradalmian hasznos változás lesz a vízipipázásban, de ez alapból egy tradicionális tevékenység. Sokan éppen ezért szeretik.

    , Hozzászólás ID: #97628
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    'James' írta korábban:

    Hú hát én is most így két vizsga között kukkantottam fel hosszú idő után, és

    ……

    de ez alapból egy tradicionális tevékenység. Sokan éppen ezért szeretik.

    Erre adtam egy plusz zöld pöttyöt. 🙂

    Annyit tennék hozzá, hogy sok régi törzstag a mai napig aktívan pipázik, de valóban nem tudnak annyit szánni már anyagilag a dolgokra. A fő probléma viszont az, hogy nem tudnak időt szánni rá, pl. a fórumozásra sem.

    , Hozzászólás ID: #97629
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529
    , Hozzászólás ID: #97630
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529

    Perfection

    Posted by Lyndsey Rowe on Samstag, 25. Januar 2014

    , Hozzászólás ID: #97631
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529

    Esse abafador com esse rosh ficou top demais !!!

    Posted by Addicts in hookah Br on Mittwoch, 16. Juli 2014

    , Hozzászólás ID: #97632
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    'Oreyus' írta korábban:

    Jaj 144.gif

    , Hozzászólás ID: #97633
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529

    BÜYÜK DENİZCİ KÖMÜRCÜLÜKMANGAL KÖMÜRÜ İMALATÇISINA YAPMIŞ OLDUĞUMUZ 4 ÇIKIŞLI MANGAL KÖMÜR SIKMA MAKİNASINDAN GÖRÜNTÜ…

    Posted by Hasan Basri Hatipoğlu on Freitag, 18. Juli 2014

    , Hozzászólás ID: #97634
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529

    Metááál !!! m/

    , Hozzászólás ID: #97635
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712

    Srácok, szerelmes lettem egy dohányba. Lehet, hogy az az oka, hogy már régóta nem pipázok rendszeresen és elszoktam a minőségtől, de a Nakhla mix málna-menta kombója nekem nagyon bejön. A Mizo málna is fergeteges volt számomra, de így nyáron (de akár télen is) a hűsítő menta annyira jól kíséri ezt az ízt, hogy az valami szenzációs. Nem azt mondom, hogy ez mostantól a no. 1, de régen csalódtam már ilyen kellemesen egy dohányban. Tudom nem ebbe a topicba kéne ezt megosztanom, de talán ezt többen olvassátok, aki még nem próbálta annak erősen ajánlom! 🙂

    Sahlar medium phunnelbe tömve 3 coco coal szénnel

    , Hozzászólás ID: #97636
    kimi38
    Felhasználó
    Kimi38
    • Hozzászólás: 109

    Próbált már valaki közületek (de gondolom igen) almából csinálni dohánytartót? Valami plussz ízt ad hozzá, vagy csak inkább érdekesség? 2 almához, mentához illetve almás dohányhoz illik vagy más ízzel is jó? Gondoltam kipróbálom ezért kérdezem. Bírja az alma a pipázás időtartamát (60-80 perc), vagy rövidebb ideig tart?

    , Hozzászólás ID: #97637
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Próbáltuk többen is. 🙂

    Amit ajánlok: 2almás dohányhoz zöldalmát használj, hogy az íz dobjon rajta. Persze elsősorban érdekesség, a világot nem váltja meg. 🙂 A tömés hossza a dohány nedvességétől, típusától függ. Persze ha phunnel-t faragsz, akkor tovább bírja. 😀

    , Hozzászólás ID: #97638
    kiriis
    Felhasználó
    kiriis
    • Hozzászólás: 25

    Szerintem is mindenféleképpen ki kell próbálnia az embernek, hogyha van rá lehetőség! Én egy kicsit erősebben éreztem alma ízt, de ahogy előttem is írták nem olyan nagy durranás. Inkább látvány + érdekesség. Én 2 almával szívtam és simán kibírt egy kör (3 fél cocobrico) szenet, meg is lepődtem, hogy nem kapar 😀 .

    , Hozzászólás ID: #97639
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529

    Syskának sok szeretettel ! :diable:

    , Hozzászólás ID: #97640
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529
    , Hozzászólás ID: #97641
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529

    Egy Brazil pipás oldal osztotta meg, az anyaga rozsdamentes acél, szén fent, dohány lent, mivel úgylátom nincs légmentes zárás így azt gondolom közel sem kap elég hőt a dohány…

    , Hozzászólás ID: #97642
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529
    , Hozzászólás ID: #97643
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529

    Az üveg kedvelőinek !

    , Hozzászólás ID: #97644
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    'Oreyus' írta korábban:

    Az üveg kedvelőinek !

    blink.gif

    Miééééért?!

    , Hozzászólás ID: #97645
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529
    'sYska/!/' írta korábban:

    blink.gif

    Miééééért?!

    Hiszed vagy sem a németek oda vannak érte, meg vissza, jó mondjuk ott félmilliót szán egy pipás egy évben a szenvedélyére ahogy elnéztem milyen cuccaik vannak, meg mennyi, mindegyik pipájukhoz 10 víztartály meg miegymás……

    ( Ha szeretnéd, akkor nem linkelek ide üveg pipákat ezek után… )

    , Hozzászólás ID: #97646
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Linkelj nyugodtan, csak ezek már labor eszközök. 😀

    Most amúgy a fa a divat … 🙂

    , Hozzászólás ID: #97647
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529
    'sYska/!/' írta korábban:

    Linkelj nyugodtan, csak ezek már labor eszközök. 😀

    Most amúgy a fa a divat … 🙂

    Hát inkább a fa mint az üveg…

    , Hozzászólás ID: #97648
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529

    Minőségre valószínűleg bazári kacat, de különlegességnek tök jó ! :=

    , Hozzászólás ID: #97649
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529
    , Hozzászólás ID: #97650
    kimi38
    Felhasználó
    Kimi38
    • Hozzászólás: 109
    , Hozzászólás ID: #97651
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    'Kimi38' írta korábban:

    Ajándék dohány, de kedves. Csak nem legális. 😀

    , Hozzászólás ID: #97652
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529

    https://www.facebook.com/hookahnarguile1/photos/a.1398399460426257.1073741829.1398248120441391/1453254531607416/?type=1&theater

    Turbános hőtartó…

    A pipa nem tetszik…

    A víztartály megintcsak nemrossz…

    , Hozzászólás ID: #97653
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529

    https://www.youtube.com/watch?v=k3ohpyRU9PU#t=165

    Nem gyakran kívánok meg vízipipát, mert elégedett vagyok a sajátommal, de ez KELL !!! :coeur:

    , Hozzászólás ID: #97654
    vpviktor
    Felhasználó
    VpViktor
    • Hozzászólás: 194

    Itt egy kép egy jó kis kollekcióról 😀

    , Hozzászólás ID: #97655
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529
    'VpViktor' írta korábban:

    Itt egy kép egy jó kis kollekcióról 😀

    Asszem rátaláltam a stílusomra ! :coeur:

    https://www.facebook.com/kalyan.bali?fref=ts

    https://www.youtube.com/channel/UCdecBrMXEuJwAHE3Xvhf9LA

30 bejegyzés megtekintése - 15,511-15,540 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.